دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس: محدودیت تردد در شهر شیراز در روزهای آینده اعمال می شود.

عنایت الله رحیمی در جلسه با روسای بیمارستان‌های خصوصی و دولتی گفتند در شرایط بحرانی باید فرمول های جدید مدنظر قرار گیردو بایستیمحدودیت تردد در شهر شیراز در روزهای آینده اعمال می‌شود
 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ای که با حضور روسای بیمارستان‌های خصوصی و دولتی برگزار شد بر لزوم توجه جدی تر مردم به شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: باید همه جامعه آگاه باشند برای  این بیماری هنوز درمانی وجود ندارد و بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه پزشکان و کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بار مسئولیت مهمی  را به  دوش کشیده اند، اظهار کرد: دعوت از شما به منظور بهره مندی از نظرات تخصصی و اعمال این نظرات در تصمیم گیری‌ها انجام شده است.


 استاندار فارس با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات امروز مربوط به گذشته و کمبودهای موجود در سطوح مختلف درمان و بیمارستان ها است ، عنوان کرد: امروز شاید ملزومات و نیازهای  کادر درمانی نتیجه این است که در شرایط عادی پاسخگو بوده اما برای بحران پیشبینی نشده است.


وی ادامه داد:  در شرایط بحرانی باید فرمول های جدید مد نظر قرار دهیم و تصمیمات آنی بگیریم حال  ممکن است این تصمیمات خطرات و هزینه هایی داشته باشد و من به عنوان مدیر ارشد استان  از این موضوع که تصمیم بگیرم ابائی  ندارم اما در هر تصمیم باید  ضمانت اجرایی و اثر گذاری و سود هزینه برای سلامت مردم  کنترل و سنجیده شود.


  رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه سطوح مختلفی از قرنطینه همچون تعطیلی مراکز تجمع، تعطیلی برنامه ها و مراسم ها، قرنطینه بیماران و اطرافیان آنها، کنترل شدید مبادی وردی استان پیش از ابلاغ کشوری در استان فارس اعمال شده و در روزهای آینده شاهد ایجاد محدودیت تردد در شهر و تشدید سایر محدودیت ها خواهیم بود.

وی در باره کاهش ساعات کار ادارات نیز گفت: این اقدام سبب تراکم مراجعات و افزایش ریسک انتقال ویروس می‌شود.

استاندار فارس همچنین اعلام کرد: از این پس ۴۰ درصد از کارکنان ادارات دولتی باید خدمات خود را به صورت دورکاری ارائه دهند.

دکتر رحیمی از فعالان فضای مجازی و رسانه ها  خواست مردم را برای ماندن در خانه ترغیب کنند و در ادامه افزود: زیرساخت های لازم برای انجام فعالیت ها و تامین نیازها از طریق اینترنت مهیا است و باید تقویت شود.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top