دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس: ظرفیت تولید ماسک در استان به ۲۰۰ هزار ماسک در روز افزایش می یابد.

 

استاندار فارس با اشاره به اینکه داروسازان و متولیان داروخانه های استان روزانه با تعداد زیادی از مردم مواجه هستند عنوان کرد: بی تردید توصیه ها و راهنمایی های پرسنل داروخانه ها در کنترل شیوع ویروس کرونا موثر خواهد بود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با اعضا انجمن داروسازان استان فارس ضمن تقدیر از تلاش‌هایی که تا کنون از سوی داروخانه‌ها در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: متولیان داروخانه‌ها امروز مسئولیت خاصی بر عهده دارند و به گواه آمار انجام این مسئولیت‌ها اثر گذار بوده است هر چند با توجه به شرایط بحرانی با شرایط مطلوب فاصله داریم.
 
استاندار فارس با اشاره به نیاز کنونی جامعه به اقلامی همچون ماسک و مواد ضد عفونی کننده، گفت: در گذشته روزانه ۲۰ هزار ماسک در استان تولید می‌شد که این تعداد توسط دانشگاه علوم پزشکی بین مراکز درمانی، کالاهای پزشکی ، داروخانه‌ها وغیره توزیع می‌شد؛ اما امروز با توجه به شیوع کرونا نیاز روزانه افزایش چشمگیری داشته است.
 
وی ادامه داد: با کنترل دو کارگاه تولید ماسک  تولید آنها تا ۳۰ هزار ماسک در روز افزایش یافت اما کمبود همچنان وجود دارد چرا که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی تنها ۲۰ هزار ماسک نیاز روزانه مراکز درمانی استان است.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه مدیریت ارشد استان راهکارهای گوناگون رفع کمبود را بررسی کرده است، از راه اندازی ۹ کارگاه جدید تولید ماسک در استان خبر داد و گفت: با پیگری صورت گرفته پس از اینکه  مشکلاتی همچون تامین فضای بهداشتی، تامین مواد اولیه و تامین سرمایه در گردش رفع  شده ،  این ۹ کارگاه فعالیت خود را در چند روز آینده شروع میکنند.
 
وی خاطرنشان کرد : فعالیت کارگاه های جدید سبب افزایش تولید تا ۲۰۰ هزار ماسک در روز خواهد شد که بخشی از نیازهای موجود را تامین خواهد کرد.
 
دکتر رحیمی با یادآوری اینکه  مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز در مقابله با شیوع کرونا بر پایه الکل تولید می‌شوند، اظهار کرد: در گذشته دو کارخانه الکل در جهرم و اقلید فعال بودند که تولیدات این کارخانه ها بر اساس سهمیه بندی وزارت بهداشت بین استان ها توزیع می ‌شد اما در حال حاضر با رایزنی های انجام شده توانسته ایم سهم فارس از این تولیدات را افزایش دهیم.
 
 افزایش ظرفیت تولید الکل در کارخانه‌های مذکور ، جلوگیری از خروج یک واحد تازه تاسیس تولید الکل از استان و تغییر خطوط تولید بعضی کارخانه ها به منظور تولید الکل از دیگر اقداماتی است که به گفته استاندار فارس در راستای تامین نیاز استان فارس انجام شده است.
 
وی همچنین با تاکید بر اینکه در مواقع بحرانی نباید بروکراسی‌های زمان بر اداری مانع تصمیم گیری های آنی شود، گفت: علوم پزشکی و سایر دستگاه ها باید این موضوع را در صدور مجوز برای واحدهای تولیدی اقلام مورد نیاز بهداشتی در نظر داشته باشند.
 
استاندار فارس ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده بخش‌های عمده نیاز استان به اقلام ضد عفونی کننده و ماسک تامین شود.
 
وی تاکید کرد: اولیت اصلی ما تامین این اقلام برای کادر  بیمارستان ها و مراکز درمانی است 
 
 
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه  داروسازان و متولیان داروخانه های استان  روزانه با تعداد زیادی از مردم مواجه هستند عنوان کرد: بی تردید توصیه ها و راهنمایی های پرسنل داروخانه ها در کنترل شیوع ویروس کرونا موثر خواهد بود.
 
 
در این دیدار همچنین اعضا انجمن دارو سازان  نظرات و پیشنهادات و مطالبات صنفی خود در شرایط کنونی را با استاندار فارس در میان گذاشتند. 
 
نماینده عالی دولت در استان فارس پس از شنیدن این سخنان از پیشنهادات ارائه شده استقبال کرد و افزود: مطالبات مطرح شده نیز از سوی مدیریت ارشد استان در چارچوب مقدورات پیگیری می‌شود.
 
دکتر رحیمی در پایان با بیان اینکه‌سطوح مختلف و مورد نیاز قرنطینه و همچنین کنترل شدید مبادی ورودی در استان فارس به دقت انجام شده است، گفت : استان فارس به رغم مهمان نوازی در این ایام پذیرای هیچ مهمانی نیست و همه مراکز تفریحی، گردشگری ، اقامتی وغیره نیز در این راستا با محدودیت و تعطیلی مواجه هستند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top