دانلود اپلیکیشن اندروید

شناسایی ۱۱۱ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به ۱۱۰۰ نفر

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۱۱ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۱۱۰۰ نفر رسیده است.

او با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون ۳۶ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا ویروس از دست دادند.

رییس دانشگاه بیان کرد: ۳۴۰ نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۳۴۸ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

دکتر لطفی اظهار کرد: تاکنون ۲۷۹ بیمار مشکوک به کرونا ویروس در بیمارستان های استان بستری هستند.

او افزایش شناسایی موارد جدید در استان را توسعه آزمایشگاه های تشخیص مولکولی ویروس کرونا و انجام تست های تشخیص این بیماری در بین افراد مشکوک اعلام کرد.

دکتر لطفی از عموم مردم فارس خواست ضمن توجه ویژه به رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن، از ترددهای غیرضرور با جدیت پرهیز کنند، زیرا مهم ترین راهکار کنترل و پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹، جلوگیری از مواجهه با ویروس کرونا است، همچنین با عدم توجه به شایعات، اخبار و اطلاعات موردنیاز خود را از رسانه ملی و وبگاه اختصاصی بیماری کووید۱۹ به نشانی اینترنتیhttps://corona.sums.ac.ir/ دریافت کنند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top