دانلود اپلیکیشن اندروید

معاون استاندار فارس: ابتلای ۳ نفر از اعضای ستادمقابله با کرونا در فارس به کرونا ویروس

 

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه اصناف فارس همچنان به مدت یک هفته دیگر (تا ۳۰ فروردین‌ماه) تعطیل خواهند بود، خاطرنشان کرد: تصمیمات مربوط به مهار و کنترل ویروس کرونا در فارس، همزمان بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین تصمیمات استانی اتخاذ می‌شود.

 

 

عبدالرضا قاسم‌پورافزود: هرچند وضعیت فارس در تعداد مبتلایان اکنون به سطح قرمز رسیده است، اما با اتخاذ تصمیمات به‌موقع در مهار کرونا، این استان از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در بین ۳۱ استان در جایگاه ۲۵ امین استان قرار دارد و از نظر تعداد جان‌باختگان نیز کمترین تعداد را در میان استان‌های کشور دارد.

افزایش تعداد مبتلایان در فارس با افزایش تعداد کیت‌های تشخیص

معاون استاندار فارس با اشاره به افزایش ۵ برابری انجام تست کرونا نسبت به هفته‌های گذشته گفت: دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در روزهای گذشته افزایش تعداد تست‌های انجام‌شده در سطح افراد مشکوک به این بیماری بوده است، با این حال مهم‌ترین هدف ما شناسایی هرچه سریع‌تر مبتلایان به ویروس کرونا برای قطع زنجیره انتقال این ویروس است.

عبدالرضا قاسم‌پور با بیان اینکه یکی از دلایل پایین‌بودن آمار مبتلایان به کرونا در فارس در هفته‌های گذشته محدودیت در تعداد کیت تست کرونا و همچنین آزمایشگاه در سطح استان بوده است، افزود: با این وجود افزایش تعداد مبتلایان موجب شیوع گسترده‌تر و افزایش زنجیره انتقال شده است. 

افزوده شدن تنها ۳ صنف به اصناف مجاز به فعالیت

قاسم‌پور سپس با تاکید بر اینکه از شنبه ۲۳ فروردین‌ماه در استان فارس تنها ۳ صنف (صنوف خشکشویی، عینک‌سازی و فروش سموم دفع آفات کشاورزی) به دیگر صنوف مجاز به فعالیت افزوده خواهند شد، افزود: تصمیم‌گیری برای استان فارس با دیگر استان‌های کشور متفاوت است و از همین رو جز ۳ صنف یادشده، بقیه صنوف فارس که پیش‌تر اجازه فعالیت نداشته‌اند تا اطلاع بعدی نیز تعطیل خواهند بود.

چاپ نشریات کاغذی و روزنامه‌ها همچنان ممنوع است

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه این تصمیم برای جلوگیری از تجمع مردم و مهار زنجیره انتقال کرونا گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر چاپ نسخه کاغذی نشریات و روزنامه‌ها ممنوع است و رسانه‌های مکتوب تنها اجازه دارند به صورت الکترونیکی منتشر شوند. به گفته عبدالرضا قاسم‌پور چاپ و توزیع نشریات کاغذی و روزنامه‌ها برای فعالان رسانه و همچنین مشترکین مطبوعات خطرناک است و خود می‌تواند موجب افزایش زنجیره انتقال کرونا ویروس شود، تاکید کرد: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا مجوزی برای چاپ نشریات کاغذی اعلام نکرده است.

تصمیمات ستاد استانی بر اساس دستورالعمل‌های ملی و استانی اتخاذ می‌شود

معاون استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه تصمیمات‌مربوط به مهار و کنترل ویروس کرونا در فارس، همزمان بر اساس تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین تصمیمات استانی اتخاذ می‌شود، افزود: در بحث آغاز به فعالیت ادارات از تاریخ ۲۳ فروردین‌ماه، استان فارس نیز تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کروناست، اما در بحث بازگشایی مجدد اصناف و همچنین کنترل ورودی‌های شهری، ستاد استانی به تشخیص خود عمل خواهد کرد و از این منظر تا هفته آینده (سی‌ام فروردین‌ماه) تعطیلی اصناف فارس تمدید شده است.

کارگران روزمزد نیز از تسهیلات کرونایی دولت بهره‌مند می‌شوند

معاون استاندار فارس در ادامه با اشاره به ادامه فعالیت کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی در ایام نوروز افزود: با این حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی در دستور کار مسئولان کارخانه‌ها قرار گرفته است. عبدالرضا قاسم‌پور سپس با اشاره به اینکه سهم استان فارس در تخصیص کمک‌ها و تسهیلات دولتی به اقشار مختلف مردم مشخص شده است، افزود: به منظور ارائه تسهیلات به کارگران روزمزد نیز مقرر شده است که حوزه‌های عمرانی مانند شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اطلاعات مربوط به این کارگران را مشخص و اعلام کنند تا اداره کار پس از جمع‌بندی‌های نهایی حمایت‌های دولتی به این افراد که فاقد هرگونه بیمه و قرارداد هستند، نیز اختصاص یابد.

ابتلای ۳ نفر از اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا در استان

 قاسم‌پور در پایان با اشاره به ابتلای ۳ نفر از اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا در استان فارس گفت: این افراد هم‌اکنون در قرنطینه خانگی قرار گرفته‌اند و تحت مداوا هستند

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top