دانلود اپلیکیشن اندروید

۹۰شهروند دیگر فارس به کرونا مبتلا شدند/ ۷۸ درصد جان باختگان بالای ۵۰ سال داشته اند

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۹۰ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد

 

  

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ازشناسایی 90 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس و افزایش مبتلایان به 1852 نفردر استان خبر داد.

 عبدالرسول همتی امروز شنبه 23 فروردین گفت: از هزار و 521 مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص مولکولی کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، 90 مورد مثبت گزارش شده است که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به هزار و 852 نفر رسیده است.
 
او با بیان اینکه متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون 47 نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند.
 
معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد : تاکنون 482 نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و 846 نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند. 
 
همتی اظهار کرد: مبتلایان به کروناویروس در استان را 10درصد افراد زیر 10 سال، 57درصد افراد 10 تا 50 سال، 42درصد افراد 50 سال به بالا تشکیل می دهند، همچنین موارد فوتی ناشی از بیماری کووید19 هم 23درصد افراد 10 تا 50 سال و 78درصد افراد 50 سال به بالا به خود اختصاص داده اند و موردی از مرگ زیر 10 سال ناشی از کروناویروس نیز گزارشی نشده است.
 
او از شهروندان خواست ضمن در خانه ماندن و رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات و ترددهای غیرضروری، برای ارزیابی وضعیت سلامت خود به صورت الکترونیکی به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرسhttps://salamat.gov.ir/ مراجعه کرده و با ورود اطلاعات درخواستی از وضعیت خود آگاه شوند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top