دانلود اپلیکیشن اندروید

معاون وزیربهداشت: خاضعانه از مدیریت کرونا در فارس تشکر می‌کنم

 

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طی روزهای اخیر بازدیدهایی از برخی استان‌ها که نگرانی بیشتری از شیوع کرونا وجود داشت، انجام شد، اما حضور ما در استان فارس صرفا برای قدردانی از فعالیت‌های استانداری و مجموعه درمانی این استان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر ایرج حریرچی در جلسه ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا در استان فارس، گفت: تا زمانی که حتی یک بیمار مبتلا در شهر، کشور و حتی سایر کشورها وجود دارد، مبارزه با کرونا استمرار خواهد داشت، افزود: تا زمانی که واکسن و داروی موثر کشف و تولید نشود، این ویروس خطر جدی و بالقوه‌ای برای همه جهان محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی با حداکثر توان و توان بخش اقتصادی کشور باید کماکان ادامه پیدا کند.
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: اثر بازگشایی‌ها بر افزایش تعداد بیماران به مدت ٥ روز، افزایش شمار بیماران بستری در بیمارستان‌ها به مدت ١٥ روز و مرگ و میر به مدت یک ماه بعد از شروع فعالیت‌ها مشاهده خواهد شد.
دکتر حریرچی با اشاره به این موضوع که در کلانشهرها، شیوع کرونا و مدیریت مشکلات ناشی از آن اهمیت بالاتری دارد، گفت: مدارس و دانشگاه‌ها با حدود ٢٠ میلیون جمعیت، یکی از خطرناک ترین محل‌ها برای انتشار ویروس کرونا است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که خاضعانه از مدیریت کرونا در فارس تشکر می‌کنم، افزود: گزارشاتی که از این استان گرفتیم حاکی از این است که از بهمن ماه تا کنون اقدمات پیشگیرانه، قاطع تر و مصمم تر انجام شده است.
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: از ١٠ استان بازدید کردم اما اولین استانی که با رویکرد مثبت صحبت کردم، فارس است؛ زیرا دانشگاه علوم پزشکی با ریشه‌ای در فارس وجود دارد که با زحمات مدیریت شبانه روزی و جان فشانی کادر درمانی موجب شده تا فارس استانی با شیوع کم تلقی شود که که ناشی از برنامه ریزی‌های مناسب برای رعات مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، شناسایی بیماران و افراد نزدیک به آن ها و ایزوله کردن آن هاست.
دکتر حریرچی گفت: در استان فارس روزانه ١٧٥٠ تست کرونا انجام می‌شود که دستاوردی بزرگ و قابل تحسین است که موجب شده با شناسایی بیماران و ایزولاسیون آنها، بستری بیماران به یک سوم نسبت به سایر استان‌ها برسد و با فوت کمترین افراد درگیری این بیماری مواجه شویم.
وی مجددا با تاکید با این که ویروس کرونا در کمین ماست و استان فارس طی روزهای اخیر افزایش جزیی دارد که موجب نگرانی است، گفت: اگرچه فصل اردیبهشت آدمی را تحریک می‌کند که بیرون بیاید اما از مردم خوب فارس و شیراز می‌خواهیم به سلامت خود و پزشکان و پرستاران استان رحم کنند و تحمل کنند تا بتوانیم میزان ابتلا به ویروس را به حداقل ممکن برسانیم چون نگران رسیدن پاییز و هم زمانی شیوع مجدد آنفولانزا و کرونا هستیم.
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مردم ایران خواست تا زندگی با کرونا تا ساخت واکسن و کشف داروی موثر را یاد بگیرند و با آن خو کنند و البته تا اطلاع ثانوی هم دید و بازدیدها را به کمترین حد ممکن برسانند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top