دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان: استان فارس در مبارزه با کرونا پیشرو است

 

استاندار فارس گفت: فارس در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور پیشرو محسوب می شود و ایران نیز جزء کشورهای پیشرو در سطح دنیا به شمار می رود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با بیان این که در زمینه تولید اقلام مورد نیاز در مبارزه با کرونا اقدامات بسیار خوبی در این استان صورت گرفته است، اظهار داشت: در ابتدای شیوع کرونا ظرفیت تولید ماسک استان روزانه 6 هزار عدد بود که اکنون به حدود 200 هزار عدد ماسک در روز رسیده است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که اقدامات خلاقانه و مبتکرانه ای در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا در این استان صورت گرفته است، ادامه داد: ضدعفونی کردن معابر توسط شهرداری ها ، تلاش برای تولید دستگاه ها و تجهیزات جدید و پیشرفته ، تولید انواع ضدعفونی کننده ها و تلاش دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز برای تولید واکسن کرونا را از جمله این اقدامات برشمرد.

وی با بیان این که شیوع ویروس کرونا آسیب های متعددی در زمینه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را ایجاد کرده است، افزود: برای جبران این آسیب ها هیات دولت تصمیمات خوبی را اتخاذ کرده است که اعطای 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های اقتصادی ، عقب افتادن اقساط وام ها ، معافیت های مالیاتی و عقب افتادن قبوض آب ، برق و گاز از آن جمله است.

استاندار فارس با تاکید بر حمایت از پویش های همدلی ، اعلام کرد: کارکنان استانداری فارس نیز با اعطای دو روز از حقوق خود برای تجهیز و تقویت بیمارستان های درگیر کرونا همکاری می کنند.

دکتر رحیمی با اشاره به ارزیابی مثبت کارگروه ملی از عملکرد کارگروه اجتماعی استان فارس ، گفت: جلسات باید به صورت ماموریت محور برگزار شود و از برگزاری جلسات متعدد که وقت مدیران را می گیرد خودداری شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که عملکرد مجموعه های تحت پوشش بهزیستی استان در زمینه مقابله با بیماری کرونا ارزنده بوده است، ادامه داد: مجموعه های خصوصی و دولتی که متولی نگهداری از افراد آسیب پذیر هستند توانسته اند با مراقبت های مفید از ابتلای افراد زیرمجموعه خود به بیماری کرونا جلوگیری کنند.

وی با اشاره به این که کانون خانواده اولین هسته آموزشی و فرهنگ سازی در جامعه محسوب می شود، اظهار داشت: رکن اصلی خانواده ها، بانوان هستند و دستگاه های مختلف باید رسالت را خود برای آموزش و تقویت بانوان و نهاد خانواده به خوبی انجام دهند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top