دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس: اقدام مجامع علمی برای ساخت واکسن و دارو یک فرصت برای پیشرفت علمی کشور است

 

 دکتر عنایت الله رحیمی در هم اندیشی مراکز علمی ، پژوهشی با بخش خصوصی جهت مبارزه با بیماری کرونا جهت ایجاد فهم مشترک بین بخش خصوصی و مجامع علمی را لازمه موفقیت چنین طرح‌هایی دانست.

/ دو گانه سلامت و معیشت در مدیریت بیماری کرونا باید مد نظر باشد/ رویکرد علمی مدیریت استان در مبارزه با بیماری کرونا باید مد نظر باشد

به گزارش پایگاه اطلاع‌  رسانی استانداری فارس ، کمیته علمی ستاد مبارزه بابیماری کرونا با هدف ارائه گزارش دانشگاه شیراز از روند ساخت واکسن و داروی بیماری کرونا برگزار شد.

استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه تهدید کرونا فرصت های زیادی به همراه دارد، افزود: ایجاد هم اندیشی بین جامعه علمی ، دانشگاهی ، کاربردی و بخش خصوصی از جمله این فرصت ها است که بی تردید مواهب خوبی برای جامعه و کشور رقم خواهد زد.
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس با تاکید بر اینکه رفتن به دنبال راه های درمان و کشف دارو و واکسن چنین بیماری هایی از یک سو  وظیفه انسانی است ، اظهار کرد: از سوی دیگر نیز فرصت های علمی جدیدی را پیش روی محققین و پژوهشگران قرار می‌دهد  که حتما در  ارتقا سطح علمی کشور و دانشگاه ها اثر گذار است.
 دکتر رحیمی در ادامه گفت: پیگیری چنین اهدافی فرصت های اقتصادی بی نظیری که دانش پایه هستند  نیز ایجاد می‌کند که این فرصت ها نه تنها نقصان پذیر نیستند بلکه استفاده از آنها افزایش بهره وری را به دنبال خواهد داشت.
استاندار فارس با اشاره به توانمندی های علمی موجود در مجامع دانشگاهی و علمی استان همچون دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی و همچنین علاقه مندی و پتانسیل بخش خصوصی ابراز امیدواری کرد دستیابی به پیشرفت های علمی در زمینه تولید دارو و واکسن بیماری کرونا امکان پذیر باشد.
وی از دستگاه های اجرایی  خواست با در نظر گرفتن ظرفیت ها و چارچوب وظایف خود به اجرایی شدن چنین طرح‌های کمک کنند.
استاندار فارس افزود:  همانگونه که سازمان صنعت ، معدن و تجارت میتواند ارتباط  بخش خصوصی و دانشگاه را تقویت کند ؛  دانشگاه علوم پزشکی نیز به عنوان متولی بهداشت و درمان میتواند سفارش دهنده تولید چنین داروهایی باشد.
دکتر رحیمی با اشاره به مولفه هایی همچون اقتصاد مقاومتی ، جهش تولید ، انسان محوری ، عدالت محوری و خدا باوری که مد نظر رهبر معظم انقلاب است ، اظهار کرد: اقدام به تولید دارو و واکسن بیماری کرونا بر اساس این مولفه ها امری ثواب و وظیفه ای ملی و دینی است که آینده ای بهتر را برای کشور رقم می‌زند.
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  با بیان اینکه  هنوز در مرحله مبارزه با شیوع  کرونا هستیم ، گفت: شیوع این بیماری مشکلات زیادی در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد خواهد کرد؛ بنابراین باید در کنار توجه به مقابله و پیشگیری برنامه ریزی برای دوران پس از کرونا را با جدیت دنبال کنیم.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ماندن در خانه و تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی همچنان به عنوان رویکرد اصلی سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با کرونا مطرح است ،  عنوان کرد: باید بپذیریم که امروز با دوگانه سلامت و معشیت رو به رو هستیم و پرداختن به این دو مدضوع در کنار هم نیازمند اجرای دقیق و جدی پروتکل‌های بهداشتی است.
وی همچنین به تصمیمات دولت برای حمایت از اقشار ، صنوف و گروه های آسیب دیده در اثر شیوع کرونا اشاره کرد و گفت بسیاری از این تصمیمات به زودی اجرایی می‌شوند.
بر اساس این گزارش در نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا استاندار فارس دستور داد دانشگاه شیراز با به کار گیری توان علمی خود تحقیقات لازم برای تولید دارو  و واکسن کرونا را آغاز کند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top