دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس: اعتبارات مدیریت کرونا بر اساس وسعت و اهمیت به فارس اختصاص یابد

 

در ارتباط ویدئو کنفرانسی با وزیر کشور مطرح شد: دکتر رحیمی: اعتبارات مدیریت کرونا بر اساس وسعت و اهمیت به فارس اختصاص یابد/ معاون وزیر بهداشت: اقدامات فارس در مقابله با کرونا درخشان است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه مشترک ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به تشریح اقدامات انجام شده استان فارس در خصوص مدیریت بیماری کرونا پرداخت و گفت: این اقدامات در استان فارس در چند مرحله پیش بینی، پیشگیری، درمان و توجه به پسا کرونا انجام شده و همچنان نیز ادامه دارد.
وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور چین دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز ماموریت یافت تحقیقات لازم را انجام داده و آمادگی مورد نیاز را کسب کند.
استاندار فارس بیان کرد:  با آغاز شیوع کرونا در کشور، استان فارس با همدلی و همگرایی در سطوح مختلف به مدیریت این بیماری پرداخت. 
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا عنوان کرد: روند کلی بروز موارد بیماری در استان  با شیب ملایم تر از متوسط کشور در حال افزایش است، عنوان کرد:  به این معنا که  در استان فارس  ۵۵ نفر در ۱۰۰ هزار نفر ابتلا رخ داده  و در سطح کشور ۱۰۲ نفر  در   ۱۰۰ هزار نفر  که نشان می دهد روند شیوع  بیماری در فارس تقریباً ۵۰ درصد متوسط کشوری است.
موضوع دیگری که دکتر رحیمی به آن اشاره کرد روند  کلی میزان میرایی  بیماری در استان فارس بود که  تقریباً در طی دو ماه گذشته حدود ۴۲ درصدپایین تر  از متوسط کشور بوده است.
وی همچنین از افزایش آزمایش پی.سی‌.ار از ۱۵۰ آزمایش به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ و گاه ۱۷۰۰ آزمایش خبر داد و گفت در این زمینه شاهد افزایش ۸ تا ۱۰ برابری بوده ایم.
استاندار فارس اظهار کرد:  با وجود این روند موارد مثبت بیماری تقریباً ثابت مانده است؛ بنابراین درصد مثبت شدن از حدود ۱۵ درصد به  ۷ درصد رسیده است این به معنی آلودگی کمتر و همچنین افزایش آزمایش در گروه های مختلف شامل همه افراد علامت دار همه افراد در تماس نزدیک، کارکنان بهداشت و درمان، افراد ساکن در اپیدمی های محلی، افراد دارای بیماری های مزمن و پرخطر و در تماس با بیمار کرونایی  و برخی افراد جامعه است.
نماینده عالی دولت همچنین با بیان اینکه  حدود ۳۰ درصد از تخت های بستری و ۵۵ درصد از تخت‌های icu در استان اشغال شده است ، از آمادگی استان برای تغییر شرایط احتمالی و در حالت آماده برای خدمت قرار گرفتن تخت های بیمارستانی خبر داد.
دکتر رحیمی از انجام اقداماتی همچون کمک های دستگاه ها و نهادهای حمایتی، اجرای طرح همدلی و مساوات ، ایجاد و تغییر خط تولید ۱۴ واحد و کارخانه تولید مواد ضد عفونی و شوینده، افزایش تعداد ماسک تولیدی از ۵ هزار به ۲۰۰ هزار ماسک در روز، ‌اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، راه اندازی پروتال جامع کسب و کارهای اینترنتی ، در استان سخن گفت و این ی  تاکید کرد : مرحله اول غربالگری به طور کامل در استان فارس انجام شده و مرحله دوم نیز ۷۶ درصد از جمعیت استان را تحت پوشش قرار داده است. 
استاندار فارس همچنین از وزیر کشور خواست در اعطای اعتبارات مربوط به مدیریت کرونا استان فارس بر اساس وسعت و پراکنش و اهمیت و جمعیت مورد توجه قرار گیرد نه بر اساس تعداد مبتلایان.
دکتر رحیمی در بخش دیگری درخواست های خود، عنوان کرد: حتی المقدور الکل تولیدی در فارس در اختیار کارخانه های تولید مواد ضد عفونی کننده این استان  قرار گیرد.
رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه بیمارستان های خصوصی و خیریه یکی از حلقه های اقتصادی استان فارس هستند از آسیب دیدن این بیمارستان ها در اثر شیوع کرونا خبر داد و خواهان تخصیص اعتبار و حمایت ها و تسهیلات برای این مراکز و پرسنل آنها شد.
افزایش تعداد رسته های شغلی و کسب و کارهایی که از شیوع کرونا آسیب دیده اند با هدف  برخورداری  از حمایت های دولتی ، امهال تسهیلات و بخشودگی جرائم‌بانکی ، عدم افزایش مالیاتی اشخاص حقیقی صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم، تخصیص اعتبارات اشتغال زایی برای حفظ و توسعه فرصت های موجود و اعطای تسهیلات کم بهره به ۱۳۰۰ باشگاه ورزشی زیان دیده از کرونا و تهاتر بدهی های مالیاتی با ارزش افزوده مالکان با باشگاه دارها از دیگر درخواست هایی بود که استاندار فارس در این جلسه مطرح کرد.
 معاون وزیر بهداشت نیز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده در استان فارس در حوزه مدیریت بیماری کرونا این اقدامات را درخشان توصیف کرد و گفت: موفقیت در غربالگری و رعایت پروتکل های بهداشتی عامل اصلی جایگاه کنونی فارس است و میزان کم مرگ و میر ناشی از کرونا تایید کنند این موفقیت است.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top