دانلود اپلیکیشن اندروید

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز : تلاش برای افزایش نمونه گیری در فارس تا انجام ۲۰۰۰ تست کرونا در روز

 

در شصت و هفتمین نشست روزانه بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کروناویروس، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از عزم جدی اعضای ستاد مقابله با کرونا در فارس برای افزایش نمونه گیری در مناطق پُرخطر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه در همین راستا تلاش می شود نمونه گیری ها تا دو هزار مورد در استان افزایش یابد، تاکید کرد: از آغاز شیوع کروناویروس در فارس تاکنون، تلاش و اقدامات اعضای ستاد مقابله با کروناویروس در دانشگاه از سوی تمامی اعضا و کارگروه ها به ویژه کارکنان درگیر با کرونا، به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

او همچنین از عزم جدی اعضای ستاد مقابله با کرونا در فارس برای افزایش نمونه گیری در مناطق پُرخطر خبر داد و افزود:

دکتر لطفی اضافه کرد: با توجه به اهمیت سلامت کادر درمانی در بیمارستان ها، لازم است تمامی کادر درمانی پیش از ورود به مراکز درمانی و آغاز فعالیت، تست کروناویروس را انجام داده و از سلامتی خود اطمینان حاصل کنند.

رئیس دانشگاه یادآور شد: با توجه به آغاز کار مطب ها، اعضای نظام پزشکی شیراز نیز می توانند برای انجام تست کرونا به آزمایشگاه های تشخیصی مراجعه کنند.

او ادامه داد: انجام نمونه گیری کروناویروس در پادگان ها، همچنین اداراتی که با تعداد ارباب رجوع بالا سر و کار دارند، در دستور کار قرار دارد.

بررسی آمار نمونه گیری های انجام شده کرونا در استان، بررسی سامانه توزیع اقلام محافظتی فردی برای پزشکان مطب ها و موسسه های درمانی و بررسی آمار مبتلایان، افراد بستری، بهبودیافتگان و فوتی های کروناویروس در فارس نیز دیگر محورهای این نشست بود که با حضور رئیس دانشگاه و اعضای ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ بررسی شد.

دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست از تشدید نظارت های کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در فارس خبر داد.

دکتر «علیرضا میراحمدی زاده» عضو کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس دانشگاه دیگر عضو این نشست بود که ضمن بیان اقدامات این کارگروه، از همکاری با دیگر کارگروه ها مانند کارگروه سلامت معنوی دانشگاه خبر داد.

در این نشست هر یک از معاونان و مدیران ارشد دانشگاه به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کروناویروس در فارس پرداختند و مقرر شد تا معاونت بهداشت دانشگاه، تهیه پروتکل بهداشتی برای آمادگی احتمالی بازگشایی مساجد را در دستور کار خود قرار دهد.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top