دانلود اپلیکیشن اندروید

ثبت رکورد بیش از ۲۵۰۰ نمونه گیری روزانه کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در هفتادمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه از ثبت بیش از دو هزار و پانصد نمونه گیری بیماری کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته به عنوان یک رکورد قابل توجه در کشور خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش آزمایشگاه های شیراز و شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه، دو هزار و ۵۸۹ تست کروناویروس تهیه شده است که از عملکرد خوب و مناسب آزمایشگاه ها، مراکز بهداشتی درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته حکایت دارد. 

 او تعداد تست های انجام شده کروناویروس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بسیار بالاتر از متوسط کشوری اعلام کرد و افزود: جای خوشحالی است که با وجود افزایش آمار نمونه گیری ها، تعداد افراد مثبت و بستری های عادی و بخش های ویژه مربوط به بیماری کووید۱۹ کاهش یافته است.

رییس دانشگاه با موثر ارزیابی کردن اقدامات دانشگاه در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، از تلاش همه مجموعه دانشگاه به ویژه مراقبان سلامت و تیم های واکنش سریع در این زمینه تقدیر کرد.

دکتر لطفی همچنین با اشاره به فعالیت های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در دوران اپیدمی کروناویروس و برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی با موضوع شیوع، کنترل و پیشگیری از کووید۱۹، از مدیران و کارکنان این معاونت تقدیر کرد و دستور داد تا دکتر «سید حمیدرضا هدایتی» مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه به جمع اعضای کمیته مستندسازی ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه افزوده شود.

حضور ۱۳۰۰ هنرمند از ۸۸ کشور در مسابقه بین المللی کارتون «ما کرونا را شکست می دهیم»

در ادامه این نشست، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بیان اینکه این معاونت با توجه به ماهیت کاری خود از شروع موضوع اپیدمی کرونا فعالیت های فرهنگی و هنری خوبی را برنامه ریزی و اجرا کرده است، از برگزاری مسابقه بین المللی کارتون «ما کرونا را شکست می دهیم» خبر داد.

 
دکتر «کوروش عزیزی» افزود: این جشنواره به صورت بین المللی برگزار می شود و تاکنون با استقبال بی نظیری از سوی هنرمندان ۸۸ کشور مواجه شده و به بزرگترین جشنواره هنری با موضوع کروناویروس در دنیا تبدیل شده است.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه نیز با ارایه گزارشی در این زمینه گفت: چندین برنامه ملی و بین المللی در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه انجام شده که یکی از آنها جشنواره بین المللی کارتون «کرونا را شکست می دهیم» به ریاست دکتر «مهرزاد لطفی» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

دکتر «سید حمیدرضا هدایتی» افزود: هزار و سیصد هنرمند از ۸۸ کشور دنیا با ارسال بیش از چهار هزار اثر در مدت چهل روز، سبب ثبت رکوردی بی نظیر برای این جشنواره شدند و این امر باعث شد تا مدت زمان ارسال آثار به جشنواره به مدت ۱۰ روز تمدید شود.

او اضافه کرد: تاکنون بیش از دو میلیون نفر از گالری آثار این جشنواره بین المللی بازدید کرده اند و تقاضاهای بسیاری از سازمان ها و نهادهای مختلف برای حمایت از این رویداد هنری فرهنگی به دبیرخانه جشنواره اسال شده و این جشنواره به نام شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز ثبت و جهانی شده است.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ادامه داد: آثار جشنواره در مرحله داوری نهایی است که با حضور پنج داور بین المللی و چهار داور از ایران، کار داوری و انتخاب آثار برتر انجام می شود.

دکتر هدایتی همچنین از برنامه ریزی و اجرای جشنواره های دیگری مانند جشنواره عکس موبایلی «عهد جانانه» برای ثبت لحظات و خاطرات خانواده سلامت شامل پزشکان، پرستاران و کارکنان بیمارستان ها و مراکز درمانی در خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کروناویروس به کمک تلفن همراه و انتشار این آثار در قالب کتاب برای ثبت در تاریخ ایثارگری و فداکاری نظام سلامت کشور خبر داد.

نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح امروز، هفدهم اردیبهشت با حضور رییس، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه و بررسی اقدامات دانشگاه در زمینه کروناویروس و مصوبات روزهای گذشته، در دفتر رییس دانشگاه برگزار شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top