دانلود اپلیکیشن اندروید

تاکید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛ نخستین وظیفه مسوولان در دانشگاه ها، حل مشکلات مردم است


نشست جمع بندی سفر و بازدیدهای پیش بینی شده معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان فارس در استانداری فارس با حضور استاندار و روسای دانشگاهها و دیگر مدیران و مسوولان ارشد دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این نشست، توسعه و پیشرفت را یک امر درون زا دانست و تاکید کرد: باید برای توسعه استان و کشور، با استفاده از توانمندی ها، سنت ها، فرهنگ غنی و مذهبی مردم، از داخل استان به صورت خودجوش آغاز کرد.

 دکتر «سورنا ستاری» با تاکید بر اینکه پیش از آموزش و پژوهش، نخستین وظیفه مسوولان در دانشگاه ها، حل مشکلات و خدمت رسانی به مردم است، گفت: ما باید ثابت کنیم که سرمایه گذاری کشور که با استفاده از اعتبار مالی مردم است، صرف خدمت رسانی و حل مسایل آنان می شود.

او با تاکید بر اهمیت انجام بیش از ۵۰ هزار تست PCR از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بحران کرونا، این اقدامات را بسیار ارزشمند برشمرد و از رییس دانشگاه و مجموعه سلامت فارس تقدیر کرد.

دکتر ستاری با ابراز خرسندی از افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان در استان فارس و کشور، عنوان کرد: سیستم اقتصاد دانش بنیان در آینده جوانان و توسعه و پیشرفت کشور بسیار تاثیرگذار است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر عزم جدی همگان برای توسعه کشور، از نیک اندیشان خواست تا برای تولید محصولات دانش بنیان در بخش خصوصی و حوزه پژوهش تلاش کنند.

تاکید استاندار فارس بر افزایش خدمت رسانی به مردم و توسعه و پیشرفت کشور با استفاده از نیروهای خلاق و جوان

استاندار فارس نیز در این نشست با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه مبارک رمضان، استفاده از نیروهای خلاق و جوان را موجب افزایش خدمت رسانی به مردم و توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت: با توجه به فعالیت شرکت های مختلف دانش بنیان، شاهد روند رو به رشد در زمینه های مختلف علمی و صنعتی هستیم که باید از این ظرفیت ها و توانایی ها به خوبی استفاده شود.

دکتر «عنایت الله رحیمی» با تاکید بر جایگاه استان فارس عنوان قطب پزشکی جنوب کشور و قطب پیوند اعضا در کشور، از فعالیت شرکت های دانش بنیان پیرامون توسعه تجهیزات پزشکی و تولید گیاهان دارویی خبر داد و اضافه کرد: علم و تکنولوژی امروز با بهره گیری از تجربه های اساتید پیشکسوت، موجب پیشرفت و ثروت آفرینی در کشور می شود.

 
او از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خواست تا با کمک به سرعت بخشیدن در امور مرتبط با محصولات دانش بنیان و راه اندازی کارخانه نوآوری در استان و همچنین همکاری با تیم مرکز ویروس شناسی دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ویژه در زمینه فعالیت های دانش بنیانی و کمک به احیای جایگاه شیراز در زمینه صنایع و فعالیت های دانش بنیان، شاهد افزایش پیشرفت و توسعه کشور باشیم.

اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای راه اندازی نخستین آزمایشگاه تولید واکسن کرونا در جنوب کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیگر عضو این نشست بود که با اشاره به توانمندی های دانشگاه و کسب موفقیت های کشوری در بخش تحقیقات و فناوری، اعلام آمادگی کرد تا با توجه به توانمندی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فارس به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور، نخستین آزمایشگاه جنوب کشور در زمینه تولید واکسن کرونا را در این مجموعه راه اندازی شود.

 دکتر «مهرزاد لطفی» با قدردانی از تلاش پژوهشگران دانشگاه برای خدمت رسانی در بحران کرونا، درباره میزان دو برابری تست های PCRانجام شده نسبت به جمعیت از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور خبر داد و افزود: با تلاش های انجام شده، کمترین مرگ و میر کرونا را در بین استان های کشور داشته ایم.

او درباره فعالیت های شبانه روزی ۹ آزمایشگاه تشخیصی کرونا در فارس توضیح داد و گفت: از ده هزار تست روزانه انجام شده در کشور، دو هزار تست در شیراز انجام می شود.

دکتر لطفی با تاکید بر همدلی و توجه ویژه مسوولان ارشد استان به مجموعه سلامت فارس به ویژه در بحران کرونا، اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی خود در پژوهش های مربوط به کرونا اثربخش باشد.

او از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خواست تا برای تکمیل برج پژوهشی محمد رسول الله (ص) در دانشگاه، برای تامین اعتبار مالی برج فناوری این مجموعه نیز در راستای خدمت رسانی به مردم، کمک شود.

رییس دانشگاه با تقدیر از توجه ویژه مسوولان کشوری و استانی به با تاکید بر همدلی و توجه ویژه مسوولان ارشد استان به مجموعه سلامت فارس به ویژه در بحران کرونا، اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی خود در پژوهش های مربوط به کرونا اثربخش باشد.

رییس دانشگاه با تقدیر از توجه ویژه مسوولان کشوری و استانی به پژوهشگران جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استان، ابراز امیداوری کرد که تمامی پژوهش ها با هدف خدمت رسانی به مردم به نتیجه برسد.

 در پایان تفاهم نامه چهارجانبه ای بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، استانداری فارس، دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هدف تحقیق و توسعه علم و فناوری در زمینه کروناویروس جدید، به امضا رسید.

دکتر «یونس قاسمی» معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست حضور داشت

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top