دانلود اپلیکیشن اندروید

استاندار فارس : اعمال سختگیرانه پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان های با بیشترین آمار ابتلا


استاندار فارس طی نشستی با فرمانداران، روسای شبکه های بهداشت و درمان، دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی شهرستان های دارای بیشترین آمار بروز و مبتلا به کرونا در استان برتشدید کنترل ها و پیگیری نیازها در شهرستان های پُرخطر در راستای تامین سلامت مردم از سوی مسوولان و مدیران ارشد دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عنایت الله رحیمی» با تقدیر از تلاش ایثارگرانه مجموعه سلامت فارس، مسوولان ارشد استان، دستگاه های اجرایی، نیروهای مسلح، سپاه، بسیج و انجمن های مردمی، هدف از این نشست را پرداختن ویژه به وضعیت کرونا در شهرستان های پرخطر استان عنوان کرد.

 
او با تاکید بر اینکه باید از تجربه های بحران کرونا در استان برای افزایش و بهبود خدمت رسانی به مردم استفاده شود، گفت: فرهنگ غنی مردم فارس به گونه ای است که با تعطیلی مراکز تجاری، فرهنگی، گردشگری و ورزشی و همچنین ارجحیت موضوع سلامت مردم بر تامین معیشت خود، به همکاری با دستگاه های اجرایی در مقابله با کرونا و تامین سلامت جامعه پرداختند.

دکتر رحیمی از فرمانداران، روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی و شبکه های بهداشت و درمان  شهرستان های دارای بیشترین آمار بروز و مبتلا به کرونا در استان خواست تا تدابیر لازم برای مدیریت این بیماری را در اولویت دستور کار خود قرار دهند.

رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی پروتکل های ابلاغ شده در مراکز شلوغ و پُرتردد از دیگر تاکیدهای استاندار فارس در این نشست بود.

او با تاکید بر اعمال اصول بهداشتی سختگیرانه به ویژه در شهرستان های پُرخطر فارس از سوی مسوولان ارشد، عنوان کرد: تدابیری ویژه برگزاری مراسم هایی به مناسبت سالگرد رحلت امام راحل(ره) در چهاردهم خرداد در دستور کار قرار گرفته است.


 
دکتر رحیمی از مسوولان مجموعه سلامت در شهرستان های پُرخطر خواست تا با افزایش نمونه گیری در گروه های مختلف، افزایش کنترل ها و رعایت پروتکل های مرتبط با کرونا در صورت نیاز با ورود دستگاه های اجرایی، افزایش خدمت رسانی و رسیدگی به مبتلایان، بهبودیافتگان و قرنطینه گان خانگی و نقاهتگاه ها را در اولویت دستور کار خود قرار دهند.

او با اشاره به موج دوم کرونا در فصل پاییز، ادامه داد: باید تدابیری ویژه برای تامین تجهیزات مورد نیاز و اقلام حفاظت فردی برای کارکنان درگیر با کرونا پیش بینی و اندیشیده شود.


 
فرمانداران و روسای مجموعه سلامت شهرستان های لار، فسا، جهرم، گراش، مرودشت، کازرون، خنج، اوز، داراب و شیراز نیز در این نشست، گزارشی درباره وضعیت کرونا در شهرستان ها و اقدامات انجام شده در این زمینه و بیان مسایلی پیرامون مطالبات شهرستان های خود در راستای تامین سلامت مردم و افزایش خدمت رسانی به مبتلایان پرداختند.
 
این نشست با حضور جمعی از مسوولان اجرایی و مدیران ارشد استان فارس برگزار شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top