دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس 11 دي ماه 98

 

كاميون حامل كالاي قاچاق در خرمبيد توقيف شد

جانشين فرماندهي انتظامي استان از توقيف يك دستگاه تريلر و كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 8 ميليارد و 320 ميليون ريال در شهرستان خنج خبر داد.

سرهنگ "يوسف ملك‌زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستاي مبارزه با قاچاق کالا و برخورد قاطع با قاچاقچيان، ماموران انتظامي شهرستان خنج اقدام به كنترل و بازرسي از خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي كردند.

سرهنگ "ملك‌زاده" با بيان اينكه ماموران موفق شدند يك دستگاه تريلر حامل كالا را شناسايي و متوقف كنند، افزود: در بازرسي از اين خودرو، 151 عدد كامپيوتر و قطعات مربوطه، 475 عدد لب تاب و شارژر، 34 دستگاه انواع لوازم خانگي، 5 دستگاه گوشي آيفون، 51 عدد اسباب بازي، 304 عدد تاچ ال سي دي و هدفن، 8 عدد لوازم آرايشي، 22 عدد راكت پينگ پنگ، 200 دستگاه ماساژر پوست و 12 دستگاه ماشين ريش تراش قاچاق و فاقد مدارك قانوني کشف شد.

جانشين فرماندهي انتظامي استان با اشاره به دستگيري يك نفر قاچاقچي و معرفي وي به مراجع قضائي، بيان كرد: ارزش اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، 8 ميليارد و 320 ميليون ريال برآورد شده است.

دستگیری 2 سارق با 16 فقره سرقت در فیروزآباد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری 2 سارق و کشف 16 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "مهدی جوکار"در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبرگفت: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات نامحسوس و بدست آوردن سرنخ، 2 نفر متهم را در اين رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائي در یک عملیات ضربتی آنان را دستگیر کردند.

سرهنگ "جوکار" بیان کرد: متهمین در بررسی فنی به 16 فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کردند و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

كشف 27 كيلو ترياك در منزل مسكوني

فرمانده انتظامي شيراز از كشف 27 كيلو ترياك در بازرسي از يك منزل مسكوني در يكي از محله‌هاي اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، افزود: مأموران كلانتري "22 آزادگان" اين شهرستان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند فردي مقداري ترياك در منزل خود در يكي از محله‌هاي شيراز دپو كرده است كه موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.

سرهنگ "شجاعي" افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن منزل، ميزان 27 كيلو ترياك كشف كردند.

اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد: تلاش براي دستگيري مالك بار و قاچاقچي متواري ادامه دارد.

افزایش 42 درصدی کشفیات کالای قاچاق در فسا

فرمانده انتظامی فسا گفت: در 9 ماهه اول سال جاری، ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده، 42 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "فرج رستمی" با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری، ماموران مبارزه با قاچاق کالا با همکاری سایر یگان های انتظامی ضمن برقراری تور ایست و بازرسی در محورهای مواصلاتی و گشت‌های محسوس و نامحسوس، موفق به کشف انواع کالاهای قاچاق به ارزش 9 میلیارد و 540 میلیون ریال و توقیف 32  دستگاه خودرو سبک و سنگین شده‌اند.

این مقام انتظامی از معرفی 35 نفر متهم با پرونده متشکله به مرجع قضائی اشاره كرد و خاطر نشان کرد: عمده کالای قاچاق کشف شده سیگار، دستگاه گیرنده دیجیتال و سوخت بوده است.

سرهنگ "رستمي" با بيان اينكه ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده در 9 ماهه اول سال جاري، 42 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، گفت: خروج اقتصاد از مسیر سالم، کاهش تولید ناخالص ملی و در پی آن کاهش اشتغال و افزایش نرخ بیکاری از تبعات مستقیم قاچاق کالا بوده و مبارزه با این پدیده شوم از اولویت‌های ماموریتی پلیس است.

خانواده مهمترين نهاد اجتماعي در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است

رئيس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان گفت :خانواده، مهمترين نهاد اجتماعي در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، کارمند رتبه 15 "مهدی نعمایی" در جمع اولیاء و مربیان دبیرستان "ایثارگران فاطمه الزهراء" شیراز، حجاب و عفت را سرمايه‌اي ارزشمند و سد محكمي در برابر آسيب پذيري‌ها و تهديدات دانست و افزود: حجاب و عفت، امنيت و آرامش را براي فرد به ارمغان آورده و براي انسان‌ها ارزش آفرين است.

وي با اشاره به اينكه دشمن امروز با تكيه بر شبكه‌هاي اجتماعي و ماهواره‌اي در صدد از بين بردن ارزش حجاب و عفاف در بين مسلمانان علي الخصوص زنان است، گفت: هميشه اين نكته مهم را مورد تأكيد قرار داده‌ايم كه حجاب، محدويت و مانعي براي رشد و شكوفايي زنان نبوده، بلكه نوعي مصونيت براي اوست.

این مقام انتظامی تصريح كرد: حفظ ارزش‌ها و كرامات انساني، مبارزه با تهاجم فرهنگي غرب، پيشگيري از مفاسد فردي و اجتماعي و آرامش و پايداري نهاد مقدس خانواده از مهمترين محسنات حجاب و عفاف است.

رئيس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس با اشاره به تاکيد مقام معظم رهبري "مدظله العالي" در خصوص اهميت فرهنگ و توجه به ارزش‌هاي اخلاقي، اظهار داشت: مهمترين وظيفه‌اي که نهاد‌ها و سازمان‌هاي فرهنگي کشور در اين خصوص دارند نقش آموزشي، تبليغاتي و فرهنگ‌سازي است.

"نعمایی" خانواده را مهمترين نهاد اجتماعي براي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه عنوان کرد و گفت: انتقال فرهنگ عفاف و حجاب از طريق خانواده موجب ارتقاء فرهنگ و تضمين کننده امنيت رواني در جامعه خواهد بود.

وی، اهميت آموزش و فرهنگ سازي و نقش آن در ارتقاء سطح آگاهي‌هاي عمومي را بسيار مهم و تاثير گذار عنوان و خاطر نشان کرد: پليس در کنار وظيفه ذاتي که همان برقراري نظم و امنيت و برخورد با جرايم در جامعه است به نقش آموزش و فرهنگ‌سازي نيز توجه ويژه‌اي داشته و با اولويت قرار دادن اصل پيشگيري، تلاش‌هاي ويژه‌اي را در خصوص کاهش جرايم در جامعه در دستور کار قرار داده است.

توقيف پرايد و كشف 24 كيلو ترياك

فرمانده انتظامي پاسارگاد از توقيف يك سواري پرايد و كشف 24 كيلو و 500 گرم ترياك در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ "محمد نيكبخت" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با ورود مواد مخدر و كنترل محور مواصلاتي، به يك سواري پرايد مظنون و آن را متوقف كردند.

وي افزود: ماموران در بازرسي از اين خودرو، مقدار 24 كيلو و 500 گرم ترياك كه به طرز ماهرانه اي در قسمت هاي مختلف جاسازي شده بود كشف كردند.

سرهنگ "نيكبخت عنوان داشت: در اين رابطه يك قاچاقچي مواد مخدر دستگير و با تشكيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شد.

كشف 834 دستگاه توليد ارز ديجيتال قاچاق در شيراز

جانشين فرماندهي انتظامي استان از كشف 834 دستگاه توليد ارز ديجيتال قاچاق به ارزش 60 ميليبارد ريال در شيراز خبر داد.

سرهنگ "يوسف ملك‌زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: كارآگاهان پليس آگاهي استان با اقدامات فني و تخصصي، يك مزرعه بیت کوین را در "شهرك صنعتي" شيراز شناسايي و موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.

سرهنگ "ملك‌زاده" افزود: ماموران پس از هماهنگي قضائي به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن مكان‌، موفق شدند تعداد 834 دستگاه توليد ارز ديجيتال قاچاق را كشف كنند.

اين مقام انتظامي با بيان اينكه در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد، گفت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 60 ميليبارد ريال برآورد كرده‌اند.

فوت راكب موتورسيكلت در برخورد با وانت پرايد

رئيس پليس راه جنوب استان گفت: فردي موتورسوار در برخورد با وانت پرايد در محور روستايي "علي آباد" شهرستان لارستان، جان خود را از دست داد.

سرهنگ "حمدالله هوشمندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره تصادف منجر فوت در محور روستايي "علي آباد" شهرستان لارستان، بلافاصله ماموران براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

وي افزود: در بررسي‌هاي اوليه ماموران مشاهده كردند يك وانت پرايد در محور مذكور با فردي كه با يك دستگاه موتورسيكلت در حال طي طريق بوده برخورد و  منجر به فوت راكب شده است.

رئيس پليس راه جنوب استان تصريح كرد: کارشناسان علت وقوع اين حادثه رانندگي را موكول به تحقيقات بعدي اعلام کردند.

 

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top