دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پلیس فارس 15 دی ماه 1398

كشف 20 كيلو ترياك از چمدان مسافر
فرمانده انتظامي ني ريز گفت: در بازرسي از يك مسافر اتوبوس، ميزان 20 كيلو و 200 گرم ترياك كشف شد.
سرهنگ "سيدمحمد يوسفي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در راستاي مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر، ماموران انتظامي ايست و بازرسي "قطرويه" اين شهرستان، به يكي از مسافران يك دستگاه اتوبوس مسافربري مظنون شدند.
سرهنگ "يوسفي" با بيان اينكه در بازرسي از چمدان و وسايل همراه آن مسافر، ميزان 20 كيلو و 200 گرم ترياك كشف شد، تصريح كرد: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
كشف سيگار قاچاق در فراشبند
فرمانده انتظامي فراشبند از كشف 419 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق با ارزش يك ميليارد و 400 ميليون ريال در آن شهرستان خبر داد. 
سرهنگ دوم "كرامت اله برومندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي شهرستان فراشبند هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، به يك سواري پژو پارس مظنون شدند.
وي ادامه داد: ماموران پس از طي مسافتي تعقيب و گريز خودرو را متوقف و در بازرسي از آن، تعداد 419 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق را كشف كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان فراشبند با بيان اينكه ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد و 400 ميليون ريال برآورد شده است، گفت: در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد.
كشف 300 هزار نخ سيگار قاچاق در لارستان
فرمانده انتظامي لارستان گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان موفق به توقيف يك دستگاه اتوبوس حامل 300 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق شدند. 
سرهنگ "داود امجدي" در گفت‎وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در اجراي طرح مبارزه با كالاي قاچاق، ماموران انتظامي اين شهرستان موفق به توقيف يك دستگاه اتوبوس حامل كالاي قاچاق در محورهاي مواصلاتي منتهي به لارستان شدند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، 300 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق كشف شد، تصريح كرد: در اين خصوص يك نفر دستگير شد.
سرهنگ "امجدي" با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش كالاي قاچاق مكشوفه، يك ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد شده است، عنوان داشت: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
تصادف زنجيره اي در كمربندي شيراز، 6 زخمي بر جاي گذاشت
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر برخورد 4 دستگاه خودرو در محور كمربندي شيراز، 6 نفر مجروح و راهي بيمارستان شدند. 
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تصادف زنجيره اي در محور كمربندي شيراز، بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل حادثه اعزام شدند.
رئيس پليس راه شمالي استان افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد 2 دستگاه پرايد با 6 سرنشين با 2 دستگاه وانت مزدا و پژو پارس با يكديگر برخورد كرده‌اند كه در اثر آن، هر 6 نفر از سرنشين خودروهاي پرايد كه 4 نفر از آنان دانش آمور بودند مجروح و به بيمارستان منتقل شدند.
سرهنگ "دهقاني" با اشاره به اينكه كارشناسان پليس راه علت وقوع اين حادثه را نداشتن توجه به جلو از جانب راننده پرايد نقره‌اي اعلام كردند، از رانندگان خواست با رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي، جان خود و ديگران را به خطر نيندازند.
بايد پیشگیری اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار دهیم
فرمانده انتظامی مرودشت در نشست با رئیس پلیس راه آهن استان با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت‌های معتمدین و متنفذین محلی در برقراری نظم امنیت، گفت: بايد پیشگیری اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در اين نشست گفت: آن چه برای ما مهم است همکاری و همدلی است که به یاری خداوند متعال، این مهم با مدیریت خوب طرفین برقرار شده است و امیدواریم با تعامل و همفکری هرچه بیشتر، امنیت مطلوب را مانند گذشته به مسافران و گردشگران هدیه کنیم.
سرهنگ "زراعتیان" به زحمات شبانه روزی کارکنان پلیس راه آهن استان اشاره كرد و ضمن قدردانی از تلاش‎های این عزیزان، از آمادگی کامل مجموعه انتظامی شهرستان برای حفظ، گسترش و تثبیت نظم و امنیت در این راستا خبرداد.
سرهنگ "ملک حسین امیری " رئیس پلیس راه آهن استان فارس هم در این نشست ضمن تقدير و تشكر از تعامل و همكاري رئیس پلیس  شهرستان، خواستار تقويت و استمرار همكاري در حوزه‌هاي مختلف از جمله، برقراری امنیت در مسیر خطوط ریلی، گشت زنی  تلفیقی و مشترک براي برقراري امنیت، برگزاری جلسات مشترک با معاونین و روسای کلانتری هایی که در حوزه استحفاظی خطوط ریلی تردد می كنند شد.
راه‌انداری کمیته آسیب‌های فضای مجازی در شهرداری با مشارکت پلیس فتا 
رئیس پلیس فتا استان در نشست تعاملی، از راه‌انداری کمیته آسیب‌های فضای مجازی در شهرداری شیراز با مشارکت این پلیس خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حشمت سلیمانی" در اين نشست هدف از ایجاد این کمیته، کاهش آسیب‌های فضای مجازی و بالا بردن فرهنگ استفاده از این فضا عنوان كرد و افزود: برای تحقق این امر نیاز به همکاری و تعامل همه سازمان‌ها و نهاد‎ها در این حوزه می‌باشد.
وي افزود: در راستای استفاده از اینترنت و فضای مجازی، با ظرفیت‌های بالایی که در شهرداری وجود دارد مي توان با همکاری آن سازمان و تبدیل تهدیدهای موجود به فرصت، با مهارت افزایی کاربران و صیانت از جنبه‌های فرهنگی و اعتقادی، می‌توان این فضا را برای فعالیت آنان امن كرد.
این مقام انتظامی افزود: چنانچه کاربران فضای مجازی از سواد کافی در استفاده از فضای مجازی برخوردار نباشند ممکن است در برخی موارد تبعات جبران ناپذیری برای آنها داشته باشد.
"سلیمانی" با تاکید بر اهمیت فضای مجازی در زندگي روزمره، اظهار داشت: با همکاری شهرداری می‌توان از هجمه‌های سنگین دشمنان و معاندان انقلاب اسلامی جلوگیری كرد و ضمن حفاظت از باورها و اعتقادات خود به عنوان سربازان جنگ نرم در برابر تهدیدات و آسیب‌های این فضا ایستاد و مقابله کرد.
در ادامه اين نشست، نمایندگان حراست شهرداری شیراز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود براي ارتقا وضعیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در استان پرداختند و راهکارهای خود را براي کاهش آسیب‌‌های فضای مجازی و افزایش فرهنگ صحیح استفاده از این فضا در سطح استان بیان کردند.
کشف 6 نفر شتر قاچاق در ممسنی 
فرمانده انتظامي ممسنی از کشف 6 نفر شتر قاچاق و فاقد مجوز دامپزشکي به ارزش يک ميليارد و 800 ميليون ريال خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمدهاشم قسام" گفت: در راستاي پيشگيري از ورود دام‌هاي فاقد مجوز دامپزشکي، روز گذشته ماموران انتظامی اين شهرستان حين کنترل خودروهای عبوری در محورهاي مواصلاتي،  به یک كاميون که در حال حمل دام بود مظنون و آن را متوقف کردند.
سرهنگ "قسام" با بيان اينكه در بازرسي از اين کامیون، 6 نفر شتر قاچاق و فاقد مجوز دامپزشکي كشف شد، گفت: كارشناسان ارزش احشام مكشوفه را يک ميليارد و 800 میلیون ريال برآورد كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان ممسنی با اشاره به دستگيري يك نفر متهم در اين خصوص، تصريح کرد: پليس با مخلان نظم و امنيت و قاچاقچيان برخورد قاطع و قانوني خواهد كرد.
جمع آوری 41 معتاد پرخطر و متجاهر در کازرون
فرمانده انتظامی کازرون از اجراي طرح پاكسازي و جمع آوری 41 نفر معتاد پر خطر و متجاهر در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادی نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این خصوص گفت: در راستای تامین نظم و امنیت، پیشگیری از بروز جرایم و درخواست‌هاي مردمي، طرح شناسايي و جمع آوری معتادان پر خطر و متجاهر در شهرستان کازرون طی یک هفته گذشته به اجرا در آمد.
وی افزود: در این طرح که با همکاری ماموران کوپ تابعه، یگان امداد و پلیس های تخصصی اجرا شد، 41 نفر معتاد متجاهر و پرخطر در اين شهرستان جمع آوري و به مراكز بازپروري معرفي شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون در پایان با اشاره به عزم جدی پلیس در جمع آوری، تصریح کرد: شهروندان مي نوانند هرگونه اخبار یا شکایتی را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس 110 به این فرماندهی اعلام كنند.
اجراي طرح ارتقا امنيت اجتماعي در اقليد
فرمانده انتظامي اقليد از اجراي طرح ارتقا امنيت اجتماعي با هدف افزايش احساس امنيت در بين شهروندان و تنگ کردن عرصه بر سارقان خبر داد.                                                                           
سرهنگ "مراد صارمی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان داشت: در 3 ماه گذشته با تلاش و کوشش شبانه روزي ماموران و تعقيب و مراقبت‌هاي ويژه و بهره مندي از روش‌هاي نوين کشف جرم، ماموران موفق به دستگيري 69 نفر سارق و کشف 67 فقره سرقت از نوع منزل، اماکن خصوصي، موتورسيکلت، خودرو و قطعات آن و احشام شدند.                                                                         
سرهنگ "صارمی" با بيان اينکه تحقيقات از سارقان براي کشف سرقت‌هاي احتمالي ديگر ادامه دارد، افزود: اطلاع رساني به موقع و دقيق شهروندان از فعاليت‌هاي مجرمانه افراد مشکوک به پليس، گام مهم و موثري در برخورد با مجرمين، هنجارشکنان و سارقان مي باشد.
بازگرداندن چك 500 ميليوني به صاحبش توسط پليس استهبان
فرمانده انتظامي استهبان گفت: يك فقره چك حامل 500 ميليون ريال كه توسط رئيس كلانتري 11 پيدا شده بود به صاحبش بازگردانده شد.
سرهنگ "حسين اكبرپور" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: رئيس كلانتري 11 اين شهرستان در حين عزيمت به منزل، يك فقره چك حاوي 500 ميليون ريال را در جلو يك مغازه پيدا مي كند.
وي افزود: با تلاش و پيگيري پليس صاحب آن شناسايي و پس از دعوت وي به ستاد فرماندهي، چك به صورت صحيح و سالم تحويل آن شد.
سرهنگ "اكبرپور" تصريح كرد: مالك پس از مواجهه با مامور وظيفه شناس پليس ضمن ابراز خرسندي، از آنان نيز قدرداني كرد.
تشديد طرح  ارتقاء امنيت اجتماعي در فیروزآباد
فرمانده انتظامي فیروزآباد از اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با محوريت پاكسازي نقاط آلوده و دستگيري 35 نفر معتاد و خرده فروش مواد مخدر و كشف10 كيلو و 149 گرم انواع مواد مخدر خبر داد.
سرهنگ "مهدی جوكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر با هدف افزایش احساس امنیت در بین شهروندان، در نقاط حاشیه ای شهر فیروزآباد اجرا شد.
وي افزود: در این طرح ماموران موفق شدند ضمن دستگيري 35 خرده فروش مواد مخدر و معتاد پرخطر، در بازرسي از محل پاتوق آنان، 10 كيلو و 149 گرم انواع مواد مخدر را کشف كنند.
فرمانده انتظامي فیروزآباد با بيان اينكه توقيف 15 دستگاه موتورسيكلت متخلف از ديگر نتايج اجراي اين طرح بود، تصريح كرد: متهمان پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top