دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس


كشف كالاي قاچاق 50 ميلياردي در رستم 
فرمانده انتظامي استان از توقيف يك كاميون و کشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 50 ميليارد ريال در شهرستان رستم خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگاه پايگاه خبري پلیس، گفت: در راستاي مبارزه با قاچاق و جلوگيري از هدر رفتن سرمايه‌هاي ملي، ماموران انتظامی شهرستان رستم هنگام کنترل محورهای اصلی، به يك كاميون حامل بار مظنون و آن را متوقف كردند.
سردار "حبيبي" افزود: ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، 600 طاقه پارچه، 12 طاقه خز و 30 عدد گیربکس خودرو سبک قاچاق و فاقد مجوز گمرکی کشف كنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه كارشناسان ارزش کالاي قاچاق مکشوفه را 50 ميليارد ريال برآورد كرده‌اند، بيان كرد: در این رابطه 2 نفر دستگیر و تحویل مقام قضائی شدند.
فرمانده انتظامي استان فارس ضمن قدرداني از همکاري خوب مردم با پليس در انجام ماموريت‌ها، خاطر نشان کرد: تهديد جدي توليد ملي در حال حاضر قاچاق کالاست كه نيروي انتظامي به صورت قاطع با آن برخورد مي كند.
دیدار فرمانده انتظامی فارس با خانواده شهید "نوروزی" در "خنج" 
فرمانده انتظامی استان با خانواده گرانقدر شهید "محمد نوروزی" در شهرستان خنج دیدار و از آنها دلجویی به عمل آورد. 
سردارسلیمانی فردی دلسوز برای مردم بود 
فرمانده انتظامی استان گفت: سردار شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" فردی دلسوز برای مردم و نیروهای رزمنده بود. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "رهام بخش حبیبی" در جمع نمازگزاران مسجد شهر "محمله" شهرستان "خنج"، با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی"، اظهار داشت: این شهید بزرگوار در عین داشتن اقتدار و صلابت نظامی، با دشمنان "اشداء علي الکفار" و با دوستان "رحماء بینهم" بودند.
وی با تشریح ویژگی‌های ارزشمند سردار شهید سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" افزود: او فردی دلسوز برای مردم و نیروهای رزمنده بود.
فرمانده انتظامی استان فارس تأکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، انتقام سختی در انتظار جنایتکاران خواهد بود.
مهارت قاطعيت در«نه گفتن» را بياموزيد 
رئيس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان با اشاره به اینکه بسیاری از انحرافات با ناتوانی در «نه گفتن» آغاز می شود، از دانش آموزان خواست تا مهارت قاطعيت در اين زمينه را بياموزند.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، کارمند رتبه 15 "مهدی نعمایی" با حضور در جمع دانش آموزان دبيرستان دخترانه "امام خامنه ای" شیراز با بیان نقش و جایگاه اثرگذار نوجوانان و جوانان در جامعه و آسیب پذیری این قشر نسبت به اقشار دیگر جامعه به واسطه شرایط سنی، داشتن آگاهی از عوارض و ناهنجاری‌های اجتماعی را برای این نسل، بسیار حائز اهمیت دانست.
وی افزود: بسیاری از جوانان و نوجوانان به این دلیل دچار آسیب‌هایی مانند اعتیاد به مواد مخدر و الکل می شوند که توانایی رفتار قاطع به "نه گفتن" را ندارند و آنها اغلب برای اینکه حمایت و دوستی همسالان خود را از دست ندهند، در مقابل خواسته‌های آنها مقاومت نمی‌کنند و بهایی سنگین برای آن می پردازند.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: خانواده مهمترين و اساسي ترين نقش را در پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي دارد و جوانان و نوجواناني كه توانايي «نه گفتن» به پيشنهادهاي غلط را در خانواده آموزش ديده باشند، از آلوده‌‌شدن به انحرافات اجتماعي مصون مي‌مانند.
"نعمایی" با اشاره به تهديدات و خطرات فضاي مجازي، اظهار داشت: آگاهي افراد جامعه از تهديدات موجود در فضاي مجازي امري ضروري است و وقوع جرم را کاهش مي دهد.
رئيس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس با تاکيد بر اينکه دانش آموزان مي بايست در انتخاب دوست با دقت عمل كنند، گفت: فردي كه شما را به سمت مسائل مثبت مي برد شايسته دوستي است، در غير اين صورت بايد از او اجتناب كرد.
وی با بيان اينكه دغدغه پليس، سلامت جسم و روح دانش آموزان در تمام دوران زندگي و فراتر از دوران تحصيل مي‌باشد، عنوان داشت: سلامت دانش آموزان، سلامت خانواده را تضمين مي‌كند و سلامت خانواده نيز ضامن سلامت و امنيت جامعه خواهد بود.

كشف 19 هزار ليتر گازوئيل قاچاق در روستاي رودبال
فرمانده انتظامي سپيدان از شناسايي محل دپو سوخت قاچاق و كشف 19 هزار ليتر گازوئيل به ارزش يك ميليارد و 270 ميليون ريال در روستاي"رودبال" خبر داد.
سرهنگ "احمد فداکار " در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: مأموران انتظامي اين شهرستان با اقدامات فني و تخصصي از دپو و نگهداري مقاديري سوخت قاچاق در روستاي "رودبال" مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.
فرمانده انتظامي سپيدان تصريح كرد: در اين راستا مأموران در بازرسي از آن مكان موفق شدند 19 هزار ليتر گازوئيل قاچاق كه در چند مخزن به طرز ماهرانه جاسازی شده بود كشف كنند.
سرهنگ "فداكار" با بيان اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش سوخت‌هاي قاچاق مكشوفه، يك ميليارد و 270 ميليون ريال برآورد شده است، افزود: در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد.
جمع آوری 56 معتاد متجاهر و پرخطر در ممسنی
فرمانده انتظامی ممسنی از اجراي طرح پاكسازي و جمع آوری 58 معتاد پر خطر و متجاهر در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "محمدهاشم قسام" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این خصوص گفت: در راستای تامین نظم و امنیت، پیشگیری از بروز جرایم و درخواست‌هاي مردمي، طرح شناسايي و جمع آوری معتادان پر خطر و متجاهر در شهرستان ممسنی طی 2 هفته گذشته به اجرا در آمد.
وی افزود: در این طرح که با همکاری ماموران کوپ تابعه، یگان امداد و پلیس های تخصصی اجرا شد، 58 نفر معتاد متجاهر و پرخطر در اين شهرستان جمع آوري و به مراكز بازپروري معرفي شدند.
كشف 21 كيلو ترياك درشيراز
فرمانده انتظامی شيراز از كشف 21 كيلو و 300 گرم ترياك در بازرسي از يك منزل مسكوني خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران يگان امداد شيراز با انجام اقدامات اطلاعاتي و عملياتي از فعاليت شخصي در تهيه و توزيع ترياك مطلع و رسيدگي به موضوع را دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران با استفاده از شگردهاي خاص پليسي، يك نفر متهم كه در امر قاچاق مواد مخدر فعاليت داشت در مخفيگاهش دستگير و پس از بازرسي از منزل وي ميزان 21 كيلو و 300 گرم ترياك كشف كردند.
سرهنگ "شجاعي" عنوان داشت: متهم دستگير شده به همراه مواد مكشوفه به منظور انجام تحقيقات تكميلي، تحويل مقام قضائي شد.
کشف  58 دستگاه استخراج  ارز ديجيتال در سپيدان
فرمانده انتظامي سپيدان از کشف 58 دستگاه استخراج ارز ديجيتال به ارزش 8 ميليارد و 700 ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس،  سرهنگ  "احمد فداکار" اظهار داشت: ماموران پليس  آگاهي اين شهرستان  با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند  3 نفر اقدام به نگهداري و استفاده غير قانوني از دستگاه‌هاي استخراج ارز ديجيتال مي کنند كه رسيدگي به موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران پليس آگاهي شهرستان  سپيدان  با انجام شگردهاي خاص پليسي به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن مكان موفق شدند 58 دستگاه استخراج ارز ديجيتال قاچاق كشف كنند.
فرمانده انتظامي شهرستان سپيدان با بيان اينكه برابر نظر کارشناسان، ارزش بيت کوئين هاي کشف شده، 8 ميليارد و 700 ميليون ريال برآورد شده است، عنوان داشت: با حضور نماينده اداره برق شهرستان، دستگاه‌ها توقيف و پرونده به مراجع قضائي ارسال شد.
گرفتن پرنده حادثه آفريد
معاون اجتماعي پليس فارس از سقوط و مرگ فردي در شيراز خبر داد كه در يك واحد ساختماني قصد گرفتن يك عدد پرنده داشته است.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر سقوط فردي در يك واحد ساختماني در خيابان "سفير"، بلافاصله ماموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان افزود: پس از بررسي، ماموران مطلع شدند شخصي در يك واحد ساختماني در خيابان "سفير" در طبقه چهارم قصد گرفتن يك عدد پرنده  داشته است كه به دليل نامعلوم به پايين سقوط و فوت كرده است.
پایان جولان سارقان موتورسیکلت با کشف 12 فقره سرقت 
فرمانده انتظامی کازرون گفت: پلیس با کشف 12 فقره سرقت موتورسیکلت، به جولان یک باند سابقه دار در این شهرستان پایان داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" گفت: در راستای شناسایی و دستگیری سارقان سابقه دار، ماموران انتظامی این فرماندهی با دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی با انجام سرقت‌های متعدد باعث اخلال در امنیت شده اند، بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه ماموران انتظامی این فرماندهی با انجام یک سری اقدامات پلیسی محل اختفای این افراد را شناسایی کردند، افزود: با اقدام به موقع و غافلگیرانه ماموران، 4 عضو این باند حرفه ای دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان، 5 دستگاه موتورسیکلت مسروقه نيز کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون با بیان اینکه متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به 12  فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کردند، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق پل ارتباطی110 به پلیس اطلاع دهند.
توقيف پژو حامل پارچه قاچاق در كوار
فرمانده انتظامي كوار از توقيف يك سواري پژو 405 و كشف پارچه قاچاق به ارزش 850 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران پليس آگاهی  اين شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، به يك سواري 405 حامل پارچه مظنون و آن را متوقف كردند.
وي ادامه داد: پس از بررسي و استعلام از سامانه كالاي قاچاق مشخص شد كه پارچه‌ها از مبادي غير قانوني وارد كشور شده است.
فرمانده انتظامي شهرستان كوار با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، 113 طاقه پارچه قاچاق كشف و يك نفر متهم دستگير شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله برابر نظر كارشناسان،  850 ميليون ريال برآورد شده است.
جلسه ارتباط مستقيم جانشين انتظامي استان فارس با مردم در دفتر نظارت همگاني (197)
جلسه ارتباط مستقیم جانشین انتظامی استان با مردم در دفتر نظارت همگاني (197) برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به منظور ارتباط مستقیم فرماندهان و مسئولان انتظامی با اقشار مختلف مردم، سرهنگ "یوسف ملک زاده" با حضور در دفتر نظارت همگانی (197) فرماندهی انتظامی استان فارس، با مردم دیدار و به مشکلات انتظامی آنها رسیدگی کرد.
لازم به ذكر است شهروندان شيرازي مي توانند در صورت داشتن هرگونه مشكل انتظامي، روزهاي دوشنبه هرهفته به آدرس سي متري سينما سعدي، روبروي ساختمان روزنامه تماشا مراجعه كرده و پيگير مشكلات خود باشند.
افتتاح ساختمان جدید پلیس های آگاهی و اطلاعات در شهرستان "خنج" 
فرمانده انتظامی استان با حضور در شهرستان خنج، ضمن بازدید از اماکن انتظامی، ساختمان جدید پلیس های آگاهی و اطلاعات این شهرستان را افتتاح کرد. 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top