دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

کشف کالای قاچاق ميلياردي درنورآباد
فرمانده انتظامی استان از توقيف يك كاميون و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش 7 میلیارد و 610 میلیون ریال در شهرستان  نورآباد خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بيان كرد: در راستاي طرح مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ماموران انتظامی در محور قائميه به سمت نورآباد، به يك كاميون مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
فرمانده انتظامی استان با بيان اينكه ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، 12 هزار و  
750 كيلوگرم مواد آنتي اكسيدان (فرآوردهاي پتروشيمي) قاچاق كشف كنند، تصريح كرد: در اين خصوص يك نفر قاچاقچي دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.  
سردار "حبيبي" با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، 7 میلیارد و 610 میلیون ریال برآورد شده است از شهروندان خواست با توجه به اينكه ورود كالاي قاچاق موجب ركود توليد داخلي و كاهش سرمايه گذاري و در نتيجه افزايش بيكاري مي شود هرگونه اخبار و اطلاعات در اين خصوص را بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی110 در میان بگذارند.
برگزاری مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" در شیراز 
مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" با حضور امت شهید پرور و ولایت مدار شهر شیراز، مسئولان، فرماندهان و کارکنان نظامی و انتظامی برگزار شد.
مرگ نگهبان ساختمان نيمه كاره به علت گاز گرفتگي
فرمانده انتظامي شيراز از مرگ نگهبان ساختمان در حال احداث بر اثر گاز گرفتگي در خيابان "عبيرآميز" اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر گفت: در پي اعلام مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر يک فقره گاز گرفتگي در خيابان "عبيرآميز" شيراز، بلافاصله اکيپي از ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.
وي افزود: پس از بررسي‌هاي اوليه مشخص شد كه نگهبان ساختمان نيمه كاره در يك اتاقك در حال استراحت بوده كه به علت استفاده از وسايل گرمايشي غير استاندارد دچار گاز گرفتگي شده و جان خود را از دست داده است.
سرهنگ "شجاعي" خاطر نشان كرد: جسد متوفي براي بررسي بيشتر به پزشگ قانوني انتقال داده شد.
توقيف كاميون حامل 260 راس گوسفند قاچاق در فراشبند
فرمانده انتظامي فراشبند از توقيف يك كاميون حامل 260 راس دام قاچاق به ارزش 4 ميليارد و 500 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ دوم "كرامت اله برومندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با اعلام اين خبر گفت: ماموران انتظامي شهرستان فراشبند در اجراي طرح مبارزه با قاچاق، حين گشت زني و كنترل راه هاي مواصلاتي به يك كاميون حامل احشام مشكوك شدند.
وي افزود: پس از توقيف و بررسي از كاميون تعداد 260 راس احشام قاچاق و بدون هرگونه مجوز دام پزشكي كشف و راننده نيز دستگير شد.
سرهنگ "برومندي" با بيان اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش احشام كشف شده، 4 ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد شده است، گفت: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
توقيف كاميون و كشف 22 تن خوراك دام قاچاق
فرمانده انتظامي بوانات از توقيف يك كاميون و كشف 22 تن خوراك دام قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 200 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "سیدابوالفضل مسعودی " در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: ماموران انتظامي اين شهرستان در حین گشت زنی در محورهای مواصلاتی، به یک کامیون   حامل بار مشکوک و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
وی با بيان اينكه ماموران در بازرسی از این کامیون، ميزان 22 تن خوراک دام  قاچاق و فاقد مجوز کشف كردند، عنوان داشت: در اين خصوص یک نفر متهم دستگیر و براي سیر مراحل قانونی تحويل مراجع قضائی شد.
سرهنگ "مسعودی" با بيان اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، 2 ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد شده است، افزود: پلیس به منظور حمایت از تولید داخلی، شبانه روز پای کار است و با پدیده شوم قاچاق برابر قانون برخورد خواهند کرد.
كشف 20 راس گوسفند قاچاق از يك نيسان
فرمانده انتظامي بوانات از توقيف يك وانت نيسان حامل 20 راس دام قاچاق در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "سید ابوالفضل مسعودی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر عنوان کرد: ماموران انتظامي شهرستان بوانات روز گذشته حين گشت زني در حوزه استحفاظي، به يك وانت نيسان حامل احشام مشكوك و آن را متوقف كردند. 
سرهنگ "مسعودي" با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، 20 راس گوسفند قاچاق كشف و راننده نيز دستگير شد، گفت: كارشناسان ارزش احشام مكشوفه را 300 ميليون ريال برآورد كردند.
دستگيري سارقين به عنف با 40 فقره سرقت در شيراز
سرپرست پليس آگاهي استان گفت: سارقين به عنفي كه با تهديد سلاح سرد اقدام به 40 فقره سرقت وجوه نقد، گوشي تلفن همراه و گردنبند كرده بودند توسط پليس دستگير شدند.
سرهنگ "كاووس حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي شكايت تعدادي از شهروندان مبني بر سرقت وجوه نقد، گوشي تلفن و گردنبند توسط يك دستگاه موتورسوار مسلح به سلاح سرد، موضوع به صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.
سرهنگ "حبيبي" تصريح كرد: كارآگاهان پليس آگاهي پس از اقدامات علمي و تخصصي، موفق شدند مخفيگاه 2 نفر سارق كه با همكاري هم اقدام به سرقت مي‌كردند را شناسايي و در يك عمليات ضربتي آنان را دستگير كنند.
سرپرست پليس آگاهي استان با اشاره به اينكه سارقين در بازجويي فني و تخصصي به 40 فقره موبايل قاپي و سرقت به عنف وجوه نقد و گردنبند اقرار كردند، عنوان داشت: در بازرسي از مخفيگاه متهمين، 4 عدد موبايل مسروقه نيز كشف شد.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه متهمين تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شدند، به شهروندان توصيه كرد: حتي الامكان از تردد در مكان‌هاي خلوت به ويژه در ساعات پاياني شب خودداري كنند و از حمل پول زیاد خودداری و حتی الامکان به منظور خرید از کارت‌های اعتباری استفاده كنند.
جزئيات قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه
معاون تربيت و آموزش فرماندهي انتظامي استان گفت: به فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالي)، از سال 1396 قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه با هدف کمک به اشتغال جوانان بعد از خدمت مقدس سربازی در نيروهاي مسلح راه‌اندازی شد.
سرهنگ "احمد ايزدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در این قرارگاه نیروهای مسلح با همکاری سازمان‌ها و ادارات فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و جمعیت هلال‌احمر، ماموریت مشترک آموزش مهارت‌های عملی را به صورت رایگان برای کارکنان وظیفه که به نوعی نزدیکترین افراد برای جذب به بازار کار هستند با هدف کمک به اشتغال آنها بعد از پایان خدمت مقدس سربازی دنبال می‌کنند.
وي افزود: برابر برنامه‌های تدوین شده در سازمان، سربازان می‌توانند در طول خدمت سربازی با توجه به علاقه و زمینه قبلی در یکی از این دوره‌ها که از تنوع بسیار خوبی نیز برخوردار است شرکت كنند و مهارتی را فرا بگیرند یا به تکمیل مهارت‌های قبلی خود بپردازند.
سرهنگ "ايزدي" عنوان داشت: به منظور کارآیی و بهره‌وری هر چه بیشتر قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، سامانه‌ای به نام سرباز ماهر به نشانی اینترنتی www.sarbazmaher.ir با دسترسی عمومی در 3 حوزه قبل از خدمت، حین خدمت و بعد از خدمت به شرح ذيل راه‌اندازی شده است.
قبل از خدمت: در حوزه نخست (قبل از خدمت مقدس سربازی)، یکی از مهمترین برنامه‌های قرارگاه برای مشمولین،  شناسایی، سازماندهی و به کارگیری افراد براساس مهارت‌ها و علاقه‌مندی آنها است كه مشمولین خدمت وظیفه عمومی مي توانند با مراجعه به این سایت، ثبت نام و اسناد فردی و مهارتی خود را بارگذاری و از مزایای آن شامل راهنمایی و هدایت شغلی و مهارتي و توزیع و تقسیم بهینه براساس مهارت‌های خود بهره‌مند شوند.
حین خدمت: با شروع خدمت مقدس سربازی، فرصت اشتغال در یگان خدمتی براساس مهارت و علاقه‌مندی، مهارت‌آموزی و کسب تجربه عملی و تکمیل مهارت‌ها برای سربازانی که از قبل در این سامانه ثبت نام کرده‌اند فراهم می‌گردد.
پس از خدمت: پس از پایان دوران سربازی، ترخیص شدگان دارای مهارت(کسانی که در دوره سربازی مهارتی را کسب کرده‌اند و اکنون خدمت سربازی آنها تمام شده است) برنامه‌هایی مانند معرفی ترخیص شدگان به دستگاه‌های حامی اشتغال، رصد و پشتیبانی برای اشتغال کارکنان وظیفه مهارت ‌آموخته و رفع موانع و کمک به اشتغال در دستور کار قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه قرار دارد

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top