دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پلیس فارس

افزایش 206 درصدی کشفیات سرقت در ممسنی
فرمانده انتظامي ممسنی از افزایش 206 درصدی کشفیات سرقت در سال جاری نسبت به  سال گذشته در اين شهرستان خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سرهنگ"محمد هاشم قسام" گفت: با تلاش شبانه روزي و اقدامات عوامل انتظامي اين شهرستان ، آمار کشفیات سرقت در ممسنی افزایش داشته است. 
وي افزود: در بررسي به عمل آمده، آمار کشفیات سرقت در حوزه استحفاظي اين فرماندهي در سال جاری  نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 206 درصدی داشته است. 
سرهنگ "قسام" موفقيت پليس را نتيجه تلاش مخلصانه و شبانه روزي عوامل انتظامي اين شهرستان ، افزايش گشت هاي فوريتي پليس 110 و همچنين همکاري و تعامل بيشتر مردم با پليس دانست. 
فرمانده انتظامي ممسنی ضمن قدرداني از مشارکت و همکاري خوب مردم با پليس در اجراي طرح‌هاي پاکسازي و انتظامي، از شهروندان خواست : در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه فعاليت غيرقانوني و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گريز، در اسرع وقت از طريق تلفن 110 اعلام تا نسبت به شناسايي جرم و دستگيري مجرمان و متخلفان اقدام شود. 
كشف 46 كيلو ترياك از وانت پیکان درآباده
فرمانده انتظامي آباده از كشف 46 کیلو و 500 گرم ترياك از يك وانت پیکان و دستگیری یک نفر قاچاقچی در این زمینه خبر داد.
سرهنگ "خسرو رزمجویی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: روز گذشته ماموران پاسگاه انتظامی "خسرو شیرین" با اقدامات فني از تردد یک خودرو حامل مواد مخدر در محورهاي مواصلاتي مطلع شدند.
وی افزود: اکیپی از عوامل انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به محور مورد نظر اعزام و پس از چند ساعت کنترل محسوس و نامحسوس خودروهای عبوری، سرانجام خودرو وانت پیکان حامل مواد مخدر را شناسايي و آن را توقيف كردند.
این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن خودرو، ميزان 46 کیلو و 500 گرم ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي در قسمت‌هاي مختلف جاسازی شده بود را كشف كنند.
سرهنگ "رزمجویی" تصريح كرد: در اين رابطه یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی و از آن طریق راهی زندان شد.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده با تاكيد بر عزم راسخ پليس و مبارزه قاطع با سوداگران مرگ، اظهار داشت: کانون خانواده می‌تواند مهمترين و اساسي ترين نقش را در پيشگيري از اعتياد جوانان به مواد مخدر ايفا كند؛ همچنین احساس مسئوليت شهروندان در مبارزه با مواد مخدر و جلوگيري از قاچاق و ارائه اطلاعات و اخبار پيرامون اين معضل اجتماعي به مرکز فوريت هاي پليس 110، مي تواند گام موثري در برخورد با  قاچاقچيان و سوداگران باشد. 
پژو حامل 77 كيلو ترياك به مقصد نرسيد
فرمانده انتظامي داراب از توقيف يك سواري 405 و كشف 77 كيلو ترياك در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "عليرضا نوشاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با ورود مواد مخدر در محورهاي مواصلاتي، به يك سواري 405 مظنون و سريعا وارد عمل شدند. 
وي افزود: پس از طي مسافتي تعقيب و گريز ماموران موفق شدند ضمن توقيف خودرو، در بازرسي از آن ميزان 77 كيلو ترياك كشف و يك نفر قاچاقچي را دستگير  كنند.
سرهنگ "نوشاد" از شهروندان درخواست كرد: هرگونه اخبار و  اطلاعاتی در خصوص تهیه و توزیع، خرید و فروش مواد مخدر و یا سایر جرایم را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 در اختیار پليس قرار دهند.
تخطي از سرعت حادثه آفريد
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: واژگوني سواري زانتيا در محور زرقان به سمت مرودشت، يك كشته و 4 مجروح بر جاي گذاشت. 
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: شب گذشته خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در محور زرقان به سمت مرودشت به مأموران اعلام شد.
وي ادامه داد: بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك سواري زانتيا با 5 سرنشین در محور مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن يك نفر از سرنشينان فوت و 4 نفر ديگر مجروح و راهي بيمارستان شدند.
رئيس پليس راه شمالي استان عنوان داشت: کارشناسان  تخطي از سرعت مطمئنه راننده را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کردند.
كشف كالاي قاچاق ميلياردي در كوار
فرمانده انتظامي كوار از توقيف يك دستگاه وانت و کشف 11 عدد قطعات خودرو خارجي قاچاق به ارزش يك ميليارد و 200 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان داشت: كارآگاهان پليس آگاهي شهرستان كوار هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي به يك دستگاه وانت مظنون و آن را توقيف كردند.
وي افزود: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن، 11 عدد قطعات خودرو خارجي قاچاق و فاقد مدارك قانوني كشف كنند.
فرمانده انتظامي كوار با بیان اینکه در اين خصوص راننده دستگير و براي سیر مراحل قانونی به مقام قضائی تحويل داده شد، تصريح كرد: ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد شده است.
ستاد انتظامی فسا میزبان عزاداران سردار شهید سلیمانی
مراسم هفتمین روز شهادت سردار شهيد سپهبد"حاج قاسم سلیمانی"  با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویزه و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان در ستاد انتظامی فسا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این مراسم حجت السلام "حسین جمالی زاده"  امام جمعه فسا در سخنان خود، سردار شهید را یکی از مصادیق کامل و جامع آیه شریفه "اشدا علی الکفار رحماء بینهم" در عصر حاضر عنوان کرد.
وی با اشاره فرمایشات رهبر معظم انقلاب در روز 18 دی گفت: معظم له از صفات سردار شهید سلیمانی تدبیر و شجاعت و اهل مراقبت از حدود الهی حتی در میادین جنگ بیان فرمودند که این صفات می تواند برای همه اقشار جامعه خصوصا نظامیان کاربرد زیادی داشته باشد.
امام جمعه فسا از حضور گسترده و معنادار ملت شریف ایران در تشییع شهید گفت و خاطر نشان کرد: این عظمت حضور مردمی نشان داد انقلاب هنوز زنده است و با افتخار به راه خود ادامه می دهد.
گفتنی است در این مراسم، مداحان در عزای مادر شهیدان بی بی فاطمه زهرا(س) و شهادت سردار سلیمانی و همراهانش، نوحه سرایی و عزاداری کردند.
كشف 23 كيلو ترياك از سواري پرايد
فرمانده انتظامي پاسارگاد از كشف 23 كيلو ترياك و دستگيري 2 نفر متهم در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ دوم "محمد نيكبخت" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان با انجام اقدامات فني و عملياتي موفق به توقيف يك سواري پرايد حامل ترياك شدند.
سرهنگ "نيكبخت" با بيان اينكه ماموران موفق شدند در بازرسي از آن، ميزان 23 كيلو ترياك كه به طرز ماهرانه اي در سپر و درب خودرو جاسازي شده بود كشف كنند: تصريح كرد: در اين خصوص 2 نفر قاچاقچي دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
پلمب 32 واحد صنفی متخلف در ارسنجان 
فرمانده انتظامی ارسنجان از پلمب 32 واحد صنفی متخلف در طول یک هفته گذشته در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمدعلی فرهادی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی فعال در اين شهرستان، پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی در طول یک هفته گذشته از 130 واحد صنفی به صورت محسوس بازدید كردند.
این مقام انتظامی افزود: از مجموع بازدید‌های صورت گرفته، 32 واحد صنفی توسط ماموران پلمب و 38 واحد نيز به دلیل عدم رعایت ضوابط انتظامی اخطاریه صادر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان خطاب به شهروندان بیان داشت: طرح‌های مذکور با توجه به مطالبات مردمی همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد و به صورت مستمر اجرا خواهد شد.
كشف سيگار قاچاق در لارستان 
فرمانده انتظامي لارستان از توقيف يك اتوبوس و كشف 300 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق به ارزش يك ميليارد و 200 ميليون ريال خبر داد. 
سرهنگ "داود امجدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي شهرستان لارستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري به يك اتوبوس مظنون و آن را متوقف كردند.
وي ادامه داد: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن خودرو، 300 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق كشف كنند.
فرمانده انتظامي شهرستان لارستان با بيان اينكه در اين راستا يك نفر متهم دستگير و به مرجع قضائي تحويل داده شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد شده است.
كشف 6 راس گوساله قاچاق در بوانات
فرمانده انتظامي بوانات از توقيف يك وانت نيسان حامل 6 راس گوساله قاچاق در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "سید ابوالفضل مسعودی"  در گفت‌وگو با خبر نگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر عنوان کرد: ماموران انتظامي شهرستان بوانات روز گذشته حين گشت زني در حوزه استحفاظي به يك وانت نيسان مشكوك و  آن را توقيف كردند.
وي افزود: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن خودرو تعداد 6 راس گوساله قاچاق كشف و و راننده را نيز دستگير كنند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه كارشناسان ارزش احشام قاچاق مكشوفه را 300 ميليون ريال برآورد كردند، گفت: راننده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top