دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

كشف 244 راس احشام مسروقه در لارستان
فرمانده انتظامي استان از شناسايي سارق احشام و كشف 244 راس احشام مسروقه به ارزش 5 ميليارد و 320 ميليون ريال در شهرستان لارستان خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خيرنگار پايگاه خبري پلبس، بيان كرد: در پي وقوع چند فقره سرقت احشام در شهرستان لارستان، رسيدگي به اين موضوع به صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.
وي افزود: ماموران با انجام گشت زني‌هاي هدفمند و اقدامات فني و اطلاعاتي موفق شدند يك نفر از سارقان حرفه‌اي احشام را شناسايي و در يك اقدام ضربتي آن را دستگير كنند.
فرمانده انتظامي استان فارس اظهار كرد: پس از انتقال متهم به پليس آگاهي در بازجويي فني و تخصصي و مواجه با ادله و مستندات پليس، به سرقت 244 راس احشام مسروقه در سطح شهرستان لارستان اعتراف كرد.
سردار "حبيبي" با اشاره به اينكه در بازرسي از مخفيگاه اين سارق حرفه‌اي، 244 راس احشام مسروقه كشف شد، خاطر نشان كرد: متهم پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد. 
اين مقام انتظامي با بيان اينكه كارشناسان ارزش احشام مسروقه را 5 ميليارد و 320 ميليون ريال برآورد كرده‌‌اند، گفت: تا كنون متهم به 11 فقره سرقت اقرار كرده است.
كشف 35 راس گوساله قاچاق در شهرستان مهر
فرمانده انتظامي مهر از توقيف 2 دستگاه كاميون و كشف 35 راس گوساله قاچاق به ارزش يك ميليارد و 500 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "غلامرضا فرماني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران انتظامي بخش "اسير" اين شهرستان در حين گشت زني در محورهاي مواصلاتي، به 2 دستگاه كاميون حامل احشام مشكوك و آنها را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
سرهنگ "فرماني" با بيان اينكه در بازرسي از اين دو خودرو، تعداد 35 راس گوساله قاچاق و فاقد مجوز كشف شد، بيان كرد: كارشناسان ارزش احشام مكشوفه را يك ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد كردند.
اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد: در اين خصوص 2 نفر راننده دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
واژگونی پژو با يك كشته و 2 مجروح 
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر واژگوني يك سواري پژو پارس در محور روستايي "بردنگان" شهرستان نورآباد، يك نفر كشته و 2 نفر نيز مجروح شدند. 
سرهنگ "عبداالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در محور روستايي "بردنگان" شهرستان نورآباد به مأموران اعلام شد.
وي ادامه داد: بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك سواري پژو پارس با 3 سرنشین در محور مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن يكي از سرنشينان بر اثر شدت جراحات وارده فوت و 2 نفر ديگر مجروح و به بيمارستان منتقل شدند.
رئيس پليس راه شمالي استان عنوان داشت: کارشناسان ناتواني راننده در كنترل وسيله نقليه ناشي از تخطي از سرعت مطمئنه را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کردند.
كشف زمين خواري 2 ميلياردي در اقليد
فرمانده انتظامي اقليد از کشف زمين خواري به ارزش 2 ميليارد و 300 ميليون ريال در اين شهرستان خبرداد.
سرهنگ "مراد صارمي" درگفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر اظهار کرد: در پي شکايت نماينده اداره منابع طبيعي اين شهرستان مبني بر يک فقره زمين خواري به ميزان 23 هکتار واقع در "حسن آباد سیربانو"، موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران اين شهرستان قرارگرفت.
فرمانده انتظامي شهرستان اقليد ادامه داد: ماموران با هماهنگی مقام قضائي و انجام اقدامات انتظامي، موفق شدند در اين خصوص يك نفر را دستگير و 23 هکتار اراضي ملي را يه  بيت المال بازگردانند.
سرهنگ "صارمي" با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش آن را 2 ميليارد و 300 ميليون ريال برآورد كردند، از عموم شهروندان خواست هرگونه اطلاع از تصرف اراضي ملي توسط افراد سودجو را براي اقدام قانوني به فوريت‌هاي پليسي 110گزارش کنند.
دستگیری سارق شيرآلات مدارس/ كشف 20 فقره سرقت  
فرمانده انتظامي سروستان از دستگيري سارق شيرآلات مدارس و كشف 20 فقره سرقت از وي در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "عبدالرسول مجتهدی" با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت شیرآلات از مدارس در اين شهرستان، رسیدگی به موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با انجام تحقيقات فني و تخصصي موفق شدند يك نفر سارق را شناسايي و در يك عمليات ضربتي آن را دستگير كنند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه متهم از سارقان سابقه دار است، گفت: وي در بازجويي فني و تخصصي تا كنون به 20 فقره سرقت شيرآلات از مدارس اقرار كرد.
سرهنگ "مجتهدي" با بيان اينكه در بازرسي از مخفيگاه متهم تعداد زيادي شيرآلات مسروقه كشف شد، گفت: اين سارق حرفه‌اي تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
فرمانده انتظامي شهرستان سروستان افزود: شهروندان براي پيشگيری از سرقت به توصيه و هشدارهای پليس توجه كنند و در صورت اطلاع از هرگونه سرقت و يا تردد افراد مشکوک و ناشناس، مراتب را سريعاً با شماره تلفن 110 به پليس اعلام کنند.
دستگیری سارقين موتورسیکلت با کشف 7 فقره سرقت
فرمانده انتظامی فیروزآباد گفت: پلیس با کشف 7 فقره سرقت موتورسیکلت، پرونده 2 نفر سابقه دار در این شهرستان بسته شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مهدی جوکار" گفت: در راستای شناسایی و دستگیری سارقان سابقه دار، ماموران انتظامی این فرماندهی با اقدامات فني مطلع شدند افرادی با انجام سرقت‌های موتورسيكلت باعث اخلال در امنیت شده‌اند كه بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: ماموران انتظامی این فرماندهی با اقدام به موقع و غافلگیرانه، 2 نفر سارق حرفه‌ای را دستگیر و  2 دستگاه موتورسیکلت مسروقه نيز از آنان کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد با بیان اینکه متهمين در بازجویی‌ به عمل آمده به 7 فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کردند، خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق پل ارتباطی110 به پلیس اطلاع دهند.
دستگیری یک سارق و کشف 15 فقره سرقت در ممسنی
فرمانده انتظامی ممسنی از شناسایی و دستگیری یک سارق و کشف 15 فقره سرقت درون خودرو در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "محمدهاشم قسام" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت درون خودرو در ممسنی، شناسايي و دستگيري عوامل سرقت در دستور كار ماموران قرار گرفت.
وي ادامه داد: تیم ویژه ای از ماموران پلیس ممسنی با انجام اقدامات فني، سارق را در يكي از محلات شناسايي و دستگير كردند.
سرهنگ "قسام" افزود: متهم در بازجويي فني و تخصصي و پس از مواجه شدن با ادله و مستندات پليس، به 15 فقره سرقت درون خودرو اقرار كرد.
فرمانده انتظامی ممسنی با بیان اينكه متهم پس از سير مراحل قانوني روانه زندان شد، گفت: امنيت مردم خط قرمز پليس است و نيروي انتظامي هرگز در برابر هنجارشكنان كوتاه نخواهند آمد.
كشف 140 راس گوسفند قاچاق در خرمبيد 
فرمانده انتظامي خرمبيد گفت: با تلاش مأموران انتظامي اين شهرستان، يك كاميون متوقف و در بازرسي از آن 140 رأس گوسفند قاچاق به ارزش 3 ميليارد ريال كشف شد.
سرهنگ "حميد جوكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: مأموران انتظامي اين شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در يكي از محورهاي مواصلاتي، به يك كاميون حامل احشام مظنون و آن را متوقف كردند. 
فرمانده انتظامي خرمبید با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، تعداد 140 راس گوسفند قاچاق كشف شد، تصريح كرد: در اين خصوص يك نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
سرهنگ "جوكار" با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش دام‌هاي قاچاق، 3 ميليارد ريال برآورد شده است، عنوان داشت: مبارزه با قاچاق دام براي امنيت غذايي جامعه انجام مي‌شود و شهروندان مي توانند هرگونه موارد مشكوك را با شماره تلفن 110به پليس اعلام كنند.
كشف احشام قاچاق ميلياردي در لارستان
فرمانده انتظامي لارستان از كشف 99 راس گوسفند قاچاق در بازرسي از يك كاميون به ارزش 2 ميليارد ريال خبر داد.
سرهنگ "داود امجدی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، افزود: در اجراي طرح مبارزه با قاچاق، مأموران انتظامی اين شهرستان حين كنترل محورهاي مواصلاتي، به يك كاميون حامل احشام مشکوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
سرهنگ "امجدی" با بيان اينكه در بازرسي از اين كاميون، 99 راس گوسفند قاچاق كشف شد، تصريح كرد: در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش احشام قاچاق مکشوفه را 2 ميليارد ريال برآورد كرده‌اند، افزود: متهم پس از تشكيل پرونده مقدماتي براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفي و احشام به دامپزشکی انتقال شدند.
اين مقام انتظامي از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعاتی در خصوص قاچاق احشام و یا سایر جرایم را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 در اختیار پليس قرار دهند.
کشف 397 هزار نخ سیگار قاچاق در کوار
فرمانده انتظامی کوار از کشف 397 هزار نخ سیگار خارجي قاچاق در بازرسي از يك سواري پژو پارس به ارزش يك ميليارد ريال خبر داد.
سرهنگ "علی بابایی"  در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران این یگان در اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، حين كنترل خودروهاي عبوري به يك سواري پژو پارس مظنون و دستور ايست را صادر كردند.
وي افزود: پس از طي مسافتي تعقيب و گريز با توجه به كوهستاني بودن منطقه و تاريكي هوا، راننده با به جا گذاشتن خودرو متواري شد.
سرهنگ "بابايي" با اشاره به اينكه در بازرسي از آن خودرو، تعداد 397 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق كشف شد، گفت: ارزش ريالي آن برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد ريال برآورد شده است.
امدادرسانی پلیس بوانات  به خودروهای گرفتار در برف 
فرمانده انتظامی بوانات از امداد رسانی عوامل انتظامی این شهرستان به رانندگان و مسافران خودروهای گرفتار شده در برف خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "سیدابوالفضل مسعودی" در تشریح این خبر گفت: در پی بارش سنگین برف در شهرستان بوانات و غالفگیری مسافران و شهروندان، تردد در شهر و محورهای مواصلاتی به کندی انجام شد که در این خصوص بعضي  از خودروها به علت نداشتن زنجیر چرخ و تجهیزات کافی گرفتار شده بودند.
وی افزود: نیروهای  انتظامی اين شهرستان  ضمن برقراری امنیت در شهر و محورهای مواصلاتی، به خودروهايی که گرفتار برف شده بودند امداد رسانی کردند.
فرمانده انتظامی بوانات با بيان اينكه این اقدام پلیس باعث رضایتمندی خانواده ها و مسافران شد و از  زحمات تقدیر و تشکر کردند، عنوان داشت: برابر اعلام سازمان هواشناسی بارش برف در اين شهرستان، 25 سانتی متر بوده است .

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top