دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس در 24 ساعت گذشته

جلسه ارتباط مستقيم جانشين انتظامي استان فارس با مردم در دفتر نظارت همگاني (197)
سرهنگ "یوسف ملک زاده" جانشین فرماندهی انتظامی استان با حضور در دفتر نظارت همگانی (197)، به صورت مستقیم به مشکلات انتظامی مردم رسیدگی کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به منظور ارتباط مستقیم فرماندهان و مسئولان انتظامی با اقشار مختلف مردم و رسیدگی به مشکلات آنان، سرهنگ "یوسف ملک زاده" به همراه تعدادی از معاونان و روسای پلیس های تخصصی با حضور در دفتر نظارت همگانی (197) فرماندهی انتظامی استان فارس، با مردم به صورت مستقیم دیدار و به مشکلات انتظامی آنها رسیدگی کرد.
کشف گنج یاب در کازرون
فرمانده انتظامی کازرون از دستگيري يك نفر و کشف یک دستگاه گنج یاب غیر مجاز با تلاش ماموران پاسگاه انتظامی "پل آبگینه" خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادی نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران انتظامي اين شهرستان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند فردی یک دستگاه گنج یاب را در منزل خود نگهداری كرد‌ه است كه رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: در همین راستا ماموران با هماهنگي قضائي به محل مورد نظر اعزام و ضمن دستگيري متهم، در بازرسی از منزل وي یک دستگاه گنج یاب، دریل و پنل کولر کشف و ضبط كردند.
فرمانده انتظامی شهرستان كازرون با بيان اينكه متهم پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شد، گفت: برای مقابله با پدیده قاچاق، شهروندان و مسئولان بایستی  با تمام وجود در صحنه حاضر شده و فضای موجود را برای عده ای قاچاقچی و فرصت طلب ناامن کنند.
پرونده سارق درون خودرو  با 33 فقره سرقت بسته شد
فرمانده انتظامي شيراز از دستگيري يك سارق و كشف 33 فقره سرقت درون خودرو در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشريح این خبر گفت: ماموران كلانتري "23 گلدشت" شهرستان شيراز، حين گشت زني به فردي كه در حال پرسه زني در بين خودروهاي پارك شده بوده مظنون و آن را دستگير كردند.
سرهنگ "شجاعي" با بيان اينكه متهم دستگير شده براي سير مراحل قانوني به كلانتري منتقل شد، بيان كرد: در تحقيقات انجام شده مشخص شد كه وي از سارقان حرفه‌اي و سابقه‌دار مي‌باشد.
فرمانده انتظامي شيراز با بيان اينكه متهم در برابر ادله و مستندات پليس به 33 فقره سرقت درون خودرو اقرار كرد، گفت: كليه صحنه‌هاي سرقت بازسازي و تاكنون تعدادي از شكات شناسايي شده‌اند.
كشف ذغال قاچاق در ممسنی
فرمانده انتظامي ممسنی از کشف 450 کیلوگرم ذغال قاچاق به ارزش 20 ميليون ريال خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمدهاشم قسام" اظهار داشت: ماموران انتظامی اين شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری، به یک وانت نیسان که حامل مقدار زیادی ذغال بود مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از این خوردو، 450 کیلوگرم ذغال قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به 20 میلیون ریال می رسید کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی گفت: در اين خصوص راننده دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
دستگيري 64 خرده فروش و معتاد در فسا 
فرمانده انتظامي فسا از اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي و دستگيري 64 نفر معتاد و خرده فروش و كشف 9 كيلو و 49 گرم انواع مواد مخدر طي هفته گذشته خبر داد.
سرهنگ "فرج رستمی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز با محوریت مقابله با خرده فروشان مواد مخدر و ارتقاء احساس امنیت طي هفته گذشته در فسا اجرا شد.
وي افزود: در این طرح، ماموران موفق شدند ضمن دستگيري 64 خرده فروش و معتاد پرخطر، در بازرسي از پاتوق آنان، مقدار 9 كيلو و 49 گرم انواع مواد مخدر کشف كنند.
سرهنگ "رستمی" با اشاره به اینکه متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند، خاطر نشان کرد: هدف پليس از اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي افزايش امنيت و آرامش شهروندان است و انتظامی اين شهرستان با تمام توان در این راستا اقدام خواهند کرد.
ناتواني در كنترل وسيله نقليه حادثه آفريد
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر واژگوني سواري وانت پيكان در كمربندي شيراز، 2 نفر كشته شدند. 
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: شب گذشته خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در كمربندي شيراز به مأموران اعلام شد.
وي ادامه داد: بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك وانت پيكان با 2 سرنشین در محور مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن هر 2 نفر فوت شدند.
رئيس پليس راه شمالي استان با بيان اينكه کارشناسان ناتواني در كنترل وسيله نقليه راننده را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کردند، خاطر نشان كرد: رانندگان عزيز همواره با آرامش، هوشياري و دقت رانندگي كنند و فرصت كم را با سرعت غير مجاز جبران نكنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشيم.
توقيف پژو و كشف 107 هزار نخ سيگار قاچاق
فرمانده انتظامی خنج از کشف 107 هزار و 600 نخ سیگار خارجي قاچاق در بازرسي از يك سواري 405 به ارزش 215 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ دوم "كرامت كريمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران این یگان در اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، حين كنترل خودروهاي عبوري به يك سواري 405 مظنون و دستور ايست را صادر كردند.
وي افزود: پس از طي مسافتي تعقيب و گريز ماموران موفق شدند خودرو را توقيف و راننده را نيز دستگير كنند.
سرهنگ دوم "كريمي" با اشاره به اينكه در بازرسي از آن خودرو، تعداد 107 هزار و 600 نخ سیگار خارجي قاچاق كشف شد، بيان كرد: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 215 ميليون ريال برآورد كردند.
اعزام 368 نفر به مراکز آموزشی ناجا 
مرکز گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان طی سه مرحله در سال جاری، 368 نفر را به مراکز آموزشی مالک اشتر اراک، شهید بهشتی اصفهان، ولیعصر (عج) تبریز و دانشگاه علوم انتظامی ناجا اعزام کرد. 
رییس مرکز گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان فارس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت : در اولین مرحله اعزام افراد استخدامی نیروی انتظامی به مراکز آموزشی، 145 نفر در مقطع درجه داری به مرکز آموزشی مالک اشتر اراک و 45 نفر دیگر به مرکز آموزشی ولیعصر (عج) تبریز اعزام شدند؛ در این مرحله 88 نفر نیز در مقطع افسری به دانشگاه علوم انتظامی امین تهران اعزام و مشغول فراگیری آموزش شدند.
سرهنگ "محمد داوودی" افزود: در دومین مرحله نیز، تعداد 90 نفر پس از طی موفقیت آمیز مراحل گزینش و استخدام در مقطع درجه داری به مرکز آموزشی شهید بهشتی اصفهان اعزام شدند.
وی با بیان اینکه روند اعزام افراد پذیرفته شده تا پایان سال ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی استان فارس روزهای چهارشنبه هر هفته با مدرک دیپلم استخدام می کند و در این خصوص داوطلبان می توانند جهت ثبت نام اولیه به مرکز گزینش و استخدام نیروی انتظامی واقع در شیراز - میدان سفر- پشت ترمینال کاراندیش مراجعه کنند.
رییس مرکز گزینش و استخدام فرماندهی انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه پوشیدن لباس مقدس نیروی انتظامی، توفیق بزرگ الهی برای جوانان است، افزود: امنیت موجود در جامعه مدیون تلاش و زحمت های متولیان امنیت است که آرامش را برای مردم به ارمغان آورده اند.
سرهنگ داوودی نظم و انضباط، ارتقاء روحیه دین باوری، تقویت قوای جسمانی و آموزش را از عوامل مهمی دانست که کارکنان نیروی انتظامی باید به آنها توجه لازم را داشته باشند.
وی در پایان گفت: کارکنان ناجا باید با دارا بودن ایمان و تقوای الهی، در راستای کسب مهارت های لازم و همچنین برخورداری از علم روز دنیا تلاش کنند تا بتوانند خدمت رسانی مضاعفی به مردم داشته باشند.
امنیت بالا رضایتمندی مردم از مسئولین / امنیت پایدار در برخورد با مجرمین 
فرمانده انتظامی کازرون در دیدار با رئیس زندان بیان كرد: اگر جامعه و شهر ما امنیت داشته باشد دیدگاه مردم نسبت به مسئولان بهتر خواهد شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد عبادی نژاد" در اين ديدار اظهار داشت: وظیفه نیروی انتظامی اجرای امنیت پایدار و برخورد با مجرمین است که همکاری با زندان‌ها براي تحقق این امر ضروري است.
وي افزود: هر آنچه که در توان داشته باشیم براي جلوگیری از هرگونه حادثه در سطح شهر به خصوص در حوزه زندان به کار خواهیم بست تا انشاالله شاهد جامعه ای آرام باشیم.
در ادامه رئیس زندان اين شهرستان از حسن توجه فرمانده نیروی انتظامی و کارکنان خدوم آن در حفظ امنیت شهرستان و تعامل سازنده با آنان تقدیر و تشکر کرد.
"سهام رحمانی" با تاکید بر اینکه تعامل نیروی انتظامی و زندان تاثیر مثبتی در روند امنیتی زندان دارد، افزود: اجرای طرح‌های انتظامی و امنیتی مشترک بين اين دو مجموعه، باعث کسب آمادگی های بیشتر نیروها در مقابله با بحران‌ها است و تاثیر مثبتی در روند امنیتی زندان دارد.     

اجراي طرح ارتقا امنيت اجتماعي در خرمبيد
فرمانده انتظامي خرمبيد از اجراي طرح ارتقا امنيت اجتماعي با هدف افزايش احساس امنيت در بين شهروندان و با محوريت پاكسازي نقاط آلوده و تنگ کردن عرصه بر مجرمان خبر داد. 
سرهنگ "حميد جوكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان داشت: در 3 ماه گذشته در راستاي اجراي طرح ارتقا امنيت اجتماعي در سطح شهرستان، با تلاش و کوشش شبانه‌روزي مأموران و تعقيب و مراقبت‌هاي ويژه و بهره مندي از روش‌هاي نوين کشف جرم ، مأموران موفق به دستگيري 24 نفر سارق و کشف 55 فقره انواع سرقت از نوع منزل، اماکن خصوصي، موتورسيکلت، خودرو و قطعات آن و احشام شدند.                                                                         
سرهنگ "جوكار" با اشاره به كشفيات مواد مخدر گفت: در اين راستا طرح پاکسازي نقاط آلوده و جرم خيز و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر با هدف افزايش احساس امنيت در بين شهروندان، در نقاط حاشيه اي شهرستان اجرا شد كه مقدار 387 كيلوگرم انواع مواد مخدر كشف و تعداد 63 نفر معتاد دستگير شدند.
فرمانده انتظامي خرم بيد توقيف 48 دستگاه موتورسيكلت متخلف را از ديگر نتايج اجراي اين طرح  عنوان كرد.
سرهنگ "جوكار" با بيان اينکه تحقيقات از سارقان براي کشف سرقت‌هاي احتمالي ديگر ادامه دارد، افزود: اطلاع رساني به موقع و دقيق شهروندان از فعاليت‌هاي مجرمانه افراد مشکوک به پليس، گام موثري در برخورد با مجرمين، هنجارشکنان و سارقان مي باشد.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top