دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس در 24 ساعت گذشته

كشف ماشين‌آلات قاچاق قبل از ورود به كارخانه 
فرمانده انتظامي استان از توقيف يك دستگاه تريلر و كشف كالاي قاچاق به ارزش 4 ميليارد ريال توسط پليس خرمبيد خبر داد. 
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي ايست و بازرسي شهيد "جنتي فر" شهرستان خرمبيد هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، به يك دستگاه كاميون مظنون و آن را متوقف كردند.
وي ادامه داد: ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، 3 عدد ماشین آلات خط تولید ام‌دی‌اف خارجي قاچاق و فاقد مدارك قانوني كشف كنند.
فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه در اين راستا يك نفر قاچاقچي دستگير و به مرجع قضائي تحويل داده شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، 4 ميليارد ريال برآورد شده است.
کشف کالاي قاچاق در بوانات
فرمانده انتظامي بوانات از کشف کالاي قاچاق به ارزش 300 میلیون   ریال از یک دستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "سیدابوالفضل مسعودی" در تشريح اين خبر اظهار داشت: ماموران انتظامي اين شهرستان در حين گشت زني در محورهاي مواصلاتي، به يك كاميون مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
وي تصریح کرد: مأموران در بازرسی از این کامیون، 488 عدد انواع ظروف آشپزخانه چینی قاچاق که در زیر بار برنج جاسازی شده بود کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان بوانات با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را 300 میلیون ریال برآورد کردند، خاطر نشان کرد: در این خصوص راننده دستگیر و تحويل مراجع قضائی شد.
توقيف موتورسيكلت و كشف 17 كيلو ترياك
فرمانده انتظامی داراب از كشف 17 كيلو و 500 گرم ترياك و دستگيري يك قاچاقچي در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "عليرضا نوشاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: روز گذشته ماموران انتظامي شهرستان داراب در حين گشت‌زني در محورهاي مواصلاتي، به يك دستگاه موتورسيكلت كه رفتار‌هاي مشكوكي داشت مظنون كه راكب به محض مشاهده ماموران متواري شد.
سرهنگ "نوشاد" با بيان اينكه پس از طي مسافتي تعقيب و گريز موتورسيكلت توسط ماموران متوقف و راكب دستگير شد، گفت: در بازرسي از آن، 17 كيلو و 500 گرم ترياك كشف شد.
برگزاري دومين دوره سلاح کشي عملياتي در مرکز استان 
معاون تربيت و آموزش فرماندهي انتظامي استان از بر‌گزاري دومين دوره سلاح کشي عملياتي توسط مربيان درون سازماني خبر داد.
سرهنگ" احمدايزدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: به منظور ارتقاء توان علمي و عملي كاركنان، توان رزمي و دفاعي و اجراي مطلوب ماموريت‌هاي ناجا، دومين دوره سلاح کشي عملياتي با حضور 40 نفر از كاركنان پليس فارس به مدت 80ساعت توسط مربيان درون سازماني در مجتمع انتظامي شهيد فعال شيراز برگزار شد.
معاون تربيت و آموزش بيان كرد: كاركنان در اين دوره، تيراندازي عملياتي سرعت،در حال حرکت (ايستاده، به زانو، درازکش تک دست، درازکش دو دست، گارد چپ و راست وعقب از راست و چپ) و اجراي فنون سلاح کشي آموزش ديدند.
10 تن چوب قاچاق دراقليد کشف شد
فرمانده انتظامی اقلید از کشف 10 تن چوب جنگلي قاچاق به ارزش 200 ميليون ريال در این شهرستان خبرداد.
سرهنگ "مراد صارمی" درگفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران کلانتری مرکز در حین گشت زنی به یک دستگاه کامیون مظنون و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "صارمي" با اشاره به اينكه ماموران در بازرسي از آن خودرو موفق شدند 10 تن چوب درختان جنگلی قاچاق را كشف كنند، گفت: كارشناسان ارزش آن را 200 ميليون ريال برآورد كردند. 
وی با بيان اينكه چوبهای قاچاق از ساری به مقصد جهرم برای تهیه ذغال بارگيري شده بود، گفت: در این خصوص راننده به همراه پرونده مقدماتی به مرجع قضائی ارسال شد.
فرمانده انتظامی شهرستان اقلید بر تعامل مردم و پلیس تاکید کرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در زمینه کالای قاچاق، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.
ناکامی سارقان مرغداری با حضور به موقع ماموران پلیس 
فرمانده انتظامي مرودشت گفت: با حضور به موقع ماموران پلیس، سرقت از مرغداری در یکی از روستاهای اطراف این شهرستان نافرجام ماند و سارقان دستگیر شدند.
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ماموران پاسگاه انتظامی "سیوند" هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی در مناطق روستایی، مشاهده می كنند 2 نفر درحال تخریب قفس های اطراف یک باب مرغداری هستند که به محض مشاهده ماموران اقدام به فرار می کنند.
وی ادامه داد: ماموران بلافاصله اقدام به تعقیب سارقان می كنند و پس از طی مسافتی، آنان را دستگیر و وسیله نقلیه آنها را توقیف می کنند.
سرهنگ "زراعتیان" افزود: از این 2 نفر ادوات سرقت نظیر قیچی و سیم چین کشف  و متهمین به پاسگاه انتقال وخودرو آنان نیز به پارکینگ منتقل شد.
رئیس پلیس شهرستان مرودشت تصریح کرد: متهمان در بازجویی ضمن ابراز ندامت و پشیمانی اعتراف کردند که قصد تخریب قفس اطراف مرغداری و سرقت از آن را داشتند.
اين مقام انتظامي با اشاره به اینکه در این خصوص پرونده تشکیل و متهمین به همراه پرونده براي سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شدند، به شهروندان توصیه کرد: با گماردن نگهبان و سرکشی مدام و مستمر به ویژه در شب از گاراژها، مغازه‌ها، واحدهای تجاری و صنفی و به طور کلی اموال و اماکن خود، سارقان را در ارتکاب سرقت ناکام بگذارند.
درگیری خانوادگی به قتل منجر شد/دستبند قانون بر دستان قاتل در کمتر از 24 ساعت
فرمانده انتظامی شهرستان فسا از قتل مردی 43 ساله توسط همسر خواهرش خبر داد که قاتل 29 ساله، كمتر از 24 پس از قتل دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "فرج رستمی" در بیان جزئیات این خبر گفت: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع درگیری خانوادگی منجر به قتل در یکی از روستاهاي اين شهرستان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار كارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد قاتل، همسر خواهر مقتول بوده که به دلیل اختلاف خانوادگی وی را با اسلحه ساچمه زنی به قتل رسانده است.
فرمانده انتظامی فسا بیان داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با همکاری پاسگاه انتظامی امامزاده اسماعیل(ع) ضمن به کارگیری توان علمی و اقدامات فنی و اطلاعاتی، متهم را کمتر از 24 ساعات دستگیر کردند.
فرمانده انتظامي شهرستان فسا به کشف سلاح به کار رفته در قتل نیز اشاره و خاطر نشان کرد: نداشتن مهارت در کنترل خشم موجب وقوع قتل و صدمات جبران ناپذیری به طرفین درگیری مي شود که مي طلبد شهروندان با سعه صدر، مشورت و استفاده از تجربیات ریش سفیدان، از بروز موارد مشابه جلوگیری کنند.
برگزاری ملاقات عمومی معاون وظیفه عمومی پلیس فارس با مردم 
جلسه ملاقات عمومی معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان با مردم در روز پنج شنبه 26 دی ماه در شیراز برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در راستاي پاسخ به درخواست ها و سوالات شهروندان در خصوص معافیت های تحصیلی، پزشکی، کفالت، اعزام به خدمت و انتقاد، پیشنهاد و شکایت، ملاقات مردمي با حضور سرهنگ "محمدرضا دهقانیان" معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان فارس برگزار خواهد شد .
بر اساس این گزارش، ملاقات مردمي معاون وظیفه عمومی ساعت 9 الی 12 صبح روز پنجشنبه 26 دی ماه در محل ساختمان معاونت وظیفه عمومی واقع در پل پیرنیا، جنب معاینه فنی برگزار خواهد شد .
گفتنی است در این ملاقات علاوه بر معاون وظیفه عمومی انتظامی استان فارس، جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه مربوطه حضور دارند و پاسخگوی سوالات و مشکلات شهروندان خواهند بود.
دستگيري کلاهبرداران 12 ميلياردي در قالب تورهای زیارتی 
رئیس پلیس فتا استان از دستگيري 2 نفر خبر داد كه در سایت‌های تبلیغات محور اقدام به كلاهبرداري 12 ميليارد ريالي از شهروندان كرده بودند.
سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان و طرح شکایت خود با موضوع كلاهبرداري از طريق درج آگهی در یکی از سایت‌های آگهی محور، موضوع بلافاصله در دستور كارشناسان پليس فتا قرار گرفت.
وي افزود: در تحقيقات اوليه همه شكات بیان داشتند که در یکی از سایت‌های تبليغ محور با درج آگهی تحت عنوان ثبت‌نام سفرهای زیارتی برخورد و با فرد تبلیغ کننده تماس تلفنی برقرار، كه وي برای انجام مقدمات ثبت نام و نام‌نویسی از آنان درخواست واریز مبالغی وجه به حساب خود مي كرده است و پس از دریافت وجه، دیگر جوابگو تماس تلفن نبوده است.
سرهنگ "سلیمانی" گفت: پس از تحقیق و بررسی، مأموران پلیس فتا در تحقیقات خود متوجه شدند که كلاهبرداران از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند "بلیط هواپیما، تورهای خارجی و ..." استفاده مي كنند.
 این مقام انتظامی عنوان داشت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی، موفق شدند در اين خصوص 2 نفر را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنان را دستگیر كنند.
وی افزود: متهمین در اظهارات خود به کلاهبرداری از 100 نفر به مبلغ 12 میلیارد ریال اعتراف و هدف خود را از درج آگهی، کسب درآمد بیان كردند.
رئیس پلیس فتا استان اضافه كرد: متهمین در تحقيقات تكميلي به این نکته اشاره داشتند که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین تورها و سفرهای زیارتی و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گرفتند و متأسفانه قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت مي كردند.
سرهنگ "سلیمانی" خاطر نشان كرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغي وجه نقد را واریز نكنند.
این مسئول انتظامی از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتیwww.cyberpolice.ir  و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش كنند.
طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top