دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار پلیس فارس 

کشف کالای قاچاق 15 میلیاردی در کازرون
فرمانده انتظامي استان از كشف محموله قاچاق به ارزش 15 ميليارد ريال در شهرستان کازرون خبر داد. 
 سردار "رهام بخش حبیبی" در گفت‌ وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان کازرون هنگام كنترل خودروهاي عبوري در یکی از محورهاي مواصلاتي به يك دستگاه كاميون مظنون شده و آن را متوقف کردند.
وي ادامه داد: در بازرسي از اين کامیون، ۸۵۰ كارتن انواع لوازم يدكي موتورسيكلت که به صورت قاچاق و فاقد مدارک قانونی و گمرکی حمل می شد، کشف شد.
فرمانده انتظامي استان فارس با بيان اينكه در اين راستا يك متهم دستگير و به مرجع قضائي تحويل داده شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله قاچاق بنا به اظهار نظر كارشناسان مربوطه، 15 ميليارد ريال برآورد شده است.
برگزاری نشست اعضای شورا و روسای هیئات های مذهبی شیراز با فرمانده انتظامی استان فارس 
با حضور سردار "رهام بخش حبیبی" فرمانده انتظامی استان ، نشست اعضای شورا و روسای هیئات های مذهبی شیراز برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این نشست فرمانده انتظامی استان فارس طی سخنانی بر لزوم هماهنگی مسئولان هیئات های مذهبی با نیروی انتظامی تأکید کرد.
دستگیری 2 سارق با 15 فقره سرقت
فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری 2 سارق و کشف 15 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "مهدی جوکار"درگفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبرگفت:در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو، درون خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد ، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی و انجام تحقیقات محسوس و نامحسوس، 2 متهم را در اين رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائي در یک عملیات ضربتی آنان را دستگیر کردند.
سرهنگ جوکار بیان کرد: متهمان در تحقیقات به 15 فقره سرقت قطعات خودرو، درون خودرو و اماکن خصوصی اعتراف و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
دستگیری سارق حرفه ای با 6 فقره سرقت در آباده
فرمانده انتظامي شهرستان آباده گفت: با دستگيري سارق حرفه اي، پرده از راز 6 فقره سرقت خودروهاي نيسان برداشته شد. 
سرهنگ "خسرو رزمجويي"در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت خودروهاي نيسان در سطح شهرستان آباده و شهرستان هاي همجوار، تيمي از ماموران پلیس آگاهی ‌موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
وي ادامه داد:پس از انجام اقدامات اطلاعاتي و گشت زني هاي هدفمند،سرانجام يک سارق سابقه دار در اين خصوص شناسايي و تحت نظر قرار گرفت که پس از هماهنگي مقام قضايي اين متهم در عملياتي غافلگيرانه در مخفيگاهش دستگير شد.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه این سارق، 4 دستگاه خودرو وانت نيسان مسروقه نيمه اوراق به همراه تعداد زيادي قطعات خودرو کشف شد، افزود: متهم در بازجويي هاي پليس به سرقت 6 دستگاه خودرو نيسان و اوراق كردن آنها اعتراف کرد.
سرهنگ رزمجویی با بیان اینکه متهم با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفی گردید، گفت: شهروندان با استفاده از وسايل ايمني مانند دزدگير و قفل فرمان، سارقان را از رسيدن به اهداف شومشان باز دارند.
شناسايي و دستگيري گردانندگان یک صفحه اینستاگرام
فرمانده انتظامی مرودشت از شناسایی و دستگیری گردانندگان یک صفحه اینستاگرام خبر داد که اقدام به تخريب و ایجاد جو بدبینی نسبت به تعدادي از مسئولان شهرستان می کردند. 
سرهنگ " اسماعیل زراعتیان " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: از اواخر سال 96 صفحه اي تحت عنوان مرودشت برتر  (marvdashtbartar)در شبکه اجتماعي اينستاگرام شروع به فعاليت کرد و از همان روز هاي اول فعاليت خود اقدام به انتقاد و تخريب تعدادي از مسئولان شهرستان کرد.
وی ادامه داد: گردانندگان این صفحه مطالبي را عليه برخي ادارات و نهادها منتشر و اتهاماتي را به آنها وارد نمودند و جو بدبيني و بي اعتمادي نسبت به مسئولين و نهادها را به مخاطبان خود القاء و فضاي سياسي و امنيتي شهرستان را متشنج مي کردند.
سرهنگ زراعتیان افزود: انتشار مطالب کذب و غيرواقعي و تشويش اذهان عمومي باعث شد تا برخی ادارات شهرستان عليه گردانندگان این صفحه شکایت کنند که پرونده هاي متشکله جهت پيگيري به پليس فتا ارجاع شد.
رئیس پلیس مرودشت تصریح کرد: حساسيت موضوع موجب شد این پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گیرد که تلاش هاي گسترده اي جهت شناسايي کاربر ايجاد کننده و گردانندگان صفحه انجام ولي به دليل شرايط خاص شبکه هاي اجتماعي خارجي شناسايي متهمان به طول انجاميد.
این مقام انتظامی خاطر نشان ساخت: سرانجام کارشناسان پلیس فتا با همکاري پليس فتا استان 3 نفر از گردانندگان اصلي صفحه مرودشت برتر را شناسايي و با هماهنگي مراجع قضايي آنان را دستگير، تجهيزات مخابراتي و الکترونيکي آنها جمع آوري و متهمان را به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
سرهنگ زراعتیان ادامه داد: پس از استخراج اطلاعات و بررسي مستندات و مشخص شدن ادمین صفحه،  8 نفر دیگر از رابطان این صفحه هم شناسایی و دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی مرودشت گفت: تا کنون تعداد 7 فقره پرونده عليه متهمان اصلي با موضوعات تشويش اذهان عمومي، انتشار تصاوير خصوصي و خانوادگي و تهديد و ارعاب توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در پلیس فتا تشکیل و پرونده همچنان در حال رسيدگي مي باشد.
برگزاری دوره آموزش عمومی پلیس افتخاری در فارس
دوره آموزش عمومی پلیس افتخاری در فرماندهی انتظامی استان برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، برابر سرفصل های ابلاغی از معاونت تربیت و آموزش ناجا، دوره آموزش عمومی پلیس افتخاری برگزار و دروسی همچون قانون به کارگیری سلاح، اقدامات انتظامی، آشنایی با سازمان و وظایف ناجا، آیین نامه انضباطی، اصول و فنون تیراندازی، مشق صف جمع، خودامدادی و دگرامدادی توسط اساتید مجرب به شرکت کنندگان ارائه شد.
لازم به ذکر است، از ابتدای سال جاری تاکنون 5 دوره آموزش در مرکز استان و قطب های آموزشی برگزار و به شرکت کنندگان گواهینامه پایان دوره آموزش تخصصی کوتاه مدت داده شد.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top