دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس در 24 ساعت گذشته

کشف 386 کیلو تریاک در داراب
فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش مأموران انتظامی شهرستان داراب، 386 کیلو و 220 گرم تریاک در بازرسی از یک وانت کشف شد. 
سردار "رهام بخش حبیبی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان داراب از خبری مبنی بر تردد یک دستگاه خودرو حامل مواد مخدر در محور داراب – شیراز مطلع شدند.
وی ادامه داد: بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت و با تحت نظر قرار دادن محسوس و نامحسوس محور مواصلاتی، یک خودرو وانت نیسان در این خصوص توقیف شد.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در بازرسی از این خودرو 386 کیلو و 220 گرم تریاک که در زیر بار گل کلم جاسازی شده بود، کشف و در این رابطه یک قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شد.
سردار حبیبی تأکید کرد: مبارزه بی امان با مواد مخدر به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
تأکید بر لزوم تقویت نیروی انتظامی در حوزه های مختلف / آگاهسازی و آموزش؛ اولین گام در راه مبارزه با آسیب های فضای مجازی
استاندار با بیان اینکه امکانات نیروی انتظامی چندان تناسبی با جمعیت جامعه ندارد، بر لزوم تقویت نیروی انتظامی در حوزه های مختلفی از جمله تجهیزات، نیروی انسانی و پشتیبانی تأکید کرد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر "عنایت الله رحیمی" در حاشیه بازدید از پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان فارس در شیراز، بیان کرد: اسم نیروی انتظامی برای مردم مترادف با امنیت و آرامش است.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی باید در حوزه های مختلفی از جمله تجهیزات، نیروی انسانی و پشتیبانی تقویت شود .
استاندار فارس با اشاره به موضوع مهم فضای مجازی در جامعه، افزود: فضای مجازی برای مردم فرصت خوبی است ولی به تبع آن دارای تهدیدات و آسیب هایی نیز می باشد.
رحیمی اولین گام برای مبارزه با آسیب های اجتماعی فضای مجازی را آگاهسازی و آموزش عنوان کرد و گفت: عدم آموزش و اطلاع رسانی با توجه به فضای خلاق و نوآورانه فضای سایبری باعث افزایش آسیب های اجتماعی این حوزه و تشکیل پرونده های فراوانی در پلیس فتا می شود.
فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این خصوص گفت: در زمانه ای زندگی می کنیم که به صورت لحظه ای تغییرات ایجاد می شود و اگر بخواهیم آسیب های اجتماعی را مدیریت کنیم، باید آنها را شناخته و همزمان با آنها رشد داشته باشیم.
سردار "رهام بخش حبیبی" بر لزوم افزایش امکانات نیروی انتظامی در حوزه فضای مجازی و استقرار پایگاه های بیشتر پلیس فتا در سطح استان فارس تأکید کرد و افزود: پیشرفت تکنولوژی در جامعه از جمله فضای مجازی باعث افزایش آسیب های اجتماعی در این حوزه می شود که لازم است تا همزمان با این تغییرات، امکانات و تجهیزات مورد نیاز پلیس نیز رشد و ارتقاء یابد.
کشف 17 دستگاه بیت کوئین قاچاق در شیراز
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان از کشف 17 دستگاه تولید ارز دیجیتال بیت کوئین قاچاق به ارزش یک میلیارد و 650 میلیون ریال در شیراز خبر داد. 
سرهنگ "ابراهیم یگانه" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،گفت: در پی کسب خبر مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یکی از محله های شهر شیراز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.
وی افزود:با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، ماموران موفق به شناسایی و کشف دو مزرعه بیت کوئین شدند.
سرهنگ یگانه تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی محل استخراج ارز دیجیتال مورد بازرسی قرار گرفت که 17 دستگاه ماینر قاچاق به همراه تجهیزات و متعلقات مربوطه کشف شد.
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه تلاش در جهت شناسایی و دستگیری متهم این پرونده دارد، گفت: برابر نظر كارشناسان، ارزش دستگاه هاي مكشوفه یک میلیارد و 650 میلیون ريال برآورد شده است.
دانش افزایی حقوقی و قضایی برای پلیس قانون مدار حیاتی است
معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ممسنی گفت : دانش افزایی حقوقی و قضایی برای پلیس قانون مدار حیاتی است. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، معاون دادستان عمومی و انقلاب ممسنی در جمع کارکنان انتظامی این شهرستان، با اشاره بر ضرورت توجه ويژه به قوانين و مقررات و مسئله آموزش کارکنان ، اظهار داشت : کارکنان نيروي انتظامي بايد به مسئله مهم آموزش و اطلاعات مربوط به قوانين و مقررات و حدود اختيارات اشرافيت کامل داشته باشند.
"شعیب رستمی" افزود : با توجه به اینکه اجرای ماموریت های پلیس در ملاء عام در فضایی مهم و حساس قرار دارد ، بنابراین تمام ماموریت های پلیس باید در چهارچوب قانون صورت پذیرد تا این جایگاه مهم و ضروری محفوظ بماند.
این مقام قضایی، نیروی انتظامی را سهام دار اصلی نظم و امنیت در کشور دانست و اذعان داشت : وجود نظم و امنیت مطلوب کشور ، مرهون تلاش های شبانه روزی پلیس در سراسر کشور است.
در ادامه، سرهنگ "محمد هاشم قسام" فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی ضمن تقدير از تعامل صميمانه دستگاه قضا با نيروي انتظامي ، ارائه خدمت صادقانه به مردم و تأمين امنيت پايدار در جامعه را از وظايف مشترک نيروي انتظامي و دستگاه قضا دانست و بر ايجاد امنيت پايدار در جامعه که مهم ترين هدف دستگاه قضا و پليس مي باشد ، تاکید کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی در پایان افزود : دادگستري و نيروي انتظامي دو بازوي توانمند از يك پيكر هستند و اين دو سازمان را هرگز نمي توان جدا از هم دانست.
کشف احشام قاچاق در اقلید
فرمانده انتظامی اقلید ازکشف 22راس احشام قاچاق به ارزش 700میلیون ریال دراین شهرستان خبرداد. 
سرهنگ "مراد صارمی"درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت :ماموران انتظامی در راستای طرح مبارزه با قاچاق ، مبادرت به ایجاد تور ایست وبازرسی درمسیرخروجی شهر به سمت سورمق نمودند که در این راستا به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از این خودرو، 22 راس گوسفند قاچاق  که فاقد مجوز قانونی  جهت حمل بود، کشف شد.
سرهنگ صارمی با بیان اینکه ارزش ریالی این محموله قاچاق ،برابرنظریه کارشناسان 700میلیون ریال برآوردشده است، عنوان کرد: در این خصوص یک متهم دستگیر شد.
دستگیری 5 سارق با 23 فقره سرقت در داراب
فرمانده انتظامي شهرستان داراب گفت: با تلاش ماموران انتظامی شهرستان داراب 5 سارق دستگیر و 23 فقره انواع سرقت از آنان کشف شد. 
سرهنگ" علیرضا نوشاد" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت:ماموران انتظامي با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی در 48 ساعت گذشته، موفق شدند 5 سارق را شناسایی و آنها را دستگیر کنند.
وی گفت: در تحقيقات علمي و فني پليس، سارقان به 23 فقره انواع سرقت سرقت اعتراف و در بازرسی از مخفیگاه آنان مقدار زیادی اموال مسروقه کشف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان داراب افزود : سارقان دستگير شده پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مقام قضايي معرفي شدند.
کشف 65 دستگاه بیت کوئین قاچاق درمرودشت
فرمانده انتظامی مرودشت از کشف 65 دستگاه بیت کوئین قاچاق به ارزش 9 میلیارد و 750 میلیون ریال خبر داد. 
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان داشت: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های سازنده بیت کوئین در یک کارگاه مواد غذایی در اطراف شهر مرودشت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پاسگاه انتظامی "سیوند" قرار گرفت.
وی افزود: ماموران انتظامی پس از هماهنگی های قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این مکان موفق شدند، 65 دستگاه ماینر قاچاق را کشف کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش ریالی این محموله قاچاق 9 میلیارد و 750 میلیون ریال برآورد شده است، خاطر نشان کرد: در این خصوص یک متهم دستگیر شد.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top