دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس


برگزاری ملاقات عمومی رییس پلیس راهور ناجا در شیراز
رییس بازرسی فرماندهی انتظامی استان گفت: جلسه ملاقات عمومی رییس پلیس راهور ناجا با مردم در روز چهار شنبه دوم بهمن ماه در شیراز برگزار خواهد شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "کوروش سالمی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این خصوص اظهار داشت : در راستاي پاسخ به درخواست ها و سوالات شهروندان در رابطه با امور راهور و پلیس راه، ملاقات مردمي با حضور سردار "سید کمال هادیانفر" رییس پلیس راهور ناجا ساعت 11 الی 13 صبح روز چهارشنبه دوم بهمن ماه در محل دفتر نظارت همگانی (197) واقع در شیراز- سی متری سینما سعدی – نبش کوچه 13 برگزار خواهد شد .
وی ادامه داد: از ابتداي سال جاري تاكنون تعداد 30 جلسه ملاقات عمومی توسط هیأت رییسه فرماندهی انتظامی استان فارس برگزار و نسبت به رفع مشکلات انتظامی مردم اقدام شده است.
رییس بازرسی فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه این روند همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: شهروندان مي توانند روزهاي دوشنبه هر هفته به دفتر نظارت همگاني (197) مراجعه و خواسته ها، انتقادات، پیشنهادات و تقدیر و تشکر خود از عملکرد پلیس را اعلام نمايند.
جلسه ارتباط مستقيم فرمانده انتظامي فارس با مردم در دفتر نظارت همگاني 197
سردار "رهام بخش حبیبی" فرمانده انتظامی استان با حضور در دفتر نظارت همگانی (197)، به صورت مستقیم و چهره به چهره با مردم دیدار و به مشکلات انتظامی آنان رسیدگی کرد. 
جمع آوري 75 معتاد متجاهر و پر خطر در فیروزآباد
فرمانده انتظامي فیروزآباد از جمع آوري 75 معتاد پرخطر و دستگیری 15 خرده فروش مواد مخدر در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "مهدی جوکار" در گفت ‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي و جلب رضايت عمومي مردم، طرح تشديد فعاليت هاي انتظامي و جمع آوري معتادان پرخطر با محوریت پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز توسط مأموران انتظامي شهرستان به مرحله اجرا در آمد.
وي ادامه داد: طی عملیات های انجام شده در یک هفته گذشته، تعداد 15 خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و تعداد 75 معتاد متجاهر نیز از سطح شهر جمع آوری شدند.
سرهنگ جوکار افزود: دستگیری 3 متهم تحت تعقیب و کشف 7 فقره انواع سرقت از دیگر نتایج اجرای این طرح بود.
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد با اشاره به اینکه معتادان جمع آوری شده جهت اصلاح و بهبودی به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شدند، تصریح کرد: شهروندان مي‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مشكوک، مراتب را به مركز فوريت‌هاي پليسي 110 اعلام كنند.
3سارق با 12 فقره سرقت
فرمانده انتظامي مهر از دستگيري 3 سارق و کشف 12 فقره انواع سرقت در اين شهرستان خبرداد. 
سرهنگ "غلامرضا فرماني" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: در پي وقوع چند سرقت از اماکن خصوصي و دولتي در سطح شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس ازانجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، در نهایت 3 متهم را شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان مهر گفت: متهمان در تحقيقات پلیس به 12 فقره انواع سرقت در سطح شهرستان اعتراف کردند.
سرهنگ فرمانی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این سارقان، علاوه بر وسایل مورد استفاده در انجام جرم، تعدادي از اموال مسروقه نيز کشف و تحويل مالباختگان شد.
دیدار با خانواده شهید "تصدیقی" در آباده
فرمانده انتظامي آباده به همراه مسئولان اين شهرستان با خانواده شهید والامقام "عبدالکریم تصدیقی" از شهداي عرصه نظم و امنيت ديدار کرد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به منظور تجليل از مقام شامخ شهدا و در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، سرهنگ "خسرو رزمجویی" با خانواده شهید والامقام "عبدالکریم تصدیقی" دیدار و ضمن دلجویی، دستورات لازم برای رفع مشکلات آنان را صادر کرد.
امنیت افزایی به جامعه عشایری با آموزش و آگاهی بخشی
جانشین انتظامی شهرستان ممسنی آموزش و ارتقاء سطح آگاهی عشایر را عاملی مهم در پیشگیری از جرائم از جمله سرقت دانست و بر رعایت نکات و اصول ایمنی این قشر از جامعه تاکید کرد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "لطف الله محمدی" در نشست با عشایر شهرستان ممسنی که با حضور مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد، گفت: امنیت محصولی جمعی است که با مشارکت و همراهی همه اعضای جامعه نمود پیدا می کند.
وی به تلاش و زحمات شبانه روزی ماموران انتظامی در راستای تامین نظم و امنیت جامعه اشاره کرد و گفت: تعامل و همکاری سازمان و نهاد های مرتبط در این راستا بسیار موثر و کارگشا خواهد بود.
سرهنگ محمدی پیشگیری را مقوله ای مهم و تاثیر گذار در امنیت و آرامش جامعه خواند و بر رعایت اصول و نکات ایمنی دامداران و عشایر در حفظ و نگهداری اموال و احشام خود تاکید کرد.
جانشین انتظامی شهرستان ممسنی با اشاره به چالش و مسائل موجود در مسیر امنیت، گفت: برای برطرف و هموار کردن این مسیر نیاز به همراهی و همکاری آحاد مردم داریم.
برای رسیدن به موفقیت باید مثبت بیندیشید
امروز تکنولوژی برتر، تفکر برتر است و قدرت افراد براساس تفکرات و بر مبنای اعتماد به نفس، عزت نفس ومثبت اندیشی سنجیده می شود. 
اگر می خواهید به سمت موفقیت گام بردارید، ابتدا باید فکر خود را براساس مثبت اندیشی اصلاح کنید و در این زمینه راه های رسیدن به موفقیت را کسب نمائید.
مرحله بعدی رسیدن به موفقیت مطالعه و کسب دانش کافی پیرامون موضوعات مختلف می باشد که برای شما قدرت تصمیم گیری صحیح تر در شرایط مختلف را مهیا می سازد.
خودشناسی و پذیرش ضعف های خود و تلاش جهت به دست آوردن دانش برای برطرف کردن ضعف های احتمالی گام برداشتن در راه اصلاح خود می باشد؛ هنگام بروز مشکلات به درون خود نگاه کنید و سعی نمائید با نگرش صحیح مشکلات را برطرف کنید.
نگرش و چگونگی تلاش برای رفع مشکلات بسیار حائز اهمیت است و این موضوع گامی مهم وموثر در جهت کسب موفقیت و رسیدن به پیروزی است؛  برای آنکه مثبت اندیش باشیم باید درون خود را از افکار مثبت پر کنیم.
بعد از تفکر و افکار مثبت، کلام یکی از فرکانسهای پرقدرت در راه رسیدن به موفقیت است و باید مواظب بود تا هر چیزی را به زبان نیاورده وسعی کنید از افکار منفی دوری کنید.
در پایان اینکه؛  کلام، عصای معجزه گر و سرشار از سحر، جادو و قدرت است که بعد از فکر و اندیشه بالاترین قدرت را در کسب موفقیت و پیروزی به دنبال خواهد داشت.
نویسنده : سرهنگ دوم "اسماعیل زراعتیان" – فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت استان فارس
دستگيري سارق حرفه ای در کازرون
فرمانده انتظامي کازرون از شناسايي و دستگيري سارق حرفه اي اماکن خصوصی و اعتراف وی به 14 فقره سرقت خبر داد. 
سرهنگ "محمدعبادی نژاد" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان کازرون، تيمي از ماموران پليس آگاهي شناسايي و دستگيري سارقان را در دستور كار خود قرار دادند.
وی افزود: مأموران با بررسي صحنه هاي سرقت و جمع آوري سرنخ هاي موجود به یک سارق سابقه دار مظنون و پس از تحقيقات گسترده پليسي با اطمينان از دست داشتن اين فرد در سرقتها، وی را با هماهنگي مقام قضائي دستگير كردند.
سرهنگ عبادی نژاد گفت:متهم دستگیر شده در بازجویی هاي پلیسی ، به 14 فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.
فرمول مسلم شكست؛ تلاش براي رضايت همگان 
تلاش براي رضايت همگان ،امري غير ممكن است كه سلامت رواني ما را با خطر جدي مواجه مي كند. 
بسياري از ما سعي مي كنيم طوري زندگي كنيم كه همه را  از خود راضي نگه داريم و كاري كنيم كه همه دوستمان داشته باشند، اين در حالي است كه راضي نگه داشتن همه امري غيرممكن است؛ چرا كه افراد داراي ايده ها و نظرات متفاوتي هستند. لذا راضي نگه داشتن همه از خود به معناي ناديده گرفتن نظر واقعي خودمان در مورد مسائل مختلف مي باشد كه اين خود مي تواند باعث از بين بردن خلاقيت فردي ، احساس نارضايتي دروني و عدم احساس شايستگي شده و سلامت رواني ما را با خطر جدي مواجه مي كند.
بايد از همان دوران كودكي ياد بگيريم كه مهم نيست ديگران در مورد ما چه مي گويند و چه فكري در مورد ما مي كنند. البته اين نكته را هم بايد مد نظرمان باشد كه اين جمله به معناي آن نيست كه به انتقادات و حرف هاي ديگران فكر نكنيم و يا از ديگران مشورت نخواهيم، چرا كه اين نوع رفتار نوعي خود محوري است كه مي تواند تبعات منفي زيادي در زندگي ما داشته باشد. لذا به حرف هاي ديگران گوش كنيم و اگر نكته مثبتي در آن يافتيم از آن در جهت اهداف مثبت زندگي مان استفاده كنيم.
اما نكته اساسي اينكه تا زماني كه ما خودمان را قبول نداشته باشيم و ملاك موفق يا ناموفق بودن مان را نظرات ديگران تعيين كنند به ندرت احساس موفقيت خواهيم كرد و احساس رضايت دروني كه يكي از ملاك هاي مهم سلامت رواني است در ما شكل نخواهد گرفت و اين خود مي تواند به منبعي براي توليد اضطراب و مشكلات روانشناختي تبديل شود.
لذا اگر بتوانيم اين مدل تفكر را از كودكي به بچه ها بياموزيم كه ضمن يادگيري مهارت گوش دادن، به نظرات خود اهميت دهند و اهدافشان را خودشان را علي رغم اظهار نظر متفاوت ديگران تعيين كنند مسلما اين نوع تفكر مستعد كسب موفقيت و زندگي شادتر و خوشحال تر خواهد بود. نتيجه اينكه وقتي ما به خواسته قلبي خود اهميت دهيم و براي هرگونه اقدامي در زندگي به دنبال راضي كردن ديگران نباشيم مسلما دچار چالش هاي كمتر و زندگي لذت بخش تري خواهيم داشت.
احتمالا "بيل كاز بي" هنر پيشه معروف به بهترين صورت اين نكته را بيان كرده است((من نمي دانم كليد موفقيت چيست، ولي كليد شكست را مي دانم و آن هم اين است كه بكوشم همواره ديگران را راضي نگه دارم)). هر چند آنچه تنها ما و بسياري از افراد در جامعه كنوني فكر مي كنيم اين است كه موفقيت تنها زماني حاصل مي شود كه همه ما را تاييد كنند و از ما راضي باشند كه يعني اهدافمان را دروني نكرده ايم و ديگران مي توانند با اظهار نظرات خود ما را خوشحال و يا ناراحت كنند و از آنجايي كه هميشه افرادي هستند كه به عمد و يا غيرعمد انتقاداتي به ما دارند ما نيز از آنجایی كه موفقيت خود را وابسته به اظهار نظرهاي مثبت ديگران مي دانيم، هيچ موقع خود را انسان موفقي نمي دانيم.
كنار گذاشتن اين طرز تفكر در جامعه كنوني كه تاييد ديگران از اهميت بسيار بالايي برخوردار است بسيار سخت است، بخصوص اينكه از كودكي آن را در ذهن ما فرو كرده باشند و ملكه ذهنمان اين شده باشد كه اگر تائيد ديگران را نداشته باشيم پس خوشبخت و موفق نخواهيم بود. در اين ميان افراد سمي گاهي در اطراف ما پيدا مي شود كه مي تواند اثرات منفي زيادي روي ما بگذارد و به نوعي ما را دچار بيماري هاي روحي و جسمي نمايد.
آدم سمي كسي است كه مي خواهد شما را نابود كند و اين افراد عزت نفس و وقار شما را مي گيرند و شما را از لحاظ روحي و جسمي بيمار مي كنند.آدم هاي سمي هرگز مهربان و حمايتگر نيستند، آن ها فقط نقاط منفي شخصيت شما را مي بينند و به خاطر حس حسادتي كه دارند هرگز از موفقيت شما خوشحال نمي شوند. در واقع هر جا كه كاري را به درستي انجام دهيد ناراحت مي شوند و بي كفايتي و عدم احساس امنيت آنها باعث مي شود تلاش هاي شما را در جهت خوشبختي و خلاقيت ضايع كنند.
از آن جا كه آدم هاي سمي همه يك شكل نيستند و فرق هاي زيادي دارند، نحوه ابراز آن ها نيز بسيار متنوع و گوناگون است. هر فردي صرف نظر از سن، فرهنگ، مذهب و يا حتي از لحاظ مدارك تحصيلي و هوشي، هر آدمي مي تواند براي زندگي شما سمي باشد، پس لزوما به خاطر اينكه فلان آدم پولدار، تحصيلكرده و يا سن و سال دارد نمي تواند دليل خوبي براي عدم سمي بودن او باشد حتي يك نابغه هم مي تواند سمي باشد همان طور كه يك كند ذهن.
آدم هاي سمي در همه جنبه هاي گوناگون زندگي شما پيدا مي شوند، آنها را در محيط خانواده، فاميل و يا در بين دوستان و همكاران مي توانيد ببينيد.
بعضي از آنها در مقابل خودتان با شما بد هستند و بد رفتاري مي كنند و برخي پشت سر به دشمني با شما مي پردازند و به قول معرف خنجر از پشت سر مي زنند . بعضي از آنها هم ممكن است به ظاهر چرب زباني كنند و حرف هاي خوشايندي بزنند ولي در واقع چشم ديدن شما را ندارند و وجودشان پر از حس تلخ حسادت و آتش كينه دوزي نسبت به شماست. به قول يكي از بزرگان اگر دوستانتان متظاهر، چاپلوس و فرصت طلب باشند به شما آسيب خواهند رساند.#

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top