دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث فارس

انتقال از دانشگاه 170 ميليون آب خورد
فرمانده انتظامی اقلید از کشف پرونده کلاهبرداری 170 میلیون ریالی در این شهرستان خبرداد.
سرهنگ "مراد صارمی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر اینکه از وی مبلغ 170میلیون ریال کلاهبرداری شده است كه موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد شاکی در سایت‌های دانشگاه با فردی آشنا می‌شود که به ایشان وعده برنامه انتقالی از دانشگاه شیراز به تهران با درخواست مبلغ 170 ميليون ريال مي دهد كه پس از واريز وجه، متهم دیگر جوابگو نمی باشد.
سرهنگ "صارمی" بیان کرد: در این راستا پرینت حساب بانکی متهم اخذ و فرد مورد نظر در یکی از شهرهای جنوبی کشور شناسایی و ضمن مسدودی حساب نامبرده، پرونده براي صدور نیابت به دادسرا ارسال شد.
فرمانده انتظامی شهرستان اقلید از شهروندان خواست: از اعتماد بیش از حد به افراد غریبه بپرهیزند و از هرگونه تبلیغ در سایت‌های مجازی اعتماد نکنند.
عشایر بارها درصحنه های مختلف حماسه‌های فراوانی آفریدند
فرمانده انتظامی مرودشت در جمع عشایر ایل خمسه، از عشایر به عنوان ذخایر انقلاب اسلامی نام برد که بارها در صحنه های مختلف حضور و حماسه آفرینی کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در دیدار با عشایر ایل خمسه بخش "سیدان" اين شهرستان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سپهبد حاج" قاسم سلیمانی" اظهار داشت: در دنیای امروزی که زندگی‌ها پر از تجملات مادی شده، عشایر با زندگی ساده خود، به مردم درس آزادی و ایثار می دهند.
سرهنگ "زراعتیان" خاطر نشان کرد: عشایر با استفاده از توان و ظرفیت خود و استعدادهای منطقه، به سوی خودکفایی گام بر می دارند که این رفتار باید تبدیل به الگویی برای سایرین باشد.
فرمانده انتظامی مرودشت تصریح کرد: نیروی انتظامی مسئولیت ایجاد نظم و امنیت درجامعه را برعهده دارد و جامعه عشایر نیز به عنوان سرمایه‌های اجتماعی این نیرو محسوب می شوند؛ لذا ارتباط دو سویه این دو نهاد باعث رشد، توسعه و ارتقاء امنیت خواهد شد که در صورت استمرار و افزایش آن می توان به نتایج بسیار بهتری از امنیت دست پیدا کرد.
گفتنی است در این مراسم که امام جمعه شهرستان مرودشت هم حضورداشت، عشایر منطقه از حضور سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در جمع خود اظهار خورسندی كردند و از زحمات شبانه روزی کارکنان نیروی انتظامی در تامین امنیت برای مناطق عشایری تشکر کردند.
كشف كالاي قاچاق ميلياردي درلارستان
فرمانده انتظامي لارستان از توقيف يك خودرو حامل انواع كالاي قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 500 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "داود امجدی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامي اين شهرستان با اقدامات فني از تردد يك دستگاه اتوبوس حامل كالاي قاچاق در محورهاي مواصلاتي مطلع و موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
وي ادامه داد: سريعا ماموران انتظامي به محور بندرعباس- لارستان اعزام و حین کنترل خودروهاي عبوري، اتوبوس حامل كالاي قاچاق را شناسايي و آن را متوقف كردند.
اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد: در بازرسي از آن خودرو، ۴۰۲ عدد ریل سوخت گاز خودرو، ۶۰ عدد هنذفری، ۲۴۰ بسته تنباکو میوه‌ای و یک پاور فن دار خارجي قاچاق  كشف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان لارستان با بيان اينكه در اين راستا يك نفر متهم دستگير شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله‌هاي قاچاق برابر نظر كارشناسان، 2 ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد شده است.
دستگيري فردي كه 2 ميليارد و 930 ميليون كلاهبرداري كرده بود
سرپرست پليس امنيت اقتصادي استان از دستگيري فردي خبر داد كه مبلغ 2 ميليارد و 930 ميليون ريال كلاهبرداري كرده بود.
سرهنگ "ابراهيم يگانه" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي ارجاع چند فقره پرونده پيرامون كلاهبرداري به اين پليس، موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران قرار گرفت.
وي افزود: در بررسي‌هاي تخصصي مشخص شد كه همه شكات مبالغي را به متهم به بهانه سرمايه‌گذاري و پرداخت سود ماهيانه در قالب طلاي آب شده به وي پرداخت كرده‌اند.
سرهنگ "يگانه" خاطر نشان كرد: ماموران با تحقيقات فني و تخصصي موفق شدند در اين خصوص متهم را شناسايي و آن را دستگير كنند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه متهم در بازجويي اوليه به 2 ميليارد و 930 ميليون كلاهبرداري اقرار كرد، گفت: وي براي سير مراحل قانوني به دادسرا معرفي شد.
نداشتن توجه به جلو حادثه آفريد
رئيس پليس راه جنوب استان گفت: بر اثر واژگوني يك سواري پرايد در محور بنارویه به بختیارویه شهرستان لارستان، يك نفر كشته و 3 نفر نيز مجروح شدند. 
سرهنگ "حمدالله هوشمندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در محور بنارویه به بختیارویه شهرستان لارستان به مأموران اعلام شد.
وي ادامه داد: بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك سواري پرايد با 4 سرنشین در محور مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن يك نفر از سرنشينان فوت و 3 نفر ديگر نيز مجروح و راهي بيمارستان شدند.
رئيس پليس راه جنوب استان خاطر نشان كرد: کارشناسان نداشتن توجه به جلو راننده را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کردند.
دستگیری 12 معتاد و خرده فروش و كشف 17 كيلو انواع مواد مخدر 
فرمانده انتظامی پاسارگاد از اجراي طرح پاكسازي و دستگيري 12 معتاد و خرده فروش پر خطر و كشف 17 كيلو انواع مواد مخدر در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمد نیکبخت" بيان كرد: در راستای تامین نظم و امنیت و درخواست‌هاي مردمي، طرح شناسايي محل پاتوق معتادان و توزيع كنندگان مواد مخدر در اين شهرستان به اجرا در آمد.
اين مقام انتظامي افزود: ماموران با اجراي اين طرح، 12 معتاد متجاهر و پرخطر را در سطح شهر جمع آوري و به مركز بازپروري معرفي كردند.
سرهنگ "نیکبخت" با بيان اينكه در راستاي اجراي اين طرح از دستگير شدگان، 17 کیلو انواع مواد مخدر كشف شد، گفت: به منظور سالم سازي و پاكسازي مناطق آلوده و جلب رضايت عمومي، طرح‌هاي مشابه همچنان تداوم دارد. 
12 فقره سرقت در پرونده سارق احشام 
فرمانده انتظامی مرودشت از شناسایی و دستگیری سارق احشام با 12 فقره سرقت در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت احشام در سطح حوزه استحفاظی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی ادامه اداد: در همین راستا ماموران انتظامی بخش "سیدان" با انجام یکسری تحقیقات میدانی و اقدامات پلیسی، سارق را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی وی را دستگیر كردند.
سرهنگ "زراعتیان" با بيان اينكه متهم در بازجويي تخصصي به 12 فقره سرقت احشام اقرار كرد، افزود: اين سارق حرفه‌اي براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
فرمانده انتظامی مرودشت به دامداران و عشایر توصیه کرد: در صورت امکان نسبت به نصب دوربین‌های مداربسته و تقویت استحکامات محل نگهداری احشام خود اقدام و با گماردن نگهبان و سرکشی مداوم از دامداری‌های خود، سارقان را در ارتکاب سرقت ناکام بگذارند.  
کشف کالای قاچاق در رستم 
فرمانده انتظامی رستم از كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 700 ميليون ريال در بازرسي از يك خودرو ون خبر داد.
سرهنگ "قربانعلی روستا" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ماموران انتظامی پاسگاه "بابا میدان" در حين گشت زنی در محورهاي مواصلاتي، به یک خودرو ون مشکوک و آن را براي بررسی بیشتر توقیف کردند. 
سرهنگ "روستا" با بيان اينكه ماموران در بازرسی از این خودرو، 30 عدد کولر گازی، ماشین ظرفشویی، بخارپز و قهوه ساز کشف و راننده نيز دستگير كردند، گفت: براساس اظهارنظر کارشناسان مربوطه، ارزش این محموله قاچاق 700 میلیون ریال برآورد شده است.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top