دانلود اپلیکیشن اندروید

استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد اقدام راهبردی در کنترل تصادفات است

استاندار فارس گفت: علاوه بر اینکه از تکنولوژی جدید برای کنترل تردد استفاده میکنیم باید ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و تشکل هایی که اعضا آنها در کنار جاده ها هستند و یا به عنوان راننده فعالیت می کنند به عنوان راهبردی اساسی در کاهش تصادفات مورد توجه قرار دهیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت الله رحیمی در نهمین جلسه شورای ترافیک و سومین جلسه شورای هماهنگی راهبردی تصادفات که با حضور سردار هادیانفر فرمانده کل پلیس راهور کشور برگزار شد، ضمن اشاره به تلاش های دولت تدبیر و امید در زمینه تصادفات از کاهش دو تا سه برابری آمار جان باختگان تصادفات در سال 98 به نسبت ابتدای دهه 90خبر داد و تاکید کرد: اما به اعتقاد من حتی یک کشته و مصدوم نیز نباید وجود داشته باشد.
 وی با اشاره به اینکه عوامل انسانی، عوامل جاده ای و خودرویی در تصادفات نقش دارد تاثیر عامل انسانی را بیش از سایر موارد دانست و افزود: بی تردید اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سبب کاهش این عامل و به تبع آن کاهش میزان تصادفات خواهد شد هر چند این به معنای بی توجهی به دو عامل دیگر است.
 دکتر رحیمی همچنین به اقداماتی همچون توسعه و ارتقا جاده ها اشاره کرد که در دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته است و در ادامه خاطرنشان کرد: هم اکنون همه نقاط استان کارگاه های راه سازی فعال است و راه های فرعی به راه های اصلی، راه های اصلی به بزرگ راه ها و بزرگ راه ها به آزاد راه ارتقا می  یابند.
وی همچنین جداسازی استاندارد مسیرهای رفت و برگشت جاده ای، اصلاح نقاط حادثه خیز ، گسترس فعالیت های محسوس و نا محسوس پلیس از دیگر مواردی است که در استان انجام شده است.
 نماینده عالی دولت در استان فارس نیاز به نیروی انسانی و همچنین بازسازی و یا ساخت و ساز ساختمان پلیس راه ها و همچنین تامین تجهیزات و امکانات از مواردی است که باید در سطوح ملی پیگیری شده و در دستور کار قرار گیرد.
 دکتر رحیمی بیان کرد: علاوه بر اینکه از تکنولوژی جدید برای کنترل تردد استفاده میکنیم باید ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و تشکل هایی که اعضا آنها در کنار جاده ها هستند و یا به عنوان راننده فعالیت می کنند به عنوان راهبردی اساسی در کاهش تصادفات مورد توجه قرار دهیم.
 
وی گسترش فرهنگ سازی را موثر دانست و افزود: مدارس نقطه مناسب و اثر گذاری است و رسانه ها ظرفیت مناسبی برای اطلاع رسانی و آموزش هستند.
استاندار فارس تصریح کرد باید به سمت و سویی برویم که حداقل حوادث داشته باشیم و هزینه های پیدا و پنهان تلفات و مجروحین را کاهش دهیم.
وی به اثر گذاری کنترل ترافیکی در 30 کیلومتری ورودی شهر ها در کاهش تصادفات نیز اشاره کرد و افزود:  این اقدام نوروز سال گذشته در 5 شهر استان انجام شد که نتایج مثبتی در پی داشت.  وی همچنین گفت: در نوروز آینده تعداد این شهرها به 10 شهر افزایش می یابد.
 
 

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top