دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

کامیون حامل پوشاک در خرمبيد توقیف شد
فرمانده انتظامی استان از توقیف یک کامیون کشنده حامل يك هزار و 320 طاقه پارچه قاچاق به ارزش 12 ميليارد ريال در شهرستان خرمبيد خبر داد.
سردار "رهام‌‍‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: ماموران انتظامی شهرستان خرمبيد در حین کنترل محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه تریلر کشنده حامل پوشاک مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.
فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه در بازرسی از اين خودرو، يك هزار و 320 طاقه پارچه  خارجي قاچاق كشف شد، گفت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 12 میلیارد ریال برآورد كرده‌اند. 
اين مقام انتظامي با اشاره به اينکه در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد، عنوان داشت: تلاش براي مبارزه با قاچاقچیان کالا در دستور کار ماموران انتظامي استان است و با عوامل قاچاق به شدت و برابر قانون برخورد خواهد شد.
قاتل خاموش در داراب قرباني گرفت
فرمانده انتظامي داراب گفت: بي احتياطي و استفاده از بخاري هيزم سوز براي گرم كردن منزل، منجر به مرگ يك نفر و مسموميت يك شهروند ديگر شد.
سرهنگ "عليرضا نوشاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: برابر اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر وقوع يك فقره گاز گرفتگي، بلافاصله ماموران به همراه ديگر  نيروهاي امدادي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وي افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد 2 نفر در روستاي "مرواريد" شهرستان داراب، در يك منزل مسكوني در حال استراحت بوده‌اند كه به علت استفاده غير استاندارد از بخاري هيزم سوز، يك نفر از آنان فوت و ديگري مسموم و راهي بيمارستان شده است.
سرهنگ "نوشاد" خاطر نشان كرد: برابر دستور مقام قضائي، جسد متوفي براي بررسي بيشتر تحويل پزشك قانوني شد.
تجاوز به چپ راننده منجر به مرگ خود و 2 سرنشين شد
رئيس پليس راه جنوب استان گفت: بر اثر برخورد سواري پرايد با يك پژو 405 در محور عسلويه به سمت فيروزآباد، 3 نفر كشته و 2 نفر نيز مجروح شدند. 
سرهنگ "حمدالله هوشمندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف فوتی در محور عسلويه به سمت فيروزآباد، بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي در محل حاضر شدند.
وي افزود: مأموران در بررسي هاي اوليه مشاهده كردند یک سواري پرايد با 3 سرنشين به شدت با یک پژو 405 با 2 نفر برخورد كرده است.
سرهنگ "هوشمندي" با بيان اينكه راننده به همراه 2 سرنشين پرايد در دم فوت و 2 سرنشين پژو مجروح و راهي بيمارستان شدند، گفت: كارشناسان علت وقوع اين حادثه رانندگي را تجاوز به چپ از سوي راننده پرايد اعلام كردند.
مزايده خودرويي واقلام فرسوده پليس فارس
معاون آماد و پشتيباني فرماندهي انتطامي استان از مزايده تعدادي خودرو و اقلام فرسوده، از 3 تا 12 بهمن ماه خبر داد.
سرهنگ "بهمن ستايشي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در اين مزايده تعدادي خودرو سواري شامل 13 دستگاه بنز سواري (سنددار و بي سند)، 9 دستگاه سمند، 14 دستگاه مگان ، 11 دستگاه پيكاپ تك كابين و دو كابين، 2 دستگاه كاپرا، يك دستگاه پ‍‍ژو 207، يك دستگاه زانتيا و يك دستگاه لندكروز اوراقي به مزايده گذاشته شده است.
سرهنگ "ستايشي" بيان كرد: متقاضيان مي‌توانند براي بازديد از خودروها و اقلام به مزايده گذاشته شده از تاريخ 3 الي 12 بهمن ماه، از ساعت 8 الي 16 به نشاني شيراز، ميدان كوزه گري، معاونت آماد و پشتيباني مراجعه و در همان مكان برگ شرايط شركت در مزايده را دريافت كنند. 
وي افزود: متقاضيان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 07121825234 و 07121825256 تماس حاصل كنند.


دستگیری 2 سارق با 34 فقره سرقت در فیروزآباد
فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری 2 سارق و کشف 34 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "مهدی جوکار"در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد ، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات نامحسوس و بدست آوردن سرنخ، 2 نفر متهم را در اين رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائي در یک عملیات ضربتی آنان را دستگیر کردند.
سرهنگ "جوکار" بیان کرد: متهمین در بررسی فنی به 34 فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کردند و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
برگزاري کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه کارکنان کانون پرورشی فكري کودکان و نوجوانان 

کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ویژه کارکنان خدماتی کانون پرورشي فكري کودکان و نوجوانان استان با حضور کارشناسان انتظامی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این کارگاه آموزشی 2 روزه، سرهنگ دوم "محمدرضا رضایی" رئیس پلیس آگاهی جنوب شیراز و کارمند رتبه 15 "مهدی نعمایی" رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی استان، راهکارهای پیشگیری از سرقت و آسیب‌های فضای مجازی را برای حاضران تشریح کردند.
افزايش 76 درصدي کشفيات مواد مخدر در بوانات
فرمانده انتظامي بوانات گفت: با تلاش شبانه روزي ماموران اين پليس، کشفيات مواد مخدر در 10 ماهه ابتدايي سال جاري، 76 درصد افزايش يافته است.
سرهنگ "سیدابوالفضل مسعودی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستاي مبارزه با قاچاقچيان و سوداگران مرگ، ماموران انتظامی شهرستان بوانات موفق شدند طی 10 ماهه اول سال جاری، يك تن  و 153 کیلوگرم  انواع مواد مخدر را کشف کنند.
وي افزود: در اين مدت 65 نفر قاچاقچي و خرده فروش مواد مخدر دستگير و با تشکيل پرونده به مراجع قضائي تحويل داده شدند.
سرهنگ "مسعودی" خاطر نشان كرد: اجراي طرح‌هاي مختلف ارتقا امنيت اجتماعي در محلات به ويژه نقاط آلوده و جرم خيز، هدفمند کردن واحد‌هاي گشت، اشراف اطلاعاتي و مراقبت‌هاي شبانه روزي ماموران و همراهي و مشارکت مردم با پليس، از جمله مولفه‌هايي است که در افزايش 76 درصدي کشفيات مواد مخدر نقش به سزايي داشته است.
فرمانده انتظامی شهرستان بوانات گفت: برخورد پليس با قاچاقچيان مواد مخدر و سوداگران مرگ مقتدرانه و جدي است و مأموران انتظامی این فرماندهی براي افزايش آسايش و آرامش شهروندان، با تمام توان با مخلان برخورد مي كنند.
كشف 69 كيلو ترياك در روستاي "جوزجان"
فرمانده انتظامي داراب از كشف 69 كيلو و 800 گرم ترياك و دستگيري يك قاچاقچي در منزلي در روستاي "جوزجان" خبر داد.
سرهنگ "عليرضا نوشاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، افزود: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند فردي مقداري ترياك در منزل خود در روستاي جوزجان دپو كرده است كه موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
سرهنگ "نوشاد" افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از يك سواري 405 كه در حياط منزل پارك بود ميزان 69 كيلو و 800 گرم ترياك كشف و يك نفر قاچاقچي را نیز دستگير كردند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه ماموران نيروي انتظامي در راه مبارزه بي امان با قاچاقچيان و فروشندگان مواد مخدر از جان مايه مي‌گذارند، تصريح كرد: شهروندان مي‌توانند در صورت اطلاع از فعاليت سودا گران مرگ، گزارش آن را به پليس 110 اطلاع دهند.
 سمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری دارند
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان گفت: سازمان‌هاي مردم نهاد با همکاري پليس و با ارزيابي چالش‌هاي پيش رو، توانسته‌اند در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي شهروندان، نقش موثری داشته باشند.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، کارمند رتبه 15 "مهدی نعمایی" در کارگروه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور سمن‌ها، ضمن اشاره به نقش نهادهای مردمی در ارتقاء امنیت اجتماعی، گفت: تعامل و همکاري بين پليس و سمن ها، توانسته  گامی در راستای  شناسایي  آسیب‌های اجتماعی و پيشگيري و کاهش آن باشد.
وي افزود: هدف از تعامل با سازمانهای مردم نهاد، توانمندسازی و بهره مندی از ظرفیت آنها در توسعه نظم و امنیت عمومی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و استفاده از استعدادها و ظرفیت های موجود در اجرای طرح های مشترک است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: براساس رویکرد جامعه محوری پلیس، نقش سازمان‌های مردم نهاد در اجرای برنامه‌های مشترک در سطح جامعه بسیار پر رنگ و تاثیرگذار بوده و اقشار مختلف جامعه می بایست در تولید و حفظ امنیت نقش خود را به خوبی ایفا کنند و دستیابی به اهداف مذکور با تشکیل کارگروه‌های مختلف و حضور فعال سمن‌ها درحال پیگیری و اجراست.
"نعمایی" گفت: ناجا در نگاه جامعه محور خود به اين نتيجه رسيده است که بايد از ظرفيت‌هاي اجتماعي در حل ناهنجاري هاي موجود در جامعه استفاده کند و ترديدي نيست که ايجاد بسترهاي لازم چون سمن‌ها در تسهيل اين فرايند، در کنار مشارکت اجتماعي مردم، مي تواند ياريگر پليس در ايجاد امنيت پايدار جامعه اسلامي باشد.
در ادامه، رئیس اداره برآورد اجتماعی معاونت اجتماعی استان بیان کرد: نيروي انتظامي در کنار ساير نهادهاي دولتي و اجتماعي مي تواند با آموزش همگاني، اطلاع رساني مناسب و گسترش آرامش رواني، دغدغه اصلي مردم يعني امنيت اجتماعي را در جامعه راهبردي کند.
سرهنگ "ایوب آقارحیمی" اظهار داشت: معاونت اجتماعی می تواند با برنامه ریزی هدفمند و مستمر و اعزام کارشناسان، نیازهای آموزشی سمن‌ها را در زمینه فضای مجازی، اعتیاد، تحکیم خانواده، عفاف و حجاب و مهارت‌های زندگی در جامعه هدف بر طرف کند. 
گفتنی است، کارشناسان پلیس های تخصصی و مسئولان سمن‌های حاضر در این کارگروه، به بیان نقطه نظرات خود در خصوص راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، اعتیاد و تحکیم خانواده پرداختند.
لامپ‌هاي الكتريكي قاچاق روشن نشدند
فرمانده انتظامي لامرد گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان با توقيف يك پژو پارس، 2 هزار و 500 عدد لامپ الكتريكي قاچاق به ارزش يك ميليارد و 500 ميليون  ريال كشف كردند.
سرهنگ "مهراب زارع پور" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: مأموران انتظامي اين فرماندهي هنگام كنترل محورهاي مواصلاتي، به يك سواري پژو پارس مظنون و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان لامرد با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، 2 هزار و 500 عدد لامپ الكتريكي قاچاق كشف شد، تصريح كرد: برابر نظر كارشناسان ارزش اموال قاچاق مكشوفه، يك ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد شده است.
سرهنگ "زارع پور" با بيان اينكه در اين خصوص راننده دستگير شد، عنوان داشت: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
پلیس از مردم و در کنار آنان است
فرمانده انتظامی فسا در دیدار با شهروندان شهرک طالقانی، با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب(مدظله العالي)، پلیس را از مردم، با مردم و در کنار مردم خواند و نقش شهروندان را در برقراری نظم و ارتقاء احساس امنیت غیر قابل انکار دانست.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "فرج رستمی"، "محمد رضا تواضعی" دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان انتظامی با حضور در شهرک طالقانی، نماز مغرب و عشا را با اهالی آن محل در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) اقامه کردند.
سرهنگ "رستمی" پس از اقامه نماز با تسلیت شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید "حاج قاسم سلیمانی"، در سخنانی اظهار کرد: جامعه عشایر در برهه های مختلف انقلاب و در زمان جنگ، همیشه در خط مقدم حرکت کرده‌اند و مقام معظم رهبري نیز در فرمايشات خود، از ايثارگري‌هاي عشاير غيور در زمان پيروزي انقلاب و دفاع مقدس تقدير کرد و آنها را پشتوانه انقلاب مي‌دانند.
وی فرهنگ سابق عشایر در ایجاد امنیت را با ارزش دانست و گفت: بزرگان و ریش سفیدان عشایر باید با هدایت فرزندان و جوانان، نقش خود را در تامین امنیت همچون گذشته ایفا كرده و این فرهنگ را احیا كنند.
فرمانده انتظامی فسا گفت: کار پلیس حفظ امنیت است و مردم همواره در کنارخادمان خود در نیروی انتظامی بوده اند و می توان با تشویق سایر افراد به همکاری و مشارکت در تعاملات اجتماعی، میزان بیشتری از معضلات اجتماعی را کاهش داد.
سرهنگ "رستمی" در بخش دیگری از سخنان خود، استفاده ناصحیح از فضای مجازی را موجب اشاعه فرهنگ بیگانه دانست و خاطر نشان کرد: وجود فرهنگ منحط غربی در جامعه، از زمینه‌های بروز و وقوع برخی از جرایم است و نقش منفی ماهواره را در این بین نباید فراموش کرد.
گفتنی است در ادامه، مسئولین حاضر پاسخگوی سوالات و مشکلات اهالی محترم آن محله بودند.

كاهش 13 درصدي تصادفات در فارس/ فوت روزانه 4 نفر بر اثر تصادفات

فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه روزانه در فارس 4 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست مي‌دهند، گفت: طي 9 ماهه اول سال جاري، فوت شدگان حوادث رانندگي در اين استان، 13 درصد كاهش يافته است.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "رهام‌بخش حبيبي" در دهمين سمينار بين‌المللي كاهش حوادث رانندگي در شيراز، با بيان اينكه در 9 ماهه اول سال جاري از مجموع تصادفات رخ داده در اين استان، 40 درصد آن به دليل توجه نكردن راننده به جلو و 36 درصد نيز تخطي از سرعت مطمئنه مي‌باشد، گفت:  انحراف به چپ، خستگي و خواب آلودگي، رعايت نكردن حق تقدم و فاصله طولي و تغيير مسير ناگهاني از ديگر علل تصادفات است. 
وي با اشاره به اينكه در استان فارس 58 درصد از افرادي كه دچار تصادفات مي‌شوند در صحنه جان خود را از دست مي دهند، بيان كرد: حدود 5 درصد در حين انتقال و 37 درصد نيز در بيمارستان فوت مي كنند. 
اين مقام انتظامي با بيان اينكه بيشترين ساعات بروز حوادث رانندگي در استان فارس بين ساعت 16 تا 24 با سهم 45 درصدي رخ داده است، گفت: در عين حال ساعت 8 صبح الي 12 كمترين تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.
سردار "حبيبي"با بيان اينكه روزانه در استان فارس 4 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست مي دهند، گفت: همه تلاش پليس اين است كه روز به روز آمار تصادفات جاده‌اي و كشته‌هاي ناشي از آن كاهش يابد.
فرمانده انتظامي استان فارس، تلاش جمعي و هماهنگ دستگاه‌هاي فعال در امر ترافيك، بهره گيري از تجهيزات الكترونيكي و اپتيكي مدرن، كنترل رفتار رانندگان پر خطر، شناسنامه دار كردن نقاط حادثه خيز، بهره گيري از ظرفيت ديگر سازمان‌ها و حمايت همه جانبه مراجع قضائي را از عوامل موثر بر كاهش حوادث رانندگي بر شمرد.
امدادرسانی پلیس راه  به خودروهای گرفتار در برف 
رئيس پليس راه شمالي استان از امداد رسانی كاركنان اين مجموعه به رانندگان و مسافران خودروهای گرفتار شده در برف خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در تشریح این خبر گفت: در پی بارش سنگین برف در فارس و غافلگیری مسافران و شهروندان، تردد در محور كازرون و سپيدان به شيراز به کندی انجام مي شد که در این خصوص بعضي از خودروها به علت نداشتن زنجیر چرخ و تجهیزات کافی گرفتار شده بودند.
وی با بيان اينكه بارش برف باعث مسدود شدن 6 ساعته مسير كازرون به سمت شيراز شده بود، گفت: نیروهای  اين پليس با آمادگي كامل در نقاط برف گير مستقر شدند و به خودروهايی که گرفتار در برف شده بودند امداد رسانی کردند.
سرهنگ "دهقاني" با بيان اينكه پليس با كمك عوامل راهداري نسبت به برف روبي و بازگشايي محورهاي مواصلاتي اقدام كردند، عنوان داشت: این كار باعث رضایتمندی خانواده‌ها و مسافران شد و از زحمات نيروهاي امدادي تقدیر و تشکر کردند.
رئيس پليس راه شمالي استان به شهروندان توصيه كرد با توجه به تداوم بارش برف در مناطق سرد و كوهستاني و كاهش دما، از تردد غير ضروري بپرهيزند و به توصيه هاي خادمان خود در پليس راه توجه ويژه كنند تا سفري ايمن براي خود و خانواده به ارمغان بياورند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top