دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی هیچگونه تعارفی نداریم
فرمانده انتظامی استان تأکید کرد: در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی و کسانی که قصد بر هم زدن آرامش مردم را دارند، هیچگونه تعارفی نداریم. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "رهام بخش حبیبی" در جمع نمازگزاران مسجد "حسن بن علی (ع) " محله "شیشه گری" شیراز، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران پدیده ای نو بود که کلیه معادلات دشمنان اسلام را تغییر داد.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان این مرزو بوم اقدامات خرابکارانه خود را آغاز کردند و پس از آن نیز جنگ تحمیلی را با کمک کشورهای دیگر بر علیه ما راه انداختند.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه دشمنان در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند، گفت: رهبری و امت دو موضوعی است که دشمنان همه هم و غم خود را به کار گرفته اند تا بتوانند آن ها را از بین ببرند.
سردار حبیبی تصریح کرد: وظیفه همه ما این است تا با ترغیب و تشویق جوانان، حس انقلابی را به آنها انتقال دهیم و فضای مکان های مقدسی همچون مساجد را برای حضور بیش از پیش آنان فراهم کنیم.
وی سردار سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" را الگویی بسیار خوب برای جوانان عنوان کرد و گفت: سردار سلیمانی حرف و عملش یکی بود و با اخلاص کامل در کلیه عرصه ها به خوبی وظایف خود را انجام داد.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: همه ما وظیفه داریم که راه و خط سردار شهید سلیمانی را ادامه دهیم چرا که دشمنان قصد دارند ما را از این مسیر منحرف سازند.
سردار حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آسیب های فضای مجازی در جامعه، گفت: آموزش و آگاهسازی می تواند از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در این حوزه جلوگیری کند.
وی با اشاره به اجرای طرح های مختلف انتظامی توسط پلیس در سطح شهر شیراز و محله "شیشه گری"، ضمن تقدیر و تشکر از مردم این محله در راستای همکاری با پلیس،افزود: اجرای اینگونه طرح های انتظامی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی و کسانی که قصد بر هم زدن آرامش مردم را دارند، هیچگونه تعارفی نداریم.
شایان ذکر است، در پایان جلسه پرسش و پاسخ مردم با فرمانده انتظامی استان فارس برگزار و سردار حبیبی از کانون فرهنگی پایگاه بسیج شهید "سجادیان" مسجد "حسن بن علی (ع)" بازدید به عمل آورد.
برگزاری مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس امنیت عمومی استان فارس
با حضور فرمانده انتظامی استان، مراسم تکریم و معارفه رییس پلیس امنیت عمومی برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، مراسم تکریم و معارفه رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با حضور سردار "رهام بخش حبیبی" و جمعی از مسئولان انتظامی  برگزار شد.
در این مراسم از زحمات سرهنگ "یوسف ملک زاده" در زمان تصدی گری رییس پلیس امنیت عمومی استان فارس تجلیل و طی حکمی سرهنگ "حسین یوسفی "به عنوان رییس جدید در این سمت منصوب شد.
باند سارقان با 74 فقره سرقت متلاشي شدند
فرمانده انتظامي استان از شناسايي باند سارقان و كشف 74 فقره انواع سرقت از آنها در شهرستان شيراز خبر داد. 
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خيرنگار پايگاه خبري پلبس، بيان كرد: در پي وقوع چند فقره سرقت احشام در تعدادي شهرهاي استان فارس، رسيدگي به اين موضوع به صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.
وي افزود: كارآگاهان پليس آگاهي استان با انجام گشت زني‌هاي هدفمند و اقدامات فني و اطلاعاتي، موفق شدند 5 نفر از سارقان حرفه اي احشام را در يك اقدام ضربتي دستگير كنند.
فرمانده انتظامي استان اظهار كرد: پس از انتقال متهمان به پليس آگاهي، در بازجويي فني و تخصصي و مواجه با ادله و مستندات پليس، به 74 فقره سرقت احشام، محتويات خودرو و منزل اعتراف كردند.
سردار "حبيبي" با اشاره به اينكه در بازرسي از مخفيگاه سارقان، 172 راس احشام مسروقه كشف شد، خاطر نشان كرد: متهمان پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شدند.
سقوط از كوه منجر به فوت شد
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان از مرگ مرد 73 ساله بر اثر سقوط از كوه به علت بارش برف و لغزندگي در روستاي "مسقان" شهرستان شيراز خبر داد. 
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر سقوط از كوه، بلافاصله يك تيم از نيروهاي انتظامي پاسگاه "مسقان" شهرستان شيراز به همراه ديگر نيروهاي امدادي به سرعت به محل حادثه اعزام شدند.
سرهنگ "محمدي" افزود: ماموران در برسي هاي اوليه مشاهده كردند مردي 73 ساله براي چراي گوسفندان به كوه‌هاي اطراف روستاي "مسقان" رفته كه به دليل بارش برف و لغزندگي به پائين سقوط و فوت كرده است.
اين مقام انتظامي با اشار ه به اينكه جسد تحويل پزشك قانوني شد، از شهروندان خواست: هنگام رفتن به مناطق كوهستاني و كويري نكات ايمني را رعايت و حتي الامكان از سفر به تنهايي پرهيز كنند.
نقش بی بدیل آموزش همگانی در کاهش آسیب های اجتماعی
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان با اشاره به نقش بی بدیل آموزش همگانی در کاهش جرایم، تاکید کرد: باید برنامه‌های مربوط به آموزش های همگانی در رابطه با پیشگیری از وقوع جرم در تمام سطوح استان پیگیری و به طور کامل اجرا شود. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، کارمند رتبه 15 "مهدی نعمایی" در جمع مشاوران و مددكارانِ اجتماعي كلانتري‌های استان گفت: نیروی انتظامی با اتخاذ رویکرد جامعه محوری، گام‌های بزرگی در راه امنیت عمومی و آرامش روانی جامعه برداشته و نتایج مطلوبی را به دست آورده است.
وی افزود: آموزش همگانی در ایجاد آگاهی و افزایش بینش افراد جامعه و در نتیجه کاهش تنش های خانوادگی، آسیب ها و تهدیدات اجتماعی تاثیر به سزایی دارد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم ناجا، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه می باشد؛ از روسای کلانتری‌ها و معاونان اجتماعی شهرستان‌ها خواست همکاری لازم را با مشاوران و مددکاران در برگزاری جلسات آموزشی، ارائه خدمات مشاوره‌ای به مراجعان و بررسی آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.
"نعمایی" نقش بی بدیل آموزش همگانی در پیشگیری از وقوع و کاهش جرم را یادآور شد و تاکید کرد: باید برنامه‌های مربوط به آموزش‌های همگانی در رابطه با پیشگیری از وقوع جرم در تمام سطوح استان پیگیری و به طور کامل اجرا شود.
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود به جنبه‌های مثبت و منفی استفاده از فضای مجازی اشاره کرد و افزود: ارتباط از طریق فضای مجازی در سال‌های اخیر جایگاه قابل توجهی در بین نسل جوان جامعه پیدا کرده است و شبکه‌های اجتماعی در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی افراد تأثیرگذار بوده‌اند.
وی، ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده‌ها نسبت به تهدیدات فضای سایبری را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توجه والدین به رفتار فرزندان را می‌طلبد و تسلط و آگاهی آنان به فن‌آوری فضای مجازی و اینترنت می‌تواند از بسیاری آسیب‌های فرزندان در این فضا پیشگیری کند.
این مقام انتظامی، با تاکید بر سواد رسانه‌ای والدین در مواجه با فضای مجازی، خاطر نشان کرد: سواد مجازی، دانش و مهارتی است که به افراد توانایی می‌دهد تا در مواجهه با اینترنت؛ هوشمندانه، فعالانه، تحلیل‌گرانه و منتقدانه عمل کنند.
سرقت در دشتستان کشف و دستگیری در فراشبند
فرمانده انتظامی فراشبند از دستگیری سارقین احشام که در دشتستان اقدام به سرقت کرده بودند در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ دوم "کرامت‌الله برومندی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: 2 نفر سارق که در شهرستان دشتستان اقدام به سرقت 9 راس احشام کرده بودند و قصد انتقال آنها به کازرون را داشتند با هوشیاری ماموران انتظامی فراشبند دستگیر و احشام سرقتی از آنها کشف شد.
این مقام انتظامی با بیان اینكه پس از دستگیری سارقین مالباخته نیز شناسایی و احشام مسروقه تحویل وی شد، گفت: متهمين پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شدند.
سرهنگ دوم "برومندی" از عشایر و دامداران خواست با توجه به بارندگی و شروع موج سرما، دقت و هوشیاری بیشتری نسبت به نگهبانی و حراست از احشام خود داشته باشند و هرگونه تردد افراد و خودروهای مشکوک را سریعا با سامانه ۱۱۰به پلیس اطلاع دهند.
پرايد حامل 19 كيلو ترياك به مقصد نرسيد
فرمانده انتظامي زرين‌دشت از توقيف يك سواري پرايد و كشف 19 كيلو و 600 گرم ترياك در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "محمد بردبار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با قاچاقچيان و كنترل محورهاي مواصلاتي، به يك سواري پرايد مظنون و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "بردبار" افزود: در بازرسي از اين خودرو، ميزان 19 كيلو و 600 گرم ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي در قسمت‌هاي مختلف جاسازي شده بود كشف و يك نفر متهم در اين خصوص دستگير شد.
اين مقام انتظامي هشدار داد: اقدامات قاچاقچيان در اين شهرستان به هيچ وجه از چشمان تيز بين پليس دور نخواهد ماند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top