دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمتریت اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

پیام تبریک فرمانده انتظامی استان فارس به مناسبت دهه مبارک فجر 
فرمانده انتظامی استان، ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،در متن پیام سردار "رهام بخش حبیبی " آمده است:
دهه مبارک فجر، یادآور بصیرت و بشارت ملتی منسجم، خداجوی و ولایت مدار است که توانست تحت هدایت رهبری دوراندیش و شجاع صفحه‏ ای زرین را در تاریخ حیات آدمی بگشاید.
پیروزی انقلاب اسلامی، پدیده ای بود که دامن افقها را روشن ساخت و توانست به پشتوانه مردم و رهبری ولایت مطلقه فقیه، نظام طاغوت را سرنگون کند.
چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران یادآور به ثمر نشستن سال ها مجاهدت و مبارزه ملت مسلمان ایران علیه استعمار و استبداد و طلوع انقلاب خمینی کبیر(ره) است.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، فرا رسیدن چهل و یکمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را به ملت ایران  به ویژه مردم ولایت مدار استان فارس و همكاران خدوم ناجا، تبريك عرض می‌کنم .
دستگیری 2 سارق با 18 فقره سرقت در فیروزآباد
فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری 2 سارق و کشف 18 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "مهدی جوکار"در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات نامحسوس و بدست آوردن سرنخ، 2 نفر متهم را در اين رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائي در یک عملیات ضربتی آنان را دستگیر کردند.
سرهنگ "جوکار" بیان کرد: متهمین در بررسی فنی به 18 فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کردند و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
دستگيري اختلاسگران با بيش از 10 ميليارد ريال
فرمانده انتظامي استان از دستگيري 2 کارمند متخلف يکي از ادارات شهرستان خنج که با سوء استفاده از موقعيت شغلي خود، مبلغ 10 ميليارد و 590 ميليون ريال اختلاس کرده بودند خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خيرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام شكايت اداره حقوقي يكي از ادارات شهرستان خنج مبني بر اختلاس توسط 2 نفر از كارمندان، بلافاصله ماموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادي پليس آگاهي تحقيقات خود را آغاز كردند.
وي افزود: مأموران پليس آگاهي شهرستان خنج با اقدامات فني مطلع شدند كه اين 2 کارمند از تعدادي مشتريان با ترفند خاصي مبلغ 10 ميليارد و 590 ميليون ريال برداشت و به حساب شخصي خود واريز كرده‌اند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه مأموران با انجام اقدامات پليسي موفق شدند هر 2 نفر را شناسايي و دستگير كنند، گفت: متهمين در بازجويي فني و تخصصي و مواجه شدن با ادله و مستندات پليس، به 10 ميليارد و 590 ميليون ريال اختلاس اقرار و پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضائي شدند.
توقيف كاميون و كشف 25 تن كود شيميايي قاچاق
فرمانده انتظامي بوانات گفت: ماموران كلانتري مركزي اين شهرستان موفق شدند در بازرسي از يك كاميون، ميزان 25 تن كود شيميايي قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال كشف كردند.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "سیدابوالفضل مسعودی" بيان كرد: ماموران كلانتري مركزي اين شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در محور خرمبيد به بوانات، به یک کامیون حامل كود شيميايي مشکوک و آن را براي بررسي بيشتر متوقف کردند.
فرمانده انتظامي بوانات با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، ميزان 25 تن كود شيميايي قاچاق كشف شد، گفت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد كردند.
سرهنگ "مسعودی" عنوان داشت: در این خصوص راننده برای سير مراحل قانوني تحویل مراجع قضائی شد.
كشف 140 كيلو ترياك در فارس 
فرمانده انتظامی استان از توقيف يك پژو و کشف 140 کیلو ترياك در بازرسي از آن در محور سروستان-شيراز خبر داد.
سردار "رهام‌يخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشريح این خبر گفت: در راستای مبارزه شبانه روزی با قاچاقچيان، ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند فردي قصد انتقال يك محموله مواد مخدر از شرق كشور به شيراز را دارد كه موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
وی افزود: ماموران پس از رصد اطلاعاتي در محور سروستان-شيراز، پژو 405 حامل مواد مخدر را شناسايي و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز در يك عمليات ضربتي آن را متوقف كردند.
سردار "حبيبي" با بيان اينكه با توجه به تاريكي هوا و كوهستاني بودن منطقه راننده متواري شد، گفت: در بازرسي از اين خودرو، ميزان 140 كيلو ترياك كشف شد.
فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه تلاش براي دستگيري قاچاقچي متواري ادامه دارد، خاطر نشان كرد: پليس فارس با تمام توان با قاچاقچيان مبارزه و مسير را براي سوداگران مرگ ناامن مي كند.
پلمپ 10 واحد صنفي متخلف دراقليد
فرمانده انتظامي اقليد گفت: ماموران پليس اطلاعات و امنیت عمومي اين شهرستان، 10 واحد صنفي متخلف را پلمپ کردند.
سرهنگ "مراد صارمي"در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي با همکاري بازرسين اتاق اصناف اقليد، طرح برخورد با واحدهاي صنفي متخلف را اجرا کردند.
وي افزود: ماموران ضمن بازديد از واحدهای صنفی، 18 اخطاريه به صنوف فاقد پروانه صادر و 10 مغازه نيز پلمپ كردند.
فرمانده انتظامي اقليد با تاکيد بر تداوم اجراي طرح‌هاي کنترلي و صيانتي ويژه اصناف، تصريح کرد: قانونمندسازي اصناف يکي از اولويت‌هاي ماموران پليس اطلاعات و اماکن عمومي اين شهرستان است.
دستگيري سارق با 22 فقره سرقت در فراشبند
گروه استان‌ها- فارس- فرمانده انتظامي فراشبند از دستگيري سارق ابزار و وسايل تلمبه چاه كشاورزي با 22 فقره سرقت در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه پايگاه خبري پليس، سرهنگ دوم "كرامت اله برومندي" گفت: در پي مراجعه و شكايت تعدادي از كشاورزان اين شهرستان مبني بر سرقت ابزار و وسايل تلمبه چاه كشاورزي، شناسايي و دستگيري سارق يا سارقين در دستور كار ماموران انتظامي قرار گرفت.
وي افزود: ماموران انتظامي با تلاش‌هاي شبانه روزي و با استفاده شگردهاي خاص پليسي، سارق را شناسايي و در يك عمليات غافلگيرانه آن را دستگير كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان فراشبند با بيان اينكه متهم در بازجويي فني و تخصصي به 22 فقره سرقت ابزار و وسايل تلمبه چاه كشاورزي اقرار كرد، عنوان داشت: اين سارق حرفه‌اي پس از سير مراحل قانوني روانه زندان شد.
توقيف 264 دستگاه وسيله نقليه متخلف در کازرون 
فرمانده انتظامي کازرون از توقيف 264 دستگاه وسیله نقليه متخلف در اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي توسط ماموران این فرماندهی خبر داد. 
سرهنگ "محمد عبادینژاد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با هدف برخورد با وسايل نقليه متخلف با به كارگيري تمامي امكانات و توان انتظامی کلانتری‌ها و یگان امداد طي هفته گذشته به اجرا در آمد.
اين مقام انتظامي با بیان اینکه در اين طرح 52 دستگاه موتورسيکلت و 212 خودرو متخلف توقيف و روانه پارکينگ شدند، گفت: نداشتن پلاك، پلاک مخدوش، انجام حرکات نمايشي، ایجاد آلودگی صوتی، ايجاد مزاحمت براي شهروندان و دور دور کردن؛ از دلايل عمده توقيف اين وسايل نقليه است.
فرمانده انتظامي شهرستان کازرون هدف پليس از اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي را افزايش امنيت، آسايش و آرامش شهروندان برشمرد و گفت: این طرح به صورت مداوم و مستمر در دستور کار قرار دارد و پلیس اجازه نخواهد داد عده‌ معدودی از افراد جامعه امنیت و آرامش مردم را با اعمال مجرمانه و خلاف خود سلب کنند.
سرهنگ "عبادی نژاد" تصریح کرد: نيروهاي پليس با به کارگيري تمام توان عملياتي و انتظامي خود در تامين نظم و امنيت شهروندان تلاش مي‌کنند و لازم است مردم نيز به منظور مشارکت در امنیت جامعه هرگونه جرم و ناامنی و موارد مشکوک را از طريق تماس با شماره تلفن 110 به ماموران اطلاع دهند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top