دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس در 24 ساعت گذشته

كشف 203 كيلو ترياك در نی ریز
فرمانده انتظامی استان از توقيف يك پژو 405 و کشف 203 کیلو ترياك در شهرستان نی ریز خبر داد. 
سردار "رهام‌يخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در راستای مبارزه مستمر با قاچاقچيان مواد مخدر، ماموران انتظامی شهرستان نی ریز هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور "قطرویه به نی ریز"، به یک خودرو پژو 405 مظنون و دستور ایست دادند که راننده آن بدون توجه اقدام به فرار کرد.
وی افزود: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، راننده که عرصه را بر خود تنگ می دید، با رها کردن خودرو و استفاده از موقعیت جغرافیایی و تاریکی منطقه اقدام به فرار کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه در بازرسی از خودرو توقیف شده، 203 کیلوگرم تریاک کشف شد، گفت: تلاش براي دستگيري قاچاقچي متواري ادامه دارد.
کشف 450 رأس گوسفند قاچاق در پاسارگاد
جانشین فرماندهی انتظامی استان از کشف 450 رأس گوسفند قاچاق به ارزش 6 میلیارد ریال خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "یوسف ملک زاده " اظهار داشت: در اجراي طرح برخورد با قاچاقچيان، ماموران انتظامي شهرستان پاسارگاد با انجام گشت زني‌هاي هدفمند و اقدامات فني و تخصصي موفق شدند 2 دستگاه كاميون حامل احشام را در محورهاي مواصلاتي توقيف كنند.
وی افزود: در بررسی ماموران مشخص شد که این خودروها حامل 450 رأس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز دامپزشکی می باشند که در این راستا احشام توقیف و کارشناسان مربوطه ارزش ریالی آن ها را 6 میلیارد ریال برآورد کردند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: در این رابطه 2 متهم دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.
اقدام به موقع پلیس مانع از خودکشی شهروند شیرازی شد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: حضور و اقدام به موقع مأموران کلانتری "گلدشت" شیراز، مانع خودکشی یک شهروند و باعث بازگشت وی به زندگی شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سرهنگ "کاووس محمدی"در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر دارآویختگی و خودکشی یک شهروند، بلافاصله مأموران کلانتری "گلدشت" شیراز در محل حاضر شدند.
وی ادامه داد: مأموران مشاهده کردند فردي حدودا" 30 ساله اقدام به خودكشي و حلق آويز کردن خود کرده که بلافاصله ماموران قبل از حضور عوامل امدادی در يك اقدام سريع و فداكارانه فرد به دارآويخته را پايين آورده و با تنفس دهان به دهان و احیاء قلبی وی را از مرگ حتمی نجات دادند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اقدام به موقع و سریع مأموران انتظامی در راستای نجات جان این شهروند، گفت: پلیس در همه حال و با تمام امکانات آماده ارائه خدمات به مردم می باشد.
کشف محموله های قاچاق در اقلید
فرمانده انتظامی اقلید از توقیف 3 دستگاه خودرو و کشف 440 میلیون ریال کالای قاچاق خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مرادصارمی" اظهارداشت: در راستای طرح تشدید مبارزه باقاچاق کالاوارز،ماموران انتظامی این شهرستان 3 دستگاه خودرو سبک حامل کالای قاچاق را در محورهای مواصلاتی شناسایی و توقیف کردند.
این مقام انتظامی افزود:دربازرسی از این خودروها، 10 رأس گوسفند، 96 جفت کفش ورزشی، 336 ثوب انواع پوشاک، 48 بسته کاپوچینو، 18 بسته قهوه، 36 کارتن تمر هندی و مقادیری کالای قاچاق و فاقد مئدارک قانونی دیگر کشف شد.
سرهنگ صارمی با اشاره به اینکه در این خصوص 3 متهم دستگیر شدند، گفت: ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه، 440 میلیون ریال برآورد شده است .
شهداء درخت انقلاب را آبیاری و تنومند ساختند
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد در ديدار با خانواده شهيد "هدایت الله غلامی" از شهدا به عنوان برترین انسان ها نام برد که با نثار خون خود درخت انقلاب را آبیاری و آن را تنومند ساختند. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "مهدی جوکار" در این دیدار زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء را کمترین وظیفه همه مسئولان برشمرد و گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا دلگرمی ،انگیزه و شوق خدمت به مردم را دو چندان می سازد.
وی با اشاره به صبر وشکیبایی و تلاش های همسر این شهید والامقام در تربیت صحیح فرزندان، افزود: موفقیت خانواده شهدا که در پی تربیت صحیح فرزندان این بزرگواران حاصل می شود، حس خوبی به انسان می دهد و موجب خوشحالی و جای تقدیر وتشکر دارد.
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد تصریح کرد: خانواده معظم شهداء الگوي صبر و پايداري در جامعه هستند که با تحمل سختي‌ ها و مشقت‌ هاي فراوان و با تقديم بهترين عزيزان خود باعث عظمت و سربلندي اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران شدند.
تشدید طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در فسا
فرمانده انتظامي شهرستان فسا از اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در آن شهرستان خبر داد و گفت: دراين طرح 53 خرده فروش مواد مخدر و 28 سارق دستگیر شدند. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "فرج رستمی" با اعلام اين خبر اظهار كرد: در راستاي اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با هدف توسعه احساس امنيت طي یک ماه گذشته، ماموران يگانهاي انتظامي اين شهرستان ضمن شناسايي نقاط آلوده و  پاتوق خرده فروشان مواد مخدر، مقدار 13 كيلو و 484 گرم انواع مواد مخدر كشف و در این راستا 53 متهم را دستگير كردند.
وي به دستگیری 28 سارق و کشف 35 فقره سرقت اعم از موتور سیکلت، احشام و درون خودرو در مدت اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: کشف بیش از 2 هزار لیتر گازوئیل قاچاق نیز از دیگر نتایج اجرای طرح بود که در این رابطه 2 خودرو حامل سوخت قاچاق توقیف و رانندگان تحویل مرجع قضائی شدند.
سرهنگ رستمی با قدرداني از تعامل و مشاركت مردمي در اجراي طرح هاي انتظامي، خاطرنشان كرد: پليس با تمام توان، حسب وظيفه ذاتي و قانوني خود با هنجارشكنان برخورد خواهد كرد.
کشف گنج یاب میلیاردی در مرودشت
فرمانده انتظامی مرودشت از کشف یک دستگاه گنج یاب به ارزش 3 میلیارد ریال در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ " اسماعیل زراعتیان " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت:  ماموران پاسگاه انتظامی "کامفیروز شمالی" از یک فقره حفاری غیر مجاز در یکی از روستاهای سطح حوزه استحفاظی مطلع و پس از هماهنگی با مراجع قضایی، بلافاصله در محل حاضر شدند.
 وی با بیان اینکه ماموران با حضور در محل 5 نفر را در حال حفاری مشاهده و آنها را دستگیر کردند، افزود: در این رابطه یک دستگاه گنج یاب کشف و 2 دستگاه خودرو متعلق به متهمان نیز توقیف شد.
 فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت خاطر نشان کرد : در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل گردید.
افزایش 56 درصدی دستگیری سارقان در کازرون
فرمانده انتظامی کازرون از افزایش 56 درصدی دستگیری سارقان در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ"محمد عبادی نژاد"در گفت و گو با خبر نگار پایگاه خبری پلیس،با اشاره به اجرای طرح های مختلف انتظامی توسط یگان های اجرائی شهرستان در راستای پیشگیری از سرقت گفت: در دی ماه سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل دستگیری سارقان 56 درصد افزایش داشته است.
وی افزود:در این مدت، 84 سارق دستگیر و 156 فقره انواع سرقت از آنان کشف شده است.
سرهنگ عبادی نژاد با بیان اینکه سارقان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شده اند، گفت:شهروندان از خریداری اموال مسروقه خودداری کنند که این امر می تواند در کاهش سرقت ها تاثیر بسزایی داشته باشد.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: پلیس مصمم است با اجرای طرح های متعدد انتظامی عرصه را بر سارقان و مخلان نظم و امنیت تنگ نماید.
جمع آوري 65 معتاد متجاهر و پر خطر در ممسنی
فرمانده انتظامي ممسنی از جمع آوري 65 معتاد پرخطر و دستگیری 10 خرده فروش مواد مخدر در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "محمد هاشم قسام" در گفت ‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي و جلب رضايت عمومي مردم، طرح تشديد فعاليت هاي انتظامي و جمع آوري معتادان پرخطر با محوریت پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز توسط مأموران انتظامي شهرستان به مرحله اجرا در آمد.
وي ادامه داد: طی عملیات های انجام شده در دو هفته گذشته، 10 خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و 65 معتاد متجاهر نیز از سطح شهر جمع آوری شدند.
سرهنگ قسام افزود: دستگیری 4 متهم تحت تعقیب و کشف 20 فقره انواع سرقت از آنان، از دیگر نتایج اجرای این طرح بود.
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی با اشاره به اینکه معتادان جمع آوری شده جهت اصلاح و بهبودی به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شدند، تصریح کرد: شهروندان مي‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مشكوک، مراتب را به مركز فوریت های پلیسی 110اطلاع دهند.
کشف کالای قاچاق میلیاردی در کوار
فرمانده انتظامي كوار از کشف قطعات خودرو قاچاق به ارزش 4 ميليارد و 200 ميليون ريال خبر داد. 
 سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌ وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستاي مبارزه با قاچاق کالا و برخورد قاطع با قاچاقچيان، ماموران انتظامي اين شهرستان اقدام به كنترل و بازرسي از خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي كردند.
وي با بيان اينكه ماموران موفق شدند يك دستگاه کامیون حامل كالاي قاچاق را شناسايي و متوقف كنند، افزود: در بازرسي از اين خودرو، ۵۴۷ عدد انواع قطعات خودرو قاچاق و فاقد مدارك قانوني کشف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان كوار با اشاره به دستگيري يك قاچاقچي در این خصوص، بيان كرد: ارزش اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان مربوطه، 4  ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد شده است.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top