دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

 

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

انقلاب اسلامي ايران، خنثي كننده توطئه هاي استكبار و دشمنان است
فرمانده انتظامی فارس  در جمع كاركنان، انقلاب اسلامي ايران را خنثي كننده توطئه هاي استكبار و دشمنان دانست و از آنان خواست پيرامون وقايع و مناسبت هاي دهه فجر مطالعه بيشتري داشته باشند. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "رهام بخش حبيبي" در جمع كاركنان گفت: دهه فجر ياد آور حماسه حضور و خروش مقدس ملت غيور ايران بر عليه ظلم و ستم طاغوت زمان و خلق حماسه اي ماندگار در تاريخ بود كه به رهبري  حضرت امام خميني (ره) به ثبت رسيد.
وي افزود: بررسي ومطالعه مناسبت ها و وقايع ايام دهه فجر بر همگان مخصوصا كاركنان زحمتكش نيروي انتظامي لازم است و مي بايست تحليل درستي از حوادث و جريانات قبل، حين و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي داشته باشيم.
فرمانده انتظامی فارس با اشاره به هوشياري و درايت معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) در خنثي سازي توطئه هاي استكبار و طاغوتيان افزود: پس از پيروزي انقلاب، دشمنان كه از رسيدن به خواسته هاي خود مايوس و نااميد شده بودند قصد داشتند با راه اندازي جنگ داخلي و اختلاف بين قوميت ها به مقاصد شومشان برسند كه با رهبري حكيمانه و الهي حضرت امام خميني( ره ) شكست خورده و در اين كار موفق نشدند
سردار"حبيبي" با اشاره به اينكه دهه فجر تجلي گاه شكوه عظمت و اقتدار ملت بزرگ ايران و بهترين فرصت براي تجديد عهد با ولايت و رهبري است،گفت:  كاركنان نيروي انتظامي كه سربازان ولايت هستند مي بايست مطيع محض فرامين و دستورات ولي فقيه و نايب برحق امام عصر (عج)  باشند و در اجراي ماموريت ها و وظايف خود دستورات مقام معظم رهبري(‌مد ظله العالي) را نصب العين خود قرار دهند تا به خودشان، جامعه و كشور آسيبي نرسد.
اين مقام انتظامي با تاكيد بر دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي در منطقه و جهان  افزود: بر ماست که بيش از هر زمان ديگر با هوشياري و بصيرت لازم  پيرامون انقلاب عزيز اسلامي بيانديشيم .
فرمانده انتظامی فارس در پايان با اشاره به امنيت مطلوب كشور در شرايط حساس كنوني از مشاركت و همراهي مردم در خلق جريان ها و حماسه هاي انقلابي تقدير و تشكر كرد.
فوت بر اثر گازگرفتگي در شيراز
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گفت: بي احتياطي و استفاده از اجاق گاز براي گرم كردن منزل، منجر به مرگ يك نفر در شيراز شد.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: برابر اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر وقوع يك فقره گاز گرفتگي، بلافاصله ماموران به همراه ديگر  نيروهاي امدادي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وي افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد فردي 19 ساله در خيابان "شهيد رباني" شهرستان شيراز، در يك منزل مسكوني در حال استراحت بوده‌ كه به علت استفاده غير استاندارد از اجاق گاز، فوت كرده است.
سرهنگ "محمدي" با بيان اينكه برابر دستور مقام قضائي، جسد متوفي براي بررسي بيشتر تحويل پزشك قانوني شد، به شهروندان توصيه كرد نكات ايمني در استفاده از وسايل گرمايشي را رعايت كنند تا شاهد حوادث دلخراش براي آنان نباشيم.
انهدام باند سارقان با 71 فقره سرقت در شيراز 
فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری باند 4 نفره سارقان و کشف 71 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت خودروهاي زانتيا و ماکسيما در شيراز و  پيرو آن سرقت منزل با شگرد تخريب درب منازل ويلايي و سرقت اموال به اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهی واصل كه با توجه به سريالي بودن سرقت‌ها، موضوع  به صورت ويژه در دستور كار ماموران قرار گرفت.
وی افزود: كارآگاهان پليس آگاهي استان با تحقيقات فني و تخصصي و گشت‌رني‌هاي هدفمند و نامحسوس، موفق شدند مخفيگاه  اعضاي اين باند 4 نفره را شناسايي و در يك اقدام ضربتي آنان را دستگير كنند.
سردار "حبيبي" با بيان اينكه متهمان در بازجويي فني و تخصصي به 71 فقره سرقت از نوع منزل، خودرو و مغازه اقرار كردند، گفت: اين سارقان حرفه‌اي تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامي استان عنوان داشت: شهروندان مي توانند با هوشياري، پليس را در راه تامين امنيت و مبارزه با بزهكاران ياري كنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك، از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع رساني كنند.
فوت سرباز وظيفه شناس بر اثر بي احتياطي راننده كاميون
رئيس پليس راه جنوب استان گفت: بر اثر برخورد كاميون با يك سرباز ناجا در تونل "منصورآباد" شهرستان لارستان، سرباز وظيفه شناس فوت كرد.
سرهنگ "حمدالله هوشمندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر اينكه يك سواري سمند در تونل "منصورآباد" دچار نقص فني شده است كه بلافاصله ماموران وظيفه شناس براي همکاری و پوشش ترافیکی به محل مورد نظر اعزام شدند.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: در حين بررسي و نظم دهي به ترافيك، يك دستگاه كاميون به دليل توجه نكردن به جلو با سرباز وظيفه "ع-ج" برخورد مي كند.
سرهنگ "هوشمندي"با بيان اينكه سريعا مجروح به بيمارستان انتقال شد، گفت: متاسفانه به دليل شدت جراحات وارده سرباز ذكر شده جان خود را از دست داد.
اشتغال پایدار با مهارت آموزی سربازان وظیفه
فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد از کسب فنون مهارتی توسط 40  نفر از کارکنان وظیفه در شهرستان پاسارگاد خبر داد و گفت: مهارت آموزی سربازان وظیفه کمک به اشتغال پایدار در جامعه است .
سرهنگ "محمد نیک‌بخت" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر، گفت: سربازان وظیفه یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در نیروهای مسلح و از مهمترین ارکان آمادگی دفاعی و هویت ملی هستند که بخش قابل توجهی از آنان در نیروی انتظامی مشغول ارائه خدمت به آحاد مردم عزیر ایران اسلامی هستند.
فرمانده انتظامی پاسارگاد با اشاره به جایگاه و نقش سربازان در نیروی انتظامی، افزود: سربازان وظیفه از این رو که در کنار کارکنان پایور پلیس در مرزها، جاده ها، درون و برون شهر‌ها در سخت‌ترین شرایط به مردم خدمات ارائه می کنند، نماد امنیت پایدار و تولید قدرت ملی هستند.
سرهنگ "نیک‌بخت" ضمن تشریح بخشی از دستاوردهای 41 ساله انقلاب اسلامی، هدفمند کردن خدمت سربازی در نیروهای مسلح و خوشایند سازی محیط در نیروی انتظامی برای سربازان وظیفه را یکی از مهمترین این دستاورد ها دانست و خاطر نشان کرد: براساس تدابیر و فرامین فرماندهی معظم کل قوا (مدظلعه العالی)، موضوع مهارت آموزی سربازان از سال گذشته در نیروهای مسلح آغاز شد.
وی بیان داشت: نیروی انتظامی نیز در این حوزه گام های مناسبی برداشته است تا ضمن کاهش بیکاری و افزایش اشتغال سربازان نیروی انتظامی که سرمایه اجتماعی پلیس هستند بتوانند در پایان خدمت مقدس سربازی با فراگیری حداقل یک فن و مهارت در خدمت اقتصاد خانواده خود باشند.
فرمانده انتظامی پاسارگاد در پایان اظهار داشت: با همکاری مراکز فنی و حرفه ای اين شهرستان با توجه به نیاز سنجی های به عمل آمده و براساس میزان علاقه سربازان وظیفه ،دوره های آموزشی، پرورش گیاهان داروئی، گل‌های تزئینی، پرورش دام و طیور، قارچ خوراکی و... برگزار شد.
رهایی گروگان پس از 6 روز اسارت
فرمانده انتظامي لامرد گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی اين شهرستان، فردي پس از 6 روز اسارت از چنگال آدم ربایان رها شد.
سرهنگ "مهراب زارع‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بيان كرد: در پی گزارش یک فقره آدم ربایی، در تاریخ 12 بهمن ماه سال جاری در بخش "اشكنان" اين شهرستان، بلافاصله تیمی مجرب از كارآگاهان پلیس آگاهي وارد عمل شدند.
وی افزود: با حضور عوامل انتظامی در محل و بررسی‌ اظهارات شاهدان عینی، مشخص شد فردي توسط 2 نفر برادر گروگان گرفته شده است.
سرهنگ "زارع‌پور" عنوان داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از یک سری تحقیقات میدانی با استفاده از شیوه های نوین پلیسی، تحقیقات گسترده‌ای را آغاز و آدم ربایان را شناسایی کردند.
این مقام انتظامی عنوان کرد: پس از اقدامات گسترده پلیس برای آزادسازی گروگان، آدم ربایان عرصه را بر خود تنگ دیده و روز گذشته فرد ربوده شده را در یکی از روستا‌هاي استان سيستان و بلوچستان رها و قبل از رسیدن عوامل انتظامی از محل متواری شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان لامرد با اشاره به اینکه علت و انگیزه این آدم ربایی اختلافات حساب با فرد ربوده شده بوده است، گفت: تلاش براي دستگيري آدم ربايان در دست اقدام است.
دیدار جانشین انتظامی مرودشت با خانواده شهید  محمد ابراهیم همایون"
جانشین فرماندهی انتظامی مرودشت به همراه تنی چند از مسئولان انتظامی این شهرستان با حضور در منزل مادر شهید "محمد ابراهیم همایون " از وی دلجویی و سرکشی کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این دیدار لوح سلام مقام معظم رهبری مدضله العالی به این مادر شهید والا مقام اهدا شد.
گفتني است شهید "محمدابراهیم همایون" در سال 1338در روستای کوشک از توابع شهرستان مرودشت دیده به جهان گشود و در سال 1359 در جنگ تحمیلی و در درگیری با عناصر بعث عراق در شهر آبادان به درجه رفیع شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

قاتل خاموش جان جوان 20 ساله را گرفت
جانشین انتظامي شهرستان فسا از فوت جواني 20 ساله بر اثر گاز گرفتگي در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمد رضایی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر حادثه گاز گرفتگي منجر به فوت در يك منزل مسكوني در بخش "قره بلاغ" این شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامي به محل اعزام شدند.
وی افزود: ماموران با حضور در محل حادثه متوجه شدند جواني 20 ساله به دليل گاز گرفتگي فوت كرده ‌است.
سرهنگ "رضایی" به شهروندان توصيه كرد هشدارهاي لازم در اين زمينه را جدي بگيرند تا حوادث دلخراش براي خانواده‌ها رخ ندهد.
توقیف 21 دستگاه خودرو متخلف در داراب
فرمانده انتظامي داراب از توقیف 21 دستگاه خودرو متخلف طی 24 ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "علیرضا نوشاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: يکي از وظايف پليس راهنمايي و رانندگي برخورد با رانندگان پر خطر است که آسايش و امنيت شهروندان را به مخاطره مي اندازند.
وي افزود: در 24 ساعت گذشته پليس راهنمايي و رانندگي اين شهرستان به منظور شناسايي رانندگاني که بيشترين تخلفات را مرتکب مي شوند و در واقع راننده پر خطر محسوب مي شوند با به کارگيري همه تجهيزات و امکانات، تعداد 21 دستگاه خودرو سواری متخلف را متوقف كردند.
سرهنگ "نوشاد" توصيه کرد: رانندگان براي ايمني در تردد و امنيت در حوزه ترافيک از هر‌گونه تخلف پرهيز كنند و قوانين و مقررات در رانندگي را رعايت كنند كه در غير اين صورت نه تنها زمينه بروز حوادث و ايراد صدمه و خسارت را براي خود و ديگران فراهم مي آورند بلکه در نهايت متحمل پرداخت جريمه و زيان هاي اقتصادي نيز مي شوند.
ايجاد امنيت و آرامش انتخابات براي مشاركت حداكثري مردم
فرمانده انتظامي استان در ديدار با روساي قضائي و دادستان‌ها، گفت: ايجاد امنيت و آرامش عمومي براي مشاركت حداكثري مردم در انتخابات، از مهمترين اولويت ما است.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "رهام‌بخش حبيبي" در اين همايش با اشاره به ارزش هاي انقلاب اسلامي ايران و برنامه ريزي دشمن در اوايل انقلاب براي به چالش كشيدن اين ارزش ها، بيان كرد: در جنگ تحميلي همه دنيا بر عليه ما بودند.
سردار "حبيبي" با بيان اينكه هنوز هم دشمنان انقلاب اسلامي در فكر توطئه بر عليه جمهوري اسلامي ايران هستند، گفت: در حال حاضر دشمنان به بهانه‌هاي مختلف از هر فرصتي استفاده مي‌كنند تا مردم را نسبت به نظام بدبين كنند كه به حول قوه الهي در همه زمينه‌ها شكست خورده‌اند.
فرمانده انتظامي استان با اشاره به در پيش رو بودن انتخابات و حساسيت اين رخداد، خاطر نشان كرد: نيروي انتظامي اين استان در تعامل با دستگاه قضائي، امنيت و آرامش عمومي براي مشاركت حداكثري مردم در انتخابات را ايجاد خواهد كرد.
تقدير از زحمات معاون عمليات فرماندهي انتظامي استان 
صبح امروز طي مراسمي از زحمات " سرهنگ بهادر اسماعيلي " معاون عمليات فرماندهي انتظامي استان در طول دروان خدمت اين مقام انتظامي تجليل به عمل آمد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس از سوي سردار "رهام بخش حبيبي" فرمانده انتظامي استان از زحمات سرهنگ "بهادر اسماعيلي" با اهداء لوح تجليل به عمل آمد و براي ادامه خدمت در ماموريت جديد آرزوي موفقيت كرد.
گفتني است از طرف فرمانده نيروي انتظامي كشور نامبرده به سمت جانشين انتظامي فرماندهي انتظامي استان قم منصوب شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top