دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار حوادث و انتظامی استان فارس

کشف بیش از 44 تن انواع مواد مخدر در فارس
فرمانده انتظامی استان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 44 تن و 700 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "رهام بخش حبیبی" در مراسم امحاء 13 تن مواد مخدر در شیراز، ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارک فجر، اظهار داشت: به کوری چشم دشمنان، انقلاب اسلامی قدم به چهل و یکمین سالگرد پیروزی خود گذاشت.
وی ادامه داد: دشمنان این مرزو بوم به بهانه های مختلف قصد داشتند این انقلاب را با مشکل مواجه کنند و یکی از این بهانه ها موضوع مواد مخدر و انتشار آن در بین افراد جامعه به ویژه جوانان است.
سردار حبيبي با اشاره به اینکه استان فارس به عنوان یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت مواد مخدر محسوب می شود، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 44 تن و 700 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و بیش از 14 هزار متهم در این خصوص دستگیر شده اند.
فرمانده انتظامي استان فارس گفت: نیروی انتظامی در راستای مبارزه با مواد مخدر بیش از 3 هزار شهید و بالای 12 هزار جانباز تقدیم کرده است.
وی انسداد بیش از پیش مرزها، برخورد شدید با قاچاقچیان مواد مخدر و از همه مهمتر فرهنگ سازی و مشارکت مردم را از مهمترین اقدامات در راستای مبارزه بی امان با مواد مخدر عنوان کرد.
شایان ذکر است، در حاشیه این مراسم از خانواده های معظم شهداء و جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر توسط فرمانده انتظامی استان فارس تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
کشف 300 کیلو مواد مخدر در داراب
فرمانده انتظامی استان از دستگیری 2 قاچاقچی مواد مخدر و کشف 300 کیلو گرم تریاک در شهرستان داراب خبر داد . 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "رهام بخش حبيبي" ، گفت: ماموران پليس مواد مخدر شهرستان داراب حین گشت زنی در محور هاي مواصلاتي به 2 دستگاه خودرو سواری سمند و پژو 405 مشكوك شدند.
سردار حبيبي افزود: ماموران براي بررسي بيشتر به  این 2 خودرو دستور ايست مي دهند كه خودرو سمند متوقف و راننده خودور405 با مشاهده ماموران، بدون توجه به فرمان ايست آنها، اقدام به فرار مي كند كه پس از طي مسافتي تعقيب و گريز، پلس مواد مخدر شهرستان با رعايت قانون به كارگيري سلاح ضمن تير اندازي، خودرو را متوقف مي كنند.
فرمانده انتظامي فارس با اشاره به اينكه در اين خصوص 2نفر قاچاقچي دستگير شدند گفت: در بازرسي از خودرو پژو300 كيلوگرم موادمخدر از نوع ترياك كشف شد.
سردار"حبيبي"درپايان ضمن اشاره به توان بالاي نيروي انتظامي در ماموريت هاي محوله از مردم خواست تا ضمن افزايش همكاري خود با پليس، سوداگران مرگ را در رسيدن به اهداف شوم خود ناكام بگذارند و ماموران را در تحقق جامعه اي سالم تر ياري كنند.
دیدار و سرکشی از خانواده معظم شهدا برای ما افتخار بزرگی است
فرمانده انتظامی استان در دیدار با خانواده معظم شهید" نوذر رستمی"سرکشی و دیدار با خانواده گرانقدر شهدا را افتخاری بزرگ برای مردم و مسئولان برشمرد و گفت: وظیفه همه ی ماسرکشی و دلجویی از این بزرگواران است. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "حبیبی" در حاشیه دیدار با خانواده شهید " نوذر رستمی" افزود: خداوند در قرآن می فرماید شهدا زنده هستند و نزد پروردگارشان روزی می گیرند و ما معتقد هستیم که شهدا رابط بین ما و خدا هستند و بایستی وساطت آنها را طلب کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس ادامه داد: ما در سختی ها و گرفتاری ها به سراغ خانواده معظم شهدا می آيیم و از آن ها انرژی می گیریم و سعی می کنیم تا جایی که امکان دارد به مشکلات آنها رسیدگی و با دلجویی از این بزرگواران دین خود را به شهدا ادا کنیم.
شهید بزرگوار " نوذر رستمی" از شهدای والا مقام ناجا در شهرستان مرودشت است که در سال 1388 در بشاگرد در درگیری با اشرار به درجه رفیع شهادت نایل آمد. روحش شاد و یادش گرامی باد.
بازديد فرمانده انتظامی فارس از شهرستان مرودشت
فرمانده انتظامی استان با حضور در شهرستان مرودشت از برخی از مقرهای انتظامی این شهرستان بازدید کرد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار حبیبی به همراه رئیس ارشد حفاظت اطلاعات و رئیس پلیس راهور استان با حضور در شهرستان مرودشت از پاسگاه انتظامی درودزن بازدید، ترفیع فرمانده انتظامی شهرستان را به وی اعطا و در مراسم ترحیم بستگان یکی از همکاران شرکت کرد.
كشف ادكلن‌هاي قاچاق در لارستان
فرمانده انتظامي لارستان از كشف ادكلن‌هاي قاچاق به ارزش 550 ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ " داوود امجدي " در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان حين كنترل خودروهاي عبوري به يك دستگاه خودرو پرايد مشكوك شده و اين خودرو را براي بررسي متوقف كردند.
اين مقام انتظامي افزود: در بازرسي از اين خودرو 185 عدد انواع ادكلن‌هاي خارجي قاچاق كشف شد.
وي با بيان اينكه كارشناسان ارزش ادكلن‌هاي كشف شده را 550 ميليون ريال اعلام كردند گفت: در اين راستا يك نفر متهم براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.
بیش از 59 هزار تماس تلفنی با سامانه 110 پلیس ممسنی
فرماندهي انتظامي شهرستان ممسنی از برقراری 59 هزار و 913 تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 این فرماندهی طی مدت 10 ماهه امسال خبر داد. 
سرهنگ " محمد هاشم قسام " در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبری پلیس اظهار داشت : براساس آمار های به دست آمده اپراتوران مرکز فوریت های پلیسی 110 فرماندهی انتظامی شهرستان ممسنی در مدت 10 ماهه سال جاری به 59 هزار و 913 تماس تلفنی پاسخ دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشته است.
فرماندهی انتظامی ممسنی گفت: 66 درصد از این تماس ها فوریتی و منجر به حضور ماموران در صحنه ،33درصد از تماس ها غیر فوریتی ، و 1 درصد نیز نیاز به بررسي اطلاعاتي بودند.
وی با بیان اینکه سامانه 110 پلیس گامی مؤثر در راستای تحقق شعار دولت الکترونیک است اظهار داشت: بررسی ها حاکی از آن است که مراجعه حضوري شهروندان در مدت 10 ماهه امسال به مراکز و یگان های انتظامی 38 هزار موردبوده است.
سرهنگ "قسام" تصریح کرد: سامانه 110 مرکز فوریت های پلیس، پل ارتباطی بین مردم و نیروی انتظامی است و شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه جرم و ناهنجاری و یا به منظور دریافت راهنمایی و آگاهی از اطلاعات پلیسی می توانند به صورت شبانه روز با این شماره تماس بگیرند.
تقدیر امام جمعه ممسنی از نیروی انتظامی
امام جمعه ممسنی در نماز عبادی سیاسی جمعه از نیروی انتظامی شهرستان تقدیر و تشکر کرد. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، حجت الاسلام "شاکری" در نماز عبادی سیاسی جمعه ، ضمن ابراز رضایت از عملکرد فرماندهی انتظامی این شهرستان در جهت پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز و تامین امنیت و آرامش مراسم های دهه فجر تقدیر کرد.
وی خدمت به مردم شریف و ولایت مدار میهن اسلامی را پشتوانه معنوی مسئولان دانست و افزود: انتخابات یک اصل است و باید حرکت جهادی بشود و اگر امنیت و آینده را می خواهیم باید جهادی کار کنیم و همچنین کارکنان انتظامی شهرستان ممسنی مفتخر به خدمت بی منت به مردم بوده و این باعث سربلندی آنان در پیشگاه خداوند متعال است.
امام جمعه شهرستان ممسنی با اشاره به برقراری نظم و امنیت برای شهروندان، که اصلی ترین هدف و ماموریت نیروی انتظامی می باشد، گفت: آنچه که مردم از نیروی انتظامی میخواهند برقراری امنیت و خوش اخلاقی در برخورد با مردم است که الحمدلله کارکنان نیروی انتظامی ضمن تامین امنیت در مراسمات مختلف و شب و روز در برخورد با مردم هم خوش اخلاق هستند.
کشف تویوتا سرقتی در فسا
فرمانده انتظامی شهرستان فسا از کشف یک دستگاه خودرو تویوتا هایلوکس سرقتی با پلاک جعلی در محور شیراز -فسا خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "فرج رستمی" در تشریح این خبر گفت: ماموران گشت انتظامی پاسگاه امامزاده اسماعیل(ع) حین گشت زنی در محور شیراز- فسا به یک دستگاه تویوتا هایلوکس سفید رنگ مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.
وی افزود: با اقدامات تخصصی و پلیسی مشخص شد پلاک خودرو جعلی و خودرو سابقه سرقت از شهرستان شیراز دارد.
این مقام انتظامی اظهار کرد: راننده خودرو با تشكيل پرونده روانه دادسرا و خودرو با دستور قضایی به مالباخته تحویل شد.
كشف 2 تن تخم مرغ فاقد مجوز در بوانات
فرمانده انتظامي بوانات از توقيف يك دستگاه وانت نيسان و كشف 2 تن تخم‌ مرغ فاقد مجوز در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "سید ابوالفضل مسعودی " در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي این شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محور مواصلاتي، به يك دستگاه وانت نیسان مشكوك شده و براي بررسي بيشتر آن را متوقف كردند.
اين مقام انتظامي افزود: در بازرسي از خودرو مورد نظر 2 تن تخم مرغ فاقد مجوز حمل به ارزش 200میلیون ریال كشف گرديد و در اين راستا يك نفر متهم دستگير و تحويل مرجع قضائي شد.
فرمانده انتظامي بوانات در پايان با بیان اینکه حمل اينگونه محموله‌ها بدون مجوز تخلف محسوب مي‌شود از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را بلافاصله از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.
توقيف پراید بار حامل 48 طاقه پارچه قاچاق در کوار
فرمانده انتظامي كوار از توقيف يك دستگاه پراید بار و كشف 48 طاقه پارچه قاچاق به ارزش یک ميليارد و دویست ميليون ريال خبر داد. 
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، به يك دستگاه خودروی پراید بار حامل پارچه قاچاق مظنون و آن را متوقف كردند.
وي ادامه داد: پس از بررسي و استعلام از سامانه كالاي قاچاق مشخص شد كه پارچه‌ها از مبادي غير قانوني وارد كشور شده است.
فرمانده انتظامي شهرستان كوار با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، 48 طاقه پارچه قاچاق كشف و يك نفر متهم دستگير شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله برابر نظر كارشناسان، یک ميليارد و دویست ميليون ريال برآورد شده است.
كشف 41 راس گوسفند قاچاق در بوانات
فرمانده انتظامي بوانات از توقيف یک دستگاه کامیونت خاور حامل 41 راس گوسفد قاچاق در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "سید ابوالفضل مسعودی" در گفت‌ و‌گو با خبر نگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر عنوان کرد: ماموران انتظامي شهرستان بوانات روز گذشته حين گشت زني در حوزه استحفاظي به يك دستگاه کامیونت خاور مشكوك و ضمن توقيف و بررسي آن موفق به كشف 41 راس گوسفند قاچاق شدند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه كارشناسان ارزش احشام قاچاق مكشوفه را یک میلیارد و 200 ميليون ريال برآورد كردند گفت: در اين خصوص راننده کامیونت با تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
كشف 263 هزار نخ سيگار قاچاق در شيراز
فرمانده انتظامي شيراز ازكشف 263 هزار نخ سيگار قاچاق در يكي از محلات اين شهرستان خبر داد. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "فرج شجاعي" در تشريح اين خبر گفت: در پي کسب خبري مبني بر اينکه 2نفر اقدام به بارگيري بسته هاي مشكوك در يك ساختمان مي كنند، بلافاصله بررسي موضوع بصورت ويژه در دستور کار ماموران اين فرماندهي قرار گرفت.
وي افزود: ماموران كلانتري 31جنت با انجام اقدامات اطلاعاتي و شناسايي دقيق محل بارگيري و با هماهنگي مرجع قضائي از ساختنمان مذكور بازرسي کردند.
این مسئول انتظامی تصريح کرد: در بازرسي از اين محل تعداد 263 هزار نخ سيگار قاچاق به ارزش 400ميليون ريال در مارک هاي مختلف کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان شيراز با اشاره به اينكه 2نفر متهم دستگير و با تشكيل پرونده تحويل مراجع قضايي شد پاز شهروندان خواست: با توجه به تاثيرات منفي قاچاق كالا بر اقتصاد كشور، در صورت اطلاع از هرگونه حمل و نگهداري كالاي قاچاق مراتب را با فوريت هاي پليسي110 در ميان بگذارند.
برگزاري یادواره شهدای نیروی انتظامی پاسارگاد به مناسبت بزرگداشت دهه فجر
به منظور تجليل از مقام شامخ شهدا و گرامیداشت یاد و خاطر سردار دلها "حاج قاسم سلیمانی" و به مناسبت بزرگداشت دهه مبارك فجر، يادوراه 13 شهيد والامقام نيروي انتظامي شهرستان با حضور مسئولان نظامی و انتظامی و خانواده های معظم شهدا در حسینیه شهیدان عمادی بخش پاسارگاد با سخنرانی حجت الاسلام "عليرضا ديلم" ریاست عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان فارس برگزار شد.
دستگیری 2 سارق با 27 فقره سرقت در فیروزآباد
فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری 2 سارق و کشف 27 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "مهدی جوکار"درگفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبرگفت:در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو، درون خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد ، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات نامحسوس و بدست آوردن سرنخ، 2 متهم را در اين رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائي در یک عملیات ضربتی آنان را دستگیر کردند.
سرهنگ "جوکار" بیان کرد: متهمان در بررسی فنی به 27 فقره سرقت قطعات خودرو، درون خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کردند و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
مهندسي اجتماعي روش هك كردن انسان ها
مهندسی اجتماعی شامل حقه های روانشناسی است که با استفاده از آسیب پذیری ذهن عمل می کند و این حقه ها می‌توانند اغلب در قالب گفتگو، زبان بدن و یا پیشنهادات پنهانی ظاهر شوند.
با خواندن این مطلب یاد خواهیم گرفت که می توانیم با تمام روش های کلاهبرداری آشنا شویم و خود را در مقابل چنین وقایعی بیمه کنیم.
یکی از متداول ترین روش‌های کلاهبرداری از طریق ایمیل صورت می گیرد و بیشتر اوقات ممکن است بپرسیم که آیا امکان دارد افرادی اینگونه طعمه کلاهبرداران شوند؟ در جواب می توان گفت، بله ،چنین اتفاقاتی در دنیا رخ می دهند . نکته اصلی این است که چرا در اکثر اوقات حتی ما متوجه این موضوع نمی شویم که افراد کلاهبردار در حال سوء استفاده از اعتماد ما هستند.اما مهندسی اجتماعی شامل روش ها و مهارت هایی است که می تواند ما را در برابر چنین اتفاقاتی ایمن نگه دارد. در واقع مهندسی اجتماعی علمي است که به عنوان یک ابزار توسط کلاهبرداران به کار گرفته شده اما از طرفی برای مقابله با آن ها نیز می توان از آن استفاده کرد.

مهندسی اجتماعی راهی برای نفوذ نامحسوس به افکار مردم است
آیا برای شما پیش آمده است که کالایی بخرید و بعد از مدتی مواجه شوید به آن نیازی ندارید.همه ما در زمان های مختلف دست به چنین کارهایی زده ایم. در واقع می توان گفت تحت تاثیر افکار دیگران و یا تکنیک های مهندسی اجتماعی قرار گرفته است.مهندسی اجتماعی شامل حقه های روانشناسی است که با استفاده از آسیب پذیری ذهن عمل می کند.این حقه ها می توانند اغلب در قالب گفتگو ،زبان بدن و یا پیشنهادات پنهانی ظاهر شوند.
اما حقیقت این است که ما در زندگی روزمره خود به طور ناخودآگاه از مهندسی اجتماعی در روابط خود با دوستان ،همکاران و ... استفاده می کنیم.به عنوان مثال همه ما با این شرایط مواجه شده ایم که دیگران زمانی که درخواستی از والدین خود دارند به آنها ابراز علاقه نشان می دهندو اغلب از جملاتی نظیر دوست دارم و...  استفاده مي كنند تا بتوانند آنها را متقاعد کنند که درخواستشان را برآورده کنند .البته هدف مهندسی اجتماعی تنها در دستیابی به چنین اهداف کوتاه مدت و پیش پا افتاده ای خلاصه نمی شود بلکه کلاهبرداران بزرگ از مهندسی اجتماعی به گونه ای استفاده می کنند تا بتوانند به طور کلی اهداف خود را تحت تاثیر قرار دهند و امنیت آنها را به خطر بیندازند.
به عنوان مثال اگر قصد نصب یک بد افزار در سرور یک شرکت را داشته باشید می توانید به زور متوسل شوید و با تهدید افراد بد افزار در سیستم شرکت نصب کنید اما این روش اصلا کارآمد نیست. اینجاست که یک مهندس اجتماعی به راحتی می تواند در لباس یک متخصص ای تی ظاهر شود و با یک سناریو سازی به راحتی مامورین امنیتی شركت را فریب دهد و راه خود را بدون هیچ دردسری به اتاق سرور هموار کند و بدون اینکه کسی متوجه شود هر کاری را انجام دهد.نکته اینجاست که هیچ کس نمی خواهد اینچنین مورد سوء استفاده قرارگیرد و سرش کلاه برود و به همین دلیل می توان با درک بهتر از مهندسی اجتماعی ،جلو بروز اینگونه وقایع را گرفت.
جمع آوری اطلاعات مهمترین عنصر در طراحی حملات مهندسی اجتماعی است
یکی دیگر از نکات مهم در مهندسی اجتماعی جمع آوری اطلاعات مناسب قبل از حمله به اهداف است.به عبارتی می توان گفت هر چقدر شناخت بهتری از اهداف خود داشته باشید می توانید آنها را بیشتر تحت تاثیر خود قرار دهیدو نقشه کارآمد تری داشته باشید.
هکرها و کلاهبرداران برای رسیدن به اهداف خود هویت های جعلی می سازند
خود را به جای مامور مخفی قرار دهید که در صدد انجام کاری مخفیانه است.آیا برای انجام این کار از نام اصلی خود استفاده می کنید. البته که نه .هیچ فردی حاضر به انجام چنین کاری نیست .یکی از سناریوهای موفق استفاده از درخواست های پیش نویسی شده و ایجاد شرایطی است که در آن هدف احساس راحتی داشته باشد و بتواند به کارهایی بپردازد که به طور معمول آنها را انجام نمی دهد .فراموش نکنید که جمع آوری اطلاعات مناسب و کارآمد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .هر چه اطلاعات شما در ارتباط با فرد مورد نظر بیشتر باشد و شناخت دقیق تری از او داشته باشید پوشش موفق تری برای اجرای اهداف خود خواهید داشت .
ایجاد ارتباط و رابطه دوستانه با اهداف آنها را در برابر پیشنهادات شما آسیب پذیرتر خواهد کرد عموما آدمها از اینکه مورد علاقه و محبوب  ديگران باشند لذت می برند .مهندسان اجتماعی به خوبی از این موضوع آگاه هستند و از آن به نفع خود استفاده می کنند . اما چگونه می توانند به این درجه از محبوبیت بین افراد غریبه برسند
مهندسان اجتماعی متخصص خواندن ریز حالت ها هستند
همه ما در زندگیمان دروغ های مصلحتی گفته ایم .اما تا بحال شده به این موضوع فکر کنید که چگونه دیگران متوجه دروغ هایمان می شوند. حالت صورت و زبان بدن از عواملی هستند که افراد می توانند به کمک آنها به دروغ هایمان پی ببرند.بازخورد افکار ما به راحتی در صورتمان آشکار می شود .این تغییرات کوچک و ریز در صورت ،در کسری از ثانیه اتفاق می افتند اما ذره ای اشتباه در آنها پیدا نمی شود.تغییرات ریز و ناگهانی در چهره پدیده ای معمول است ،واکنش های صورت در مردم بدون در نظر گرفتن تفاوت های فرهنگی به یک شکل اتفاق می افتد . به همین دلیل مامورین دولتی و حفاظتی تمام ریزحالت های بدن و صورت را به خوبی بررسی می کنند تا بتوانند آنها را به خوبی تشخیص دهند و مهندسان اجتماعی از آنها برای تحت تاثیر قرار دادن مردم استفاده می کنند .
مهندسان اجتماعی از برنامه ریزی عصبی کلامی استفاده می کنند
معمولا کلاهبرداران می توانند تنها با صحبت کردن هر کسی را اغوا کنند و به راحتی به خواسته هایشان برسند.به عقیده بسیاری خوش صحبت بودن یا چربزبان بودن استعدادی است که در پشت آن علمی نهفته است ،علمی که نام آن برنامه ریزی عصبی کلامی است.برنامه ریزی عصبی کلامی یاNLPدر واقع حالتی از ارتباطات و مکاتبات بین مردم است که بیشتر روی تجارب و افکار مردم متمرکز می شود. دو دانشمند به نامهای ریچارد بندلر و جان گریندر در دهه هفتاد میلادی توانستند برنامه ریزی عصبی کلامی را توسعه دهند و تاثیر آن بر رفتارهای انسان را مطالعه کنند . برنامه ریزی عصبی کلامی بر روی حالت های مختلف ذهن مانند ارتباطات خودآگاه و ناخودآگاه و سایر حالاتی تمرکز دارد که ذهن ما می تواند آن را تعریف کند.معمولا فروشندگان و مدیران شرکتها برای ایجاد و برقراری ارتباط و مکاتبات بهتر این علم را فرا می گیرند .
مهندسان اجتماعی از ابزارهای فیزیکی و آنلاین برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کنند
با همه اینها در نهایت باید گفت که در تمامی حالات مهندسان اجتماعی نمی توانند تنها با صحبت کردن و چرب زبانی به اهداف خود برسند . در بعضی مواقع آنها با چالش های بزرگی مواجه می شوند که برای مقابله با آنها به ابزار مناسب احتیاج دارند.
تکنیک های مهندسی اجتماعی را یاد بگیرید و مراقب انتشار اطلاعات شخصی و ارزشمند خود باشید
مهندسان اجتماعی می توانند به کمک این تکنیک ها افراد مورد نظر خود را تحت تاثیر قرار دهند و به راحتی خواسته های خود را به آنها تحمیل کنند پس بهترین راه برای در امان نگاه داشتن خود در برابر چنین اشخاصی ،آشنایی با چنین تکنیک هایی است. اگر می خواهید در دام کلاهبرداران و مهندسان اجتماعی وارد نشوید باید خود و كاركنان خود را با تکنیک های آن آشنا کنید. هر چه اطلاعات شما در زمینه نفوذ ذهن و زبان بدن بیشتر باشد آمادگی بهتری برای مقابله با آنها خواهید داشت.
پيشنهادات كابردي:
علاوه بر داشتن آشنایی با تکنیک های مختلف مهندسی اجتماعی باید به خوبی از اطلاعات شخصی و محرمانه تان مراقبت کنید و هر گونه اطلاعاتی را در فضای مجازی منتشر نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که افراد سودجو در لباس های مختلفی ظاهر می شوند و اغلب تظاهر می کنند افرادی هستند که به کمک نیاز دارند.به عنوان مثال این افراد می توانند حتی شرکت های سازنده نرم افزاری کاربردی مانند آنتی ویروس ها را نیز به خطر بیندازند .با این حال می توان با تعیین برخی مقررات و پروتکل های امنیتی برای کارکنان شرکت  از بروز چنین مشکلاتی پيشگيري كرد . یکی از راههای جلوگیری از این مشکل توسعه و تغییرات لازم در استانداردها و قوانین شرکت در برابر پرسش های متعدد و مشکوک مراجعه کنندگان است. ما در این مقاله به چند مورد به عنوان نمونه و خاص اشاره کرده ایم اما باید شما به خاطر داشته باشید که استانداردها و قوانین خاص و متناسب با سیستم خود را تهیه کنید.
نويسنده : كارمند رتبه 15 اسمعيل خادمي، كارشناس ارشد معاونت اجتماعي پليس فارس

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top