دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

دیدار جانشین انتظامی فیروزآباد  با خانواده شهید " اسماعیل جعفرزاده"
جانشین فرماندهی انتظامی فیروزآباد به همراه رییس بنیاد شهید و تعدادي از مسئولان انتظامی این شهرستان با حضور در منزل مادر شهید " اسماعیل جعفرزاده " از وی دلجویی و سرکشی کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در این دیدار لوح سلام مقام معظم رهبری مدضله العالی به این مادر شهید والا مقام اهدا شد.
گفتني است شهید " اسماعیل جعفرزاده" از شهدای ناجا بوده که در سال 1343در شهرستان فیروزآباد دیده به جهان گشود و در سال 1363 در جنگ تحمیلی و در درگیری با عناصر بعث عراق در شهر خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.
بازدید جانشین فرماندهی انتظامی فارس از یگان های انتظامی مرودشت 
جانشین فرماندهی انتظامی استان به صورت غیر مترقبه و میدانی از روند اقدامات پلیس در اين شهرستان بازدید و بر تقویت و حفظ آمادگی رزمی یگان‌های انتظامی با توجه به ماموریت های ایام پایانی سال به خصوص انتخابات و چهارشنبه آخر سال تاکید کرد. 
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "یوسف ملک زاده" در ادامه بازدید و سرکشی از یگان‌های تابعه، به اتفاق رئیس بازرسی استان از کلانتری 12 بعثت، پاسگاه انتظامی "تخت جمشید" و "كناره" بازدید و از نزدیک روند رسیدگی به امور مراجعان در مقرهای انتظامی را بررسی کرد.
جانشین فرماندهي انتظامی استان در این بازديد ضمن بررسی و احصاء نواقص، کاستی‌ها و مشکلات موجود، آموزش‌ها، تدابیر و رهنمودهای لازم را براي تسهیل و تسریع در اجرای امور ابلاغ کرد.
سرهنگ "ملک زاده" در حاشیه این بازدید گفت: صداقت و اخلاص عمل از ضروری‌ترین مولفه‌های هر مامور پلیس است که می تواند آن را در راستای اهداف سازمانی موفق كند.
دیدار فرمانده انتظامی فارس با فرمانده پايگاه هوایی شهبد دوران 
فرمانده انتظامی استان با فرمانده پایگاه شکاری و ترابری شهید دوران شیراز دیدار و روز نیروی هوایی را به وی و کارکنان این نیرو تبریک گفت. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "رهام بخش حبیبی" به همراه رییس عقیدتی سیاسی، رییس حفاظت اطلاعات و جمعی دیگر از معاونان و روسای پلیس های تخصصی، با امیر سرتیپ دوم خلبان " اسماعیل لشکری" فرمانده پایگاه شکاری و ترابری شهید دوران شیراز دیدار و 19 بهمن روز نیروی هوایی را به وی و کارکنان این نیرو تبریک گفت.
مرگ بر اثر ريزش ديوار
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان از مرگ فردي بر اثر ريزش ديوار در روستاي "زنگنه" شهرستان شيراز خبر داد.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر مرگ يك كارگر در روستاي "زنگنه"، بلافاصله ماموران براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند فردي به همراه دوستش در يك مرغداري مشغول كار بوده‌اند كه به دليل ريزش ديوار، يكي از آنان مجروح و راهي بيمارستان مي‌شود.
سرهنگ "محمدي" با بيان اينكه فرد مجروح به دليل شدت جراحات وارده در بيمارستان فوت كرده است، عنوان داشت: شهروندان و كارفرمايان در هنگام كار حتما نكات ايمني را رعايت كنند تا ديگر شاهد چنين حوادث ناگواري نباشيم.
توقيف كاميون حامل 2 ميليارد كالاي قاچاق 
فرمانده انتظامي خرمبيد از توقيف يك كاميون و کشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 100 ميليون ریال خبر داد.
سرهنگ "حميد جوكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در حين گشت زني در محورهاي مواصلاتي، به يك كاميون مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند. 
وی تصریح کرد: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن خودرو، 325 عدد لوازم يدكي ماشين‌هاي كشاورزي خارجي قاچاق و فاقد مدارك گمركي را كشف كنند.
فرمانده انتظامی خرمبيد با بيان اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، 2 میلیارد و 100 ميليون ریال برآورد شده است، گفت: در اين خصوص يك نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
کشف قطعات خودرو ميلياردي در سپيدان
فرمانده انتظامي سپيدان از توقيف يک سواري پژو و كشف 499 قطعه لوازم يدکي خودرو قاچاق به ارزش يك ميليارد و 148 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "احمد فداکار " در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، به يك يک سواري 405 حامل قطعات خودرو مظنون و آن را متوقف كردند.
وي ادامه داد: پس از بررسي و استعلام از سامانه كالاي قاچاق مشخص شد كه قطعات از مبادي غير قانوني وارد كشور شده است.
فرمانده انتظامي شهرستان سپيدان با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، 499 قطعه لوازم يدکي خودرو كشف و راننده نيز دستگير شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد و 148 ميليون ريال برآورد شده است.
آموزش فرهنگ ترافيك به موتورسيكلت سواران توسط پليس راه شمال فارس 
در راستاي ارتقاء فرهنگ ترافيك و آموزش قوانين راهنمايي و رانندگي، طي مراسمي با حضور سرهنگ "علي اصغر همايون پور" رئيس اداره عمليات پليس راه شمال و جمعي از مسئولان محلي، به تعدادي از راكبان موتورسيكلت در دهستان‌هاي "بيدزرد و تفيهان" شيراز آموزش‌هاي لازم داده شد و با اهداء كلاه ايمني نيز تجليل به عمل آمد. 
ارسال كمك هاي غيرنقدي كاركنان پليس راه شمال فارس به مناطق سيل زده سيستان و بلوچستان 
كاركنان پليس راه شمال فرماندهي انتظامي استان فارس در اقدامي خداپسندانه مقداري اقلام و وسايل ضروري جمع آوري و در بين سيل زدگان استان سيستان و بلوچستان توزيع كردند.
كشف كود شيمايي قاچاق ميلياردي قبل از توزيع در بازار
فرمانده انتظامي بوانات گفت: در بازرسي از يك كاميون در اين شهرستان، 25 تن كود شيميايي قاچاق به ارزش يك ميليارد و 500 ميليون ريال كشف شد.
سرهنگ "سيدابوالفضل مسعودي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در اجراي طرح مبارزه با قاچاق كالا، ماموران انتظامي اين شهرستان در محور بوانات به خرمبيد به يك كاميون حامل بار مظنون و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "مسعودي" با بيان اينكه در بازرسي از آن كاميون ميزان 25 تن كود شيميايي قاچاق كشف و راننده نيز دستگير شد، عنوان داشت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را يك ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد كردند.
سارقين حرفه ای اماکن خصوصی به 16 فقره سرقت اعتراف كردند
فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری 2 سارق حرفه ای اماکن خصوصی با 16 فقره سرقت خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در کازرون، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
این مقام انتظامي بیان كرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی‌های همه جانبه و اشرافیت کامل بر سطح شهر، موفق به شناسایی و دستگیری 2 نفر سارق در حین سرقت از يك ساختمان نيمه كاره شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون افزود: پس از انجام بازجوئی های فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهمين به 16 فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف كردند.
سرهنگ "عبادی نژاد" با بیان اینکه سارقين پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند، به شهروندان توصیه كرد به منظور همکاری با پلیس و مشارکت در برقراری نظم و امنیت، با رعایت نکات ایمنی و هشدارهای پلیسی زمینه بروز وقوع سرقت را کاهش داده و هرگونه اخبار و اطلاعاتی در خصوص فعالیت مجرمين را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهید.
ثبت نام متقاضيان دفتر پليس +10در شهرستان ني‌ريز
معاون فناوري اطلاعات و ارتباطات پليس فارس از کليه شهروندان واجد الشرايط که آمادگي ايجاد دفتر پليس+10 و ارائه خدمات را دارند دعوت به همکاري آورد.
كارمند رتبه 16 "علي اصغر شهرياري" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: طي هماهنگي انجام شده با شرکت پژوهش و توسعه ناجي و در راستاي توسعه و ارتقاء دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي، از 20 تا 30 بهمن ماه سال جاري شهروندان مي توانند به صورت الکترونيکي در سايت  www.epolice.ir  براي تاسيس در شهرستان ني‌ريز ثبت نام كنند.
كارمند "شهرياري" شرايط عمومي و تخصصي  را به شرح ذيل اعلام كرد.
شرايط و ضوابط اداره دفاتر
مديريت و مسئوليت كليه هزينه‌هاي دفاتر از قبيل  (آب، برق، مالیات، حقوق کارکنان، اجاره بها، دکوراسیون، تجهیزات سخت افزاری، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، مبلمان، عوارض و ...) بر عهده مدیران دفاتر می باشد.
نکته: هيچگونه اعتباری برای ارائه تسهیلات یا وام به مدیر دفتر وجود ندارد.
فضای مورد قبول برای تاسیس دفتر بايد براساس استانداردهاي تعيين شده از طرف شركت پژوهش و توسعه ناجي باشد.
کارکنان دفاتر می بایست دارای بیمه تامین اجتماعی بوده و مدیر دفتر باید كليه حقوق مربوطه را مطابق قوانین اداره کار پرداخت كند.
تعداد كاربران متناسب با خدمات و حضور مشتري در دفتر مي باشد.
هر کاربر برای ارائه خدمت نیاز به یک رایانه رومیزی به همراه کلیه لوازم جانبی آن دارد.
تامین تمامی تجهیزات فنی (رایانه و لوازم جانبی آن، اسکنر، پرینتر، تجهیزات امنیتی و غیره) مطابق دستورالعمل¬های فنی، برعهده مدیر دفتر می باشد.
حضور تمام وقت مدیر در دفتر الزامی است.
شرايط عمومی
داشتن تاهل
بومی محل مورد تقاضا
دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کاردانی
دارا بودن اطلاعات پایه مهارت با کامپیوتر ICDL
تدین به دین مبین اسلام 
داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت قانونی(ويژه آقايان)
تابعیت و اعتقاد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی
نداشتن سابقه محکومیت موثر و محرومیت از حق خدمات دولتی
حداقل سن داوطلب کمتر از 25 سال و حداکثر بیشتر از 60 سال نباشد.
عدم اشتغال 
نداشتن فساد مالی، اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
نداشتن سابقه سوء امنیتی و عضویت و وابستگی به احزاب و گروه¬های سیاسی ضد انقلاب، معاند و غیرقانونی 
برخوردار بودن از سلامت روحي و رواني 
شرايط اختصاصی(امتيازات)
پذیرش افراد براساس امتیازات کسب شده آنها می باشد. مواردی که دارای امتیاز است به طور خلاصه به شرح زير مي باشد:
نکته: امتیازات کسب شده متقاضیان در شهر با هم سنجیده شده و منتخبین افرادی هستند که بالاترین امتیاز را در آن شهر کسب کنند.
الف) مدرک تحصیلی: مدارک تحصیلی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا دانشگاه¬های نیروهای مسلح مورد پذیرش می‌باشد.
ب) دارا بودن مهارت¬های رایانه: مهارت هفت¬گانه رایانه (ICDL) که مدرک آن توسط مراکز معتبر صادر شده باشد.
نکته: مراکز معتبر مراکزی هستند که دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه¬ای کشور یا معاونت مدیریت و برنامه¬ریزی ریاست جمهور باشند.
ج) سابقه کار مدیریتی: سابقه مدیریتی برابر احکام صادره در مراکز دولتی به صورت هم تراز با نیروهای مسلح تطبیق و محاسبه میشود. قابل ذکر است، سوابق مدیریتی شرکت¬های عمومی غیر دولتی پس از احراز سابقه و دارا بودن شرایط تطبیق بلامانع است. سابقه مدیریتی شرکت¬های خصوصی نامعتبر و غیر معروف مورد تأیید نمی باشد.
د) جانباز: سابقه جانبازی باید به تأیید بنیاد شهید، امور ایثارگران یا معاونت انسانی واحدهای نیروهای مسلح رسیده باشد.
نکته: رأی کمیسیون پزشکی ملاک سابقه جانبازی و درصد جانبازی نمی باشد.
و)سابقه آزاده: سابقه آزاده باید به تأیید بنیاد شهید، امور ایثارگران یا معاونت انسانی واحدهای نیروهای مسلح رسیده باشد.
ز) خانواده شهید: سوابق خانواده شهید صرفاً از بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد قبول می باشد.
ح)سابقه بسیجی: سوابق بسیجی فعال بر اساس آیین نامه بسیج که تأیید آن توسط مراکز ذیربط تعیین می‌گردد و صرفاً با فرم استاندارد  است مورد تایید می باشد.
ط) رزمنده: رزمندگان و اعضای خانواده‌های درجه یک آنها دارای شرایط امتیازی رزمنده می باشند.
تذکرات
پاسخ گویی به سئوالات تنها از طریق شماره تلفن 81240104- 88676166-021 امكانپذير است.
خانواده¬های درجه یک شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان و خانواده‌هاي درجه دو شامل برادر و خواهر شخص متقاضي می‌باشد.
پذیرش متقاضی طی مراحل مختلف صورت می گیرد. پذیرفته شدگان هر مرحله می بایست مدارک یا اقدامات مرتبط با آن مرحله را در اسرع وقت انجام دهند.
اطلاع رسانی مراحل مختلف از طریق درج در همین سایت، پیامک به شماره همراه و ارسال رایانامه به پست الکترونیک ثبت شده در سامانه فراخوان، اطلاع¬رسانی خواهد شد.
پس از ارسال مدارک و رفع نقص به هیچ وجه به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.
مدارک ارسال شده در فراخوان¬های قبلی قابل استناد نمیباشد و باید در هر فراخوان مدارک جدیدی ارائه گردد.
ارائه آدرس دقيق و صحيح پستي متقاضي در هنگام ثبت نام براي برقراري ارتباط و دعوت براي پيگيري امور الزامي مي باشد.
اولین مرحله ارزیابی بر اساس امتیازاتی است که افراد از ثبت اطلاعاتشان در سامانه فراخوان کسب می نمایند؛ لذا شایسته است که متقاضیان اطلاعات خواسته شده را با دقت و حوصله تکمیل كنند.
در حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور خود کوشا باشید.
ثبت نام در سامانه به منزله اخذ مجوز دفتر خدمات الكترونيك نبوده و هيچ حقي را از اين بابت براي متقاضي ايجاد نمي كند. لازم به ذكر است اخذ مجوز دفاتر منوط به كسب امتياز بيشتر نسبت به ديگر شركت كنندگان و طي تمامي مراحل قانوني است.
هزينه ثبت نام در فراخوان مبلغ 200 هزار ريال مي باشد كه از طريق سامانه فراخوان (مرحله پرداخت هزينه ثبت نام) از متقاضي دريافت مي‌گردد.
ثبت نام در سامانه به منزله اخذ مجوز دفتر خدمات الكترونيك نبوده و هيچ حقي را از اين بابت براي متقاضي ايجاد نمي¬كند. 
محدوديت هاي ترافيکي راهپيمايي 22 بهمن در شيراز اعلام شد
پليس راهنمايي و رانندگي استان محدوديت هاي ترافيكي راهپيمايي يوم الله 22 بهمن ماه در شيراز را اعلام كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري، پليس راهنمايي و رانندگي استان محدوديت‌هاي ترافيكي را به شرح ذيل اعلام كرد. 
میدان دانشجو به سمت میدان نمازی 
خیابان ملاصدرا از تقاطع خلیلی به سمت خیابان کریم خان زند 
خیابان فلسطین از تقاطع  اردیبهشت به سمت خیابان کریم خان زند 
خیابان 7 تیر از تقاطع  اردیبهشت به سمت خیابان کریم خان زند 
خیابان شهید فقیهی از تقاطع  اردیبهشت به سمت خیابان کریم خان زند 
خیابان  سید جمال الدین اسدآبادی از تقاطع  اردیبهشت به سمت خیابان کریم خان زند 
تقاطع 15 خرداد به سمت میدان امام حسین (ع) 
خیابان نشاط به سمت خیابان کریم خان زند
پل باغ صفا به سمت میدان امام حسین (ع) 
 میدان آزادی به سمت میدان امام حسین (ع) 
تقاطع خیرات به سمت خیابان کریم خان زند
خیابان  انوری از مسیر خیابان لطفعلی خان زند به سمت خیابان کریم خان زند 
خیابان  پیروزی از مسیر خیابان لطفعلی خان زند به سمت خیابان کریم خان زند 
تقاطع هجرت-فردوسی به سمت میدان شهداء
تقاطع دروازه سعدی به سمت زیرگذر زند
تقاطع سعدی-فردوسی به سمت خیابان کریم خان زند
تقاطع رودکی-فردوسی به سمت خیابان کریم خان زند 
کوچه های خیابان فردوسی منشعب به خیابان کریم خان زند 
از ساعت 7 صبح  روز 22 بهمن از تردد وسايل نقليه موتوري و غيره در طول مسير جلوگيري مي شود و ممنوعيت ترافيکي اجرا مي گردد.
به شهروندان توصيه مي شود به علت کمبود فضاي پارک وسيله نقليه، حتي الامکان از وسايل نقليه عمومي براي شرکت در مراسم راهپيمايي استفاده كنند.
گفتني است در صورت  توقف و تردد هرگونه وسائط نقليه در مسيرهاي فوق، با جرثقيل به پاركينگ انتقال داده مي شود.
انتخاب مقاله یکی از کارکنان پلیس فارس به عنوان مقاله برتر کشوری 
مقاله سرگرد "مهدی عالیزاده" از کارکنان پلیس امنیت اقتصادی استان به عنوان مقاله برتر کشوری در همايش ملي ناجا و جامعه اسلامي مبتني بر منظومه فکري مقام معظم رهبري (مدظله العالي) انتخاب شد. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در راستاي اجراي اهداف و تدابير بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي و منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و با توجه به اعلام فراخوان همايش ملي ناجا و جامعه اسلامي مبتني بر منظومه فکري مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، سرگرد "مهدي عاليزاده" از کارکنان پليس امنيت اقتصادي استان با ارائه 2 عنوان مقاله با موضوع "تبيين جايگاه جامعه اسلامي در بيانيه گام دوم انقلاب و نقش ناجا در تحقق آن" و " تبيين جايگاه و نقش راهبردي ناجا در تحقق اهداف و کارکردهاي جامعه اسلامي" در مرحله استاني به ترتيب موفق به کسب رتبه اول و دوم گردید.
پس از راه یافتن این دو مقاله به مرحله کشوری، از مجموع یک هزار و 815 مقاله ارائه شده به دبيرخانه همايش، به عنوان مقاله برتر کشوري انتخاب و در همایش مذکور از سرگرد عالیزاده با اعطاء لوح سپاس، تقدير به عمل آمد.
 برداشت غیر مجازی که آبروی نوه را پیش پدر بزرگ برد
رئیس پلیس فتا استان از دستگیری عامل برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی شهروند شیرازی خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ اطلاعات حساب‌های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.
سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: با مراجعه مردی 62 ساله به پلس فتا مبنی بر برداشت غیر مجاز 90 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش،  رسيدگي به پرونده در دستور کار تیمی از کارشناسان قرار گرفت.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات اولیه این پلیس مشخص شد که متهم با استفاده از کارت شاکی اقدام به خرید یک دستگاه موتورسیکلت از یک فروشگاه كرده است.
سرهنگ "سلیمانی" گفت: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم نوه شاکی است و ایشان پس از حضور در این پلیس منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ ای شد ولی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.
وی افزود: متهم در اعترافات خود بیان داشت همیشه می‌دانستم که مبالغ زیادی پول در کارت بانکی پدر بزرگم موجود است و همچنین از رمز کارت بانکی نیز با خبر بودم و از طرفی دوستانم همگی موتورسیکلت داشتند و من هم می‌خواستم مثل آنها یک موتورسیکلت داشته باشم و این موضوعات باعث وسوسه من شد و بدون اینکه پدربزرگم متوجه شود با کارت بانکی ایشان اقدام به خرید كردم.
رئیس پلیس فتا استان به شهروندان توصیه کرد: کارت‌ها و اطلاعات بانکی خود را در محل‎‌های امن و دور از دسترس دیگران نگهداری كنند و هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت كنند که اطلاعات بانکی آنها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.
سرهنگ "سلیمانی" از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir  (بخش ارتباطات مردمی) یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top