دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز تأسیس کمیته های انقلاب اسلامی در شیراز 
مراسم چهل و یکمین سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس کمیته های انقلاب اسلامی در مجتمع طلائیه شیراز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، این مراسم با حضور سردار " بهرام نوروزی" مشاور فرمانده ناجا، سردار "رهام بخش حبیبی" فرمانده انتظامی استان، جمعی از پاسداران و پیشکسوتان کمیته های انقلاب اسلامی و معاونان و روسای پلیس های تخصصی فرماندهی انتظامی استان در سالن همایش مجتمع طلائیه شیراز برگزار شد.
فرمانده انتظامی استان فارس طی سخنانی در این مراسم، گفت: افتخار شما پاسداران کمیته ها ی انقلاب اسلامی این است که با نوع رفتار و عملکرد خود در مقطعی از انقلاب اسلامی تأثیر گذار بودید و به نیکی از شما یاد می کنند.
سردار حبیبی تصریح کرد:  دشمنان از ابتدای انقلاب شروع به مشکل سازی و ایجاد توطئه در کشور کردند ولی پاسداران کمیته انقلاب بسیاری از این توطئه ها را خنثی و خدمات بسیاری به کشور ارائه کردند.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه پاسداران کمیته انقلاب اسلامی همه وجود را برای خدا گذاشتند و ماندگار شدند، گفت: شهید "حاج قاسم سلیمانی" نیز همه وجود خود را برای خدا قرار داد و خداوند هم زندگی و مرگش را به بهترین شکل قرار داد و باعث افتخار همگان شد.
سردار حبیبی در پایان بر تعامل و همکاری پاسداران کمیته انقلاب اسلامی با مجموعه نیروی انتظامی و لزوم استفاده از تجربیات ارزشمند آنان تأکید کرد.
در ادامه، سردار "بهرام نوروزی" مشاور فرمانده ناجا طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات و عملکرد ارزشمند پاسداران کمیته انقلاب اسلامی، به تشریح اقدامات و فعالیت های پاسداران کمیته انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.
در پایان این مراسم، از خانواده معظم شهداء و تعدادی از پیشکسوتان و پاسداران با اهداء لوح تقدیر، تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
5 نفر در تصادف زنجيره‌اي در شيراز مجروح شدند
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گفت: بر اثر برخورد 7 دستگاه خودرو در بلوار "هفت‌تنان" شيراز، 5 نفر مجروح و راهي بيمارستان شدند. 
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف زنجيره اي در بلوار "هفت تنان" شيراز، بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل حادثه اعزام شدند.
معاون اجتماعي پليس فارس افزود: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد 7 دستگاه خودرو از نوع پرايد، آريسان و پژو با يكديگر برخورد كرده‌اند كه در اثر آن، 5 نفر از سرنشين خودروها مجروح و به بيمارستان منتقل شدند.
سرهنگ "محمدي" با اشاره به اينكه كارشناسان علت وقوع اين حادثه را نداشتن توجه به جلو از جانب راننده آريسان اعلام كردند، از رانندگان خواست با رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي، جان خود و ديگران را به خطر نيندازند.
واژگوني ال90 حادثه آفريد
رئيس پليس راهور استان گفت: بر اثر واژگوني يك سواري ال90 در محور صدرا به گلستان، يك نفر فوت و 2 نفر نيز مجروح شدند. 
سرهنگ "مصطفي عباسي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: شب گذشته خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در محور صدرا به گلستان به مأموران اعلام شد.
وي ادامه داد: بلافاصله مأموران پليس راهور براي بررسي حادثه به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك سواري ال90 با 4 سرنشين در مسير مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن يك نفر فوت و 2 نفر ديگر مجروح و راهي بيمارستان شدند.
رئيس پليس راهور استان بيان كرد: کارشناسان ناتواني راننده در كنترل وسيله نقليه ناشي از تخطي از سرعت مطمئنه را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کردند.
كشف بيش از يك تن گوشت فاسد در شيراز
فرمانده انتظامي شيراز از كشف يك تن و 300 كيلوگرم گوشت فاسد و غير بهداشتي در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در اجراي طرح‌هاي مبارزه با مفاصد اقتصادي و جلوگيري از توليد و عرضه كالا‌هاي مصرفي و پروتئيني فاقد كيفيت و غيربهداشتي، ماموران انتظامي كلانتري "20 گلسرخ" با انجام اقدامات فني از وجود گوشد فاسد در يك مغازه مطلع شدند.
وي افزود: ماموران به همراه نماينده بهداشت براي بررسي موضوع به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از ان مكان موفق شدند مقدار يك تن و 300 كيلوگرم گوشت فاسد و غير بهداشتي كشف كردند..
سرهنگ "شجاعي" با بيان اينكه در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد، به شهروندان توصيه كرد كه قبل از خريد و مصرف هرگونه كالا حتما به سلامت و تاريخ انقضاي آن توجه كنند.
کشف لوازم خانگي قاچاق دراقليد
فرمانده انتظامي اقليد از کشف 800 ميليون ريال لوازم خانگي قاچاق در بازرسي از 4 دستگاه خودرو در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "مراد صارمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، ضمن تاکيد بر عزم جدي پليس در برخورد با قاچاق کالا و ارز، اظهار داشت: در راستاي طرح تشديد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی این شهرستان حين كنترل محورهاي مواصلاتي، به 4 دستگاه خودرو سبک مشکوک و آنها را متوقف کردند.
اين مقام انتظامي افزود: در بازرسي از خودروهاي توقيف شده انواع لوازم خانگي قاچاق از نوع 8 تخته پتو و 16دستگاه ماشین لباسشویی، کولر گازی، یخچال، جارو برقی، همزن برقی، پنکه، پلوپز، آبمیوه گیری، چرخ خیاطی و تلوزیون قاچاق و فاقد مدارک قانوني کشف شد.
سرهنگ "صارمي" با اشاره به اينکه در اين خصوص 4 نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند، افزود: ارزش ريالي اموال مکشوفه، 800 ميليون ريال برآورد شده است .
فرمانده انتظامي شهرستان اقليد با اشاره به اينکه مبارزه با قاچاق کالا اقدامي براي حفظ و استقرار امنيت کشور است، از مردم خواست براي حمايت از توليد ملي و اشتغال جوانان در جامعه، هرگونه اطلاعات و اخباري دراين زمينه را به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 اعلام كنند.
كشف كالاي قاچاق ميلياردي در كوار
فرمانده انتظامي كوار از توقيف يك دستگاه پژو 405 و كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 3 ميليارد و 200 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار كرد: در راستاي اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمايت از توليدات داخلي، ماموران انتظامي اين شهرستان با انجام گشت‌هاي محسوس و نامحسوس در محورهاي مواصلاتي، يك دستگاه سواري 405 را متوقف كردند.
وي افزود: ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، 140 دستگاه بازی پی اس و موس  خارجی قاچاق كه فاقد مدارك قانوني و گمركي بود را كشف و در اين خصوص يك متهم را دستگير كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان كوار با بيان اينكه ارزش اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، 3 ميليارد و 200 ميليون ريال برآرود شده است، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتي براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائی معرفی شد.
مزاحمت اینترنتی با انگیزه انتقام
رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت در شبکه‌ اجتماعی واتس‌آپ برای خانم جوان شیرازی خبر داد.
سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پليس فتا مبنی بر مزاحمت اینترنتی توسط شخص ناشناسی در شبکه اجتماعی واتس‌آپ، موضوع سريعا در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستنداتی که از گوشی وی به دست آمد کارشناسان پلیس فتا در کمترین زمان ممکن فرد مورد نظر که یکی از دوستان شاکی بود را شناسایی و با هماهنگی‌ قضائی آن را دستگير كردند.
سرهنگ "سلیمانی" خاطر نشان كرد: متهم در تحقیقات اوليه لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه‌اش از این اقدام را انتقام گیری از شاکی عنوان کرد.
این مقام انتظامی به شهروندان هشدار داد: هرگونه هتک حیثیت، مزاحمت سایبری، انتشار شایعه و... از نظر قانون جرائم رایانه‌ای جرم است و طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی، هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.
سرهنگ "سليماني" خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس براي رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند و يا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  (بخش تماس‌های مردمی) درخواست خود را ثبت كنند.
کشف خودرو سرقتی در داراب 
فرمانده انتظامی داراب از كشف یک سواري 405 سرقتی از داخل منزلی در یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "علیرضا نوشاد" در تشریح این خبر گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند فردی در یکی از روستاهای اين شهرستان اقدام به نگهداری يك خودرو مسروقه در منزل خود كرده است.
وي افزود: موضوع در دستور كار ماموران انتظامي قرار گرفت و پس از هماهنگي قضائي سريعا به مكان مورد نظر اعزام شدند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه در بازرسي از آن منزل يك سواري 405 مسروقه كشف شد، گفت: در بررسي‌هاي اولیه مشخص شد كه خودرو از شهر شیراز به سرقت رفته است.
سرهنگ "نوشاد" با اشاره به دستگیری يك نفر سارق و معرفي وي به مراجع قضائي، از شهروندان درخواست كرد هرگونه موارد مشكوك را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.
کشف کالای  قاچاق 12 میلیاردی در رستم
فرمانده انتظامی استان از توقيف يك كاميون و كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 12 ميليارد ريال در شهرستان رستم خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در بیان جزئیات دقیق این خبر گفت: كارآگاهان پليس آگاهی شهرستان رستم در حين گشت زني در محور مواصلاتي، به يك دستگاه تریلر ترانزیتی مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر توقيف كردند.
وي افزود: ماموران در بازرسي از آن خودرو، 105 کارتن كالاي قاچاق از انواع دوچرخه، مسواک و خمير دندان، دارت، اسباب بازی، گل مصنوعی، اسکوتر، حوله، وسایل تزئیناتی، چسب، ساعت، دسته کلید و شمع  کشف كردند.
سردار "حبيبي" با بيان اينكه طبق نظر کارشناسان ارزش اموال مكشوفه، 12 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در اين خصوص 2 نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند.
فرمانده انتظامی استان اظهار داشت: پديده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمينه ساز جرائم ديگري در جامعه مي شود و مقابله با آن يکي از اولويت هاي کاري پليس به شمار مي رود.
اجازه نخواهیم داد افراد در فضای مجازی به تخریب کاندیداها بپردازند
فرمانده انتظامی مرودشت با اشاره به اینکه برخی فکر می کنند می‌توانند در فضای مجازی و به دور از چشم پلیس کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را تخریب کنند، گفت: پلیس با رصد فضای مجازی اجازه نخواهد داد حرمت کاندیداها و افراد حقیقی و حقوقی خدشه دار گردد.
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، افزود: کارشناسان پلیس فتا به صورت شبانه روزی فضای مجازی را رصد و افرادی که به تخریب کاندیداها و یا اشخاص حقیقی و حقوقی می پردازند را دستگیر و تحت پیگرد قانونی قرار می دهد.
سرهنگ "زراعتیان" ادامه داد: در همین راستا کارشناسان پلیس فتا با رصد شبانه روزی فضای مجازی 10 نفر که با شیطنت‌های خود قصد تخریب برخی کاندیداها را داشتند شناسایی، احضار و تحویل مراجع قضائی دادند.
رئیس پلیس شهرستان مرودشت تصریح کرد: همانگونه که در سطح شهر گشت‌های محسوس در حال فعالیت و گشت زنی هستند کارشناسان پلیس فتا نیز از مدت ها قبل با حضور نامحسوس در فضای مجازی و پایش آن، فعالیت های انتخاباتی را رصد كرده و به محض وقوع کوچکترین تخلف با خاطیان برخوردخواهد کرد.

پلمپ 11 واحد صنفي متخلف در پاسارگاد
فرمانده انتظامي پاسارگاد از اجراي طرح تشديد كنترل و نظارت بر اماکن عمومي و پلمپ 11 واحد صنفي متخلف در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمد نیک‌بخت" با تأكيد بر اينكه ارتقا امنيت در جامعه اصناف و پيشگيري از تخلفات صنفي در مجموعه فرماندهي انتظامي پاسارگاد با جديت پيگيري و ميزان پايبندي اصناف به قوانين ابلاغي به صورت مستمر رصد مي شود، اظهار داشت: در اين رابطه مأموران اداره نظارت بر اماكن عمومي طرح تشديد كنترل و نظارت بر واحدهاي صنفي را  اجرا كردند.
وي افزود: در اين طرح مأموران نظارت بر اماکن عمومي از تعداد 45 واحد صنفي بازديد که طي ارزيابي‌هاي صورت گرفته، تعداد 11 واحد صنفي به علت نداشتن پروانه کسب پلمپ و از صاحبان تعداد 15 واحد تعهد اخذ و براي 30 واحد نيز تذکر داده شد.
فرمانده انتظامي شهرستان پاسارگاد با اشاره به اينكه با صنوف و افرادي که قوانين و مقررات اماکن عمومي را رعايت نكنند برخورد قانوني خواهد شد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به پليس 110 اطلاع دهند.
كشف 40 راس گوسفند  قاچاق در ني‌ريز
فرمانده انتظامي ني‌‍ريز گفت: با تلاش مأموران انتظامي اين شهرستان، يك كاميون متوقف و در بازرسي از آن، 40  رأس گوسفند قاچاق به ارزش يك ميليارد و 230 ميليون ريال كشف شد.
سرهنگ "سيدمحمد يوسفي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: مأموران انتظامي پاسگاه "بختگان" اين شهرستان، هنگام كنترل خودروهاي عبوري در يكي از محورهاي مواصلاتي به يك كاميون حامل احشام مظنون و آن را متوقف كردند. 
فرمانده انتظامي ني‌ريز با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، تعداد 40 راس گوسفند قاچاق كشف شد، تصريح كرد: در اين خصوص يك نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
سرهنگ "يوسفي" با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش دام هاي قاچاق، يك ميليارد و 230 ميليون ريال برآورد شده است، عنوان داشت: مبارزه با قاچاق دام براي امنيت غذايي جامعه انجام مي شود و شهروندان مي‌توانند هرگونه موارد مشكوك را با شماره تلفن 110به پليس اعلام كنند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top