دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مرد شيشه‌اي زن و مادر خود را به قتل رساند 
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گفت: در روز ميلاد با سعادت حضرت فاطمه(س)، مردي در شهرستان فسا به دليل مصرف مواد مخدر از نوع شيشه، زن و مادر خود را كشت و متواري شد.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: صبح امروز در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره قتل در روستاي "فدشكويه" شهرستان فسا"، بلافاصله ماموران انتظامي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
سرهنگ "محمدي" خاطر نشان كرد: كارآگاهان پليس آگاهي در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند كه فردي شيشه‌اي زن و مادر خود را با اسلحه به قتل رسانده و متواري شده است.
معاون اجتماعي پليس فارس با بيان اينكه تلاش براي دستگيري قاتل متواري با جديت ادامه دارد، به شهروندان توصيه كرد در هنگام عصبانيت ضمن كنترل خشم، مشكلات خود را با مراجعه به مراكز مشاوره حل و فصل كنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشيم.
كشف خودرو مسروقه و دستگيري سارق درآباده
فرمانده انتظامي آباده از توقيف يک خودرو پرايد سرقتي و دستگيري يك سارق سابقه دار در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "خسرو رزمجويي"در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: روز گذشته ماموران انتظامي كلانتري مركزي اين شهرستان، حين انجام ماموريت و گشت زني در محور اصفهان به آباده، به يک خودرو پرايد مظنون شدند.
اين مقام انتظامي افزود: ماموران در ادامه با استعلام از مرکز دريافتند اين خودرو داراي سابقه سرقت از شهرستان "تيران و كرون" از توابع اصفهان بوده و راننده سارق آن مي باشد.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه ماموران موفق شدند خودرو را متوقف و سارق را دستگير كنند، گفت: متهم پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
سرهنگ "رزمجويي"خاطر نشان كرد: از آنجائيكه رعايت نكردن نكات ايمني و عدم استفاده از امكانات و تجهيزات هشدار دهنده، مهمترين عامل سوء استفاده سارقان مي باشد، از شهروندان خواست تا با تجهيز كردن وسايط نقليه خود به وسايل ايمني مانند دزدگير، ردياب، سوييچ مخفي، قفل فرمان و پدال سارقان را از رسيدن يه اهداف شومشان ناكام بگذارند.
کشف کالای قاچاق ميلياردي در خرمبيد 
فرمانده انتظامی خرمبيد از کشف انواع كالاي خارجي قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 700 ميليون ریال در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "حميد جوكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بیان کرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مبارزه با قاچاق كالا در ایست و بازرسی مقطعی در محورهای مواصلاتی، به یک كاميون مشکوک و آن را متوقف کردند.
وي افزود: ماموران پس از بررسی مدارک راننده در بازرسي از اين كاميون، موفق به کشف 7 دستگاه موتور پمپ آب، موتورسيكلت سه و چهار چرخ و ماشين لباسشويي خارجی قاچاق و فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان خرمبيد با اشاره به اینکه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، 2 ميليارد و 700 ميليون ریال برآورد شده است، تصريح كرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و براي سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شد.
كنترل نكردن خشم منجر به قتل شد/دستگيري قاتل فراري کمتر از 12 ساعت 
فرمانده انتظامي كوار از دستگيري قاتل فراري کمتر از 12 ساعت پس از ارتکاب جرم در شهرستان شيراز خبر داد.
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 از وقوع يك فقره قتل در "تالارپارس ویلا" اين شهرستان مطلع و سريعاَ براي بررسي موضوع به محل اعزام شدند. 
وي ادامه داد: پس از حضور ماموران انتظامي، اورژانس و قاضي کشيک ويژه قتل در محل وقوع جرم، مشخص شد 5 نفر به هويت معلوم در يك تالار عروسي با يكديگر درگير شده‌اند و يك نفر از آنان بوسيله سلاح سرد به قتل رسيده است.
سرهنگ "بابايي" افزود: با توجه به حساسيت موضوع، ماموران انتظامي اين شهرستان با انجام يکسري کارهاي اطلاعاتي و پليسيمطلع شدند كف قاتل پس از ارتكاب جرم به شهرستان شيراز متواري شده است.
فرمانده انتظامي شهرستان كوار با بيان اينكه ماموران انتظامي موفق به شناسايي قاتل در خيابان "بني‌هاشمي" شهرستان شيراز شده و با هماهنگي مقام قضائي، وي را در كمتر از 12 ساعت دستگير کردند، گفت: پرونده مقدماتي در اين خصوص تشکيل و وي براي سير مراحل قانوني روانه دادسرا شد. 
پژو حامل ترياك در ني‌ريز زمین‌ گیر شد
فرمانده انتظامي ني‌ريز از توقيف سواري 405 و دستگيري يك قاچاقچي و كشف 39 كيلو ترياك خبر داد.
سرهنگ "سيدمحمد يوسفي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در راستای مبارزه بي امان با قاچاقچيان مواد مخدر، ماموران انتظامي اين شهرستان با انجام يك سري كارهاي فني و پليسي از حمل و جا‌به‌جايي مقداري ترياك توسط يك سواري 405 مطلع و موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: در همين رابطه مأموران به محورهاي مواصلاتي اعزام و ضمن برپايي ايست و بازرسي، يك سواري 405 حامل مواد مخدر را شناسايي و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز آن را متوقف كردند.
فرمانده انتظامي ني‌ريز با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، 39 كيلو ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي در كف جاسازي شده بود كشف شد، گفت: در اين خصوص و يك نفر قاچاقچي دستگير و روانه زندان شد.
سواري سمند حامل ترياك به مقصد نرسيد
فرمانده انتظامي سپيدان از توقيف يك سواري سمند و كشف 47 كيلو ترياك در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "احمد فداكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با ورود مواد مخدر و كنترل محور مواصلاتي، به يك سواري سمند مظنون و آن را متوقف كردند.
فرمانده انتظامي سپيدان با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو مقدار 47 كيلو ترياك كشف و يك نفر دستگير شد، گفت: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
    واژگوني نيسان با  يك كشته و 3 مجروح
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر واژگوني يك وانت نيسان در محور مواصلاتي "فيروزآباد"، يك نفر كشته و 3 نفر نيز مجروح و راهي بيمارستان شدند. 
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: برابر اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110، خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در محور مواصلاتي "فيروزآباد" به مأموران اعلام شد.
وي ادامه داد: بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك وانت نيسان با 4 سرنشین در مسير مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن راننده در دم فوت و 3 نفر ديگر مجروح و راهي بيمارستان شدند. 
سرهنگ "دهقاني" خاطر نشان كرد: کارشناسان تخطي از سرعت مطمئنه از جانب  راننده را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کردند.
خانواده شهدا چشم وچراغ ملت هستند
فرمانده انتظامی خرامه در دیدار با خانواده شهیدان "ریسی و گاوکانی" اظهار داشت:خدمت به خانواده شهدا یک وظیفه همگانی است و خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت هستند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "عبدالرسول جوکار" به همراه فرماندار، رئیس اداره بنیاد شهید و رییس اتاق اصناف با حضور در منزل دو شهید گرانقدر دفاع مقدس "صدرالله رییسی و آقاجان گاوکانی" از خانواده این شهيدان دلجویی کردند. 
فرمانده انتظامی شهرستان خرامه در این دیدارها با اشاره به رشادت  شهدا و پاسداری از خون آنها، بر این نکته تاکید کرد که آسایش و آرامش امروز ما، نتیجه فداکاری و جانفشانی شهدا به وجود آمده است و این جوانان برومند با گذشتن از جان خود نگذاشتند ذره‌ای از ارزش های انقلاب اسلامی کاسته شود که این خود سند افتخاری برای ایران زمین است.
این مقام انتظامی صبر خانواده شهدا را الگویی برای تمام نسل ها برشمرد و گفت: قدردانی ویژه ما از پدران، مادران و همسران شهید است که علاوه بر تحمل غم از دست دادن عزیزشان، با استقامت و بردباری فرزندان آن شهدا را با تربیت دینی و اسلامی پرورش داده و به عالی ترین مدارج علمی رسانده كه اين باعث افتخار برای ایران اسلامی است.
سرهنگ جوکار خطاب به خانواده شهدا، خاطر نشان کرد: دشمن بداند که با شهادت هر دلاوری در این خاک مقدس، سلاحش بر زمین نمی ماند و در سنگر علم و مبارزه، نسل پاک آنها، راه شهدا را ادامه خواهند داد.
       قتل پدر توسط پسر 20 ساله با ضربات چاقو/ دستگيري قاتل كه داراي اعصاب و روان بود 
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان از دستگيري قاتلي خبر داد كه با ضربات چاقو پدر خود را به قتل رسانده بود.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره قتل در خيابان "دولت شرقي" شهرستان شيراز"، بلافاصله ماموران انتظامي براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي‌هاي اولبه به اين نتيجه رسيدند كه پسر 20 ساله به دليل مشكلات اعصاب و روان با پدر 54 ساله خود درگير و با ضربات چاقو وي را به قتل رسانده و متواري شده است.
سرهنگ "محمدي" با اشاره به اينكه ماموران موفق شدند در كمتر از 24 ساعت قاتل را شناسايي و در يكي از محله‌هاي شيراز دستگير كنند، گفت: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در اقلید
فرمانده انتظامی  اقلید از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی بهمن ماه با محوریت پاکسازی نقاط آلوده و جمع آوری معتادان پرخطر در این شهرستان خبرداد.
سرهنگ "مراد صارمی" در گفت‌وگو باخبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و با هدف توسعه احساس امنیت، اين طرح با بهره‌گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی ماموران این شهرستان با قدرت و جدیت اجرا شد.
وی ادامه داد: در این راستا ماموران موفق شدند ضمن دستگیری 66 نفر خرده فروش و معتاد مواد مخدر، در بازرسي از محل پاتوق آنان، 277 گرم انواع مواد مخدر و يك هزار و 600 عدد انواع قرص و داروی اعتیاد آور را کشف کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان اقلید خاطر نشان کرد: دستگیری 19سارق و کشف 22 فقره انواع  سرقت و کشف 2 دستگاه موتورسیکلت مسروقه از دیگر نتایج این طرح بود.
سرهنگ "صارمی" با اشاره به اینکه پس از تکمیل پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.
توقيف خودرو حامل سيگار قاچاق در فراشبند
فرمانده انتظامي فراشبند از توقيف خودرو حامل 239 هزار و 400 نخ انواع سيگار خارجي  قاچاق در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ دوم ستاد "كرامت اله برومندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان در حين گشت زني و كنترل راههاي مواصلاتي، به يك پژو 405 حامل بار مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
سرهنگ "برومندي" با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، 239 هزار و 400 نخ انواع سيگار خارجي قاچاق كشف و يك نفر دستگير شد، عنوان داشت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 600 ميليون ريال برآورد كردند.
هشدار پليس فتا درخصوص ارسال لينك هاي آلوده 
رئیس پلیس فتا استان در خصوص لینک‌های آلوده که از طرف افراد ناشناس به مناسبت تبریک ايام و مناسبت‌هاي خاص برای همشهریان ارسال می‌شود، هشدار داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حشمت سلیمانی" ضمن تبریک ولادت با سعادت اسوه زنان عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) به شهروندان گفت: معمولا در عید‌ها و مناسبت‌های مختلف، در شبکه‌های اجتماعی پیام‌های تبریک از طرف افراد ناشناس که حاوي یک لینک (پیوند) آلوده است ارسال و از دریافت کننده پیام می‌خواهند تا روی آن کلیک کنند.
این مقام انتظامی افزود: یکی از روش‌های نصب بدافزار بر روی سیستم‌های هوشمند(گوشی، تبلت و ...) کلیک کردن برروی لینک‌های آلوده است که از طرف افراد ناشناس ارسال می‌شود .
سرهنگ "سلیمانی" ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند که ممکن است این پیام‌ها حتی با عنوان‌های اغواکننده از قبیل دریافت هدیه، دریافت شارژ رایگان به مناسبت عید و ... ارسال شود که با کلیک کردن برروی این لینک‌ها، نرم‌افزارهای مخرب (بدافزار) بر روی سیستم‌ نصب که اغلب اینگونه بدافزارها ماهیت جاسوسی دارند.
وی گفت: برای جلوگیری از نصب اینگونه بدافزارها، شهروندان می‌بایست توجه داشته باشند که در صورت دریافت پیام‌های مشکوک از طرف افراد ناشناس که حاوی لینک‌های آلوده می‌باشد بر روی آن کلیک نكرده و همواره بر روی سیستم‌های خود یک برنامه آنتی ویروس قوی داشته باشند.
رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top