دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

کشف کالای قاچاق در اقلید 
فرمانده انتظامي اقليد از کشف 420 ميليون ريالی لوازم خانگي قاچاق در بازرسي از 2 دستگاه خودرو در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "مراد صارمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، ضمن تاکيد بر عزم جدي پليس در برخورد با قاچاق کالا و ارز، اظهار داشت: در راستاي طرح تشديد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران کلانتری "دژکرد" این شهرستان هنگام كنترل محورهاي مواصلاتي، به 2 دستگاه خودرو سبک مشکوک و آنها را متوقف کردند.
اين مقام انتظامي افزود: در بازرسي از خودروهاي توقيف شده انواع لوازم خانگي شامل 8 دستگاه کولرگازی ،یک دستگاه تلویزیون، یک دستگاه ماشین لباسشویی و 48 عدد سینی استیل قاچاق و فاقد مدارک قانوني کشف شد.
سرهنگ صارمي با اشاره به اينکه در اين خصوص 2 متهم دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند، افزود: ارزش ريالي اموال مکشوفه، 420 ميليون ريال برآورد شده است.
فرمانده انتظامي شهرستان اقليد با اشاره به اينکه مبارزه با قاچاق کالا اقدامي براي حفظ و استقرار امنيت کشور است، از مردم خواست براي حمايت از توليد ملي و اشتغال جوانان در جامعه، هرگونه اطلاعات و اخبار خود در اين زمينه را به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 اعلام كنند.
سارقان مسلح منزل در دام پلیس آگاهی فارس 
باتلاش مأموران پلیس آگاهی استان، 2 سارق مسلح منزل شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند. 
سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان فارس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دراین خصوص اظهار داشت : در پی وقوع یک فقره سرقت منزل شبانه توسط سارقان که مسلح به سلاح گرم بودند، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
سرهنگ "کاووس حبیبی" گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی،  محل اختفاء 2 سارق منزل شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مقر انتظامی انتقال داده شدند.
وی با بیان اینکه سارقان در بازجویی های انجام گرفته به 3 فقره سرقت منزل اقرار کردند، افزود: در بازرس یاز مخفیگاه این افراد، سلاح بکار رفته در سرقت و مقداری طلاجات مسروقه کشف شد.
سرپرست پلیس آگاهی استان فارس با اشاره به اینکه در این رابطه یک نفر خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شد، گفت: متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.
سرهنگ حبیبی به شهروندان هشدار داد: بر روی در آپارتمان خود چشمی نصب کنند، در صورت نقل و مکان به منزل جدید حتما توپی قفل ها ی در اصلی را تعویض کنند، از ورود افراد ناشناس تحت عنوان رمال یا فالگیر به داخل منزل جلوگیری کنند و از نگهداری پول و طلاجات در خانه خودداری نمایند.

دستگیری 29 سارق در آباده 
فرمانده انتظامی آباده از شناسایی و دستگیری 29 سارق و کشف 36 فقره انواع سرقت از آنان طي يك ماه گذشته خبر داد. 
سرهنگ "خسرو رزمجويي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: طرح مبارزه با سرقت در سطح شهرستان آباده طی یک ماه گذشته اجرا شد که منجر به کشف چندین فقره سرقت مهم و دستگیری تعداد قابل توجهی سارق شد.
این مقام انتظامی عنوان کرد: در نتیجه تلاش های شبانه‌روزی، ماموران موفق به دستگیری 29 سارق و کشف 36 فقره انواع سرقت در سطح شهرستان شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده با بیان اینکه سارقان در بازجویی‌ها و تحقیقات به عمل آمده به ارتکاب انواع سرقت از جمله خودرو،اماکن خصوصی، سیم برق، موتورسیکلت، منزل، احشام و سرقت داخل خودرو اعتراف كردند، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مرجع قصائی شدند.
سرهنگ رزمجويي به شهروندان توصیه کرد: ضمن عمل به هشدارهای پلیسی در پیشگیری از سرقت، در صورت مشاهده افراد و وسایل نقلیه مشکوک مراتب را سریعا از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
توقيف خودرو حامل سيگار قاچاق در سپيدان 
فرمانده انتظامي سپيدان از توقيف خودرو پژو 405 و کشف 139 هزار و 960 نخ انواع سيگار قاچاق در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "احمد فداکار " در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان هنگام ايست و بازرسي و كنترل محورهاي مواصلاتي، به يك پژو 405 مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
وی با بيان اينكه در بازرسي ازاين خودرو، 139 هزار و 960 نخ انواع سيگار خارجي قاچاق كشف و دو متهم دستگير شد، اظهار داشت: كارشناسان ارزش کالای قاچاق کشف شده را 150 میلیون ریال برآورد کردند.
خانواده شهدا مصداق بارز صبر و استقامت 
فرمانده انتظامی ممسنی در دیدار با خانواده شهید "کرم الله خلیلی" گفت: خانواده های شهدا مصداق بارز صبر، ایثار و استقامت در جامعه هستند. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمدهاشم قسام" در اين دیدار بيان كرد: ديدار با خانواده شهداء‌ و قدردانی از ایثار و فداکاری آنها يک توفيق الهي است و همه ما باید با الگو پذیری از راه آنان، در سربلندی نظام مقدس اسلامی گام برداریم.
وي ادامه داد: شهيد واژه اي است كه فقط انسان هايي خاص به آن  درجه مي رسند و اين افتخارنصيب هر كسي نمي شود.
وي با بيان اينكه خانواده هاي شهداء هم به منظور حفظ و نگهداري از ارزشهاي والاي اسلامي خون عزيزان خود را تقديم انقلاب كردند، گفت: خانواده شهدا مروج فرهنگ ايثار و از خود گذشتگي هستند و اين صبر و استقامت ستودني است.
در پايان اين ديدار ضمن استماع مشکلات و مطالبات خانواده شهيد ، با اهداء لوح تقدير از خانواده اين شهيد والا مقام تجليل شد .
 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top