دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار حوادث و انتظامی استان فارس

دستگیری 2 نفر کلاهبردار 7 میلیاردی توسط پلیس فتا فارس
رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری 2 نفر کلاهبردار حرفه‌اي که شهروندان را به درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت و سپس اقدام به برداشت 7 ميليارد ريال كرده بود خبر داد.
سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبري پليس، گفت: مردی جوان با حضور در این پلیس و ارائه مرجوعه قضائی اعلام داشت مبلغی بالغ  بر 80 میلیون ریال  به صورت غیر‌مجاز از حسابش برداشت شده است .
این مقام ارشد انتظامی افزود: طی مدت کوتاهی چندین پرونده با همین موضوع به این پلیس ارجاء شد که شکات در اظهارات خود از برداشت‌های غیر مجاز با مبالغ کلان خبر می‌دادند.
این مقام سایبری گفت: با بررسی دقیق تر مشخص شد که اغلب قربانیان بعد از درج کالای خود در یکی از سایت‌های آگهی محور براي فروش، پیامکی از شخص ناشناس که خود را مدیر سایت معرفی مي‌كرده است دریافت، که در متن پیام آمده بود "آگهی شما بعد از 24 ساعت از روی سایت برداشته می‌شود که برای جلوگیری از این موضوع مبلغ 1000 تومان از طریق لینک زیر به حساب سایت واریز كنيد.
سرهنگ "سلیمانی" افزود: با توجه به حساسیت موضوع و افزایش قربانیان، یک تیم از کارشناسان این پلیس به صورت شبانه روزی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که پس از بررسی‌های دقیق و فنی ردپای متهم را در یکی از استان‌های مرزی شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.
رئیس پلیس فتا استان فارس عنوان داشت: پس از دستگیری این متهم یک نفر دیگر از همدستان وی نیز مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی، نفر دوم نیز دستگیر که با بررسی‌های بیشتر مشخص گردید که سطح فعالیت این افراد در سراسر کشور بوده و تا کنون نزدیک به 7 میلیارد  ریال کلاهبرداری كرده‌اند.
رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و اقدامات فنی کارشناسان این پلیس و دستگیری متهمين کمتر از 15 روز، این سرعت عمل باعث شد این افراد نتوانند فعالیت مجرمانه خود را ادامه دهند.
این مقام مسئول به همشهریان عزیز توصیه کرد: نسبت به دریافت پیامک‌هایی که از طرف افراد ناشناس برای آنها ارسال می‌شود دقت لازم را داشته باشند و در این خصوص هوشیارانه عمل کنند و هرگز بر روی لینک‌های ارسال شده از طرف افراد ناشناس کلیک نکنند. 
رئیس پلیس فتا فارس افزود: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ یا از طریق سایت به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) اعلام كنند.
كشف سیگار قاچاق میلیاردی در فیروز‌آباد
فرمانده انتظامي فیروزآباد از كشف 598 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 160 ميليون ريال در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "مهدی جوکار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: مأموران انتظامي اين شهرستان هنگام گشت زني در محور عسلویه-فیروزآباد، به 2 دستگاه سواري سمند و پارس مشكوك و به رانندگان براي بررسي بيشتر دستور ایست دادند.
وي ادامه داد: رانندگان خودروها که عرصه را بر خود تنگ می‌دیدند بدون توجه به دستور پلیس ضمن افزایش سرعت خود قصد فرار داشتند که پس از طی مسافتی توسط ماموران توقیف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان فيروزآباد با بيان اينكه در بازرسي از اين خودروها، 598 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق كشف شد، گفت: طبق نظر کارشناسان ارزش كالاي قاچاق مكشوفه، 2 ميليارد و 160 ميليون ريال برآورد شده است.
كشف 200 راس گوسفند قاچاق در سروستان
فرمانده انتظامي استان از توقيف 2 دستگاه كاميون و كشف 200 راس گوسفند قاچاق در يك عمليات ضربتي توسط ماموران انتظامي سروستان خبر داد. 
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خيرنگار پايگاه خبري پلبس، بيان كرد: در اجراي طرح برخورد با قاچاقچيان، ماموران انتظامي شهرستان سروستان با انجام گشت زني‌هاي هدفمند و اقدامات فني و تخصصي، در يك عمليات ضربتي موفق شدند 2 دستگاه كاميون حامل احشام را در محورهاي مواصلاتي توقيف كنند. 
فرمانده انتظامي استان فارس اظهار كرد: ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودروها، 200 راس گوسفند قاچاق كشف و رانندگان را نيز دستگير كنند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه كارشناسان ارزش احشام مكشوفه را 6 ميليارد ريال برآورد كرده‌‌اند، گفت: متهمين براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
سواري 405 حامل هروئين به مقصد نرسيد
فرمانده انتظامي ني‌ريز از توقيف يك سواري 405 و كشف 10 كيلو و 300 گرم هروئين در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "سيدمحمد يوسفي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با ورود مواد مخدر و كنترل محور مواصلاتي، به يك سواري 405 مظنون و آن را متوقف كردند.
فرمانده انتظامي ني ريز با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو مقدار 10 كيلو و 300 گرم هروئين كشف و يك نفر دستگير شد، گفت: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
انفجار حين ساخت ترقه 2 مجروح بر جاي گذاشت
فرمانده انتظامي فسا از انفجار حين ساخت ترقه در اين شهرستان خبر داد و گفت: در اين حادثه 2 نفر مجروح و راهي بيمارستان شدند.
سرهنگ "فرج رستمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي تماس شهروندان با پليس 110 مبني بر وقوع يك مورد حادثه انفجار جنب قطعه شهدا اين شهرستان، بلافاصله ماموران براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
سرهنگ "رستمي" تصريح كرد: ماموران در بررسي هاي اوليه مطلع شدند 2 نفر نوجوان 13 و 14 ساله در يك منزل مسكوني در حال ساخت ترقه‎هاي دست ساز و خطرناك بوده اند كه بنا به عللي دچار انفجار شده است.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه در اين حادثه هر 2 نفر از ناحيه چشم، دست و صورت مجروح و راهي بيمارستان شدند، عنوان داشت: با توجه به نزديك شدن به چهارشنبه آخر سال، پليس با افرادي كه قصد اخلال در نظم و امنيت را دارند برخورد قاطع و قانوني مي كند.
واژگونی موتورسيكلت جان راكب را گرفت
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گفت: بر اثر واژگوني يك دستگاه موتورسيكلت در روستاي "مهرآباد" شهرستان داراب، راكب در دم فوت كرد.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس ، بيان كرد: عصر روز گذشته خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در روستاي "مهرآباد" شهرستان داراب به مأموران اعلام شد.
وي ادامه داد: بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك دستگاه موتورسيكلت در مسير مذكور در حركت بوده كه پس از برخورد با تير برق واژگون و بر اثر آن راكب در دم فوت كرده است.
اين مقام انتظامي عنوان داشت: کارشناسان علت وقوع اين حادثه رانندگي را نداشتن توجه به جلو از جانب راننده اعلام کرده اند.
واژگوني ال90 حادثه آفريد
رئيس پليس راه شمالي استان از واژگوني سواري ال90 در محور فيروزآباد به قيروكارزين با 2 كشته و مجروح خبر داد.
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي اعلام يك فقره تصادف فوتي در محور فيروزآباد به قيروكارزين، بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مشاهده کردند يك سواري ال90 با 2 سرنشين در محور مذكور در حركت بوده است كه واژگون و بر اثر آن راننده در دم فوت و نفر ديگر مجروح و راهي بيمارستان شدند.
رئيس پليس راه شمالي استان بيان كرد: كارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع اين حادثه را بي احتياطي از جانب راننده به دليل نداشتن توجه به جلو اعلام كردند

 کشف خودرو سرقتي در كازرون
فرمانده انتظامی کازرون از کشف خودرو پروتون مسروقه در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پي وقوع يك فقره سرقت خودرو پروتون در کازرون، موضوع شناسايي و دستگيري سارق در دستور کار ماموران انتظامي قرار گرفت. 
سرهنگ "عبادی نژاد" گفت: ماموران انتظامي پاسگاه "پل آبگینه" در حين گشت زني در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پروتون که به صورت بلاصاحب رها شده بود مشکوک مي شوند.
وي با بيان اينكه ماموران با بررسي و استعلام از مركز مطلع شدند که اين خودرو سرقتي مي باشد، گفت: تلاش براي دستگيري سارق ادامه دارد.
فرمانده انتظامي كازرون عنوان داشت: شهروندان وسايل نقليه خود را به تجهيزات ضد سرقت مجهز كنند و هنگام ترک آن مراقب اطراف خود باشند و آن را حتي براي لحظه اي به حالت روشن و بدون سرنشين رها نکنند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top