دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

دستبند پليس بر دستان سارق مسافر كش نما / انهدام 10 باند سارقان حرفه اي در شيراز
فرمانده انتظامي استان از دستگيري سارق به عنفي كه تحت پوشش مسافركش نما، اقدام به 20 فقره سرقت از شهروندان كرده بود در شيراز ‌خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در جمع اصحاب رسانه، گفت: در پي شكايت تعدادي از خانم‌ها مبني بر اينكه هنگامي كه به عنوان مسافر سوار خودرو شديم ناگهان سرنشين با تهديد سلاح سرد اقدام به سرقت طلاجات، موبايل، وجه نقد و ... از ما مي‌كرد كه شناسايي و دستگيري سارقان به صورت ويژه در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت.
سردار "حبيبي" اظهار كرد: در بررسي‌هاي صورت گرفته مشخص شد سارقان با سواري پرايد دارای آرم تاکسی با پلاك‌هاي جعلي تحت پوشش مسافر کش، افراد عبوري را سوار و در مکان‌هاي خلوت با تهديد سلاح سرد اقدام به سرقت اموال آنان شامل گوشي تلفن همراه، وجه نقد، ساعت، انگشتر، طلاجات و عابر بانک آنان مي‌كنند.
فرمانده انتظامي استان افزود: در اين راستا كارآگاهان پليس آگاهي پس از گشت‌زني هاي محسوس و نامحسوس و اقدامات فني و تخصصي موفق شدند يك نفر سارق را در اين خصوص شناسايي و دستگير و وي را براي ادامه تحقيقات به پليس آگاهي منتقل كنند.
اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينكه متهم در بازجويي فني و تخصصي و مواجه شدن با ادله و مستندات پليس به 20 فقره سرقت به عنف اقرار كرد، بيان داشت: اين سارق مسافركش نما تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
انهدام 10 باند سارقان حرفه اي در شيراز
در ادامه سردار "حبيبي" عنوان داشت: طي يك ماه گذشته كارآگاهان پليس آگاهي استان موفق شدند 10 باند سارقان حرفه‌اي منزل، احشام، خودرو و قطعات آن را شناسايي و دستگير كنند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه در اين خصوص 55 نفر سارق دستگير و تحويل مقام قضائي شدند، عنوان داشت: متهمان در بازجويي فني و تخصصي به 191 فقره انواع سرقت منزل، خودرو و قطعات آن و به عنف اقرار كردند.
مراسم توديع و معارفه رئيس پليس آگاهي استان فارس
ظهر دیروز با حضور فرمانده انتظامي استان، مراسم توديع و معارفه رئيس پليس آگاهي برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، در اين مراسم سردار "رهام‌بخش حبيبي" فرمانده انتظامي استان از تلاش‌هاي سرهنگ "فرج شجاعي" به عنوان رئيس سابق پليس آگاهي قدرداني كرد و سرهنگ "كاووس حبيبي" را به عنوان رئيس پليس آگاهي استان معرفي كرد. 
گفتني است سرهنگ "فرج شجاعي" در حال حاضر در سمت فرمانده انتظامي شهرستان شيراز مشغول انجام وظيفه مي باشد. 
کشف 9 هزار ليتر سوخت قاچاق در دهنو
فرمانده انتظامی شيراز از کشف 9 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در روستاي "دهنو" اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ماموران انتظامي پاسگاه "پل فسا" اين شهرستان با اقدامات تخصصي از دپو سوخت قاچاق در يك باغ ويلايي مطلع و موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضائی بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از يك دستگاه كاميون كه در آن مكان پارك بود موفق شدند ميزان 9 هزار ليتر گازوئيل قاچاق را كشف كنند.  
سرهنگ "شجاعي" با بيان اينكه تلاش براي دستگيري مالك آن ادامه دارد، از شهروندان خواست: هرگونه موارد مشکوک در خصوص حمل و نقل و نگهداری فرآورده های سوختی را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن 110 در اختیار پلیس قرار دهند.

كشف ترياك در منزل 
فرمانده انتظامي شيراز از كشف 16 كيلو و 800 گرم ترياك و دستگيري يك قاچاقچي در روستاي بيدزرد اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، افزود: مأموران يگان امداد اين شهرستان با اقدامات فني مطلع شدند فردي مقداري ترياك در منزل خود در روستاي بيدزرد دپو كرده است كه موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند. 
وي افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن منزل، ميزان 16 كيلو و 800 گرم ترياك كشف و يك نفر قاچاقچي را نیز دستگير كردند. 
اين مقام انتظامي با بيان اينكه ماموران نيروي انتظامي در راه مبارزه بي امان با قاچاقچيان و فروشندگان مواد مخدر از جان مايه مي گذارند، تصريح كرد: شهروندان مي توانند در صورت اطلاع از فعاليت سودا گران مرگ، آن را به پليس 110 گزارش دهند. 
غرور کاذب
پدر و مادرم ظاهرا زندگی خوبی داشتند، اما الان که زندگی مشترک خودم به بن بست خورده متوجه شدم اون آرامش ظاهری والدینم به خاطر مدارای زیاد پدرم بود.
اسمم سهیلا هست، 23 سال سن دارم، تک دختر خانواده هستم با دو برادر کوچکتر. از وقتی یادم میاد حرف فقط حرف من بود یا مادرم. چون من هم از مادرم سلطه جویی رو یاد گرفته بودم. 
وضعیت مالی خانواده ام خوب بود و من هم همیشه درس خون و نمره اول مدرسه بودم، این شد که خودم رو بالاتر از همسالان و هم کلاسی‌هایم میدونستم. حالا که از غرورم کاسته شده می فهمم چرا هیچ وقت حتی یک دوست صمیمی نداشتم.
دانشگاه رشته خوبی قبول شدم و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی در یکی از ادارات مشغول به کار شدم. هنوز یک سال از شروع به کارم نگذشته بود که پسر یکی از همکارها به خواستگاری ام آمد. پویا استاد دانشگاه در رشته ریاضی، پسر خوب و آرومی بود. خیلی زود روند سنتی عقد پیش رفت و من و پویا افتادیم دنبال مقدمات ازدواج و زندگی مشترک زیر یک سقف.
غرورم روز به روز با موفقیت‌های زندگی ام بیشتر می شد و چون رفتار صحیح با همسر و خانواده همسر رو یاد نگرفته بودم پا جای پای مادرم گذاشتم. دلم می‌خواست همچنان حرف حرف خودم باشه. در مورد هر چیزی باید نظر من عملی می شد حتی وقتی می رفتم خونه پدر پویا، کمترین احترام برای نظر پدر و مادر همسرم قائل نبودم؛  یعنی معنای صحیح احترام رو نمیدونستم. فکر می کردم همین که مادر شوهرم رو مامان جون صدا کنم و موقع سلام و خداحافظی ببوسمش حرمت رو بطور کامل نگه داشتم.
روزهای اول بعد از عقد، پویا با صبوری و متانت حرفهایی در مورد احترام به نظرات دیگران خصوصا همسر به صورت غیر مستقیم بهم می گفت اما من که روی ابرها سیر می کردم، گوشم به حرفهایش بدهکار نبود. 
کم کم رفتار پویا عوض شد. دیگه از صبر و آرامش در برخورد با من خبری نبود. یک بار مستقیم به من گفت: "بی احترامی به خودم رو قبول کنم ولی نمی تونم رفتار مغرورانه تو رو نسبت به خانواده ام تحمل کنم". احساس کردم خیلی بهم توهین شده آخه تا الان هیچ کس اون جوری با من برخورد نکرده بود. 
متاسفانه مادرم رفتار من رو تائید می کرد اما هر کدام از بستگان که به من می گفتند شاید مشکل از خودت باشه، زیر بار نمی رفتم و به جای اینکه رفتار خودم رو اصلاح کنم، شمشیرم از رو بستم و ارتباط تلفنی و حضوریم با پویا شده بود پرخاشگری و توهین. تا اینکه امروز با دیدن احضاریه دادگاه خانواده، فهمیدم قضیه خیلی جدی هست.
خیلی با خودم کلنجار رفتم و الان که زندگی مشترک خودم به بن بست خورده متوجه شدم آرامش ظاهری والدینم بخاطر مدارای زیاد پدرم بوده و هر مردی رفتار سلطه جویانه همسرش رو نمی پذیره.بالاخره با خودم کنار اومدم و یکی از همکارها پیشنهاد حضور در مرکز مشاوره کلانتری رو بهم داد. دوست دارم با کمک مشاور، گذشته رو جبران کنم. امیدوارم خیلی دیر نشده باشه و پویا، سهیلا متحول شده رو بپذیره ...
نظر کارشناس: ازدواج پیوندی است که انتظار می‌رود روز به روز مستحکم‌تر شود و ناگسستی بماند. این در حالی است که پیوند برخی از زوج‌ها در اثر ناملایمات زندگی سست می‌شود و در موارد حاد به جدایی می انجامد. 
یکی از عوامل موفقیت در زندگی زناشویی تعامل زوجین، مدارا کردن و درک یکدیگرست که در این صورت علیرغم اختلاف نظرها، روند طبیعی زندگی مشترک با رضایت خاطر طرفین ادامه می یابد. 
سلطه جویی هر یک از طرفین یکی از آفت‌های زندگی مشترک محسوب می شود که با توجه به روحیات طبیعی جنس مذکر، مردها سریعا نسبت به سلطه جویی زن واکنش نشان می دهند، ضمن اینکه سلطه جویی و بی توجهی به نظرات طرف مقابل، آسیب های زیادی نیز به دنبال دارد. 
ورود به زندگی مشترک نیز مانند هر امر مهم دیگری نیاز به آموزش و یادگیری مهارت دارد که نافرجامی اغلب زندگی های زناشویی به علت عدم تسلط طرفین بر مهارت ها است و از بی توجهی نسبت به پیش نیازهای مهارتی ازدواج موفق ناشی می شود.
تهیه و تنظیم: سرگرد سعیده جمالزاده- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان فسا
کشف 20 رأس احشام مسروقه  در فیروزآباد
فرمانده انتظامی فیروزآباد از کشف 20 رأس احشام مسروقه به ارزش 550 ميليون ريال در آن شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "مهدی جوکار " در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران پلیس آگاهی از وقوع سرقت احشام در یکی از روستاهای اين شهرستان مطلع و موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: با کنترل محورهای مواصلاتی اين شهرستان، یک دستگاه كاميون حامل احشام مسروقه توقیف و راننده نيز دستگیر و تحويل مراجع قضائي شد.
فرمانده انتظامي شهرستان فیروزآباد با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، 20 رأس احشام مسروقه کشف و تحویل مالباخته شد، از دامداران خواست نسبت به ایمن سازی محل‌های نگهداری احشام و نصب دوربین مداربسته در اطراف آن اقدام کنند.
88 کیلو تریاک در داراب به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی داراب از کشف 88 کیلو و 600 گرم تریاک در بازرسی از یک وانت پيكان در آن شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "عليرضا نوشاد" اظهار داشت: با دریافت اخباری مبنی بر تردد قاچاقچی از محور بندرعباس به سمت داراب، تیم های ویژه پليس مبارزه با مواد مخدر براي بررسی موضوع اعزام شدند.
وي افزود: ماموران با تجزيه و تحليل و اطلاعات حاصله و كنترل محورهاي مواصلاتي، يك خودرو وانت پيكان را شناسايي و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز آن را متوقف و به مقر پليس مبارزه با مواد مخدر انتقال دادند.
سرهنگ "نوشاد" با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو ميزان 88 كيلو و 600 گرم ترياك كشف شد، خاطر نشان كرد: در اين خصوص يك نفر قاچاقچي دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
برخورد 2 موتورسیکلت با يك عابر پياده حادثه آفريد 
رئيس پليس راهور استان گفت: برخورد 2 دستگاه موتورسیکلت با يك عابر پياده در شهر "خوزي"، یک کشته و 2 مجروح برجای گذاشت.
سرهنگ "مصطفي عباسي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در بیان جزئيات اين حادثه گفت: در پي اعلام مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر تصادف فوتی در شهر "خوزي" شهرستان مهر، بلافاصله گشت تصادفات به همراه عوامل امدادی برای بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
رئيس پليس راهور استان افزود: در اين حادثه، يك موتورسیکلت به علت نداشتن توجه به جلو با یک دستگاه موتورسیکلت دیگر و يك نفر عابر پياده به شدت برخورد کرده است.
وی گفت: در این حادثه متاسفانه راکب یکی از موتورسیکلت‌ها به علت شدت ضربه وارده در محل فوت و راکب موتورسیکلت دیگر و عابر پياده مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند.
پلمپ 18 واحد صنفي متخلف در ممسنی 
فرمانده انتظامي شهرستان ممسنی از اجراي طرح تشديد، کنترل و نظارت بر اصناف و پلمپ 18 واحد صنفي متخلف خبر داد.
سرهنگ "محمدهاشم قسام" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، افزود: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومي اين شهرستان با هدف ارتقا امنيت در جامعه صنفي و مقابله با ناهنجاري‌هاي اجتماعي و همچنين ارزيابي ميزان پايبندي اصناف به قوانين و مقررات، طرح تشديد، کنترل و نظارت را اجرا کردند.
سرهنگ "قسام" افزود: در اين طرح مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی به صورت محسوس و نامحسوس 32 واحد صنفی بازدید و 18 واحد را به علت عدم رعايت قوانين و مقررات و نداشتن پروانه کسب پلمپ کردند.

تقدیر وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی از رئیس پلیس مرودشت
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ارسال لوح تقدیر از فرمانده انتظامی مرودشت تشکر کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در اين متن دکتر "سعید نمکی" تلاش برای تحقق سلامتی آحاد جامعه و اعتلای رسالت خدمت رسانی به مردم را یکی از با ارزش ترین اعمال معنوی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نام برده و گفت: در این رهگذر افتخار خدمت گذاری همواره نصیب انسانهای مومن، متعهد و هدفدار می شود.
گفتنی است در متن لوح تقدیر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از فرمانده انتظامی مرودشت در راستای تحقق بخشیدن به اهداف حوزه سلامت تجلیل شده است.
شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه ویروس کرونا در شیراز
رئیس پلیس فتا استان از شناسایی عامل انتشار دهنده شایعات در خصوص ویروس کرونا در شیراز خبر داد.
سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبري پليس، گفت: طی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، فردی که در شبکه های اجتماعی اقدام به ترویح شایعه و مطالب گسترده ای مبنی بر ورود ویروس کرونا به شیراز و همچنین بستری شدن چند بیمار مبتلا به اين ویروس در معروف‌ترین بیمارستان منتشر كرده بود شناسایی شد.
وی با اشاره به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر خلاف واقع و کذب بودن این مطالب و ایجاد نگرانی برای شهروندان، عنوان داشت: اقدام این فرد از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی بوده است که در همین راستا هویت متهم توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی نسبت به شناسایی و معرفی وی به مقام قضائی اقدام شد.
این مقام انتظامی تاکید کرد: انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبین قابل مجازات هستند.
وی افزود: از همه شهروندان عزيز انتظار می‌رود براي اطلاع از صحت و سقم اخبار، به خبرگزاری های معتبر و روابط عمومی یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان های مرتبط با این موضوع مراجعه كنند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.
سرهنگ "سلیمانی" خاطر نشان كرد: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن 07121827805 یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) اعلام كنند.
قاتل خاموش جان زوج سالمند را در مرودشت گرفت 
فرمانده انتظامي مرودشت گفت: به علت گاز گرفتگي ناشي از استنشاق منوكسيد كربن، زوج 79 و 82 ساله مرودشتی جان خود را از دست دادند. 
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: مركز فوريت هاي پليسي 110 گزارش يك مورد مرگ مشكوك در شهر "خانیمن" بخش کامفیروز شمالیشهرستان مرودشت را اعلام، كه بلافاصله مأموران انتظامي پاسگاه حوزه استحفاظی به محل اعزام شدند.
وي افزود: با حضور ماموران در محل و بررسي هاي صورت گرفته توسط عوامل انتظامی و اورژانس مشخص شد، متوفيان مرد 82 ساله و زن 79 ساله بوده‌اند، كه به علّت استنشاق گاز منوكسيد كربن ناشي از روشن بودن بخاری نفتی در اتاق خواب دچار گازگرفتگي شده و جان خود را از دست داده اند.
فرمانده انتظامي شهرستان مرودشت تصريح كرد: با هماهنگي مقام قضايي اجساد متوفيان براي سير مراحل قانوني به پزشكي قانوني انتقال داده شدند. 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top