دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

كشف احشام قاچاق ميلياردي درلارستان                                             
فرمانده انتظامي لارستان از كشف 62 راس گوسفند قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 480 ميليون ريال  در بازرسي از يك كاميون خبر داد.                                                             
سرهنگ "داود امجدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهارداشت : در اجراي طرح مبارزه با قاچاق، مأموران کلانتري "13لطيفي" اين شهرستان حين گشت زني در حوزه استحفاظي به يك كاميون حامل احشام مشکوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
سرهنگ "امجدي" با بيان اينكه در بازرسي از اين كاميون 62 راس گوسفند قاچاق كشف شد، گفت: در اين خصوص راننده دستگير و تحويل مراجع قضائي شد.
وي با بيان اينکه متهم پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد، به شهروندان توصيه كرد: به منظور همکاري با پليس و مشارکت در برقراري نظم و امنيت، با رعايت نکات ايمني و هشدارهاي پليسي‌ زمينه بروز وقوع هرگونه قاچاق را کاهش دهيد.
ليمو عماني قاچاق ميلياردي روانه بازار نشدند
فرمانده انتظامی شيراز از كشف 3 هزار و 500 كيلو ليمو عماني قاچاق به ارزش يك ميليارد و 400 ميليون ريال در بازرسي از يك منزل مسكوني خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي كلانتري "20 گل سرخ" شهرستان شيراز با اقدامات فني و تخصصي از دپو مقداري كالاي قاچاق در يك منزل مسكوني در خيابان "سينا شرقي" مطلع و موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
سرهنگ "شجاعي" عنوان داشت: ماموران پس از هماهنگي قضائي به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن منزل، موفق شدند 3 هزار و 500 كيلو ليمو عماني خارجي قاچاق و فاقد مدارك گمرگي كشف كنند.
فرمانده انتظامی شيراز با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، يك ميليارد و 400 ميليون ريال برآورد شده است، گفت: در اين خصوص پرونده مقدماتی تشکیل و به مراجع قضائي ارسال شد.
توقيف سمند و كشف 542 كيلو ترياك در داراب
فرمانده انتظامی استان از توقيف يك سواري سمند و کشف 542 کیلو ترياك در شهرستان داراب خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشريح این خبر گفت: در راستای مبارزه شبانه روزی با باند‌های بزرگ مواد مخدر و در پي اطلاع رسیده مبني بر اينكه يك سواري سمند قصد انتقال محموله ترياك به داراب را دارد كه موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پس از رصد اطلاعاتي در محور مواصلاتي بندرعباس به داراب، خودرو حامل مواد مخدر را شناسايي و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز در يك عمليات ضربتي آن را متوقف كردند.
سردار "حبيبي" با بيان اينكه با توجه به تاريكي هوا و كوهستاني بودن منطقه راننده متواري و تلاش براي دستگيري وي كماكان ادامه دارد، تصريح كرد: در بازرسي از آن خودرو ميزان 542 کیلو  ترياك كشف شد.
فرمانده انتظامي استان ضمن تاكيد بر عزم جدي پليس در برخورد با قاچاقچيان مواد مخدر، اظهار كرد: ماموران پليس با قاطعيت در مبارزه با سوداگران مرگ و نجات نسل آينده از تهديد پديده شوم اعتياد و کاهش تبعات اجتماعي و فرهنگي در جامعه به تلاش خود ادامه مي‌دهد.
يك كشته و 2 مصدوم حاصل برخورد پرايد با كاميون
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر برخورد پرايد با يك كاميون در محور مواصلاتي كوار-جهرم، يك نفر كشته و 2 نفر مجروح شدند.
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام يك فقره تصادف فوتي در محور مواصلاتي كوار-جهرم، بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي هاي اوليه مشاهده کردند يك پرايد با 3 سرنشين با يك كاميون به شدت برخورد کرده است.
رئيس پليس راه شمالي استان با بيان اينكه در این حادثه راننده پرايد در دم فوت و 2 سرنشين ديگر مجروح و به بيمارستان منتقل شدند، گفت: كارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع اين حادثه را عدم رعايت حق تقدم از سوي راننده پرايد اعلام كرده‌اند.


دستگيري سارق قطعات خودرو با 25 فقره سرقت در مرودشت
فرمانده انتظامی مرودشت از شناسایی و دستگیری سارق قطعات خودرو با 25 فقره سرقت طی یک عملیات ضربتی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت قطعات خودرو در سطح شهر مرودشت، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری "11 انقلاب" قرار گرفت.
وی افزود: ماموران کلانتری 11 انقلاب با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی، تلاش‌های شبانه روزی و بررسی‌های، میدانی موفق شدند سارق را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه وی را در منزلش دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت افزود: در بررسی از منزل سارق مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی شامل باطری و لاستيك خودرو، صبط و پخش، فلش مموری، عینک آفتابی و مدارک شناسایی مثل شناسنامه، کارت ملی، گواهی نامه و... کشف شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: سارق به همراه اموال مسروقه کشف شده به کلانتری انتقال و مورد بازجویی قرار گرفت كه به 25 فقره سرقت قطعات و وسایل خودرو اعتراف کرد.
سرهنگ "زراعتیان" با اشاره به اینکه سارق در پوشش لباس يگان ويژه اقدام به سرقت می‌كرده است، عنوان داشت: متهم پس از سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
اقدام به موقع پليس در نجات جان شهروند شيرازي
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان گفت: با اقدام به موقع پليس، شهروند شيرازي كه دچار بيماري قلبي بود از مرگ نجات يافت.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره تصادف جرحي در "كوي وحدت" شهرستان شيراز، بلافاصله ماموران كلانتري 23 گلدشت براي بررسي موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي گفت: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند كه 2 دستگاه خودرو سواري با يكديگر برخورد و رانندگان با هم درگير شده‌اند.
سرهنگ "محمدي" با اشاره به اينكه در همان لحظات اوليه يكي از رانندگان كه زني جوان بود تعادل خود را از دست مي دهد و پس از افتادن بر روي زمين بيهوش مي شود، گفت: با توجه به ضيق وقت و عدم حضور عوامل امدادي در محل، ماموران سريعا فرد بيمار را بوسيله خودرو گشت كلانتري به بيمارستان انتقال مي‌دهند.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه فرد بيهوش داراي مشكلات قلبي و تنفسي بوده است و در بيمارستان حال وي مساعد مي‌شود، خاطر نشان كرد: كادر پزشكي بيمارستان و خانواده فرد بيمار طي تماس تلفني با سامانه 197 از اقدام به موقع و سريع ماموران تقدير و تشكر كردند. 
قتل پدر در توهم پسر شيشه‌اي/دستگيري قاتل توسط پليس فسا 
فرمانده انتظامي شهرستان فسا گفت: پسر شيشه‌اي ناخلف پس از قتل پدرش با چوب توسط پليس دستگير و روانه زندان شد. 
سرهنگ "فرج رستمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره درگيري در بخش "نوبندگان" اين شهرستان، بلافاصله ماموران براي بررسي موضوع به محل نظر اعزام شدند.
سرهنگ "رستمي" خاطر نشان كرد: ماموران در بررسي اوليه به اين نتيجه رسيدند كه پسر شيشه‌اي به دليل توهم با پدر خود درگير و با چوب وي را مضروب كرده است. 
اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه مضروب به بيمارستان انتقال و به دليل شدت جراحات وارده فوت مي كند، گفت: ماموران موفق شدند قاتل را شناسايي و دستگير كنند.
فرمانده انتظامي شهرستان فسا عنوان داشت: قاتل در بازجويي فني اقرار كرد به دليل توهم ناشي از مصرف شيشه يك لحظه در ذهنم ديدم كه چند نفر قصد كشتن من را دارند و من هم از خود دفاع كردم كه متاسافانه با چوب به سر پدر 90 ساله خودم زدم كه منجر به مرگ وي شد.
وي افزود: متهم پس از سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
تقدیر نماینده منتخب مردم داراب از پليس
نماینده منتخب مردم داراب با حضور در ستاد انتظامی، طی مراسمی از زحمات کارکنان انتظامی این شهرستان تجلیل کرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، دکتر "محمدجواد عسکری" نماینده منتخب مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان گفت: پلیس با تلاش شبانه روزی زمینه ساز حضور گسترده مردم در انتخابات را فراهم کرد.
وی گفت: وظیفه پلیس در قبال انتخابات به یک برهه از زمان محدود نمی شود بلکه نیروی انتظامی قبل، حین و بعد از انتخابات به ایفاء نقش خواهد پرداخت و حضور پرشور مردم در انتخابات به پشتوانه تأمین امنیت و آرامش آنهاست و مردم قدردان این زحمات پلیس هستند.
دکتر "عسکری" با اشاره به اینکه زحمات و تلاش های نیروی انتظامی و ساعات کار و فعالیت این نیرو از همه ارگان ها و سازمان ها بیشتر است، از عملکرد فرمانده و کارکنان انتظامی این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
سرهنگ "علیرضا نوشاد" فرمانده انتظامی شهرستان نیز در سخنانی ضمن خیر مقدم و قدرداني از حضور نماینده محترم شهرستان داراب، در خصوص رفع مشکلات مناطق جرم خیز و آلوده، خواستار همکاری و تعامل بیشتر مسئولان و سایر سازمانها با نیروی انتظامی شد. 
بیش از 89 هزار تماس تلفنی  با سامانه  110 پلیس کازرون
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون  از برقراری 89 هزار  و 387 تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 این فرماندهی طی مدت 11 ماهه امسال خبر داد.                       
سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: بر اساس آمارهای بدست آمده از مرکز فوریت‌های پلیسی 110، فرماندهی انتظامی شهرستان کازرون در مدت 11 ماهه سال جاری، به 89 هزار و 387  تماس تلفنی پاسخ داد‌ه‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه  سال قبل رشد چشمگیری داشته است.
سرهنگ "عبادی نژاد" گفت: 66 درصد از این تماس‌ها فوریتی و منجر به حضور ماموران در صحنه و 34 درصد نيز غیر فوریتی بوده است.
وی با بیان اینکه سامانه 110 پلیس گامی موثر در راستای تحقق شعار دولت الکترونیک  است، عنوان داشت: بررسی‌ها حاکی از آن است  که مراجعه  حضوری  شهروندان در مدت 11 ماهه امسال به مراکز و یگان های انتظامی، 6 هزار و 612 مورد بوده است.
ردم  و نیروی انتظامی است و شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه جرم و ناهنجاری و یا به منظور راهنمایی و  آگاهی از اطلاعات پلیسی،  می توانند به صورت شبانه روزی با این شماره  تماس بگیرند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top