دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار حوادث و انتظامی استان فارس

کشف کالای قاچاق ميلياردي در خرمبيد
فرمانده انتظامی استان از توقيف يك كاميون و کشف انواع ابزار آلات قاچاق به ارزش 5 ميليارد و 82 ميليون ريال در شهرستان خرمبيد خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در راستاي طرح مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ماموران انتظامی شهرستان خرمبيد حين كنترل خودروهاي عبوري، به يك كاميون حامل بار مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر توقيف كردند.
فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، 13 هزار و 198 عدد ابزار آلات از نوع فرچه فلزی، آچار، پیچ گوشتی، سیم چین و ... كشف كنند، گفت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 5 ميليارد و 82 ميليون ريال برآورد كرده‌اند. 
سردار "حبيبي" با اشاره به اينكه در اين خصوص يك نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد، از شهروندان درخواست كرد با توجه به اينكه ورود كالاي قاچاق موجب ركود توليد داخلي و كاهش سرمايه گذاري و در نتيجه افزايش بيكاري مي شود هرگونه اخبار و اطلاعات در اين زمينه را بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی110 در میان بگذارند.
کودک گمشده به آغوش خانواده بازگشت
فرمانده انتظامي مرودشت گفت: روز گذشته کودک گمشده‌ای با مراجعه به پلیس، با کمک و هوشیاری ماموران وظیفه شناس کلانتری "11 انقلاب" اين شهرستان به آغوش خانواده خود بازگشت. 
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت وگو با خبر نگار پایگاه خبری پلیس، گفت: عصر روز گذشته کودکی که خانواده خود را گم کرده بود پس از ساعت‌ها سردرگمی و نگرانی، با مراجعه به پلیس با آرامش در کنار ماموران انتظامی منتظر مراجعه پدر و مادر خود ماند.
وی تصریح کرد: ماموران انتظامی با جستجو موفق شدند خانواده این کودک را پیدا کرده و کودک خردسال گم شده را تحویل آنان دادند.
گفتنی است، مادر این کودک در گفت‌وگو با ماموران پلیس گفت: من به فرزند خود یاد داده‌ام که امن‌ترین مکان و مطمئن ترین دستان برای اعتماد در هر جا و هر زمان مامور پلیس است، امروز فرزندم این موضوع را خود تجربه کرد و همیشه قدردان این مردان بزرگ خواهد بود.
كشف 100 كيلو ترياك در پژو 
فرمانده انتظامی شهرستان ني‌ريز از كشف 100 كيلو ترياك در بازرسي از يك سواري 405 خبر داد.
سرهنگ "سيدمحمد يوسفي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان حین گشت زنی و کنترل محورهاي مواصلاتی، به يك سواري 405 مشکوک و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
سرهنگ "يوسفي" با بيان اينكه با توجه به تاريكي هوا و كوهستاني بودن منطقه راننده با به جا گداشتن خودرو متواري و تلاش براي دستگيري وي كماكان ادامه دارد، تصريح كرد: در بازرسي از آن خودرو ميزان 100 کیلو  ترياك كشف شد.
سرهنگ "يوسفي" با بيان اينكه مبارزه بي امان با مواد مخدر در دستور كار پليس است، بيان كرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعاليت افراد قاچاقچي، مي توانند مراتب را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.
تقدیر نماينده منتخب مردم فیروزآباد از نيروي انتظامي
نماينده منتخب مردم شهرستان فیروزآباد با حضور در دفتر فرمانده انتظامی شهرستان، از حضور مقتدرانه، هوشمندانه، بی طرفانه و کاملا مستقل پليس در راستای تامین امنیت انتخابات قدردانی کرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، نماینده منتخب مردم آقای "محمدمهدی فروردین" در اين ديدار گفت: حضور گسترده مردم در زمان‌هاي حساس و سرنوشت ساز همواره موجب ناكامي دشمنان در رسيدن به اهداف شومشان شده و بار ديگر مردم در دوم اسفندماه با حضور در پاي صندوق‌هاي راي، جواب دندان شکني به دشمنان اسلام دادند.
وی تصریح کرد: اقدامات موثر و مفيد انتظامي شهرستان موجبات رضايتمندي شهروندان را در برقراري نظم و امنيت و آرامش انتخابات فراهم آورده و باعث شده تا افراد مخل نظم و امنيت، اين شهرستان را محلي ناامن براي اقدامات مجرمانه انتخاباتي خود بدانند.
نماینده منتخب مردم در شهرستان فیروزآباد از عملکرد فرمانده و کارکنان انتظامي شهرستان به منظور تامين امنيت مطلوب و تلاش‌هاي شبانه روزي در تامين امنيت انتخابات قدرداني کرد و گفت: بحمدالله یکی از بزرگترین امتیازات انتخابات این بود كه نیروی انتظامی توانستند امنیت آن را به نحو احسن تامین کنند و انتخابات در فضای کاملا آرام برگزار گردد.
كشف دستكش بهداشتي و محلول ضد عفوني احتكار شده در شيراز
فرمانده انتظامي شيراز از كشف انواع دستكش بهداشتي و محلول ضدعفوني كننده احتكار شده در بازرسي از 2 مغازه در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج شجاعي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: با توجه به شيوع بيماري كرونا و كمبود مواد محلول و ضد عفوني و سوء استفاده بعضي افراد در اين زمينه، ماموران انتظامي اين شهرستان با اقدامات فني و تخصصي از وجود مقاديري دستكش بهداشتي و محلول ضدعفوني كننده در 2 مغازه در خيابان "حائري و آدينه" مطلع و موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران پس از هماهنگي قضائي به محل‌هاي مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن مكان موفق شدند 34 هزار و 530 عدد دستكش و 72 كارتن محلول ضد عفوني كننده كه احتكار شده بود كشف كنند.
سرهنگ "شجاعي" با بيان اينكه در اين خصوص 2 نفر دستگير شدند، گفت: متهمين پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
دستگیری 2 سارق با 28 فقره سرقت در فیروزآباد
فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری 2 سارق و کشف 28 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "مهدی جوکار"در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت درون خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات نامحسوس و بدست آوردن سرنخ، 2 نفر متهم را در اين رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائي در یک عملیات ضربتی آنان را دستگیر کردند.
سرهنگ "جوکار" بیان کرد: متهمین در بررسی فنی به 28 فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کردند و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
توقيف پژو با 9 كيلو ترياك در زرين‌دشت
فرمانده انتظامي زرين‌دشت از توقيف يك سواري 405 و كشف 9 كيلو و 100 گرم ترياك و دستگيري 2 قاچاقچي در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمد بردبار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان با انجام کار اطلاعاتی و اجراي طرح كنترل خودروهاي عبوري، به يک سواري 405 مشكوك و آن را متوقف كردند.
وي افزود: در بازرسي از اين خودرو، ميزان 9 كيلو  و 100 گرم ترياك کشف و در اين زمينه 2 نفر قاچاقچي نيز دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند. 
فرمانده انتظامي زرين‌دشت تاكيد كرد: برخورد با قاچاقچيان مواد مخدر به صورت ويژه در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار دارد و شهروندان مي توانند اخبار و اطلاعات خود پيرامون اين موضوع را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.
2 كشته حاصل برخورد پرايد با نيسان 
رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر برخورد يك پرايد با وانت نيسان در محور مواصلاتي فيروزآباد، 2 نفر كشته شدند.
سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي اعلام يك فقره تصادف فوتي در محور مواصلاتي فيروزآباد، بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مشاهده کردند يك پرايد با 2 نفر با يك وانت نيسان برخورد و بر اثر آن راننده و سرنشين در دم فوت كرده‌اند.
رئيس پليس راه شمالي استان بيان كرد: كارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع اين حادثه را انحراف به چپ راننده سواري پرايد اعلام كردند.
کشف کالاي قاچاق در کازرون
فرمانده انتظامي کازرون از كشف انواع کالای قاچاق به ارزش يك ميليارد ريال در بازرسي از يك اتوبوس خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي پاسگاه "تنگ چوگان" اين شهرستان، هنگام كنترل خودروهاي عبوري به يك دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را براي بررسي بيشتر متوقف کردند.
وي افزود: ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، تعداد ۱۰۰ عدد لامپ، ۳۰ عدد قیچی، ۱۲ عدد ابزار بوکس، ۳ حلقه لاستیک، ۳۶ عدد قفل و ۷۲۰ عدد پیچ گوشتی قاچاق را كشف كنند.
فرمانده انتظامي شهرستان کازرون با بيان اينكه ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد ريال برآورد شده است، اظهار داشت: در اين خصوص يك نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شد.
دستگیری عامل انتشار شایعه فوتی ویروس کرونا در شیراز
رئیس پلیس فتا استان از  شناسایی عامل انتشار دهنده شایعه در خصوص اولین فوتی ویروس کرونا در شیراز خبر داد.
سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبري پليس، گفت: طی رصد‌های انجام شده در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان، فردی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به ترویح شایعه و انتشار کلیپی مبنی بر کشته شدن اولین نفر در شیراز بر اثر بیماری کرونا منتشر كرده بود شناسایی گردید.
وی گفت: این فرد اقدام به انتشار کلیپی در فضای مجازی كرده بود که در آن شخصی به علت مبتلا بودن به بیماری کرونا فوت می‌کند كه در واقع این کلیپ مربوط به کشور دیگری بوده است و این اقدام مصداق بارز تشویش اذهان عمومی است.
سرهنگ "سليماني" با بيان اينكه انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون جرم و مرتکبین قابل مجازات هستند، خاطر نشان كرد: در همین راستا هویت متهم توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگيري وی اقدام شد.
این مقام انتظامی تاکید کرد: از عموم هم استانی‌های عزيز انتظار می‌رود براي اطلاع از صحت و سقم اخبار، به خبرگزاری های معتبر و روابط عمومی یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان‌های مرتبط با این موضوع مراجعه كنند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.
سرهنگ "سلیمانی" افزود: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن 07121827805 یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) اعلام كنند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top