دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

كشف ميلياردي كالاي قاچاق در آباده
فرمانده انتظامي استان گفت: ماموران پليس آگاهي شهرستان آباده در بازرسي از يك كاميون، انواع كالاي قاچاق به ارزش 20 ميليارد ريال كشف كردند.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در راستاي مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ماموران پليس آگاهي شهرستان آباده هنگام كنترل محورهاي مواصلاتي، به يك كاميون مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
سردار "حبيبي" بيان كرد: ماموران در بازرسي از اين كاميون تعداد يك هزار و 200 كارتن ظروف آشپزخانه از نوع لیوان، پارچ و بشقاب قاچاق و فاقد هرگونه مدارك گمركي كشف كردند.
اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 20 ميليارد ريال برآورد كرده‌اند، عنوان داشت: در اين خصوص يك نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
انهدام باند فيشينگ 5 ميلياردي در شيراز
رئيس پليس فتا استان از شناسایی و دستگیری باند 7 نفره که از طریق فیشینگ اقدام به برداشت غیر مجاز‌ 5 میلیارد ریال از حساب‌های بانکی قربانیان کرده بودند خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حشمت سليماني" در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در پی مراجعه حضوری چند شهروند به این پلیس و طرح شکایت با موضوع برداشت غیر مجاز، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهمان با موضوعات مختلف از قبیل افزایش فالوور و ممبر، ثبت‌نام يارانه و سهام عدالت و ... افراد را به درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت و قربانیان بدون توجه به جعلی بودن صفحه اقدام به وارد کردن اطلاعات بانکی خود می‌کردند و پس از گذشت چند ساعت به صورت غیرمجاز برداشت‌هایی از حساب آنها صورت می‌گرفت.
سرهنگ "سليماني" افزود: با اقدامات فنی و تخصصی متهمان شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی تیمی از کارشناسان این پلیس به مخفیگاه آنان مراجعه و طي چند عمليات ضربتي، هر 7 نفر كلاهبردار كه يكي از آنان نيز زن بود را دستگير كردند. 
این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان ابتدا منکر عمل مجرمانه خود شدند که پس از مواجهه ‌با مستندات و ادله‌های دیجیتال پلیس، به بزه ارتکابی اعتراف و بیان داشتند که 5 میلیارد ریال از حساب‌های بانکی مالباختگان به صورت غیر مجاز برداشت کرده‌اند.
سرهنگ "سليماني" با بيان اينكه از ابتداي سال جاري تا كنون جرايم فضاي مجازي 50 درصد افزايش داشته است، گفت: ميزان كشفيات اين جرايم 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش يافته است.
وي با بيان اينكه 80 درصد جرايم صورت گرفته در فضاي اينترنتي در استان فارس به برداشت غير مجاز از حساب كاربران و كلاهبرداري اينترنتي اختصاص يافته است، خاطر نشان کرد: کاربران دقت کنند آدرس‌های درگاه‌های بانکی با پروتکل https و نماد shaparak.ir شروع می‌شود و شهروندان باید دقت داشته باشند که در استفاده از صفحات پرداخت بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.


راننده عصباني دستگير شد/مرگ دختر جوان در تصادف
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان از دستگيري راننده‌اي خبر داد كه پس از تصادف، با راننده خودرو مقابل درگير و بر اثر برخورد با خودرويي ديگر در لاين مخالف منجر به مرگ دختر جوان مي شود.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر وقوع يك فقره تصادف و سپس درگيري و فوت يك راننده در زير گذر "صنايع" در شيراز، بلافاصله ماموران براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وي گفت: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند كه سواري ساندرو با يك پژو پارس در آدرس مذكور با يكديگر تصادف و پس از آن رانندگان با هم درگير شده‌اند.
اين مقام انتظامي تصريح كرد: برابر اظهارات افراد حاضر در محل تصادف، راننده پژو پارس پس از درگيري با راننده سواري ساندرو و پرت شدن وي به لاين مخالف، دختر جوان با يك دستگاه پژو پارس ديگر برخورد و منجر به مرگ وي مي شود.
سرهنگ "محمدي" با اشاره به اينكه علت تصادف در دست بررسي است، خاطر نشان كرد: ماموران سريعا راننده خاطي را دستگير و با دستور مقام قضائي براي ادامه تحقيقات به پليس آگاهي انتقال دادند. 
زلزله 6/3 ريشتري "افزر" را لرزاند 
زلزله‌اي به بزرگي 65/3 ريشتر بامداد امروز بخش "افزر" از توابع شهرستان قيروكارزين را لرزاند.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، ساعت 15 دقیقه بامداد زمين لرزه اي به بزرگي 6/3 ريشتر در عرض جغرافيايي 13/28 و طول جغرافيايي 66/52 در عمق 10 كيلومتري زمين بخش "افزر" را لرزاند.
خوشبختانه این زلزله خسارت جانی در پی نداشته و موجب ریزش دیوار برخی از ساختمان ها در روستاهای مناطق زلزله زده شده است.
شایان ذکر است خوشبختانه این زلزله خسارت جانی و مالي در پی نداشته است.
كشف 100 كيلو ترياك در اتوبوس
فرمانده انتظامي ني‍‌ريز از توقيف يك اتوبوس و كشف 100 كيلو ترياك و دستگيري 2 نفر قاچاقچي خبر داد. 
سرهنگ "سيد‌محمد يوسفي" در گفت‌و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: مأموران انتظامي اين شهرستان حين كنترل خودروهاي عبوري به يك دستگاه اتوبوس مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
وي افزود: در بازرسي دقيق از اين خودرو ميزان 100 كيلو ترياك كه به صورت بسيار ماهرانه‌اي در بدنه اتوبوس جاسازي شده بود كشف و 2 نفر متهم نيز دستگير شدند.
سرهنگ "يوسفي" با اشاره به اينكه متهمين براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند، تصريح كرد: اقدامات قاچاقچيان در اين شهرستان به هيچ وجه از چشمان تيز بين پليس دور نخواهد ماند.

كشف احشام قاچاق در خرمبيد
فرمانده انتظامي خرمبيد از توقيف يك كاميون و كشف 50 راس گوسفند قاچاق به ارزش يك ميليارد و 500 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ "حميد جوكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با اعلام اين خبر گفت: مأموران انتظامی ايست و بازرسي شهيد "جنتي فر" شهرستان خرمبيد، حین كنترل خودروهاي عبوري به يك كاميون حامل گوسفند مشکوک و آن را توقيف كردند. 
وي ادامه داد: پس از بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد اين خودرو حامل 50 رأس گوسفند قاچاق و فاقد مجوز دامپزشكي است.
فرمانده انتظامي شهرستان خرمبيد با بيان اينكه در اين خصوص يك نفر دستگير شد، افزود: ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد شده است.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top