دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار حوادث و انتظامی فارس

كشف مايع ضد عفوني احتكار شده در شيراز
سرپرست پليس امنيت اقتصادي استان از كشف 768 ليتر مايع ضد عفوني كننده احتكار شده در بازرسي از يك انبار در شهرستان شيراز خبر داد.
سرهنگ "ابراهيم يگانه" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران پليس امنيت اقتصادي استان با اقدامات فني و تخصصي از وجود مقاديري مايع ضد عفوني كننده در يك انبار در بلوار "خليج فارس" مطلع و موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران پس از هماهنگي قضائي به محل‌ مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن مكان موفق شدند 768 ليتر مايع ضد عفوني كننده كه احتكار شده بود كشف كنند.
سرهنگ "يگانه" خاطر نشان كرد: در اين خصوص يك نفر دستگير و پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
پلمپ 26 واحد صنفي متخلف در ممسنی 
فرمانده انتظامي شهرستان ممسنی از اجراي طرح تشديد، کنترل و نظارت بر اصناف و پلمپ 26 واحد صنفي متخلف خبر داد.
سرهنگ "محمدهاشم قسام" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، افزود: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومي اين شهرستان با همکاری شبکه بهداشت و درمان با هدف ارتقا امنيت در جامعه صنفي و مقابله با ناهنجاري‌هاي اجتماعي و همچنين ارزيابي ميزان پايبندي اصناف به قوانين و مقررات و خصوصا رعایت نکات بهداشتی، اين طرح را اجرا کردند.
سرهنگ "قسام" افزود: در اين طرح مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی و کارشناس شبکه بهداشت به صورت محسوس و نامحسوس، 40 واحد صنفی را بازدید و 26 واحد را به علت عدم رعايت قوانين و مقررات و نداشتن پروانه کسب پلمپ کردند.
دیدار با خانواده شهيدان "خادمي و زارع" در كازرون 
جانشین انتظامی شهرستان کازرون و هیئت همراه با خانواده شهیدان "سیدمحمد خادمی و اکبر زارع" دیدار كردند.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "حجت‌اله احمدیان" در اين ديدار ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا، گفت: یادآوری فداکاری‌ها و خودگذشتگی شهدا و ایثارگران، حفظ ارزش های والای انسانی است.
سرهنگ "احمدیان" زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را بزرگترین وظیفه همه مسئولان برشمرد و عنوان داشت: افتخار کارکنان نیروی انتظامی این است که در خدمت مردم به خصوص خانواده های شهدا و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس باشند.
وی ضمن تجلیل از صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا، خون شهیدان والامقام را مایه قوام و ثبات درخت انقلاب برشمرد و گفت: اینگونه مراسم و مناسبت ها بهانه ای برای تجدید پیمان با آرمانهای امام و انقلاب اسلامی است.
گفتنی است شهید "سیدمحمدخادمی" و "اکبر زارع" از شهدای ناجا بوده که در سال 63 و 67در جنگ تحمیلی در منطقه اذربایجان غربی و فکه دهلران به درجه رفیع شهادت نایل آمده‌اند. 
داخل اتوبوس 57 كيلو ترياك جاساز بود
فرمانده انتظامي ني‌ريز از كشف 57 كيلو ترياك در بازرسي از يك اتوبوس در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "سيدمحمد يوسفي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با ورود مواد مخدر و كنترل خودروهاي عبوري در محور "زاهدان" به سمت "ني‌ريز"، به يك خودرو اتوبوس مظنون و آن را متوقف كردند.
وي افزود: در بازرسي از اين خودرو ميزان 57 كيلو ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي در قسمت‌هاي مختلف اتوبوس جاسازی شده بود كشف و 2 نفر در اين خصوص دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند.
سرهنگ "يوسفي" از شهروندان درخواست كرد: هرگونه اخبار و  اطلاعاتی در خصوص تهیه و توزیع، خرید و فروش مواد مخدر و یا سایر جرایم را در اسرع وقت از طریق تلفن 110 در اختیار پليس قرار دهند.
كشف كالاي قاچاق ميلياردي در كوار
فرمانده انتظامي كوار گفت: در يك عمليات ضربتي، 2 دستگاه خودرو حامل كالاي قاچاق به ارزش يك ميليارد ريال توسط ماموران انتظامي توقيف شد.
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار كرد: در راستاي اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و به منظور جلوگيري از هدر رفت سرمايه هاي ملي، ماموران انتظامي اين شهرستان هنگام كنترل محورهاي مواصلاتي، در يك عمليات ضربتي 2 دستگاه خودرو وانت مزدا را متوقف كردند.
وي افزود: ماموران در بازرسي از اين خودروها، 22 حلقه لاستيك قاچاق كه فاقد مدارك قانوني و گمركي بود كشف كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان كوار با بيان اينكه ارزش اين محموله‌هاي قاچاق برابر نظر كارشناسان، يك ميليارد ريال برآورد شده است، افزود: در اين خصوص 2 نفر متهم دستگير و براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائی معرفی شدند.
انبار احتكار ماسك در خنج لو رفت
فرمانده انتظامي خنج گفت: مأموران كلانتري مركزي اين شهرستان، انبار ماسك احتكار شده را كشف كردند.
سرهنگ "كرامت كريمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: مأموران انتظامي كلانتري مركزي شهرستان خنج، با تحقيقات فني و تخصصي از نگهداري و احتكار ماسك در يك انبار واقع در "چهار راه گروهان" مطلع و موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
سرهنگ "كريمي" تصريح كرد: ماموران بلافاصله با كسب مجوز قضائي به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن انبار، موفق شدند 48 كارتن 50 تايي ماسك كه احتكار شده بود را كشف و توقيف كنند.
فرمانده انتظامي خنج تصريح كرد: در اين خصوص يك نفر به همراه پرونده تشكيل شده تحويل مراجع قضائي شد.
برق گرفتگی و سقوط از پشت بام،  پایان غم انگیز یک کارگر ساختمانی 
فرمانده انتظامي زرین دشت گفت: کارگر ساختمانی حين انجام کار در پشت بام ساختمان، پس از برخورد با سیم برق دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست داده است . 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ  "محمد بردبار" با اعلام این خبر گفت: در پی تماس با مرکز 110 مبنی بر سقوط یک کارگر ساختمانی در روستای  "زیراب" اين شهرستان، بلافاصله ماموران انتظامي برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
وی گفت: در بررسی های اولیه و تحقیقات از افراد حاضر در صحنه محرز شد که کارگر در حین کار در یک پشت بام در حال جابجایی یک عدد میلگرد بوده که با سیم پایه برق اتصال پیدا می‌كند و موجب برق گرفتگی وی می شود.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه نامبرده هنگام برق گرفتگی از پشت بام به زمین افتاده و موجب فوت وی می گردد، خاطر نشان كرد: جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.
توقیف ادکلن های قاچاق در زرین دشت
فرمانده انتظامی شهرستان زرین دشت از توقیف خودرو حامل ادکلن‌های خارجی قاچاق به ارزش 500 ميليون ريال خبر داد.
سرهنگ  "محمد بردبار" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پلیس مواد مخدر حین کنترل خودروهای عبوری در محمور لار-جهرم، به يك خودرو هیوندا مشکوک و آن را براي بررسي بيشتر متوقف کردند. 
فرمانده انتظامی شهرستان زرین دشت با اشاره به اينكه در بازرسی از اين خودرو، 240 عدد ادکلن خارجی قاچاق کشف و يك نفر دستگير شد، عنوان داشت: برابر اعلام نظر کارشناسان ارزش این محموله قاچاق، 500 میلیون ریال برآورد شده است.

سرقت خودرو در بوشهر و کشف در کازرون
فرمانده انتظامي کازرون از کشف يک دستگاه خودرو مسروقه در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: روز گذشته ماموران انتظامي پاسگاه "کوهچنار" اين شهرستان، هنگام انجام ماموريت و گشت زني در محورهاي مواصلاتي، به يک خودرو پرايد که به صورت بلاصاحب در کنار جاده رها شده بود مشكوك شدند.
سرهنگ "عبادی نژاد" بيان كرد: ماموران پليس در بررسي اوليه و استعلام از مركز، مطلع شدند كه خودروي فوق مسروقه و از شهر بوشهر سرقت شده است.
اين مقام انتظامي افزود: خودرو مسروقه به یگان انتظامی دلالت و تلاش براي شناسایی و دستگیری سارق ادامه دارد.
مشمولان غايب با محروميت‌هاي اجتماعي مواجه مي‌شوند
معاون وظيفه عمومي استان گفت: قانون جريمه مشمولان غايب در سال جاري اجرا نشده و اين قانون در سال آينده نيز اجرا نخواهد شد.
سرهنگ "محمدرضا دهقانيان" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: با توجه به حذف قطعي قانون جريمه، کليه مشمولان غايب مي‌بايست براي تعيين تکليف وضعيت خدمتي خود از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي پليس+10 اقدام کنند.
معاون وظيفه عمومي استان تصريح کرد: با توجه به اهتمام ويژه رده هاي نيروي انتظامي و کليه دستگاه‌هاي اجرايي در طرح شناسايي مشمولان غايب، عدم ارائه خدمات به آنان در دستور کار قرار گرفته و با اجراي دقيق قانون خدمت وظيفه عمومي، محروميت هاي اجتماعي آنان نيز با شدت بيشتر پيگيري مي شود، بنابراين اين افراد مي بايست نسبت به تعيين تکليف خود اقدام کنند.
سرهنگ "دهقانيان" عنوان کرد: مشمولان غايب در صورتي که براي تعيين تکليف وضعيت خدمتي خود اقدام نکنند، برابر ماده 10 و 58  قانون خدمت وظيفه عمومي، با محروميت‌هاي اجتماعي از جمله عدم دريافت تسهيلات بانکي، عدم استخدام و به کارگيري در دستگاه‌هاي دولتي و خصوصي به هرصورت (رسمي، پيماني، روزمزد و خريد خدمت، اخذ پروانه کسب و...) مواجه مي شوند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top