دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

کشف کالای قاچاق ميلياردي دركازرون

فرمانده انتظامی استان از توقيف يك دستگاه كاميون و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش 16 میلیارد ریال در شهرستان كازرون خبر داد.

سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بيان كرد: در راستاي طرح مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ماموران انتظامی شهرستان كازرون در محور قائميه- نورآباد، به يك دستگاه كاميون حامل بار گوجه فرنگي مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.

فرمانده انتظامی استان با بيان اينكه ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، تعداد ۲۳۱ قطعه مجسمه و تندیس‌های لوکس در اندازه و رنگ‌های مختلف كه به طرز ماهرانه‌اي زير بار گوجه فرنگي جاسازي شده بود كشف كنند، تصريح كرد: با توجه به تاريكي هوا راننده با به جا گذاشتن كاميون متواري كه تلاش براي دستگيري وي ادامه دارد.  

سردار"حبيبي" با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، 16 ميليارد ريال برآورد شده است از شهروندان خواست با توجه به اينكه ورود كالاي قاچاق موجب ركود توليد داخلي و كاهش سرمايه گذاري و در نتيجه افزايش بيكاري مي شود هرگونه اخبار و اطلاعات در اين خصوص را بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی110 در میان بگذارند.

کشف  احتکار تجهیزات  بهداشتی  در اقلید

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید از کشف مقادیر زیادی لوازم و تجهیزات بهداشتی احتکار شده به ارزش  100 ميليون ریال خبر داد.

سرهنگ "مراد صارمی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، افزود: در پي شيوع ويروس کرونا در برخي از استان هاي کشور، افراد سود جو و فرصت طلب با احتکار لوازم بهداشتي از قبيل ماسک، مواد ضد عفوني کننده و شوينده، ضمن ايجاد اختلال در بازار، امنيت رواني جامعه را مورد هدف قرار داده‌اند.

وي افزود: در اين راستا مامروان انتظامي اين شهرستان با اقدامات فني و تخصصي از احتکار  لوازم بهداشتی در يكي از مناطق مطلع و موضوع را سریعا در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ "صارمي" خاطر نشان كرد: ماموران ضمن هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن مكان، 220 لیتر الکل و يك هزار جفت دستکش بهداشتی احتكار شده را كشف كردند.

اين مقام انتظامي با بيان اينكه در این زمینه 3 نفر دستگیر و  به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: اموال مکشوفه براي توزیع بین شهروندان تحویل نماینده مرکز بهداشت و درمان شد.

كشف سيگار قاچاق در خرمبيد

فرمانده انتظامي خرمبيد از توقيف يك سواري سمند و كشف 116 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق به ارزش 600 ميليون ريال خبر داد.

سرهنگ "حميد جوكار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي شهرستان خرمبيد هنگام كنترل خودروهاي عبوري به يك سواري سمند مظنون و آن را متوقف كردند.

فرمانده انتظامي شهرستان لارستان با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، 116 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق كشف شد، گفت: در اين راستا يك نفر متهم دستگير و به مرجع قضائي تحويل داده شد.

اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، 600 ميليون ريال برآورد شده است، افزود: براي مقابله با پديده قاچاق، شهروندان و مسئولان بايد با تمام وجود در صحنه حاضر شده و فضاي موجود را براي قاچاقچيان و سودجويان ناامن كنند.

دپو كالاي پزشكي و دستكش احتكار 3 ميلياردي لو رفت

سرپرست پليس امنيت اقتصادي استان از كشف مقدار قابل توجهي انواع كالاي پزشكي و دستكش احتكار شده در بازرسي از يك مغازه در شهر صدرا خبر داد.

سرهنگ "ابراهيم يگانه" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران پليس امنيت اقتصادي استان با اقدامات فني و تخصصي از وجود مقدار قابل توجهي انواع كالاي پزشكي و دستكش احتكار در يك مغازه در شهر صدرا مطلع و موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.

وي افزود: ماموران پس از هماهنگي قضائي به محل‌ مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن مكان موفق شدند 20 هزار و 450 عدد دستكش بهداشتي و مقدار قابل توجهي كالاي پزشكي كه احتكار شده بود كشف كنند.

سرهنگ "يگانه" با بيان اينكه كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 3 ميليارد ريال برآورد كرده‌اند، خاطر نشان كرد: در اين خصوص يك نفر دستگير و پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

كشف كالاي قاچاق ميلياردي در فراشبند

فرمانده انتظامي فراشبند از توقيف 2 دستگاه سواري و كشف کالای قاچاق به ارزش يك ميليارد و 700 ميليون ريال در يك عمليات ضربتي خبر داد.

سرهنگ "كرامت‌اله برومندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، در يك عمليات ضربتي به 2 دستگاه سواري سمند و پاترول مظنون و آنها را متوقف كردند.

وی ادامه داد: ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودروها، ۸ عدد گیربکس و 6 هزار پاکت تنباکو قاچاق و فاقد مدارك قانوني كشف كنند.

فرمانده انتظامي شهرستان فراشبند با بيان اينكه در اين خصوص 2 نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند، عنوان داشت: ارزش ريالي اين محموله قاچاق برابر نظر كارشناسان، 750 ميليون ريال برآورد شده است.

واژگوني ساينا حادثه آفريد

رئيس پليس راهور استان گفت: بر اثر واژگوني يك سواي ساينا در "بلوار بهشت" شهرستان شيراز، 2 نفر كشته و مجروح شدند.

سرهنگ "مصطفي عباسي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 خبري مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در "بلوار بهشت" شهرستان شيراز به مأموران اعلام شد.

وي ادامه داد: بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند يك سواري ساينا با 2 سرنشین در مسير مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن يك نفر از سرنشينان فوت و ديگري مجروح و به بيمارستان منتقل شد.

رئيس پليس راهور استان عنوان داشت: کارشناسان تخطي از سرعت مطمئنه راننده را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کرده‌اند.

واژگونی ليفان  با يك كشته و 4 مجروح

رئيس پليس راه شمالي استان گفت: بر اثر واژگوني سواري ليفان در محور سپيدان به شيراز، يك نفر كشته و 4 نفر نيز مجروح و راهي بيمارستان شدند.

سرهنگ "عبدالهاشم دهقاني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي اعلام مركز فوريت‎هاي پليسي 110 مبني بر وقوع يك فقره حادثه رانندگي در محور سپيدان به شيراز، بلافاصله مأموران به همراه ديگر نيروهاي امدادي به محل مورد نظر اعزام شدند.

وي افزود: ماموران در بررسي هاي اوليه مشاهده کردند يك سواري ليفان با 6 سرنشین در مسير مذكور در حركت بوده که واژگون و بر اثر آن يكي از سرنشينان در دم فوت و 4 نفر نيز مجروح و راهي بيمارستان شدند.

سرهنگ "دهقاني" با بيان اينكه کارشناسان تخطي از سرعت مطمئنه راننده را علت وقوع اين حادثه رانندگي اعلام کرده‌اند، به رانندگان توصیه کرد ضمن رعايت قوانين و مقررات رانندگي، با سرعت مطمئنه رانندگي كنند تا بتوانیم از وقوع چنین حوادث مرگبار جلوگیری کنیم.

دستگیری سارق و کشف 15 فقره سرقت در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از شناسایی و دستگیری يك نفر سارق و کشف 15 فقره سرقت درون خودرو در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "محمدهاشم قسام" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت درون خودرو در ممسنی، شناسايي و دستگيري عوامل سرقت در دستور كار ماموران قرار گرفت.

وي ادامه داد: تیم ویژه ای از ماموران پلیس ممسنی با انجام اقدامات فني، سارق را در يكي از محلات ممسنی شناسايي و دستگير كردند.

سرهنگ "قسام" با بيان اينكه متهم در بازجويي فني و تخصصي و پس از مواجه شدن با ادله و مستندات پليس به 15 فقره سرقت درون خودرو اقرار كرد، عنوان داشت: امنيت مردم خط قرمز پليس است و نيروي انتظامي هرگز در برابر هنجارشكنان كوتاه نخواهد آمد.

بسته شدن پرونده سارقان درون خودرو در فسا

فرمانده انتظامی فسا از دستگیری 3 سارق درون خودرو و کشف 12 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ "فرج رستمی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت درون خودرو در سطح شهرستان فسا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: افسران تجسس کلانتری "11 شهدا" با انجام كارهاي اطلاعاتي و پلیسی، موفق به شناسایی 3 نفر سارق شدند و پس از هماهنگی قضائی آنان را در مخفيگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ "رستمي" با بيان اينكه متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده به 12 فقره سرقت درون خودرو اعتراف و سپس روانه دادسرا شدند، به شهروندان توصیه کرد: با رعایت اصول ایمنی و توصیه‌های پلیس، فرصت را از سارقان سلب کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام كنند.               

کشف اشیاء تاریخی در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از کشف یک قطعه ستون سنگی تاریخی در روستاي "خلف طاهونه" آن شهرستان خبرداد.

سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی در منزل شخصی خود در روستای "خلف طاهونه" اقدام به نگهداری اشیاء عتیقه می کند كه موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی و یگان حفاظت قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پاسگاه انتظامی "سیوند" با همکاری مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی پس از هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از منزل فرد مذکور، یک قطعه شال ستون سنگی تاریخی کشف کردند.

فرمانده انتظامی مرودشت با بيان اينكه در این رابطه یک نفر دستگیر و به همراه سنگ تاریخی کشف شده تحویل مرجع قضائی شد، تصریح کرد: تحقیقات تکمیلی در خصوص سابقه تاریخی اشیاء مکشوفه توسط کارشناسان اداره میراث فرهنگی در دست بررسی است.

برخوردهاي روانشناختي درست و غلط در مقابله با كرونا ويروس

رفتارهاي روانشناختي مناسب ومنطقي با بيماري كرونا مي تواند باعث تعادل روحي شده و قدرت فيزيك و رواني ما را در مواجه با آن افزايش دهد.در واقع غافل شدن از رعايت نكات بهداشتي و از طرفي حساسيت بيمارگونه هر دو مي تواند پاسخ نامناسب ما در مقابله با اين بحران را در پي داشته باشد.

یکی از مسائلی که در حال حاضر جامعه ما را به شدت درگیر کرده و تقریبا تمام جنبه های  اجتماعی،اقتصادی و...را تحت تاثیر قرار داده ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن است که به نوعی تبدیل به یک بحران شده است.

در چنین شرایطی مدیریت استرس و برخورد روانشناختی مناسب با آن می تواند به طور قابل توجهی از جنبه های منفی جسمی و روانی آن بکاهد. در واقع باید در چنین شرایطی برخورد متناسب با موضوع داشته و طوری رفتار کنیم که نه از رعایت مسائل بهداشتی لازم غافل شویم و نه اینکه چنان درگیر این مساله شویم که کل فعالیت های ما را مختل كند و تبدیل به یک بیماری شود. در واقع هر دو جنبه آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

یکی از موارد بسیار مهم برای داشتن برخورد درست با اين مساله، شناخت دقیق از بیماری و نحوه انتقال آن می باشد. از رفتارهای اجتماعی مردم در جامعه چنین بر می آید که بعضی از افراد حسایت موضوع را درک نکرده و یا اینکه زحمت رعایت موارد لازم را به خود نداده و از این طریق باعث فراگیر تر شدن آن می شوند.

عده ای دیگر با حساسیت بسیار بالا و به نوعی بیمارگونه با موضوع برخورد می کنند؛ به نحوی که ترس تمام وجود آنها را فرا گرفته و چنان درگیر مساله شده اند که کلیه فعالیت های آنها را مختل كرده که این خود می تواند اضطراب بیماری یا سلامت را در پی داشته باشد که نیازمند درمان روانشناختی و در صورت شدید بودن نیازمند مداخلات روانپزشکی است.

اما گروهی دیگر از افراد جامعه ضمن رعایت مسائل دقیق بهداشتی، برخورد روانی مناسبی با موضوع دارند و در واقع کار درست را در رعایت مسائل بهداشتی متناسب با موضوع دانسته و در عین حال عملکرد مناسب و نرمالی در زندگی دارند.

البته در شرایط بحران تعریف اقدامات معمولي با زمان های عادی فرق می کند و ما قطعا از انجام بسیاری از اقدامات مثل ارتباط های اجتماعی غیر ضروری، حاضر شدن در فضاهای عمومی و حتی استفاده از فضاهای تفریحی، رستوران‌ها و... محروم خواهیم بود.

اما نکته مهم و قابل ذکر همان مدیریت هیجانی و استرس است که خود را ملزم به رعایت آنها می دانیم و با زحمت دادن به خود برای محافظت از سلامت خود و دیگران آنها را رعایت می کنیم و با حساسیت غیر منطقی و ایجاد استرس و اضطراب بالا، عملکرد روانی و فیزیکی خود را مختل نمی کنيم.
نتيجه اينكه  مدیریت استرس در چنین شرایطی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. لذا سعی کنیم در این موضوع نیز مانند مسائل دیگر با رویکرد فرایند محور با پدیده مذکور برخورد کنیم نه رویکرد نتیجه محور. يعنی اینکه تمرکز خود را روی انجام فرایند درست عملکرد خود با رعایت مسائل بهداشتی بگذاریم و نه اینکه مدام در نتیجه باشیم و با ایجاد افکار منفی خود را از گرفتار شدن در دام این بیماری بترسانیم. این نوع برخورد می تواند ترس ما را از بیماری کاهش داده و باعث ایجاد عملکرد بهتر و منطقی در ما شود.

توصيه هاي مهم:

دانشمندان معتقدند که همه باید اطمینان حاصل کنند دهان و گلویشان مرطوب است و هرگز نباید خشک باشد. بر اساس آخرین دستاوردهای علمی، حتی اگر ویروس وارد دهان شود آب آشامیدنی یا مایعات دیگر باعث از بین رفتن آنها از طریق مری و معده می شود و اسید معده هر ویروسی را از بین می برد. اگر به طور منظم آب کافی ننوشید این ویروس می تواند به حلق شما وارد شده و وارد شش هايتان شود.
به همین علت باید دائما مقداری آب بنوشید یا اینکه با جویدن آدامس و آب نبات و قرص های مکیدنی بزاق دهان را تحریک کنید تا دهانتان مرطوب باشد.
البته این موضوع در کنار رعايت دیگر اصول بهداشتی مانند شستن مکرر دست ها با آب و صابون و عدم تماس دست ها قبل از شستن با دهان، چشم و بینی و موارد دیگر که در این روزها روی آنها تاکید می شود مهم و ضروري به نظر مي رسد.

نويسنده: كارمند رتبه 15 اسمعيل خادمي، كارشناس ارشد معاونت اجتماعي پليس فارس

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top