دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس


كشف 47 هزار عدد انواع مواد محترقه در شيراز
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان از كشف 47 هزار و 380 عدد انواع مواد محترقه در بازرسي از يك خودرو سواري در شيراز خبر داد.
سرهنگ "كاووس محمدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان فارس در راستاي طرح ارتقا امنيت اجتماعي، برخورد با توليد و عرضه كنندگان مواد محترقه را با توجه به نزديك شدن به چهارشنبه آخر سال در دستور كار خود قرار داده است.
وي افزود: ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان فارس با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند فردي اقدام به دپو تعداد زيادي مواد محترقه در خودرو خود در يكي از محله‌هاي شيراز كرده است كه موضوع به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
معاون اجتماعي پليس فارس اظهار كرد: پس از هماهنگي قضائي، ماموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن خودرو، 47 هزار و 380 عدد انواع مواد محترقه را كشف و يك نفر متهم را دستگير كردند.
سرهنگ "محمدي" با تاكيد بر برخورد جدي پليس با قاچاق كالا و ارز، از شهروندان خواست: هرگونه فعاليت مشكوك مربوط به تهيه و توزيع مواد محترقه را از طريق تلفن 110 به پليس گزارش كنند. 
يك كشته حاصل برخورد پژو با موتورسيكلت  
رئيس پليس راهور استان گفت: بر اثر برخورد سواري 405 با موتورسيكلت در بلوار "احمدبن موسي(ع)" شهرستان شيراز، يك نفر كشته شد.
سرهنگ "مصطفي عباسي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي اعلام يك فقره تصادف فوتي در بلوار "احمدبن موسي (ع) "، بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي‌‌هاي اوليه مطلع شدند يك سواري 405 با يك موتورسيكلت برخورد و بر اثر آن راكب به دليل شدت جراحت وارده فوت كرده است.
رئيس پليس راهور استان بيان كرد: كارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع اين حادثه را 50 درصد راكب موتورسيكلت به دليل رعايت نكردن حق تقدم و 50 درصد نيز شهرداري اعلام كردند.
خانواده شهدا، مصداق بارز ایثار و استقامت در جامعه 
فرمانده انتظامی ممسنی در دیدار با خانواده شهید "پرویز شریفی"، گفت: خانواده های شهدا مصداق بارز صبر، ایثار و استقامت در جامعه هستند. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمدهاشم قسام" در اين دیدار بيان كرد: ديدار با خانواده شهداء‌ و قدردانی از ایثار و فداکاری آنها يک توفيق الهي است و همه ما باید با الگو پذیری از راه آنان، در سربلندی نظام مقدس اسلامی گام برداریم.
وي بیان داشت: شهيد واژه اي است كه فقط انسان هايي خاص به آن درجه مي رسند و اين افتخار نصيب هركسي نمي شود.
سرهنگ "قسام" با بيان اينكه خانواده‌هاي شهداء هم به منظور حفظ و نگهداري از ارزشهاي والاي اسلامي، خون عزيزان خود را تقديم انقلاب كردند، عنوان داشت: خانواده شهدا مروج فرهنگ ايثار و از خود گذشتگي هستند و اين صبر و استقامت ستودني است.
در پايان اين ديدار ضمن استماع مشکلات و مطالبات خانواده شهيد، با اهداء هدايا و لوح تقدير از آنان تجليل شد .
سم پاشي اماکن انتظامي کازرون با هدف پيشگيري از بيماري کرونا
فرمانده انتظامي کازرون از سم پاشي و ضد عفوني يگان‌هاي انتظامي اين شهرستان با هدف پيشگيري از بروز بيماري کرونا خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمد عبادي‌نژاد" در تشريح اين خبر گفت: اين اقدام پيشگيرانه، با همکاري قرارگاه ستاد و توسط مديريت بهداد انتظامي اين شهرستان در تمامي اماكن انتظامي انجام شد.


خرده فروشان زیر ذره بین پلیس
فرمانده انتظامي فسا از ادامه طرح پاكسازي مناطق آلوده و دستگيري 31 خرده فروش و كشف 4 كيلو و 756 گرم انواع مواد مخدر در آن شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "فرج رستمی" با اعلام خبر اظهار كرد: در راستاي اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي، مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان با همكاري يگان هاي انتظامي، پس از كسب دستور مقام قضائي، طرح شناسايي و پاكسازي نقاط آلوده را اجرا كردند.
اين مقام انتظامي افزود: در راستاي اجراي اين طرح، 31 نفر خرده فروش مواد مخدر و معتاد پر خطر دستگير و مقدار  4 كيلو و 756 گرم انواع مواد مخدر و تعدادي آلات استعمال و توزين كشف شد.
فرمانده انتظامي فسا تصريح كرد: به منظور سالم سازي و پاكسازي مناطق آلوده و جلب رضايت عمومي، اجرای طرح‌هاي مشابه همچنان تداوم خواهد يافت و از همكاري صميمانه مردم با خدمتگزاران خودشان در مجموعه انتظامي فسا كمال تقدير و تشكر دارم. 
کشف 19 دستگاه استخراج  ارز ديجيتال در گراش
فرمانده انتظامي گراش از کشف 19 دستگاه استخراج ارز ديجيتال (بيت کوئين) به ارزش 4 ميليارد ريال از منزلي در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمدجواد اسلامي‌مهر" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي کسب خبري مبني بر اين که فردي در منزل خود در سطح  شهرستان، اقدام به نگهداري و قاچاق دستگاه‌هاي توليد ارز ديجيتال در منزلش مي كند كه بررسي موضوع در دستور کار ماموران كلانتري مركزي قرار گرفت.
فرمانده انتظامي شهرستان گراش خاطر نشان کرد: ماموران كلانتري مركزي پس از بررسي و تاييد صحت خبر و هماهنگي قضائي، به محل مورد نظر اعزام شدند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه در بازرسي صورت گرفته از منزل مذكور، 19دستگاه استخراج ارز ديجيتال خارجي قاچاق كشف شد، تصريح کرد: برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه،  4 ميليارد ريال برآورد شده است.
بازدید سرزده فرماندار، فرمانده انتظامی ودادستان مرودشت از بازار وانبارهای مواد غذایی
با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای رعایت نکات بهداشتی، فرماندار، فرمانده انتظامی و دادستان مرودشت از بازار و انبارهای مواد غذایی سطح شهر مرودشت به صورت سرزده و ناگهانی بازدید کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" فرمانده انتظامی مرودشت هدف از این بازدیدهای سرزده را جلوگیری از احتکار کالاها به ویژه مواد شوینده و ضدعفونی کننده و همچنین رعایت نکات بهداشتی و تامین سلامت شهروندان بیان کرد.
وی با اشاره به برخورد جدی انتظامی شهرستان با احتکار کالا، تصریح کرد: روند بازرسی از واحدهای صنفی و گشت های مشترک طرح نظارتی با همکاری ادارات مرتبط در دستور کار جدی مسئولان اين شهرستان می باشد و پلیس با محتکران و کسانی که سلامت مردم را به خطر می اندازند قاطعانه برخورد خواهد کرد.
كشف كالاي قاچاق در کازرون
فرمانده انتظامي کازرون گفت: در بازرسي از يك خودرو در اين شهرستان، 24 کیسه كود شيميايي قاچاق و یک دستگاه گنج یاب به ارزش 450 ميليون ريال كشف شد.
سرهنگ "محمد عبادی نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در اجراي طرح مبارزه با قاچاق كالا، ماموران انتظامي پاسگاه "جره و بالاده" در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به يك خودرو نیسان حامل بار مظنون و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "عبادی نژاد" با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، 24 عدد کیسه كود شيميايي قاچاق و یک دستگاه گنج یاب كشف و راننده نيز دستگير شد، عنوان داشت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 450 ميليون ريال برآورد كردند.
همکاری بخشداری، شوراها و دهیاران در برقراری نظم و امنیت تعطیلات نوروزی در مرودشت 
فرمانده انتظامی مرودشت خواستار همکاری بخشداری، شوراها و دهیاران در برقراری نظم و امنیت تعطیلات نوروزی در بخش کامفیروز جنوبی شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ " اسماعیل زراعتیان " در نشست با بخشدار کامفیروز جنوبی با اشاره به جاذبه های گردشگری و توریستی فراوان در اين بخش، همکاری مسئولان محلی با پلیس را در برقراری نظم و امنیت مطلوب مسافران و گردشگران به خصوص در ایام تعطیلات نوروز را حایز اهمیت برشمرد و در این خصوص تاکید کرد.
وی افزود: بخش کامفیروز با دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان از جمله طبیعت بسیار زیبای بهشت گمشده، چشمه سارهای دیدنی و همچنین اقامت گاه های بوم گردی با صنایع دستی بومی و غذاهای سنتی و محلی یکی از گزینه های اصلی گردشگران و مسافران نوروزی برای سفرهای نوروزی به شهرستان مرودشت می باشد و بی شک همکاری و همراهی مسئولان و اهالی این بخش با پلیس در برقراری نظم و امنیت مطلوب نقش به سزایی خواهد داشت.
رئیس پلیس مرودشت خاطر نشان ساخت: همکاری بخشداری، شوراها و دهیاران با ماموران انتظامی و استفاده از پتانسیل و ظرفیت جوانان روستاها در قالب همیاران پلیس برای حفظ و گسترش امنیت به ویژه در ایام تعطیلات نوروز 99 ضروری و حایز اهمیت می باشد.
"منصور عمادی" بخشدار کامفیروز جنوبی هم در این نشست از آمادگی مسئولان و مردم این بخش برای همیاری و همکاری با پلیس در برقراری نظم و امنیت و فراهم ساختن آرامش مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد و گفت: مردم و مسئولان اين بخش همواره با پلیس در طرح ها و ماموریت های مختلف نهایت همکاری و مشارکت را داشته اند.
پلمپ 25 واحد صنفي متخلف در ارسنجان 
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از پلمپ 25 واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمدعلی فرهادی" در این خصوص گفت: در راستای طرح کنترل واحدهای صنفی، ماموران انتظامی این شهرستان طی 2 هفته گذشته از 165 واحد صنفی بازدید کردند.
وي افزود: در نتیجه اجرای اين طرح‌ها، 25 واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت مقررات صنفی و انتظامی پلمپ شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را از طرق شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.
کشف 9 کیلو تریاک در زرین دشت 
فرمانده انتظامی شهرستان زرین دشت از کشف 9 کیلو تریاک در بازرسي از يك سواري 405 خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ  "محمد بردبار" در تشریح این خبر، گفت: در اجرای طرح مقابله با مواد مخدر، ماموران انتظامي اين شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محور لارستان-جهرم، به یک دستگاه پژو 405 مشکوک و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "بردبار" با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو مقدار 9 كيلو ترياك که در زیر صندلی جاسازی شده بود كشف شد، افزود: در اين خصوص 2 نفر متهم دستگیر و براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائي معرفی شدند.
رفع تصرف 38 هکتار از اراضی ملی در زرین دشت
فرمانده انتظامی زرين‌دشت از رفع تصرف 38 هکتار از اراضی ملی به ارزش 3 ميليارد ريال در اين شهرستان خبر داد.
 سرهنگ "محمد بردبار" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: در پی صدور حکم قضائی مبنی بر رفع تصرف اراضی ملی در یکی از روستاهای اين شهرستان، موضوع به صورت ويژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی زرين‌دشت افزود: در اجرای این حکم، ماموران انتظامی این شهرستان پس از بررسی‌های همه جانبه و در اقدامی عملیاتی با حضور مسئولان قضائی و نماینده یگان حفاظت منابع طبیعی، زمین های تصرف شده را از چنگ متصرفان آزاد کردند.
سرهنگ "بردبار" با بيان اينكه در این عملیات 38 هکتار از اراضی ملی رفع تصرف و در اختیار منابع طبیعی قرار گرفت، عنوان داشت: كارشناسان ارزش آن زمين‌ها را 3 ميليارد ريال برآورد كرده‌اند. 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top