دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس

توقيف كاميون حامل 300 راس گوسفند  قاچاق در پاسارگاد
فرمانده انتظامي استان گفت: با تلاش مأموران انتظامي شهرستان پاسارگاد، 300 راس گوسفند قاچاق به ارزش 6 ميليارد ريال در بازرسي از يك كاميون كشف شد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در ادامه طرح تشديد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ماموران انتظامي شهرستان پاسارگاد هنگام كنترل محورهاي مواصلاتي، در یک عملیات ضربتی يك دستگاه كاميون حامل احشام را شناسايي و آن را براي بررسي بيشتر توقيف كردند.
فرمانده انتظامي استان با اشاره به اينكه در بازرسي از اين خودرو، 300 راس گوسفند قاچاق كشف شد، تصريح كرد: برابر نظر كارشناسان ارزش احشام مكشوفه، 6 ميليارد ريال برآورد شده است.
اين مقام انتظامي با اشاره به دستگيري يك نفر و معرفي وي به مراجع قضائي، خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه بسياري از بيماري هاي خطرناك بين انسان و دام مشترك است، جابه‌جايي و نقل و انتقال اينگونه احشام بدون مجوز بهداشتي به دليل اينكه مي تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بيندازد ممنوع مي باشد.
دستگیری شکارچی غیر مجاز در قیروکارزین
فرمانده انتظامی قیروکارزین گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران انتظامی اين شهرستان، یک شکارچی غیر مجاز دستگیر و 5 قطعه لاشه پرنده وحشی کشف شد. 
سرهنگ 2 "حمید رضا صالحی فرد" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در راستای برخورد با شکارچیان غیر مجاز، ماموران انتظامی کلانتری "11 مبارک آباد" در حين گشت‌زني در حوزه استحفاظي، به يك دستگاه موتورسیکلت مشكوك و آن را براي بررسی بیشتر متوقف كردند.
وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی و بازرسی دقیق از وسايل همراه راكب موتورسيكلت، لاشه 5 کبک وحشی و تیهو کشف کردند.
فرمانده انتظامي شهرستان قیرو کارزین با اشاره به اينكه متهم به همراه پرونده تشکيل شده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد، خاطر نشان کرد: محيط زيست به عنوان يک سرمايه و دارايي گرانبهاي ملي است و پليس با اقتدار کامل از آن پشتيباني مي كند.
كشف انواع ‍ژل و محلول ضد عفوني کننده درآباده
فرمانده انتظامي شهرستان آباده از كشف يك هزار و 8 عدد ژل و محلول ضد عفوني كننده احتكار شده در بازرسي از يكدستگاه اتوبوس خبر داد.
سرهنگ "خسرو رزمجويي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: با توجه به شيوع بيماري كرونا و كمبود مواد محلول و ضد عفوني و سوء استفاده بعضي افراد در اين زمينه، ماموران انتظامي كلانتري سورمق اين شهرستان، روز گذشته در اجراي تور ايست و بازرسي مقطعي در محور"اصفهان به شيراز" به يک دستگاه اتوبوس مسافربري مظنون و آن را متوقف كردند.
وي ادامه داد: در بازرسي از خودروي توقيفي، تعداد يك هزار و 8 عدد ژل و محلول ضد عفوني كننده احتكار شده که به صورت کاملا ماهرانه درجعبه هاي زيرين جاساز شده بود کشف شد. 
فرمانده انتظامي شهرستان آباده تصريح کرد: در اين رابطه يك قاچاقچي كالا دستگير و پس از تشکيل پرونده مقدماتي، براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.
توقيف محموله احشام قاچاق میلیاردي در زرین‌دشت
فرمانده انتظامي شهرستان زرین دشت از توقيف محموله گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال خبرداد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمد بردبار" در اين رابطه بيان داشت: عوامل گشت انتظامی پاسگاه "خسویه" اين شهرستان با هدف اجراي طرح‌هاي مقابله با قاچاق احشام در سطح محورهاي مواصلاتي حضور يافته و به کنترل خودروهاي عبوري پرداختند.
وي افزود: در حین اجراي اين طرح، ماموران پلیس به يک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک که بلافاصله پس از هماهنگي با مراجع قضايي، آن را متوقف کردند.
سرهنگ "بردبار" بیان داشت: در بازرسی از خودرو توقیف شده، تعداد 115راس گوسفند قاچاق و غيرمجاز که فاقد هرگونه مدارک و مجوز حمل بود کشف و راننده نيز دستگير شد.
اين مقام انتظامي گفت: ارزش محموله احشام توقيفي برابر نظر کارشناسان مربوطه، یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده که با عنايت به هماهنگي‌هاي قضائي انجام شده، متهم برای بررسي بيشتر به پلیس آگاهی دلالت داده شد.
کشف سيگار قاچاق در قيروكارزين
فرمانده انتظامي قيروكارزين گفت: با تلاش مأموران انتظامي اين شهرستان، يك دستگاه سواري 405 توقيف و در بازرسي از آن، 225 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق كشف شد.
سرهنگ دوم "حميدرضا صالحي‌فرد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح برخورد با قاچاق كالا و ارز، هنگام گشت زني در حوزه استحفاظي به يك دستگاه سواري 405 مشكوك و آن را براي بررسي بيشتر توقيف كردند.
وي با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، تعداد 225 هزار نخ سيگار خارجي قاچاق و فاقد مدارك قانوني كشف شد، افزود: يك سواري سمند كه اسكورت محموله بود نيز در اين خصوص توقيف و راننده نيز دستگير شد.
فرمانده انتظامي قيروكارزين با اشاره به اينكه راننده سواري 405 با توجه به تاريكي هوا متواري و تلاش براي دستگيري وي ادامه دارد، تصريح كرد: مبارزه با قاچاق كالا از اولويت‌هاي پليس اين شهرستان است.
توقيف پرايد با 70 كيلو حشيش در داراب
فرمانده انتظامي داراب از توقيف يك سواري پرايد و كشف 70 كيلو حشيش در محور خاكي "كوهستان به دهستان" اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "عليرضا نوشاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان با اقدامات فني از انتقال مقاديري حشيش توسط قاچاقچيان در محور خاكي "كوهستان به دهستان" مطلع و بلافاصله نسبت به ايست و بازرسي اقدام كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان داراب افزود: ماموران پس از مراقبت‌هاي محسوس و نامحسوس موفق شدند يك سواري پرايد در محور مذكور را شناسايي و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز آن را متوقف كنند.
سرهنگ "نوشاد" با بيان اينكه  ماموران در بازرسي از آن خودرو 70 كيلو حشيش را كشف و راننده و سرنشين را نيز دستگير كردند، عنوان داشت: يك سواري پرايد با 3 سرنشين كه اسكورت محموله بود نيز توقيف شد.
كشف 32 هزار عدد مواد محترقه در ني‌ريز
فرمانده انتظامي ني‌ريز از توقيف يك دستگاه اتوبوس و كشف 32 هزار و 250 عدد مواد محترقه قاچاق در بازرسي از آن خبر داد. 
سرهنگ "سيدمحمد يوسفي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان هنگام كنترل خودروهاي عبوري به يك دستگاه اتوبوس مظنون و آن را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان ني‌ريز با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، 32 هزار و 250 عدد مواد محترقه خارجی قاچاق و فاقد مدارك قانوني كشف شد، گفت: در اين راستا يك نفر متهم دستگير و به مرجع قضائي تحويل داده شد.
كشف 50 كيلو مواد محترقه(باروت) در يك منزل
فرمانده انتظامي فسا از كشف 50 كيلو مواد محترقه (باروت) در بازسي از يك منزل مسكوني در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "فرج رستمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران انتظامي پاسگاه "ميان ده" اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با كالاي قاچاق، با اقدامات فني و تخصصي از دپو مقدار زيادي مواد محترقه در يك منزل مسكوني مطلع شدند.
وي افزود: ماموران پس از هماهنگي قضائي به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن منزل، موفق به كشف 50 كيلو مواد محترقه (باروت) قاچاق شدند. 
سرهنگ "رستمي" با بيان اينكه در اين خصوص يك نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد، از شهروندان خواست؛ در صورت مشاهده هرگونه فعاليت غير قانوني افراد سودجو  و موارد مشكوك، مراتب را سريعا به پليس 110 اعلام كنند.

انبار ميلياردي لوازم يدكي قاچاق در شيراز لو رفت
سرپرست پليس امنيت اقتصادي استان گفت: با تلاش كارآگاهان اين پلیس، 8 هزار و 232 عدد انواع لوازم يدكي خودرو قاچاق به ارزش 10 میلیارد ریال در بازرسي از يك انبار در شيراز کشف شد.
سرهنگ "ابراهيم يگانه" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: كارآگاهان پلیس امنيت اقتصادي استان با اقدامات فني و تخصصي از دپو کالای قاچاق در يك انبار در بلوار "اميركبير" شيراز مطلع و با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.
سرهنگ "يگانه" افزود: ماموران انتظامي اين پليس به مكان مورد نظر اعزام و موفق شدند در بازرسی از این انبار، 8 هزار و 232 عدد انواع لوازم يدكي خودرو خارجي قاچاق کشف كنند.
سرپرست پليس امنيت اقتصادي استان با بیان اینکه در این خصوص پرونده تشكيل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد، گفت: ارزش اموال مکشوفه قاچاق طبق نظر کارشناسان مربوطه، 10 میلیارد ریال برآورد شده است.
 برخورد 2 موتورسیکلت با يكديگر حادثه آفريد 
رئيس پليس راهور استان گفت: برخورد 2 دستگاه موتورسیکلت در روبرو "بيمارستان زينبيه" شهرستان شيراز، 2 کشته و مجروح برجای گذاشت.
سرهنگ "مصطفي عباسي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در بیان جزئيات اين حادثه گفت: در پي اعلام مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر تصادف فوتی در روبرو بيمارستان زينبيه شهرستان شيراز، بلافاصله گشت تصادفات به همراه عوامل امدادی برای بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
رئيس پليس راهور استان فارس افزود: در اين حادثه، يك موتورسیکلت به علت عدم رعايت حق تقدم با یک دستگاه موتورسیکلت دیگر برخورد کرده است.
وی گفت: در این حادثه متاسفانه راکب یکی از موتورسیکلت‌ها به علت شدت ضربه وارده در محل فوت و راکب دیگر مجروح و به مراکز درمانی منتقل شد.
  دستگيري 85 متهم در کازرون
فرمانده انتظامي کازرون از دستگيري 85 متهم در نتيجه اجراي طرح‌هاي انتظامي در 20 روز گذشته در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمدعبادی نژاد" در تشریح این خبر گفت: در پي استمرار اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي با هدف نا امن کردن محلات جرم خيز، پاکسازي نقاط آلوده و ارتقاء احساس امنيت در بين شهروندان، يگان هاي انتظامي اين شهرستان با بهره گيري از توان و امکانات موجود به اجراي طرح هاي مربوطه پرداختند.
وي با بيان اينكه در اجرای این طرح‌ها، يك کیلو و 876 گرم انواع مواد مخدر کشف و 22 معتاد و خرده فروش نيز دستگير شدند، گفت: دستگيري 52 نفر سارق و 113 فقره کشف انواع سرقت و همچنين توقيف 200 دستگاه وسائط نقليه مزاحم و متخلف نيز از ديگر نتايج اين طرح بود. 
فرمانده انتظامي شهرستان کازرون با اشاره به اين که متهمان با تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ايجاد امنيت پايدار بسيار حائز اهميت است.
دستگیری سارقين حین سرقت کپسول cng در کوار
فرمانده انتظامي كوار از دستگیری دو نفر سارق در حین سرقت کپسول گاز خودروی پراید در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار كرد: در راستاي اجرای طرح پیشگیری از سرقت، ماموران پاسگاه انتظامي "آبگرم" اين شهرستان با انجام گشت‌هاي محسوس و نامحسوس در محورهاي مواصلاتي، موفق به دستگیری 2 نفر سارق  که در حال سرقت کپسول  cng  از یک دستگاه پراید بودند شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان كوار با بيان اينكه سارقین به بزه انتسابی اقرار كردند، افزود: متهمين با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
كشف پرونده قتل کمتر از 48 ساعت 
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی گفت: قاتل فراري کمتر از 48 ساعت بعد از قتل در شهر اصفهان دستگير شد.
سرهنگ "محمدهاشم قسام" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در 12 اسفندماه سال جاري در يکي از محلات شهرستان ممسنی گزارش قتلي به پليس اعلام شد كه در بررسي ها مشخص مي شود كه جوانی 20 ساله  به قتل رسیده و خانمی هم توسط قاتل زخمی شده است.
وي افزود:بلافاصله تحقيقات تخصصي كارآگاهان پليس آغاز شد و مشخص شد كه قاتل فردي را به قتل رسانده و سپس زنی را هم نيز مجروح کرده است.
سرهنگ "قسام" گفت:‌ در بررسي هاي تخصصي كارآگاهان پليس از صحنه قتل و تحقيقات صورت گرفته، در كمترين زمان ممكن فرد قاتل شناسايي و مشخص شد كه وي بعد از قتل به استان اصفهان فرار كرده است.
رئيس پليس شهرستان ممسني بيان كرد: سرانجام پس از هماهنگي و اخذ نيابت قضائي و اقدامات نامحسوس پليس، محل اختفاي قاتل در اصفهان شناسايي و در عمليات غافلگيرانه دستگير شد.
اين مقام انتظامي  خاطر نشان كرد: متهم دستگير شده در بازجويي هاي صورت گرفته لب به اعتراف گشود و اظهار داشت که به دليل برخي اختلافات،  اقدام به این عمل كرده است.

 

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top