دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

مهمترین اخبار انتظامی و حوادث استان فارس در 24 ساعت گذشته

دستگيري كلاهبردار اينترنتي ميلياردي حساب هاي بانكي سالمندان 
فرمانده انتظامي استان گفت: فردي كه نيروي شرکتي يكي از بانک‌هاي بخش "اوز" شهرستان لارستان بود به بهانه كمك كردن به افراد سالخورده براي انجام عمليات بانكي، مبلغ 4 ميليارد ريال كلاهبرداري اينترنتي كرده بود دستگير شد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: در پي ارجاع بيش از 30 فقره پرونده با موضوع برداشت غير مجاز از افراد سالخورده به صورت اينترنتي، موضوع به صورت ويژه در دستور كار كارشناسان پليس فتا شهرستان لارستان قرار گرفت.
سردار "حبيبي" افزود: ماموران در اظهارات اوليه از مالباختگان مطلع شدند فردي كه خود از نيروي شرکتي يكي از بانک‌هاي بخش "اوز" شهرستان لارستان بوده است به بهانه كمك كردن به افراد سالخورده در انجام عمليات بانكي، رمز دوم را فعال و از کارت بانکي و کارت شناسايي آنها عکس گرفته و اقدام به خالي كردن حساب آنها مي كرده است.
سردار "حبيبي" تصريح كرد: كارشناسان پليس فتا با اقدامات فني و تخصصي موفق شدند فرد كلاهبردار را شناسايي و در يك عمليات ضربتي آن را دستگير كنند.
فرمانده انتظامي استان با اشاره به اينكه در بررسي‌‌هاي بيشتر مشخص گرديد متهم بيش از 32 فقره كلاهبرداري انجام داده است، گفت: متهم در بازجويي فني و تخصصي به برداشت 4 ميليارد ريال كلاهبرداري اقرار كرد.
اين مقام انتظامي با تاكيد بر اينكه متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد، به شهروندان توصيه كرد: در زمان مراجعه به دستگاه خودپرداز مراقب اطراف خود باشيد و اعتماد بي مورد به افراد ناشناس و غريبه براي انجام عمليات‌هاي بانكي، زمينه اصلي وقوع بسياري از جرائم مرتبط با سرقت و كلاهبرداري را ايجاد مي كند.
كشف 36 هزار جفت دستكش از يك خودرو در شيراز
جانشين فرماندهي انتظامي استان از كشف 36 هزار جفت دستكش در بازرسي از يك خودرو كه در يك منزل مسكوني در شيراز پارك بود خبر داد. 
سرهنگ "يوسف ملك‌زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران پليس اطلاعات استان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند تعدادي اقلام بهداشتی داخل يك خودرو 206 در منزل مسكوني در يكي از محله‌هاي شيراز دپو شده است كه سريعا بررسي موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران پس از هماهنگي با مقام قضائي به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن خودرو موفق شدند 36 هزار جفت دستكش، ۶ عدد لباس ایزوله، ۴۱۴ عدد ماسک بهداشتی و 20 عدد مایع ضد عفونی و ژل بهداشتی كشف كنند.
سرهنگ "ملك‌زاده" با بيان اينكه در اين خصوص يك نفر دستگير شد، خاطر نشان كرد: متهم براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
كمتر از 20 دقيقه سارق به عنف منزل دستگير شد/كشف 6 حلقه النگو مسروقه
فرمانده انتظامي لارستان از دستگيري يك سارق به عنف منزل و كشف 6 حلقه النگو مسروقه در كمتر از 20 دقيقه در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "داود امجدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران گشت انتظامی بخش "جویم" این شهرستان، حین گشت زنی در حوزه استحفاظي مشاهده كردند كه شخصی با سرعت در حال خروج از منزلی واقع در روستای منصورآباد مي‌باشد.
وي افزود: ماموران سريعا وارد عمل شدند و فرد ناشناس در حالي كه قصد فرار داشت را با ترفندهاي خاص پليسي دستگير كردند.
سرهنگ "امجدي" خاطر نشان كرد: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد كه زني كهنسال در حالي كه به صورت تنهايي در منزل خود زندگي مي‌كرده است فرد دستگير شده وارد آن منزل شده و با تهديد و زور تعداد 6 حلقه النگو از دست وي خارج كرده است.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه متهم در بازجويي اوليه به جرم خود مبني بر سرقت اقرار كرد، گفت: در بازرسي بدني از اين سارق حرفه‌اي تعداد 6 حلقه النگو مسروقه كشف شد.
فرمانده انتظامي لارستان خاطر نشان كرد: اين سارق حرفه‌اي پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد.
دستگیری عامل زیرگرفتن عابر پیاده پس از 72 ساعت 
با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس آگاهی مرودشت، راننده فراری که عابر پیاده را زیر گرفته و متواری شده بود شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: ماموران پاسگاه انتظامی تخت جمشید از یک فقره تصادف عابر پیاده با خودرو در محور مرودشت به اصفهان مطلع و بلافاصله براي بررسی موضوع در محل حاضر شدند.
وی با بيان اينكه ماموران در بررسي‌هاي اوليه مشاهده کردند جوانی حدوداً 25 ساله بر اثر برخورد با خودرو به کنار جاده پرت و جان خود را از دست داده است، گفت: راننده پس از تصادف متواري شده بود. 
سرهنگ "زراعتیان" ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با انجام یکسری اقدامات پلیسی، فنی و پیگیری های شبانه روزی، راننده خودرویی که عابر پیاده را زير گرفته و باعث فوت وي شده است را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی آن را دستگیر كردند.
رئیس پلیس شهرستان مرودشت تصریح کرد: راننده که فردی میانسال بود در تحقیقات اولیه موضوع را انکار کرد اما پس از روبرو شدن با مستندات و طی بازجویی‌های فنی، سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: در شب حادثه و پس از برخورد با عابر پیاده ترسیدم و از محل فرار کردم.
رئیس پلیس مرودشت با اشاره به اینکه در این خصوص پرونده تکمیل و براي سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد، خاطر نشان كرد: تجهیزات پلیس براي شناسایی و دستگیری مجرمین، مدرن و پیشرفته می باشد.
كشف 166 دستگاه ارز ديجيتال قاچاق در شيراز
جانشين فرماندهي انتظامي استان از كشف 166 دستگاه استخراج ارز ديجيتال قاچاق به ارزش 7 ميليارد ريال در بازرسي از 4 مزرعه در شيراز خبر داد.
سرهنگ "يوسف ملك‌زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در راستای اجرای طرح برخورد با قاچاق دستگاه تولید ارز دیجیتال، ماموران پليس آگاهي استان از وجود تعداد زيادي اين دستگاه ها در 4 مزرعه در يكي از محله‌هاي شيراز مطلع و موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
سرهنگ "ملك‌زاده" با بيان اينكه ماموران پليس آگاهي استان در يك عمليات ضربتي موفق شدند در بازرسي از آن مزرعه‌ها، تعداد 166 دستگاه استخراج ارز ديجيتال كشف كنند، عنوان داشت: در اين خصوص 2 نفر دستگير و تحويل مراجع قضائي شدند.
جانشين فرماندهي انتظامي استان با اشاره به اينكه برابر نظر كارشناسان ارزش دستگاه‌هاي مكشوفه، 7 ميليارد ريال برآورد شده است، از شهروندان خواست براي كمك به اقتصاد جامعه، در صورت اطلاع از اينگونه موارد، موضوع را سريعا از طريق شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.  
دستگیری سارقين وکشف خودرو سرقتی در کمتر از 3 ساعت در مرودشت
فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت از شناسایی و دستگیري سارقين و کشف خودروی سرقتی در کمتر از 3 ساعت خبر داد.
سرهنگ "اسماعیل زراعتیان" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ماموران کلانتری "11 انقلاب" اين شهرستان از یک فقره سرقت خودرو از طریق مرکز فوریت‌های پلیسي 110 مطلع و بلافاصله در محل حضور یافتند.
وی ادامه داد: ماموران در بررسی های اولیه مطلع شدند یک دستگاه سواری پراید که در جلوی درب منزل شاكي پارک بوده مورد سرقت قرار گرفته است که بلافاصله موضوع شناسایی و دستگیری سارقين در دستور كار خود قرار دادند. 
این مقام انتظامی افزود: اکیپی از ماموران کلانتری 11 انقلاب تشکیل و با به کارگیری شگردهای خاص پلیسی و اقدامات فنی، سرنخ هایی از محل سکونت سارقين بدست آوردند و پس از هماهنگی با مرجع قضایی در یک عملیات غافلگیرانه آنان را در مخفيگاهشان دستگیر کردند.
رئیس پلیس شهرستان مرودشت تصریح کرد: در بازرسی از منزل سارقين علاوه بر کشف خودروی سرقتی، مقادیر قابل توجهی از قطعات و لوازم خودرو از جمله ضبط و پخش، فلش مموری، کارت بانکی، باطری، لاستیک، لوازم و قطعات خودروهای سنگین و مقادیری وسایل خانگی کشف شد.
سرهنگ "زراعتیان" با اشاره به اینکه كارشناسان ارزش اموال مسروقه را 200 ميلبون ریال برآورد كردند، خاطر نشان كرد: متهمين براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
دیدار فرمانده انتظامي استان با خانواده شهید "رضا خشنود"  
سردار "رهام بخش حبیبی" فرمانده انتظامی استان به همراه هئيت همراه، با خانواده معظم شهید "رضا خشنود" در شهرستان داراب دیدار و از آنان دلجويي كرد.
کشف 73 درصدی جرايم سایبری درکازرون 
فرمانده انتظامی کازرون از کشف 73 درصدی جرايم سایبری توسط پلیس فتا در این شهرستان خبر داد .
سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: ورود تكنولوژي هر چند موجب رفاه افراد جامعه است اما اگر سطح آگاهی‌ها نسبت به استفاده از آن افزايش نيابد می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در همه زمینه‌ها به دنبال داشته باشد؛ چرا که پيشرفت تكنولوژي، فرصت‌های جديد توليد جرم را همراه داشته است.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع در سال 98 علیرغم افزايش 2 برابری پرونده های ارجاعی به پلیس فتا نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 73 درصد از جرايم سایبری و پرونده های تشکیل شده در کازرون با تلاش کارشناسان و گارآگاهان این حوزه کشف و منتج به نتیجه شده است .
این مقام انتظامی تصریح کرد: برداشت های غیرمجاز و کلاهبرداری های اینترنتی بیشترین میزان ورودی پرونده ها را در سال 98 به خود اختصاص داده بود به طوری که 85 درصد از مجموع پرونده ها مربوط به این حوزه است .
سرهنگ "عبادی نژاد" افزود: آشنایی با آسیب‌ها و خطرات اینترنت برای آحاد جامعه یک ضرورت به حساب می‌آید و ضعف آگاهی در کنار اعتماد بی جا و طمع، از دلایل اصلی قربانیان برداشت های غیرمجار اینترنتی می باشد.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون خطاب به شهروندان توصیه کرد به‌ هيچ ‌وجه اطلاعات شخصي خود را در اختيار ديگران و کاربران ناشناس قرار ندهند و در هنگام خريد‌هاي اينترنتي و پرداخت وجه از طريق درگاه‌هاي بانکي به اصالت و جعلي نبودن اين درگاه‌ها دقت کامل داشته باشند و موارد مشکوک را بلافاصله به پليس فتا یا مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.
ما هر چه داريم مرهون خون شهدا است
جانشين فرماندهي انتظامي جهرم در ديدار با خانواده شهيدان "نادر كرمي و بهزاد كريمي"، گفت:  ما هر چه داريم مرهون خون شهدا است.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ دوم "علي‌اصغر محمدپور" در اين ديدارها، با بيان اينكه براي ما افتخار است كه به ديدار خانواده شهدا و بازماندگان آنها برويم، خطاب به آن خانواده‌ها، گفت: ما براي شهدا ارزش‌هاي زيادي قائليم و از شما مي خواهيم براي ما دعا كنيد تا بتوانيم خدمتگذاران خوبي براي مردم و ادامه دهنده راه آنان باشيم.
سرهنگ دوم "محمدپور" با بيان اينكه ما هر چه داريم مرهون خون شهدا است، خاطر نشان كرد: شهدا عاشقانه وارد ميدان‌هاي نبرد حق عليه باطل شدند و جان عزيزشان در مقابل آرمانها فدا كردند و با عزمي راسخ و اقتدار معنوي در مقابل دشمن ايستادند.
گفتني است در حاشيه اين ديدار به رسم يادبود از خانواده شهيدان "نادر كرمي و بهزاد كريمي" تجليل به عمل آمد.
پلمب 25 واحد صنفی متخلف درممسنی 
فرمانده انتظامي شهرستان ممسنی از اجراي طرح تشديد كنترل و نظارت بر اماکن عمومي و پلمب 25 واحد صنفی متخلف طی یک هفته گذشته خبر داد.
به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "محمدهاشم قسام" اظهار داشت : مجموعه فرماندهی انتظامی شهرستان ممسنی با همکاری شبکه بهداشت و درمان در راستای پيشگيري از تخلفات صنفي اقدامات خوبی را انجام داده است.
وي با اشاره به اجرای طرح تشديد كنترل و نظارت بر اماکن عمومي این شهرستان، افزود: در اين طرح مأموران نظارت بر اماکن عمومي و شبکه بهداشت و درمان از تعدادی واحد صنفي بازديد کردند که در نتیجه آن به 86 واحد صنفي تذکر و 25 واحد صنفی متخلف نیز به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی مربوط به بیماری کرونا پلمپ شد.
فرمانده انتظامي شهرستان ممسنی با اشاره به اينكه با صنوف و افرادي که قوانين و مقررات اماکن عمومي را رعايت نكنند برخورد قانوني خواهد شد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به پليس 110 اطلاع دهند.
اهداء  بسته بهداشتی به شهروندان توسط پلیس در شهرستان "فیروزآباد"
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد از اهداء بسته بهداشتی به شهروندان توسط پلیس خبر داد.
سرهنگ "مهدی جوکار" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم اقدام همه جانبه در رفع این معضل و رعایت اصل دیگر مراقبتی که زمینه ساز خود مراقبتی می باشد، معاونت بهداد این شهرستان به صورت خودجوش و ابتکاری با تهیه اقلام بهداشتی ضمن حضور در محله های کمتر برخوردار آنان را بین ساکنین آن مناطق توزیع کردند. 
فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد با اشاره به شیوع این بیماری، از شهروندان درخواست کرد: ضمن رعایت طرحهای ابلاغی از ستاد ملی مبارزه با کرونا تا کنترل این بیماری، از منازل خود خارج نشوند و فقط در صورت ضرورت و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی اقدام به خروج از منزل کنند.
كشف كالاهاي قاچاق ميلياردي درآباده
فرمانده انتظامي شهرستان آباده از توقيف 2 دستگاه اتوبوس و كشف انواع كالاهاي قاچاق به ارزش يك ميليارد و 250 ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد.
سرهنگ "خسرو رزمجويي"در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: مأموران انتظامي شهرستان آباده هنگام كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، در يك عمليات ضربتي به 2 دستگاه اتوبوس مظنون و آنها را براي بررسي بيشتر متوقف كردند.
وي ادامه داد: در بازرسي از اين خودروها، مقاديري كالاي قاچاق شامل 13عدد رينگ، 7 طاقه پارچه و يك دستگاه موتورسيكلت سنگين قاچاق و فاقد هرگونه مدارك گمركي كشف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان آباده با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش اين محموله‌هاي قاچاق را يك ميليارد و 250 ميليون ريال برآورد كرده‌اند، گفت: در اين خصوص 3 نفر متهم دستگير و با تشكيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.
اين مقام انتظامي افزود: ماموران انتظامي اين شهرستان در راستاي طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدابير لازم را اتخاذ و در برابر قاچاقچيان و مخلان عرصه اقتصادي و مجرمين، با جديت و قاطعيت برخورد مي‌کنند.
توقيف سمند و كشف 60 كيلو ترياك
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان از توقيف يك سواري سمند و كشف 60 كيلو ترياك در بازرسي از آن خبر داد. 
سرهنگ "عبدالله خسرواني" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، افزود: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان در اجراي طرح مقابله با قاچاقچيان، حين كنترل خودروهاي عبوري در محور سروستان-شيراز، به يك سواري سمند مظنون و آن را متوقف كردند.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان با بيان اينكه در بازرسي از اين خودرو، مقدار 60 كيلو ترياك كشف شد، گفت: در اين خصوص يك نفر قاچاقچي دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top