دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

انبار احتكار 12 ميلياردي دستمال كاغذي لو رفت
فرمانده انتظامی استان از كشف انواع دستمال كاغذي احتكار به ارزش 12 ميليارد و 94 ميليون ريال در بازرسي از يك انبار در شهرستان شيراز خبر داد.
سردار "رهام‌بخش حبيبي " در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این موضوع گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادي استان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند فردي در انبار خود در خيابان "كارگر" شهرستان شيراز اقدام به احتکار دستمال كاغذي كرده‌ است كه موضوع به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران به همراه کارشناسان سازمان صمت و تعزیرات حكومتي پس از هماهنگي قضائي به آن مكان اعزام و در بازرسي از آن انبار، موفق شدند 164 هزار و 814 بسته دستمال و جا دستمال كاغذي و لوازم بهداشتي احتكار را كشف كنند.
سردار "حبيبي" با بيان اينكه كارشناسان ارزش كالاهاي احتكار شده را 12 ميليارد و 94 ميليون ريال برآورد كردند، عنوان داشت: در این خصوص پرونده تشکیل و تحويل مراجع قضائي شد.
قاچاقچيان با 106 كيلو ترياك در بلوار عدالت غافلگير شدند
جانشين فرماندهي انتظامی استان از توقيف يك سواري پرايد و كشف 106 كيلو ترياك در بلوار "عدالت" شهرستان شيراز خبر داد.
سرهنگ "يوسف ملك‌زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشريح این خبر گفت: در راستای مبارزه شبانه‌روزی با قاچاقچيان، ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند يك سواري پرايد مقدار زيادي ترياك از هرمزگان بارگيري و به شيراز انتقال داده است كه موضوع به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.
سرهنگ "ملك‌زاده" افزود: ماموران پس از رصد اطلاعاتي و گشت زني نامحسوس، خودرو حامل مواد مخدر را در بلوار "عدالت" شهرستان شيراز شناسايي و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز آن را متوقف كردند.
سرهنگ "ملك‌زاده" با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، ميزان 106 كيلو ترياك كشف شد، عنوان داشت: در اين خصوص 2 نفر قاچاقچي دستگير شدند.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه يك سواري پژو پارس كه اسكورت محموله بود توقيف و راننده نيز دستگير شد، گفت: هر 3 قاچاقچي براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
کشف 27 تن شکر احتکار شده در داراب
فرمانده انتظامي داراب از کشف محموله 27 تنی شکر احتکار شده به ارزش 2 میلیارد و 780 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "علیرضا نوشاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان داراب در راستای برخورد با عاملین احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان، با تلاش های شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی از وجود یک انبار شکر احتکار شده مطلع شدند.
وی ادامه داد: ماموران بلافاصله براي بررسی موضوع وارد عمل شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی، در بازرسی از انبار مذکور موفق به کشف و ضبط مقدار 27 تن و 800 کیلوگرم شکر كه احتکار شده بود شدند.
سرهنگ "نوشاد" با اشاره به اينكه برابر نظر کارشناسان ارزش ریالی محموله کشف شده 2 میلیارد و 780 میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در اين خصوص مالك انبار براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد.
تهديد در قالب خواستگاری در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا استان از کشف یک پرونده تهدید به اخاذي در پی اعتماد جوان شیرازی در فضای مجازی خبر داد و گفت: مراقب دوستی‌های فضای مجازی که به هیچ وجه قابل اطمینان نیست باشید.
سرهنگ "حشمت سلیمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبري پلیس از شناسایی يك فقره پرونده با موضوع انتشار عکس‌های خصوصی و در پی آن تهديد به اخاذی خبر داد و گفت: متهم با جلب اعتماد جوان شیرازی با سوء‌ استفاده از اطلاعات و عکس‌های شخصی وی تهدید به اخاذی کرده است.
وی افزود: کلاهبرداران در فضای مجازی با نفوذ در زندگی خصوصی افراد، حریم خانواده را به راحتی زیر پا می‌گذارند، به عنوان نمونه در پرونده‌ مذکور فرد کلاهبردار با جلوه دادن خود به عنوان خانمی جوان که قصد ازدواج دارد از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به سوء استفاده و تهدید به اخاذی از شاکی کرده است.
این مقام انتظامی گفت: فرد شیاد با ایجاد پروفایلی با نام و مشخصات خانم اقدام به رابطه آشنایی با این جوان شیرازی کرده و در روند رابطه دوستی با جملات اغوا‌‌کننده به اطلاعات شخصی شاکی دست یافته و عکس‌های وی را نیز با ترفند‌های خاص بدست می‌آورد؛ در این راستا با توجه به نقاط ضعف شاکی پس از مدتی اقدام به تهدید و اخاذی کرده که در نهایت این عمل باعث آبروریزی و هتک حیثیت و نگرانی وي شده است.
این مقام سایبری تصریح کرد: پس از بررسی‌های تخصصی و با انجام اقدامات فنی پلیسی، متهم که شخصي میانسال و متاهل بود و قصد اخاذی يك حلقه النگو از شاكي داشت را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
سرهنگ "سلیمانی" گفت: گاهی اوقات افراد به روابط خود با دیگران در این فضا اطمینان زیادی دارند و فکر می‌کنند این ارتباط تا ابد باقی می‌ماند و متعهدانه است به همین دلیل اقدام به رد و بدل کردن و ارسال عکس و فیلم های شخصی خود به يكديگر می‌کنند اما غافل از این هستند كه پس از اتمام این رابطه، چه بر سر حیثیت و آبروی آنان می‌آید؛ بنابراین مراقب دوستی‌های فضای مجازی که به هیچ وجه قابل اطمینان نیست باشید.
رئیس پلیس فتا استان فارس به شهروندان هشدار داد: در فضای مجازی مراقب و هوشیار باشند و فریب پیشنهادها و درخواست‌های نامتعارف را نخورند؛ زیرا شیادان به صورت مستمر در حال فعالیت در این فضا بوده و بسیاری از حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی جعلی و دارای مشخصات خلاف واقع هستند و با هدف فریب زنان و دختران جوان ساخته شده است.
این مقام مسئول بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و همچنین کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند.
در بازرسي از سواري پژو، 100 كيلو ترياك كشف شد
فرمانده انتظامي لارستان گفت: در بازرسي از يك سواري 405 در محور منتهي به اين شهرستان، 100 كيلو ترياك كشف و يك نفر متهم نيز دستگير شد.
سرهنگ "داود امجدي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان کرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مبارزه با قاچاق، حين کنترل محو‌ر بندرعباس-لارستان، به يك سواري 405 مشکوک و دستور ايست را صادر كردند.
وي با بيان اينكه پس از طي مسافتي تعقيب و گريز با توجه به تاريكي هوا و كوهستاني بودن منطقه راننده با به جا گذاشتن خودرو متواري شد، گفت: ماموران موفق شدند در بازرسي از آن ميزان 100 كيلو ترياك كشف كنند.
فرمانده انتظامي شهرستان لارستان با اشاره به اينکه در اين ماموريت سرنشين خودرو دستگير و تحويل مراجع قضائي شد، گفت: مبارزه با باندهاي بزرگ قاچاقچيان به صورت ويژه در دستور كار اين فرماندهي قرار دارد.
کشف  قهوه سازهاي قاچاق ميلياردي در فسا 
فرمانده انتظامی فسا از کشف 38 دستگاه قهوه ساز خارجي قاچاق به ارزش يك ميليارد ریال در بازرسي از يك سواري 405 در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "فرج رستمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بیان کرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مبارزه با قاچاق كالا در ایست و بازرسی مقطعی در محور فسا-داراب، به یک سواري پژو 405 مشکوک و آن را متوقف کردند.
وي افزود: ماموران پس از بررسی مدارک راننده در بازرسي از اين خودرو، موفق به کشف 38 دستگاه قهوه ساز خارجي قاچاق و فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان فسا با اشاره به اینکه برابر نظر كارشناسان ارزش اموال مكشوفه، يك ميليارد ریال برآورد شده است، تصريح كرد: در این راستا 2 نفر متهم دستگیر و براي سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شدند.
توقيف هيوندا و كشف فلزياب ميلياردي قاچاق
فرمانده انتظامي قيروكارزين گفت: در بازرسي از يك سواري هيوندا، يك دستگاه فلزياب قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 200 ميليون ريال كشف شد.
سرهنگ "حميدرضا صالحي‌فر" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در اجراي طرح مبارزه با قاچاق كالا، ماموران انتظامي اين شهرستان در محور قيروكارزين به جهرم، به يك سواري هيوندا مظنون و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "صالحي‌فر" با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، يك دستگاه فلزياب قاچاق كشف و راننده نيز دستگير شد، عنوان داشت: كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 2 ميليارد و 200 ميليون ريال برآورد كردند.
پیام تبریک سردار حبیبی به مناسبت روز معلم و روز کارگر 
فرمانده انتظامی استان در پیامی روز معلم و روز کارگر را تبریک گفت. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در متن پیام سردار "رهام بخش حبیبی" آمده است:
روز معلم، بزرگداشت عشق و ايثار است، تجليل از كساني كه علم را جرعه جرعه در جان ها جاري مي كنند؛ خود همچون شمعي لحظه لحظه مي سوزند و با دانش خويش جامعه را مي سازند و فردايي با شكوه را نويد مي دهند.
معلم چراغ فروزنده سرزمين علم و فرهيختگي است و دانستن و شناختن را با گذشت و مهر آفريني به جان هاي شيفته آموختن ارزاني مي دارد.
رنج امروز او، اعتلاي فرهنگ و انديشه و امنيت ساز فردا است و او امروز خود را وقف فرداي ديگران مي سازد و با اين کار، نام خود را در رديف نام انبيا بر کتيبه تاريخ نقش مي کند.
همچنین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر، پاسداشت خدمات صادقانه و ارزشمند کارگران شریف، صدیق و صبوری است که با ظهور خلاقیت ها و آشکار نمودن استعدادها و نبوغ خود همواره به عنوان نقش آفرینان عرصه کارو تولید عزت و عظمت کشورشان را رقم زده اند.
کار و کارگر به عنوان یک حلقه بی بدیل از شور، نشاط، امید و به عنوان نیروی محرکه چرخه اقتصاد نقشی برجسته و ویژه را در هر کشور رقم می زند.
اینجانب با تبریک روز کارگر و روز معلم، امیدوارم با لطف خداوند متعال و همت همه کارگران زحمت کش و معلمان دلسوز در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولــــــید" نام گذاری شده است، شاهد تلاش هر چه بیشتر این دو قشر شریف و متعهد در راستای تحقق این شعار باشیم.
سرقت تراكتور درشهرستان خورموج و كشف در فراشبند
فرمانده انتظامي شهرستان فراشبند از كشف يك دستگاه تراكتور سرقتي در اين شهرستان خبر داد سرهنگ "كرامت اله برومندي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با اعلام اين خبر گفت: ماموران انتظامي پاسگاه "دژگاه" اين شهرستان در حين گشت زني در محورهاي مواصلاتي، به يك دستگاه تراكتور كه به صورت بلاصاحب رها شده بود مشكوك و مظنون شدند.
وي افزود: پس از استعلام از سامانه مشخص شد كه تراكتور موصوف در شهرستان خورموج از توابع استان بوشهر مورد سرقت قرار گرفته شده است. 
سرهنگ "برومندي" خاطر نشان كرد: برخورد با سارقان و كشف اموال سرقتي از اولويت اين فرماندهي در سال جاري است و از شهروندان تقاضا مي‌شود هرگونه اخبار و اطلاعات را با سامانه 110 و يا مراجعه حضوري به پليس اطلاع دهند.
 توقیف 39 دستگاه موتورسیکلت متخلف دراقلید
فرمانده انتظامی اقلید از توقیف 39 دستگاه موتورسیکلت متخلف طي 24 ساعت گذشته در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "مراد صارمی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: طرح ارتقا امنیت اجتماعی با اولویت برخورد با راکبین موتورسیکلت‌هاي متخلف در سطح حوزه استحفاظی طی 24 ساعت گذشته در این شهرستان به مرحله اجرا گذاشته شد.
وی افزود: ماموران انتظامی در اجرای این طرح موفق به کشف یک دستگاه موتورسیکلت  سرقتی و توقیف 39 دستگاه موتورسیکلت متخلف  شدند و به پارکینگ انتقال دادند.
سرهنگ "صارمی" ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در اجرای طرح‌های مختلف انتظامی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه جرایم و ناهنجاری اجتماعی در شهرستان، مراتب را از طریق 110به پلیس اطلاع دهند.

 

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top