دانلود اپلیکیشن اندروید

اخبار پليس فارس

كشف كالاي قاچاق 5 ميلياردي در شيراز
جانشين فرمانده انتظامي استان از توقيف يك كاميون و كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش 5 ميليارد ريال در شهرستان شيراز خبر داد.
سرهنگ "يوسف ملك‌‍زاده" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در اجراي طرح مبارزه با قاچاق كالا، ماموران انتظامي پاسگاه "پل فسا" شهرستان شيراز با اقدامات فني و تخصصي مطلع شدند يك دستگاه كاميون در حال بارگيري كالاي قاچاق در يكي از محله‌هاي شيراز مي باشد كه بلافاصله موضوع را در دستور كار خود قرار دادند.
سرهنگ "ملك‌زاده" با بيان اينكه ماموران سريعا به محل مورد نظر اعزام شدند، گفت: در بازرسي از آن كاميون، 75 دستگاه يخچال، ماشين لباسشويي، آبميوه‌گيري و چاي ساز برقي، 840 عدد ادكلن، 88 كارتن قاشق و چنگال و يك دستگاه موتورسيكلت پاكشتي خارجي قاچاق و فاقد مجوز قانوني كشف شد.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 5 ميليارد ريال برآورد كرده‌اند، عنوان داشت: در اين خصوص يك نفر دستگير و براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.
زير كاپوت پژو 10 كيلو ترياك كشف شد
فرمانده انتظامي خنج از دستگيري راننده پژو و كشف 10 كيلو ترياك در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "كرامت كريمي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: ماموران انتظامي اين شهرستان در اجراي طرح مقابله با ورود مواد مخدر و كنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي، به يك سواري 405 مظنون و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز آن را متوقف كردند.
سرهنگ "كريمي" با اشاره به اينكه در بازرسي از اين خودرو، 10 كيلو ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي در زير كاپوت جاسازي شده بود كشف شد، افزود: در اين خصوص يك نفر قاچاقچي دستگير شد.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه متهم پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضائي و از آن طريق روانه زندان شد، گفت: مبارزه با قاچاقچيان از اولويت اين فرماندهي در سال جاري است. 
کشف 76 درصد سرقت ها در شیراز
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز از کشف 76 درصد سرقت‌ها از ابتداي سال جاري تا كنون خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "فرج شجاعی"  با اعلام این خبر گفت: برخورد با پدیده سرقت از دغدغه‌ها و اولویت اصلی پلیس است، بر همین اساس عوامل انتظامي اين شهرستان با اقدامات پیشگیرانه و افزایش تعداد واحدهای گشتی و تعامل با مردم، به صورت شبانه روزی طرح‌هاي مبارزه با سرقت را اجرا مي‌كنند.
سرهنگ "شجاعي" خاطر نشان كرد: از ابتداي سال جاري تا كنون دستگيري سارقان نسبت به مدت مشابه سال گذشته،  23 درصد رشد نشان مي‌دهد. 
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با اشاره به اينكه در مجموع جرايم سرقت از ابتداي سال جاري تا كنون 76 درصد كشف شده است، از شهروندان خواست تا هرگونه مورد مشکوکی را از طریق سامانه 110 به اطلاع پليس برسانند تا درکمترین زمان ممکن با متخلفان برخورد قانونی صورت بگيرد.
شهدا سرمایه های بی بدیل و چشمه‌های جوشان انقلابند
فرمانده انتظامی شهرستان فسا در دیدار با خانواده ستواندوم شهید "محمد جوکار" گفت: شهدا سرمایه‌های بی‌بدیل و چشمه‌های همیشه جوشان جامعه اسلامی و انقلاب هستند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "فرج رستمی" در این دیدار، ضمن تجلیل از صبر و استقامت خانواده معزز شهدا، گفت: شهدا تکلیف خود را در برابر انقلاب و جامعه اسلامی ادا کردند و امیدواریم که با دعای خیر آن بزرگ مردان و خانواده صبورشان، ما نیز در این مسیر گام برداشته و ادامه دهنده راه ایشان باشیم.
سرهنگ "رستمی" با بیان اینکه هدف از این دیدارها، زنده نگه داشتن یاد شهدا و افزایش روحیه خدمتی است، اظهار کرد: شهدا جان خود را فدای امنیت و آرامش جامعه کردند و ایثار و فداکاری آنان در راه دفاع از میهن و اسلام، موجب عزت و افتخار و سربلندی ایران شده است.
در پايان اين ديدار فرمانده انتظامی فسا با تقدیم لوح تقدیر و هدایایی از خانواده آن شهید والامقام دلجوئی و تجلیل کرد.
گفتنی است شهید سرافراز "محمد جوکار" در سال 79 هنگام درگیری با شرور مسلح در منطقه "ششده" اين شهرستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
سيره شهدا بهترين معيار براي ارزش‌هاي انقلاب است
فرمانده انتظامي شهرستان اقليد گفت: سيره شهدا بهترين معيار براي تحقق آرمان‌ها و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي است. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مراد صارمي" در دیدار با خانواده شهيد "حبيب رضايي" افزود: شهدا با نثار خون خود، امنيت امروز را به ملت ايران اسلامي هديه كردند و حالا وظيفه ماست كه اين امنيت را حفظ و پاسداري كنيم.
وي خاطر نشان کرد: خانواده‌هاي شهداء در سخت ترين شرايط و با تحمل تمام مشکلات و مصائب امروز نه تنها الگو و اسوه ايثار و از خود گذشتگي براي ملت ايران هستند، بلکه بشريت و وجدان‌هاي آگاه و منصف نيز خود را مديون اين قشر معزز و هوشيار جامعه مي‌دانند.
اين مقام انتظامي خانواده شهدا را حافظان ارزش‌هاي انقلاب اسلامي دانست و بر سركشي، دلجويي و پاسداري از آرمان‌هاي آنان تاكيد كرد.
گفتني است در پايان اين ديدار با اهداء لوح تقدير و هدايايي از صبر و استقامت خانواده شهدا تجليل به عمل آمد.
دستگیری سارق با 12 فقره سرقت در فیروزآباد
فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری يك سارق و کشف 12 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ "مهدی جوکار"در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبرگفت: در پی وقوع چند فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی در فیروزآباد ، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات نامحسوس و بدست آوردن سرنخ، يك نفر متهم را در اين رابطه شناسایی و پس از هماهنگی قضائي آن را دستگیر کردند.
سرهنگ "جوکار" بیان کرد: متهم در بررسی‌های فنی به 12 فقره سرقت قطعات خودرو و اماکن خصوصی اعتراف کرد و با تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
دپو لوازم يدكي قاچاق در شيراز لو رفت
رئيس پليس امنيت اقتصادي استان از كشف 375 عدد انواع لوازم يدكي قاچاق به ارزش 3 ميليارد و 500 ميليون ريال در شهرستان شيراز خبر داد.
سرهنگ "ابراهيم يگانه" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، بيان كرد: مأموران پليس امنيت اقتصادي استان با اقدامات فني و تخصصي از دپو مقدار زيادي لوازم يدكي قاچاق در 2 انبار در بلوار "امير كبير" شيراز مطلع شدند.
وي با بيان اينكه پس از هماهنگي با مقام قضائي، مأموران به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از آن 2 انبار موفق شدند 375 عدد انواع لوازم يدكي خارجي قاچاق كشف كنند، افزود: در اين خصوص 2 نفر براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
رئيس پليس امنيت اقتصادي استان با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش اموال مكشوفه را 3 ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد كرده‌اند، گفت: شهروندان در صورت اطلاع از فعاليت‌هاي اقتصادي غير قانوني، مراتب را در اسرع وقت از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند تا نسبت به دستگيري متهمان در كمترين زمان ممكن اقدام شود.
دستگيري قاتل 47 ساله 2 ساعت پس  از وقوع قتل در جهرم 
فرمانده انتظامي جهرم از شناسايي و دستگيري قاتل 47 ساله، 2 ساعت پس از وقوع قتل در اين شهرستان خبر داد. 
سرهنگ "افشين حيدري" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: در پي اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر وقوع يك فقره قتل در "دوراهي سيمكان" اين شهرستان، بلافاصله ماموران براي بررسي موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وي افزود: ماموران در بررسي‌هاي اوليه مطلع شدند كه 2 نفر به دليل اختلاف با يكديگر درگير شده‌اند و يك نفر از آنان مضروب و به بيمارستان منتقل شده است.
اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه مقتول 45 ساله پس از انتقال به بيمارستان به دليل ضربات شديد مشت و لگد به نواحي مختلف بدن فوت مي‌كند، گفت: قاتل 47 ساله پس از ارتكاب جرم سريعا از محل متواري شده است.
سرهنگ "حيدري" عنوان داشت: موضوع شناسايي و دستگيري قاتل سريعا در دستور كار قرار گرفت و ماموران با اقدامات فني و تخصصي موفق شدند كمتر از 2 ساعت متهم كه با يك سواري 405 در محورهاي مواصلاتي در حال فرار بود را دستگير كنند.
فرمانده انتظامي جهرم با اشاره به اينكه متهم در بازجويي اوليه علت و انگيزه درگيري را اختلاف با يكديگر عنوان كرد، گفت: پليس اين شهرستان با كساني كه بخواهند باعث اخلال در نظم و امنيت عمومي شوند برخورد قاطع و قانوني مي‌كند.
آتش به جان 76 هكتار از اراضي طبيعي افتاد
فرمانده انتظامي كازرون از آتش سوزي 76 هكتار از مراتع و جنگل‌هاي واقع در اطراف روستاي "محمد آباد" آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادي‌ن‍ژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: مأموران انتظامي بخش "جره و بالاده" شهرستان كازرون از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 از آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع طبيعي اطراف روستاي "محمد آباد" مطلع شدند.
وي ادامه داد: بلافاصله ماموران در محل حاضر و مشاهده كردند اين مراتع بنا به عللي نامعلوم طعمه حريق شده و در حال سوختن است.
فرمانده انتظامي شهرستان كازرون اظهار كرد: با تلاش عوامل انتظامي، اداره منابع طبيعي، آتش نشاني، بسيج و اهالی محل پس از ساعت ها تلاش حریق مهار شد. 
سرهنگ "عبادي‌نژاد" تصريح كرد: براساس اعلام كارشناسان مربوطه در اين آتش سوزي، 76 هكتار از منابع و مراتع طبيعي از بين رفته و سوخته است.
كشف 50  دستگاه PS4 ميلياردي قاچاق در كوار 
فرمانده انتظامي كوار از توقيف يك سواري 405 و کشف كالاي قاچاق به ارزش 4 ميليارد ريال خبر داد.
سرهنگ "علي بابايي" در گفت‌وگو با خبرنگاه پايگاه خبري پلیس، گفت: در راستاي مبارزه با قاچاق و جلوگيري از هدر رفتن سرمايه هاي ملي، ماموران انتظامی این شهرستان هنگام گشت زني در ميدان فرمانداري، به يك سواري 405 حامل بار مظنون و آن را متوقف كردند.
سرهنگ "بابايي" افزود: ماموران موفق شدند در بازرسي از اين خودرو، 50 دستگاه PS4 و 90 دستگاه موس مربوطه كه خارجي و  فاقد مجوز گمرکی بود را کشف كنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه ارزش کالاي قاچاق مکشوفه برابر نظر كارشناسان، 4 ميليارد ريال برآورد شده است، بيان كرد: در این رابطه يك قاچاقچی دستگیر و براي سير مراحل قانوني تحویل مقام قضائی شد.
 کشف موتورسیکلت قاچاق میلیاردی درکازرون 
فرمانده انتظامی کازرون از کشف یک موتورسیکلت قاچاق به ارزش 2 ميليارد و 500 میلیون ريال توسط ماموران یگان امداد خبر داد.
سرهنگ "محمد عبادی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح برقراری امنیت اجتماعی، برخورد با موتورسواران متخلف به صورت ویژه در دستور کار گشت های محسوس و نامحسوس پلیس شهرستان قرار گرفت.
وی بیان کرد: ماموران یگان امداد اين شهرستان حین گشت زنی در سطح شهر، یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق را شناسايي و با اقدامات خاص پلیسی آن را توقيف و راكب را دستگير كردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت کشف شده را 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کرده‌اند گفت: طرح برخورد با دارندگان موتورسیکلت‌های قاچاق به صورت جدی در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.
دستگيري سارق اماکن خصوصي با 10 فقره سرقت 
فرمانده انتظامي شهرستان سپيدان از دستگيري سارق حرفه اي  اماکن خصوصي با 10 فقره سرقت خبر داد.
سرهنگ "احمد فداکار" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشريح اين خبر گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصي در سطح شهرستان، دستگيري سارق يا سارقان احتمالي به صورت ويژه در دستور کار ماموران انتظامي قرار گرفت.
وي افزود: ماموران انتظامي با انجام اقدامات پليسي و گشت زني هدفمند و نامحسوس، سارق اماکن خصوصي را حين سرقت شناسايي و در يک عمليات موفق آن را دستگير کردند.
اين مقام انتظامي با بيان اينكه متهم در تحقيقات پليس به 10 فقره سرقت از اماکن خصوصي اعتراف کرد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه موارد مشكوك مراتب را به مركز فوريت‌هاي پليسي 110 اطلاع دهند.
طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top