دانلود اپلیکیشن اندروید

مدیر کل میراث فرهنگی فارس خبر داد افتتاح ۶ پروژه گردشگری در فارس به مناسبت دهه فجر

 

مصیب امیری افتتاح ۶ پروژه گردشگری در فارس به مناسبت ایام دهه فجر امسال، ۱۱۲ اتاق و ۲۸۰ تخت به ظرفیت های اقامتی کشور افزود.

«مصیب امیری»، امروز (چهارشنبه 16 بهمن) در مراسم افتتاح 6 پروژه گردشگری استان فارس با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به صورت ویدئو کنفرانس، گفت: خانواده بزرگ صنایع دستی و گردشگری فارس، همزمان با ایام مبارک دهه فجر، افتتاح پروژه های گردشگری را در نظر گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس  افزود: بر این اساس، یک هتل سه ستاره ، یک مهمانپذیر، یک زائرسرا و خانه مسافر و یک اقامتگاه‏های سنتی در شیراز، یک اردوگاه‏ و محوطه‏ گردشگری در شهرستان فسا، یک اقامتگاه گردشگری روستایی – عشایری در شهرستان کازرون، در این ایام به صورت همزمان با چند استان دیگر به صورت ویدیو کنفرانس، افتتاح شد.

وی اعلام کرد: این پروژه های گردشگری با 69 میلیارد و 108 میلیون تومان سرمایه، ایجاد شده اند که 130 شغل به صورت مسقیم ایجاد می کنند و 112 اتاق و 280 تخت به ظرفیت های اقامتی کشور می افزایند.

امیری با عنوان کردن یک آمار کلی از سال 92 و مقایسه آن با سال جاری، گفت: تعداد هتل و هتل آپارتمان های فارس در طی این مدت رشد 60 درصدی داشته است و تعداد اقامتگاه های بومگردی استان از سال 92 که 86 اقامتگاه بود اکنون به 125 اقامتگاه رسیده و 21 هزار تخت اقامتی در فارس ایجاد کرده است.

وی افزود: با آغاز به کار پروژه های گردشگری که در ایام دهه فجر امسال، افتتاح شد، 97 اتاق و هشت سوئیت نیز به ظرفیت اقامتی استان فارس افزوده شد.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top