دانلود اپلیکیشن اندروید

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس اعلام کرد: ممنوعیت فروش گونه‌های جانوری و گیاهی حفاظت شده

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس با اشاره به قرار داشتن در ایام پایانی سال و رواج عرضه برخی گونه‌های حیوانی و گیاهی تحت حفاظت، عرضه و خرید و فروش این گونه‌ها را ممنوع اعلام کرد.


 

حمید ظهرابی پنجشنبه 8 اسفند در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال متأسفانه عده‌ای افراد فرصت طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، اقدام به عرضه و فروش غیرمجاز گونه های جانوری نظیر سمندر لرستانی، لاک پشت، مار و برخی گونه های غیربومی می‌کنند.

 ظهرابی گفت: با توجه به ممنوعیت نگهداری و خرید و فروش حیات وحش بدون مجوز سازمان محیط زیست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با  افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات به شدت برخورد می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس خاطرنشان کرد: گشت و نظارت مستمر توسط ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان از مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی‌ها انجام می‌شود.

وی از عموم مردم درخواست کرد که از خرید جانوران وحشی که عمدتا گونه‌هایی درمعرض خطر انقراض محسوب می‌شوند، اجتناب کنند.

ظهرابی همچنین در خصوص گشت‌های نوروزی محیط بانان نیز گفت: برنامه ریزی های لازم انجام شده است تا محیط بانان به صورت شبانه روزی در طول ایام نوروز در مناطق استان حضور یابند و  درراستای حفاظت از طبیعت و انفال الهی اقدام لازم را اجرا کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بر حفظ امنیت و آرامش حیات وحش در بازدید از مناطق طبیعی تاکید و از شهروندان درخواست نمودند در صورت مشاهده هر گونه تخلفات زیست محیطی، اعم از شکار و صید غیر مجاز و یا تخریب طبیعت، مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست فارس با شماره تلفن 1540و یا به ماموران محترم انتظامی اطلاع دهند.

طراحی و اجرا: طراحی وب نیکو
Top